|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kupanje - prelazak na vecu kadu, tuš
24.5.2010 23:49:05   
Tufna
Ne znam da li ste imale taj problem sa vasim bebacima. Moja je jako odreagovala kada sam je spustila u novu-vecu kadicu i novog kupka. A i citala sam negde da kod deteta moze da se razvije strah od velike kade, pa ga treba postepeno navikavati. Kakva su vasa iskustva, je l bilo straha-negodovanja, je l bilo postupnog navikavanja.

< Poruku je uredio Lu RR -- 7.4.2011 10:00:41 >


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
24.5.2010 23:55:29   
Ellenica
JA sam mog miša ladnjaka tuširala preko ruke sa 5 meseci.

Jednom se ukakio "do vrata" i ja nisam mogla da ga skinem a da ga ne razmažem preko glave.
Tako da smo pravac kupatilo i nad kadom ga istuširala, malo je plakao ali bila je frka pa nisam ni obraćala pažnju.
Od tada se tuširao nekih 2 meseca.
A sad smo u velikoj kadi (bebećoj) koja je predviđena više za sedenje.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
24.5.2010 23:59:01   
Nena81
Sto kaze ellenica jednog dana je moralo da padne kupanje od glave do pete nije bilo neke reakcije. Momak se toliko uneredio..nije uospte bilo problema sto mso u kadi.
Mada malecka je pre nekih mesec dana pocela da negoduje kad krecemo kupanje u kadi pod tusem, da li sto je veca pa reaguje na zvuk tusa..sve u svemu vise nema nista protiv, uziva u kupanju.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:25:18   
Anoniman
Prva 3 meseca sam Luku kupala u onoj mini kadici što ima u komodi za presvalečenje. Kada mukica više nije mogao da prska nogama, prebacili smo ga u veću kadicu, u kapatilu (do tada je kupan u sobi, u komodi), i tada sam ga prvi put stavila u kupko, bio je plastičan (ima u temi Rekviziti za kupanje slika), on je razvukao takav osmeh! user posted image Prskao je nogama! Sreća neviđena. Imam gomilu slika baš tog kupanja čak i snimak, jer je bio presrećan. 

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:44:51   
*Alexx*
A kada ste prešle sa decom u PRAVU kadu? Kad su počeli stabilno da stoje? Ili vi sve vreme pričate o pravoj kadi, a ja sve kontam da pričate o nekoj većoj plastičnoj kadici user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:50:11   
Anoniman
Alexx, ja Nešu tuširam u pravoj kadi nekih pola godine, otkako je postao stabilan na nogama, ali ga jednom rukom držim, a drugom naizmenično mažem sapunom i ispiram, pošto hoće da trči po kadiuser posted image Kad peremo kosu, do pre neki dan smo se kupali u onom velikom koritu, ali to je tek muka...ne možeš ga izvući napolje, oklembesi se sav, pa počne da dreči, baca se u kadi kao da ću mu ne znam šta uraditi...pa smo onda smislili da postavimo peškir na kadu, on lepo sedne, okupam ga, i bez muke ga izvučem napolje.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:50:53   
Anoniman
Prava kada... uf... kada je stabilno sedeo. Nije mi bitno dal stabilno stoji, jer ja preferiram sedenje u kadi kada su deca u pitanju. Imao je više od godinu sigurno.

Ustvari, pravi razlog za tako kasno prelaženje je bio taj da je on voleo veću količinu vode u kadi, a bilo mi je brže (i trebalo je manje vode) da napunim kadicu vodom njemu do pupka, nego da punim kadu.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:52:33   
Anoniman
Da, i to vrištaje pri izlasku... to je bio još jedan uticajni faktor za prelazak na veliku kadu: izvučem čep, i kada voda iscuri, nije mu više zanimljivo, i hoće napolje. Nema urlanja, nema svađe. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:54:34   
Anoniman
Ja mu ne punim veliku kadu, samo ga tuširam, kao da stoji, samo sediuser posted image
Imam problem sa Nešom, jer jako rano ide da spava, pa ako mu napunim kadu, to traaaaje...i to praktikujem samo kad je mm tu,da mi se nadje, a to je...jednom u nedelju dana, u najboljem slučaju, a kad sam sama, onda gledam da se što manje stresiramuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:56:39   
Anoniman
Pa počni kupanje ranije. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:57:29   
Anoniman
Šalim se, naravno, radi kako misliš. Luka voli da sedi u kadi, a i meni odgovara, znam gde je i šta radi. To je najmirniji deo dana dok je budan. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 11:57:32   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
To bi onda bilo u 6user posted image
Rano jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 13:59:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A kada ste prešle sa decom u PRAVU kadu? Kad su počeli stabilno da stoje? Ili vi sve vreme pričate o pravoj kadi, a ja sve kontam da pričate o nekoj većoj plastičnoj kadici user posted image


Iz male u malo veću kadicu kad je popunio skroz ovu prvuuser posted image
U pravu, odnosno u tuš-kadi ga kupam odkako samostalno stoji, ispod nogu naravno ima ona guma da mu se ne kliže, nagnem mu glavu nazad pokvasim ga cijelog, našamponiram kosu i tijelo i saperem,gotovo za 5 min.user posted image
Poslije mu dam tuš ako želi da sapere kadu od pjene.
Ne bi ga mogla svako veče kiseliti jer to traje, gubljenje vremenauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 15:56:33   
Tufna
E vidis, za to vadjenje cepa dok je dete u kadi sam cula da moze da ostavi neke posledice, da ulije strah od kupanja, jer kao detetu prodje kroz glavu da isto tako i njega moze slivnik da uvuceuser posted image Nisam pametna, a jos mi prvo dete


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 16:01:35   
Tufna
Tako sam i ja moju cici jednom tusirala (t.j. guzu) u kadi jer smo bili negde u gostima bez nasih rekvizita pa se ona izvriskala. Bas onako uplaseno je delovala. Tako da sam ja odmah odustala, a mozda mi to i ne valja. E sinoc kako je sela u kupka slozila je facu i pocela da place i place i place... jedva je umirih. Nije pomoglo ni sto sam donela staru kadicu, prelila vodu. E danas sam kupka stavila na krevet da sedi u njemu, bilo joj malo cudno a sad joj vec super. Sad cu kad se probudi da je malo stavim i u tu kadicu pa veceras Boze pomozi user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
25.5.2010 23:06:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tufna

E vidis, za to vadjenje cepa dok je dete u kadi sam cula da moze da ostavi neke posledice, da ulije strah od kupanja, jer kao detetu prodje kroz glavu da isto tako i njega moze slivnik da uvuceuser posted image Nisam pametna, a jos mi prvo dete



Ja sam čak pokušala Luku da uplašim da će scuriti niz slivnik ako brzo ne izađe. Pogledao me je kao da sam zrela za ludaru i rekao "Ja ne mogu da scurim niz tu rupicu!" user posted image

(odgovor članu Tufna)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
28.5.2010 0:25:00   
micketta
IZVORNA PORUKA: Tufna

E vidis, za to vadjenje cepa dok je dete u kadi sam cula da moze da ostavi neke posledice, da ulije strah od kupanja, jer kao detetu prodje kroz glavu da isto tako i njega moze slivnik da uvuceuser posted image Nisam pametna, a jos mi prvo dete



ovo je moja trauma iz detinjstva! user posted image
stalno sam to pitala mamu, da li cu i ja otici kroz rupicu zajedno sa vodom user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
28.5.2010 22:28:35   
magde
jaoooooo ja sad zavrsila sa kupanje i to HOROR kupanje.Sta da radim kad je mala bila super u maloj kadici stavljala sam ispod veliki najlon da se ne podigne parket ali vise mora u kadu a u kadi............mora da se i mama kupa ..........ona se plasi mlaz te vode

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
28.5.2010 22:41:28   
Tufna
Kupali smo se u velikoj kadici! Jupiiii! Odusevljena je! Al' morali smo sve postupno. Stavim je lepo u staru kadicu pa pred kraj kupanja ubacim kupka a onda sve zajedno sa kupkom prebacim je u vecu kadicu, dopadne joj se user posted image pri tom vodu sa Kosilijem iz stare kadice saspem u vecu, da vidis odusevljenja user posted image voda do struka, ona u polulezecem stavu, kad je uhvatila mlatiti nogicama jedva smo je obuzdali da ne opere tepih user posted image a tek kad sam je uspravila, samo lupa dlanovima po vodi! Blesa jedna.
E veceras sam stavila kadicu u kadu bas zbog tog podizanja parketa user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
28.5.2010 22:43:36   
magde
TUFNAAA blago tebiiii a ja imam mukeee ma hajde mislim da ce se naviknuti MORAA

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
28.5.2010 22:49:40   
Ellenica
Magde sipaj joj vodu u onu kanticu za zalivanje cveca pa nek se navikava na mlaz, tj. na takav protok vode.
Možda upaliuser posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
29.5.2010 0:26:26   
Tufna
Probaj da je kupas u kadici koju ces postaviti u kadu za pocetak, kao sto sam ja. Izbegavaj tus, speri je sa bokalom vode. Pretpostavljam da je na to i navikla. Ja sam nasla u jednoj knjizi niz saveta kako bebu navici na kadu. Fazon je samo postepeno uvoditi novine.


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
20.7.2010 9:02:02   
New Mom
Mi smo nekih mesec dana se kupali u onoj kadici sa zaobljenim stranama, a onda nam je postala mala, stalno smo se odgurivali. Pa smo kupili onu od 80cm i ravnu. Da vidite to oduševljenje kad smo je prvi put spustili u nju. Pa kad je skopčala da može da prska i lupka nogicama. Pa kakav osmeh i kako guguče... user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
20.7.2010 9:49:49   
Anoniman
mi moramo da predjemo na vecu kadicu...moram da je kupim.
ja sam kupila neku srednju kad se tea rodila ali sad definitivno mora veca.
ja stavim lepo pelenu ili peskir na dno (malo zavrnem kod glave da bude kao jastuk) i tea legne i to je to. uziva dete.
ne verujem da ce primetiti ovako mala da je veca kada.

ja ne znam sta cu posle posto mi imamo tus kabinu cija su vrata prilicno uska...

(odgovor članu Tufna)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kupanje - prelazak na vecu kadicu
20.7.2010 9:57:16   
buhla
mi smo promenili vec dve kadice, prerasli smo, imamo kupka koji stavimo ali on mi klizi sa njega, posto se rita za medalju user posted image
user posted image
i pocela sam da ga stavljam pod tus kad ga ispirem (lakse mi) i prva dva tri puta je plakao, ali sad se navikao i smeje se! user posted image

< Poruku je uredio buhla -- 20.7.2010 9:58:04 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here