|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada mi izazivaju dete...
2.11.2009 18:17:54   
Anoniman
Danas dolazim sa posla, mm besan kao ris.
Šta je bilo?
Luka je pljunuo komšiju.
Odmah sam pitala "Jel TOG komšiju?", kaže mm "da". Da se razumemo i ja bih ga pljunula. user posted image Naravno, ipak dete ne može proći nekažnjeno, jer prosto ne pljujemo ljude.
Nazovem dadilju, "Šta se desilo?", kaže, zajedno su bili u liftu i Luka nije hteo da priča sa komšijom i onda ga je pljunuo. Pri tom Luka ne zna da pljuje, nego radi ono PPPPPP, kao da prdi na usta.
I onda odlepim, jer tačno znam šta se desilo.
Zašto ljudi ne mogu da razumeju da deca nisu uvek raspoložena da pričaju? Prosto, kada srećeš jednog komšiju svaki dan, ok, ne baš svaki, ali ga sretneš bar jednom nedeljno već 3 godine, zar nije idiotski da ga svaki put pitataju "Kako se zoveš? Koliko godina imaš? Jel ideš u vrtić? Jel te sluša mama?" (između ostalog, šta ima mama da sluša dete?! user posted image ) ... I deca su ljudi i ne priča im se uvek. I verovatno se smore od istih pitanja.

U poslednje vreme stičem utisak da ljudi nakon što im dete ne odgovori, namerno postavljaju niz iritirajućih pitanja, gurkaju ga, čikaju ga, izazivaju, dok ono ne uradi nešto zbog čega mama mora da ga lupi ili kazni. A mama to mora, jer mora vaspitati dete. Ne može proći bez reči to da je pljunuo komšiju, jer sutra će pljunuti drugog komšiju jer će misliti da je to ok. Pri tom eto ja ne mislim da bilo šta treba da preduzmem.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 10:06:50   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

ipak dete ne može proći nekažnjeno, jer prosto ne pljujemo ljude.




user posted image

Ne treba ga kazniti, dovoljno je reći da to ne radi, da ne bi voleo ni da njega komšija pljune, jer je to nekulturno, a i prlja se majica, recimo... Neka njega kulturnog, to je tvoje dete, i treba da bude uzorno, a komšije ko komšije, uvek će naći nešto da za*ebavaju...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 11:37:13   
Lu
E ovo me izbacuje iz cipelauser posted image
Ti nisi bila prisutna ali ja kad sam prisutna,ignoriram toga ko melje gluposti i obratim se djetetu nečim što će njega zainteresirati,npr...
Hoćemo li danas otići do Marka da se igrate,nismo ga dugo vidjeli i on onda naravno sa oduševljenjem priča sa mnom a ta osoba ostane kao pop...
Nije mi neugodno nimalo vjeruj mi iako to nekima izgleda bezobrazno ali kako im dati do znanja da je to smarajuće za dijeteuser posted image
Nekad samo kažem,ne da mu se pričati,umoran je!
A to pitanje;
"Jel te sluša mama"user posted image
Kod nas ima još jedno gore, na što neki odrasli majmuni odljepljuju od smijeha!
Jel ti tata kusavuser posted image (kusav znači nema rep,za životinje naravno)
I sad njima smiješno kad dijete kaže "nije",jer je riječ ružna-"a onda znači ima rep" i prasnu u smijeh a dijete gleda onako zbunjeno nije mu ništa jasnouser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 11:41:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Nekad samo kažem,ne da mu se pričati,umoran je!



Ma kažem i ja, rekla je i dadilja juče, ali ima ljudi koji ne odustaju. user posted image
A tačno znam da Luku to iritira, jer kada takvi ljudi odu (dal iz lifta... ili već odatle gde smo mi, on mi lepo uvek kaže "Mama, ja sam Luka, što me to pitaju?", jer su naravno naredna pitanja nakon "Kako se zoveš?" bila "Jesi ti Pera? Jesi Sima? Neeeeeee, znaaaaaaaaam, ti si Smrdko!" i naravno imena postaju sve više vređajuća...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 11:41:52   
Lu
Znaš šta,ja mislim da tu baš trebaš ti ili mm ili ko je već sa djetetom dati toj "odrasloj" osobi do znanja da to ne radi,jer djeca ne razumiju te glupe šale i ispitivanja i naravno da će tako reagirati jer ih to nervira..a nisu oni jadni krivi što postoje takve osobe kojima je dosadno i onda uhvate djecu zezati...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 11:44:10   
Anoniman
Ja se slažem, ali mm ne deli moje mišljenje. I on i ja smo vaspitani da nema šta da nam se ne priča, ako komšija pita kako se zoveš, osmeh od uha do uha i da kažeš ime. A ja smatram, da u današnje vreme, decu ne treba tako vaspitavati. I ustvari, ne znam ni kako bih to izvela, moj Luka takvo šta nikada neće poslušati!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada mi izazivaju dete...
3.11.2009 11:45:46   
Lu
Ni ja  se ne slažem sa tvojim mmuser posted image
Idem sad po Roka u vrtić,tu sam kad ga stavim na spavanjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada mi izazivaju dete...
4.11.2009 12:23:35   
oliveradj
Ja se ne slažem sa tvojim mužem. Nekada su roditelji tukli decu zbog besmislene žalbe komšije strašno moja luda svekrva je to radila mm koliko puta. Ja bi tu kravu nabila na kolac ako mi se žali na moje dete ne zanima me uopšte. Vremena se menjaju i mislim da deca treba da budu drugačije vaspitana od nas.
Priča iz mog detinjstva. Ja i drugarica krenemo da se igramo bile smo klinke ona je živela u blizini kuće moje mame. Otprilike smo bile 2-3 razred osnovne završile. I zaustavi nas komšinica i pošalje nas da vidimo negde dole niže jedna žena leži i mi naravno odemo jer moramo poštovati starije tako smo vaspitane. Nismo našli nikoga verovatno joj je neko pomogao. Ja se mislim sada da sam bila mama, a ne klinka j++ba+a bi joj sve po spisku. Šta ima da šalje dve klinke, jer one mogu da je podignu nose idijotkinja, ako je baš toliko zanimalo mogla je sama da ode i da je podigne sigurno je jača od nas, šta smo nas dve mogle uraditi da smo i našli ženu da leži user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here