|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
8.3.2011 7:09:48   
nea.nea
user posted image Svaki bebac je drugačiji.

Meni su najpre preporučivali PLANTEX, pa BIBI LIBI; međutim meni se činilo kako je bebcu od tih čajića samo gore.

Patronaža mi je kasnije preporučila ESPUMISAN- ima miris banane i bebcima se dopada, i to po 10 kapi PRE svakog podoja. Tako sam radila do 3.meseca. U trecem mesecu po 20 kapi ujutru i uveče više radi preventive. Kako smo ušli u 4.mesec i grčići su nestali. Mogu da kazem da mu je zaista pomoglo. Naravno, sa izuzetkom par besanih noći, kada smo naizmenično grejali pelenice pod peglom i grejali mu stomačić.

Opet, sve je to individualno npr. moja prijatiljica koja je rodila par meseci pre mene sinčića- samo mu je pomogao BIBI-LIBI. Opet drugoj koja je rodila curicu dva meseca ranije- samo PLANTEX. Najbolje je pokušati razne varijante, pa će se videti šta bebcu odgovara i onda ostati na tome.user posted image

P.S. Što se mene lično tiče: ESPUMISANU, živeo ti meni i hvala ti do neba!!! user posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 8.3.2011 9:06:46 >


_____________________________

...28.oktobra.2010. rodio se mamin maleni Anđeo...

(odgovor članu branka10)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.3.2011 14:39:24   
Happymum
Espumisan mozes jako maloj bebi dati a do kad - ne znam, valjda moze dugo .

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:45:38   
SareniVrabac
kupili smo hippov caj za grcice i deluje da pomaze... imam jedno pitanjce - posto se kuva 100ml caja, a malisa ne moze toliko da popije odjednom, da li kasnije mogu da mu taj vec skuvani caj podgrejem ili dam hladan ili moram kuvati nov?

(odgovor članu Happymum)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:49:18   
Snelle
Vrabac, nemoj podgrevati ponovo čaj, drži ga negde na sobnoj temperaturi da se ne ohladi previše u zatvorenoj posudi, mada je najbolje da skuvaš novu turu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:50:15   
jovicaa
mi nismo koristili bas hippov, ali mislim da svi ti cajevi protiv grceva mogu da se koriste ceo dan. znaci skuvas ujutro i traje ti do predvece. i ne dajes mu sve odjednom! nego po 20 - 30 ml.. ili koliko moze da popije!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:56:11   
SareniVrabac
meni je bzvz dogrevati i vodu i caj, al bolje da proverim sa iskusnijimauser posted image ... mislila sam da je sasvim dovoljno drzati na sobnoj temperaturi i davati po potrebi.... hvala zeniceuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:58:17   
jovicaa
nema potrebe da dogrevasuser posted image . ja sam drzala na sobnoj temp i davala bebi po malo da pije s vremena na vreme.
ne moze nista caju da fali ako stoji neko vreme
nema na cemuuser posted image

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 11:58:21   
Anoniman
A možeš i da skuvaš 50 ml sa polovinom mere . Tako sm ja ponekad radila .

(odgovor članu SareniVrabac)
  Direktna veza do poruke: 883
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2011 12:03:38   
SareniVrabac
IZVORNA PORUKA: BubaMira

A možeš i da skuvaš 50 ml sa polovinom mere . Tako sm ja ponekad radila .

to mi uopste nije palo na pamet.... mozak mi radi usporeno... hvala za idejuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.4.2011 19:04:43   
SareniVrabac
mi zadnjih par dana bas mucimo muku sa grcevima... vise nam samo caj nije od pomoci... kupila sam espumisan kapi, i apotekarka mi je rekla da se daju 3 puta dnevno, a u upustvu pise pre svakog podoja i sta sad raditiuser posted image .... i jel zna neko jel se smeju kombinovati caj i kapi?

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.4.2011 19:28:04   
Mishica 77
Espumisan kapi se mogu davati pre svakog podoja.. čini mi se 5x dnevno po 25 kapi.
Verovatno da može i jedno i drugo s' obzirom da je mehanizam dejstva različit ali ne vidim zašto bi mu davala. Probaj samo jedno... da mu ne bude previše za stomačić. Ipak su njihova malena crevca u tom periodu nezrela i spremna samo za mlekce. 


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.4.2011 19:29:22   
Anoniman
Bebibion user posted image user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 887
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.4.2011 20:31:03   
SareniVrabac
do pre par dana caj nam je bio dovoljan, ali sad su se bas pojacali pa smo mu uzeli kapi... planirala sam da mu dajem kapi, a za caj sam mislila eventualno nocu da ga zavaram jer sisa i po 3-4 sata jer ga to smiruje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:30:32   
dejana007
cao svima, izgleda da i moja beba muku muci sa grcevima, iako ima tek 2 nedelje... bolovi nisu konstantni, uspava se pa na nekih 10 - 15 min pocne da se grci pa opet se uspava, pa opet pocne da se grci. ja pocela da pijem caj od komorace u nadi da ce pomoci, cak ga pijem vise puta dnevno, ali nesto ne pomaze. juce greskom pojela ruskiu salatu, mozda je to pogorsalo stanje, ne znam. slatkise jedem retko, kafu izbacila iz upotrebe iako mi se bas pije, jer cele trudnoce je nisam pila.

stavljala bih tople obloge al jos pupak nije zarastao. ne znam sta cu sa sobom. ne mogu ni danju da se odmorim jer stalno se kenkavi. mada jos uvek ne place kad ima grceve. ima reedovnu stolicu i gaSOVE, ALI NIKAD NE PODRIGNE, SAMO BLJUCNE KAD PRESISA.

Ima li neka od vas savet za ovaj uzrast bebe za ovaj problem? hvala unapred,

p.s

mozda je problem sto bebu dojim u lezecem polozaju ali tako navikla. a jos mi je mala da bih pokusala da promenim pol.ozaj.

< Poruku je uredio dejana007 -- 26.4.2011 18:34:39 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:33:48   
Verus
Pokusaj kapi simethicone mislim da se tako zove sastojak.  SMANJI mleko, mlecne proizvode...pupak izlazi vazduhu sto vise (savij pelenu da ne ide preko pupka), da ubrzas zarastanje da sto pre otpadne, i onda mozes malo da grejes, malo da neezno masiras sa dva prsta stomacic u smeru kazaljke na satu...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:37:04   
dejana007
hvala versus, pokusacu sa tim cakama. moram nesto da uradim. sto se tice mleka moja svekrva kaze da trebam sto vise da pijem mleko. stara skola user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:39:13   
jelenadunja
meni je moja isto govorila da pijem punoooooooo mleka user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:40:52   
jelenadunja
Meni je patronazna govorila da ne dajem oba od jednom.Ja sam dvala kapi pre svakog podoja,mislim da je 4-5 puta max da se da bebi
IZVORNA PORUKA: SareniVrabac

mi zadnjih par dana bas mucimo muku sa grcevima... vise nam samo caj nije od pomoci... kupila sam espumisan kapi, i apotekarka mi je rekla da se daju 3 puta dnevno, a u upustvu pise pre svakog podoja i sta sad raditiuser posted image .... i jel zna neko jel se smeju kombinovati caj i kapi?




_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:41:04   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: dejana007

hvala versus, pokusacu sa tim cakama. moram nesto da uradim. sto se tice mleka moja svekrva kaze da trebam sto vise da pijem mleko. stara skola user posted image



Nije, evo ima i u ovoj američkoj knjizi-treba da se unese 5 čaša mleka-ako ne želimo da bebe crpe kalcijum iz naših kostiju.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 18:54:46   
dejana007
jos samo ovo, koliko pre dojenja treba popiti caj da bi bio najdelotvorniji? ja ga pijem sat vremena pre dojenja.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 21:08:02   
nencydrew
Koji čaj piješ, Hippov?

Moraću i ja da probam

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 21:22:46   
New Mom
IZVORNA PORUKA: jelenadunja

meni je moja isto govorila da pijem punoooooooo mleka user posted image

I meni je dr i patronažna rekla da izbacim mleko zbog grčeva.

Meni je čajevi bili fuj, pa sam pila Fitolat (to su tablete za povećanje laktacije, ali sadrže komorač koji se koristi u čajevima da smanji bebi grčeva), upalilo je.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.4.2011 21:45:17   
dejana007
Da, hippov caj za bebe protiv grceva. Al nesto ne daje efekte. Od sutra prelazim na dijetalnu hranu, tj sto laganiju, pa cemo videti. Ovo danas i sinoc je haos, ako i veceras ne odspavam pascu u nesvest.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.4.2011 14:57:21   
nencydrew
Meni patronaža rekla da je to i individualno, tj, da mi možemo sve da probamo,ali da beba ima grčeve, ili da prosto beba sama po sebi ih nema... Meni je tako bilo sa prvim detetom, ne znam šta sve nismo probali...

Druga bebana mi je mnogo mirnija, ali ću ipak da probam čaj

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:35:28   
Capa
Kakvo vam je iskustvo sa Espumisan kapima ? I još nešto: jel pio neko čaj koji se pravi u institutu Josif Pančić, ima komorač, kim i još nešto ? To pije mama, pa beba uzima preko mleka.
Naša beba ima 12 dana, a grčevi su nam krenuli još pre 4, 5 dana.
Hajde, iskusnije mame, pomažite nama, novopečenim mamama user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here