|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:38:36   
Anoniman
Espumisan nekome pomaže, nekome ne, bitno je zaista da ga dajete bebi REDOVNO. Čak i kada“prestanu grčevi nastaviti sa davanjem neko vreme. Meni je prvo pomogao, ali sam odmah prekinula sa davanjem čim su Nini prestali grčići, i tu sam se zeznula.

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 901
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:38:42   
Anoniman
Milici espumisan bas pomaze, i kad je imala jake grcice stavim joj termofor i stvar resenauser posted image

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 902
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:40:17   
jovicaa
da, nama je espumisan najvise pomogao, ali tek kada smo poceli da ga dajemo uz svaki podoj! i tako jedno dva meseca mislim.. nisam prestajala ni kada su prosli grcevi, a poceli su da prolaze posle par dana od kada sam pocela da dajem espumisan 5-6 puta dnevno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:43:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Najsrdačnije preporučujem Infacol protiv grčeva . Sada . posle skoro mesec dana , mogu da kažem da je nama baš pomogao . Saznala sam da se može poručiti preko neke apoteke , stiže iz Mađarske , ali ne znam detalje . Pitaću mamu .

Evo i ovo da citiram.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 904
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:43:57   
Anoniman
Espumisan user posted image
I jedan seljački recept (nama pomogao): preliti 5-6 cvetova kamilice i 5-6 zrna kima sa 1dcl vode, ostaviti 10minuta, procediti,dodati malu kašičicu smeđeg šećera, i od ovog čaja stomačić radio kao navijenuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 905
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:44:27   
Anoniman
Nama je dr rekla 5x25 kapi dnevno, svaki dan joj dam tri puta, kad ima grcice onda pet puta u toku dana, ali hvala Bogu nema ih cesto, mislim da je bitno da se daju svaki dan tj. sto rece Buba da se ne preskace

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 906
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 13:47:53   
minavb
IZVORNA PORUKA: n i n a

Espumisan user posted image
I jedan seljački recept (nama pomogao): preliti 5-6 cvetova kamilice i 5-6 zrna kima sa 1dcl vode, ostaviti 10minuta, procediti,dodati malu kašičicu smeđeg šećera, i od ovog čaja stomačić radio kao navijenuser posted image


Ovar od kima je odlican, s tim sto se pravi sa hladnom prokuvanom vodom. Kim se prelije, poklopi i ostavi preko noci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 15:55:15   
Mala Loojka
Mi pijemo bibilibi, a za espumisan su mi rekli da sme samo 3x na dan:/ A vidim da mnogi daju vise???
Zbunjena sam...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 15:56:57   
Sanjica26 RR
mala lojka pise u upustvu da treba davati za svaki obrok.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 4.5.2011 15:58:06 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 16:02:26   
Mala Loojka
A cula sam za neki Bebibion, bas ga hvale... Zna li neko gde ima da se kupi, posto gde god sam trazila gledaju me belo...


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 16:05:11   
nela79
Ja sam kupovala u apoteci kod mene u komsiluku. Mada su nama vise pomogle kapi Espumisan

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 16:05:26   
Anoniman
Ima ga u apotekama user posted image

(odgovor članu Mala Loojka)
  Direktna veza do poruke: 912
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.5.2011 16:14:10   
Ana007
Ja sam ove Infacol kapi trazila bratu da mi donese iz Engleske,iako su nama tada vec jenjavali grcevi.Uzeo mi je i davala sam joj.Drugu kutiju sam dala drugarici,koja je bila odusevljena,njena mala je imala grceve,i tada su sve zivo probali,i nista im nije pomagalo.A pomogle su im Infacol kapi.Kaze grcevi ko rukom odneseni.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 15:04:29   
Capa
Hvala na savetima, drage mame ... Mi smo počeli da joj dajemo pre svakog podoja po 25 kapi (kao što piše u uputstvu), valjda ne može sa tim da se pretera user posted image
Nadam se da nema prekomerne doze, nama u apoteci rekoše da to nema veze koliko puta se daje i da se ide pre ili posle svakog podoja ... 

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 15:06:42   
Verus
Capa, ne zaboravi da smanjis unos mlecnih proizvoda: ako dojis, (nisam citala) to prelazi u tvoje mleko, beba tesko vari i ima grceve...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 15:09:18   
nela79
capa i ja sam Espumisan davala poslije svakog dojenja kad je najjaci nalet grceva prosao davala sam mu Hippov caj preventive radi. Misllim da mi je patronazna rekla da su te kapi na potpuno prirodnoj bazi i da ne mogu da naskode

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 17:38:11   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Capa, ne zaboravi da smanjis unos mlecnih proizvoda: ako dojis, (nisam citala) to prelazi u tvoje mleko, beba tesko vari i ima grceve...



Zar ne treba da se pije mleko?user posted image

Uf

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 19:02:11   
Anoniman
Jeca i Luka su do nedavno držali rekord sa grčevima do 6og meseca, Mare i ja smo ga oborili, imao ih je do negde kraja 7og. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 918
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 19:58:25   
mikica sa
uh, kod nas su tek poceli. dusa moja, tek kad su bas bas jaki onda vrisne da se sva sledim a inace stenje, uvija se i pravi grimase. meni rekli da pupu masiram u smjeru kazaljke sata, stavim jastucic sa kospicama visnje zagrijan prethodno i caj od komoraca. na zalost, rijetko sta od toga pomaze user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 20:00:39   
nela79
Ma mora da imaju neke od kapi i kod vas. Vanji su Espumisan bas pomogle. A grijala sam mu stomacic tim malim termoforcicima i davala mu taj caj protiv grceva. Sve zajedno je funkcijonisalouser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 20:02:32   
Verus
Mleko uopste ne moras da pijes da bi pravila mleko, to je netacno...naime vecina dece ga lose vari tako da novija istrazivanja pokazuju da su mnogi grcevi zbog toga.  Bitno je piti puno tecnosti, sokova, vode itd. i jesti redovne obroke i mleka ce biti na litreuser posted image
IZVORNA PORUKA: nencydrew


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Capa, ne zaboravi da smanjis unos mlecnih proizvoda: ako dojis, (nisam citala) to prelazi u tvoje mleko, beba tesko vari i ima grceve...



Zar ne treba da se pije mleko?user posted image

Uf

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 20:03:27   
mikica sa
ma, ovdje kazu da je jos mali za kapi. hm, moram opet sutra vidjeti jer sad ima punih mjesec dana. nela, kako user posted image ? je li Vanja ljubomoran?

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 20:14:51   
nela79
Ma Mikice ove kapi sto sam ja davala mogu da se daju bebama nakom 15 dana. Mada mi patronazna sestra rece mogu slobodno i ranije jer su skroz prirodne i nece naskoditi bebi.

Beban je dobro. Evo vec ima 12 dana user posted image user posted image . A i Vanja je dobar. Ne mogu da se zalim. Mozda se sad malo vise mazi, al se ja i mm trudimo da ga ne zapostavimo ni sekund kad je beba sa nama tako da nije imao neku ekstremnu reakciju. Dobrica mamin , da kucnem u drvo da ga ne ureknem user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.5.2011 20:17:52   
mikica sa
hvala,sutra odmah po kapi!
vidis da su mali Ovnovi dobri, ljubi nam bebicu a Vanju posebno, maminu dobricu user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.5.2011 1:06:32   
Ana*
Mikice dr ce ti verovatno dati "Flatulex", nama nije pomogao pa smo po preporuci jedne dr kupili "Sab" kapi koje mozes kupiti samo u Austriji i one su nam pomogle, veruj mi da je to bio pravi spas. Mozda vama pomogne i "flatulex" mozes probati a ako ne pomaze zovi me da ti kupim ove druge kapi posto je meni A blize pa cu ti poslati.
p.s
nemoj da te zbuni moj novi nick, "preregistrovala" sam se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here