|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.9.2011 22:46:49   
Anoniman
Koja je razlika između gasova i grčeva? Grčevi su posledica nemogućnosti izbacivanja gasova, ili grešim? Mislim, dvoje dece mi je imalo grčeve koji su prestajali čim gasovi izađu, tako ne vidim razliku između gasova i grčeva? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.9.2011 22:51:00   
Crvenkapa85
pa to je to sto ti kazes tash,kad ima grceve znaci da ne moze da prducka,mihajlo cim malo prducka odma prodju grcevi,a i napinje se pre neko sto ce izbaciti golubauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.9.2011 23:00:31   
Anoniman
Nakon nekoliko nunanja sam zaključila da je najbrže da ga spustim na leđa, stavim termofor na stomak, i ostavim ga vrišti i mlati nogama. Tako je najbrže izbacivao gasove, jeste, duša me je bolela, ali ako ga držim u rukama, ne može da pomera nogice, i ne izbacuje, i agonija traje duže. 

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.9.2011 9:43:21   
Didy
Sofija je, izgleda, već dobila grčeve.user posted image Vrišti jako i grči se, a potom izbacuje gasove. Juče predveče je imala i jutros rano. Za sada "pomaže" da nju okrenem na stomak i da je spustim na svoj stomak i da joj pritisnem stomačić odgore. Vrišti nekoliko minuta, a onda se smiri i zaspi. I dalje se pomalo grči, ali u snu. I ispušta gasove.
Sa Stefanom smo se baš patili, ništa nije pomagalo (vežbice, grejanje stomaka, planteks, bibi-libi, espumisan...), prosto smo morali sačekati da prođu. Videćemo kako će kod nje biti. Nadam se ne tako strašno, jer je Stefan vrištao posle svakog hranjenja i noću i danju do 2. meseca. Kad se samo setim, duša me boli.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.9.2011 14:03:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Koja je razlika između gasova i grčeva? Grčevi su posledica nemogućnosti izbacivanja gasova, ili grešim? Mislim, dvoje dece mi je imalo grčeve koji su prestajali čim gasovi izađu, tako ne vidim razliku između gasova i grčeva? user posted image user posted image user posted image


Razlika je u tome da možeš da imaš gasove a da nemaš grčeve alli ne i obratno. Dakle ne znače svi gasovi automatski i grčeve, ponekad im treba samo malo pomoći da se isprduckaju i da sve bude mnogo bolje. Kad Nevena krene da se meškolji u snu i da se napreže, ja joj savijem kolena na stomak i ispritiskam da se isprduckamo što lakše, tako da se i ne probudi nego samo nastavi da spava inače bi stenjala i mučila se dok se ne probudi a onda bismo dalje u plač bez potrebe... I svi mirni!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 13:19:31   
Anoniman
mislim da je malo bolje od kad sam pocela da i ja pijem caj.
crvenkapice, napisi mi kako bese ti pravis caj?
ja imam neko zepter-ovo lonce u koje mi staje oko 800 ml. na to stavim po 1 kafenu kasicicu komoraca, kima i anisa. ispadnu mi oko 3 solje za caj. stvarno mi se cini da joj je bolje od tada. inace i dalje dajemo espumisan, mozda ga uskoro izbacimo..
i poceli smo jos nesto da primenjujemo. u vreme kada ona ima grceve legnemo svo troje na krevet, mazimo je i pricamo joj. kad pocne da place pocnemo da joj masiramo stomacic i da joj radimo vezbice, podizemo nozice. ako bas jako place, ja je malo uzmem, pa je ponovo spustim na krevet. i tako to sve ponavljamo sve dok ne prodju, dok se ona ne umiri skroz. cini mi se da joj je tako lakse i da je opustenija, nego kad je ja uzmem pa je nosam po kuci, pa onda jos stavim i termofor izmedju nas od koga se ona verovatno skuva i jos vise unervozi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 13:23:20   
Anoniman
inace, sinoc pitam naseg pedijatra sta da joj dajemo za grceve umesto espumisana? jedne veceri je jako plakala, tako da je sad ponovo promukla! ne bih da ponovo dozvolimo tako nesto. ona je u fazonu ma mozete da promenite, dajete nesto drugo.. ali nista nece tu mnogo pomoci to dok samo ne prodje.
jos nam kaze vi mnogo malu dozu espumisana dajete, 1x dnevno 25 kapi je malo... moze da se daje 5x25 kapi. meni se to cini bas puno!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 13:25:50   
Capa
Macaki, nama je najviše pomogao čaj BIBILIBI... Mada, iskreno, on ih samo ublaži... masaža i sve to što radite, a mislim da je najadekvatniji recept da čekate da prođe vreme kada bebe obično imaju grčeve...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 13:27:06   
Olga75
pa dr je u pravu , dok sami neprodju nece nista puno pomoci
a u pravu je i sto se tice doze espumisana 1x25 je malo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 13:53:14   
jovicaa
espumisan mora da se daje pre svakog podoja inace nema efekta, been there done that
kada smo poceli da dajemo 5 puta dnevno, znaci pre skoro svakog podoja, prestali su grcevi skoro skroz i svanulo nam je

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 16:22:28   
Anoniman
stvarno??? user posted image user posted image user posted image
jao zene ja sam joj u prvo vreme davala samo 1x po 10-15 kapi..pa kad je prvi put promukla od plakanja pocela sam 4-5x 10-15-ak kapljica..onda su mi rekli da to nije doza, nego mora 25! onda sam joj davala 25 kapi oko 7-8 uvece i masila sam nekoliko veceri za redom jer ona u to vreme obicno evc dobije grceve, pa dok on deluje...sad joj dajem 25 kapi oko 5 popodne i bolje je.
nemam pojma, ja sam bas mislila da je i to mnogo, jer je to kao hemija, nije bas bezazlen lek itd... cula sam da na uputstvu za espumisan za odrasle pise da moze da izaziva probleme sa srcem. user posted image na ovom za decu ne pise, ali to je valjda ista supstanca samo u manjoj koncentraciji?

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 16:24:20   
Anoniman
capo, davali smo ga i mi, ali ona ne ume da pije na flasicu, a na kasicicu popije 5 kasicica dnevno i onda nikakve svrhe nije bilo. zato sam resila da ja pijem caj. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 16:52:42   
Ana RR
Neko je skoro napisao da je espumisan jedini lek protiv grčeva kod beba koji lekari prihvataju, sve ostalo uzimaju sa rezervom. Moj muž je pre neki dan pitao u apoteci za biogaia kapi i apotekarka nije htela da mu proda, kaže nemojte ako vam lekar nije preporučio.
Ja već neko vreme ne dajem Marku espumisan jer mi se čini da mu nekad bude gore od njih. A davala sam onoliko koliko piše u uputstvu, 25 kapi, 5x na dan. Srećom, on nema jake grčeve, nekad se zaplače ali jako kratko. U principu, najviše urla kada je gladan.
Bibilibi sam mu tri puta dala, prvi put je bilo ok, ali posle bi ga svaki put povratio i više nisam. Posle sam razmišljala da je možda trebalo da ga blaže skuvam, u više vode. Mada mi se svakako ne dopada što sadrži glukozu tako da nije ni bitno.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 17:42:47   
Crvenkapa85
Ana i Mihajlu je billo jos gore od espumisana,e onda sam ja pocela da pijem cajeve umesto njega jer je hteo da pije bibilibi samo kad je gladan,ja ti lepo proguglam i kupim na rinfuz 100gr anisa,100gr komoraca,i lepo u litri vode sipam 2 kasicice za kafu anisa i 2 komoraca,kad provri ugasim poklopim na 10min,procedim i pijem ceo dan,uz naravno jos neke tecnosti.....grcevi su nestaliuser posted image ,kazu da je taj car dobar i za podsticanje mleka....ko voli nek izvoli al mi grceve nemamooooooooooo

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
20.9.2011 17:54:47   
Maleno85
Evo da mi kazemo da nama nikakve kapi nisu pomogale. U pocetku bi espumisan malo ublazio, a kasnije kao da sam joj vodu davala-nikakvog efekta. Bilo nam je bolje od sirupa Nurse Harvey's, Tasu je takodje spasavao mamin Skil-epil user posted image Ukljucimo ga, stavimo na krevet i on vibrira i zuji i to joj valjda prija i tako se smiri.(nekada i fen, samo je epilator manji pa je zgodnije i ne grije sobu)user posted image
Probajte, nije na odmetuser posted image Kad je bilo bas gusto, prislanjali smo uz stomak, bez njega nikuda nismo isli. Grcici su nas prestali kad smo imali tacno 2 mjeseca i 4 dana.

Svim mamama zelim puuuuno strpljenja, bebama sto manje bolova i drzim palceve da sto brze prodjuuser posted image user posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2011 21:25:32   
mirjanica
Evo i nas ponovo u ovoj temi.. nazalost! Od kada pijemo Biogaia kapi bilo nam je mnogo bolje. Inace Anci, ne razumem te u apoteci, moja sveki je farmaceut u penziji i gledala je sastav kapi i citali smo po netu, kaze da su skroz ok. A za kapi sam prvi put cula pre godinu dana od drugarice ciji je otac lekar i koji ih je svojoj unuci kupio, i kaze da su se preporodili (drugo joj je dete, sa prvim se namucila). I ako zoves halo bebu, oni tamo preporucuju samo Biogaiu, zovite i proverite!

Ovo je vec trece vece za redom kako moj Bane oko 8 sati krece u vrisku zbog grcica, bas kao na pocetku, grci se, grebe, udara i urla. Mislila sam da je to za nama, ali nazalost... izgleda da stvarno jedino cekati da grcici sami prodju, ko sto nam je dr i rekla, sve ovo pomogne ili ne, ublazi malo, ali dosade se uvek vracaju!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2011 22:46:38   
Ana RR
Nemam pojma, Mirjanice, i ja znam da ih svi preporučuju i baš sam htela da ih kupim ali me ova žena pokolebala. Mada, da budem iskrena, Marko nije imao grčeve kao druge bebe. Bilo je par večeri kada bi histerično plakao ali je kratko trajalo. Njega najviše muči podrigivanje, tada se najviše grči i napreže, sav se oznoji i pocrveni a kad podrigne skroz se smiri. Tako da sam odustala od kapi, ni espumisan mu ne dajem već duže vreme.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.9.2011 1:18:24   
Anoniman
Pa što bi mu davala kapi ako nema grčeve?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.9.2011 9:47:32   
Crvenkapa85
kad bebi sme da se da biogaia????koliko mora da je stara.pitam za drugaricu,mali ima 5 dana

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.9.2011 10:21:50   
Olga75
 nista se ne preporucuje pre 15og  dana zivota , najbolje je da se posavetuje sa pedijatrom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.9.2011 10:27:00   
Anoniman
Meni i patronažna sestra i pedijatar rekli da BioGaia može od prvog dana jer je prirodan probiotik IZDVOJEN IZ MAJČINOG MLEKA...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.9.2011 9:14:25   
lajla
Nocas nije bilo spavanja,user posted image Uros se budio savkih pola sata,neznam da li su krenuli grcevi ili je nesto drugo.On redovno kaki i ima gasove ali ipak ga nesto muci?Jedva cekam da se danas malo naspavamuser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.9.2011 0:53:29   
Malecka074
Ne znam da li su grcici, ali od pre 3 dana,nasa devojcica nece lepo da pajki u periodu od 10h pa do 17h. Skontali smo da kad prducne, onda se zgrci i podje da place. Paopet sunce malo, zaspi, pa je probudi prduckanje i onda opet plače...Jedino je sika umiri. Jesu li to grčići ili?
Lajla u slicnoj situaciji smo.


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.9.2011 6:38:49   
Anoniman
Jesu, ali je moje iskustvo da sisanjem problem odlazes za sat vremena. Trenutno smiris bebu ali se grcevi vracaju za sat. Kad sam to skontala, nisam davala da sisa, pustila bih ga da place i mlati nogicama, tako su gasovi najbrze izlazili i svemu je bio kraj za sat-dva. Sisanjem sam pravila celonocni problem.

(odgovor članu Malecka074)
  Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.9.2011 17:19:21   
Anoniman
evo i naseg iskustva!
od kada ja pijem cajnu mesavinu (komorac, anis i kim), nema uvece vise plakanja po dva sata!
ali zato nam se sada desava sledece: pocne da sisa, sisa minut, dva..a onda pocne da place i da se napinje. onda joj podizem nogice, masiram stomacic. onda kaki, prdi, podriguje.. jedva prestane i tek posle 5-10 minuta nastavi da sisa. i tako se ponavlja par puta, jedva zavrsimo podoj. ovo se ne desava bas redovno, ne bas uz svaki podoj, ali ipak dosta cesto. kao da joj ovaj caj cini da nema grceve ali ima gasove i to preko citavog dana i noci...

crvenkapice, ako se razumes u cajeve napisi mi da li nesto od ovoga sto pijem moze da izazove skakanje pritiska? pocelo je da mi se desava, ne znam od cega..ali povezujem da je od kada sam pocela sa cajevima!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Beta hcg
JAmy

Da li vam je poznat slucaj uspjesne trudnoce, zavrsene radjanjanjem zdravog djeteta, u kojoj su vrijednosti B hcg bile jako niske i uz to su pokazivale znatno duze vrijeme dupliranja nego sto je to normalno???

Da (29%)

Ne (67%)

Da,to se meni desio (4%)


Ukupan broj glasova: 102

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here