|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
7.10.2011 16:13:08   
Olga75
pa ja nisam koristila , mislim kao caj poslepodne 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
7.10.2011 20:48:59   
Anck Su Nmaun
Stigli grcevi i kod nas veceras user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Par dana je samo malko mucio stomacic ali nista strasno...a veceras je mukica plakala i svu je znoj oblio user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
7.10.2011 21:08:31   
Anck Su Nmaun
Ja sam davala Tari caj od kima, pa svaki dan...nece joj skoditi. I sad sam davala Hani dva dana.

E sad vidim da pisete da dajete po 2-3 kapi Espumisan kapi?????
Nama su rekli 15 kapi za bebu od 10 dana!?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
7.10.2011 22:27:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja sam davala Tari caj od kima, pa svaki dan...nece joj skoditi. I sad sam davala Hani dva dana.

E sad vidim da pisete da dajete po 2-3 kapi Espumisan kapi?????
Nama su rekli 15 kapi za bebu od 10 dana!?



Pogrešno si videla, pisalo se o BioGaia kapima koje se daju po 5 kapi jednom dnevno a koliko vidim neko je smanjio dozu na 3... Inače toplo preporučujem BioGaiu, prirodna je, izdvojena iz majčinog mleka i što je najvažnije RADI!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
8.10.2011 0:48:56   
ljubicaa
Ja bih volela da pomognem ako ikako mogu sto se grcica tice. Nas sin ima 3 nedelje i vec su mu poceli grcevi...dva dana smo bili u tome i onda nam je prijateljica rekla da uzmemo GRIPE WATER  i mogu vam reci delovalo je u sekundi. Zaista smo se spasili ,vodica sa dzindzerom na 100 % prirodnoj bazi. Inace ne znam da li to moze kod nas da se nadje u apotekama,mi smo u USA. Molila bih ako neko zna da li ima da se kupi posto moja kuma ima isti problem,a gleda da pronadje u Bg-u to.
Inace kako kazu ovde se ameri kunu u to ...spas za grceve.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.10.2011 22:50:56   
mirjanica
Macaki, jel vam pomogose kapi? Ja ne znam sta da ti kazem.. kakimo sada svaki dan, sto pre nismo, ni grcice nemamo svaki dan, ali evo npr. sinoc su nas rasturili. Plakao je kao nikada do sada... veceras je miran, osim sto se non stop meskolji dok spava, ne znam zasto to, bas se brinem...


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu ljubicaa)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.10.2011 12:37:34   
Anoniman
mirjanice, taman sam htela da napisem kako nam je puno bolje, poslednja dva dana su se grcevi vratili. sinoc je bas dugo plakala, grcila se.. sigurno 2,3 sata! nastavljamo pa cemo videti, nadamo se da ce uskoro proci.
inace, mi smo biogaiu pili i zbog neformirane stolice. puno se popravila, nekoliko dana je bila bas kakva treba da bude - zlatno zuta i zrnasta, ali je ova dva dana kad je imala grceve ponovo bila malo sluzava.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.10.2011 19:16:09   
bubisarba
Ja sam mojoj bebi davala Biogaia kapi 6,7 dana, ali posto je imala grceve i dalje, ja sam na insistiranje ljudi koji su ih koristili, pocela da joj dajem espumisan kapi, pije ih vec 3,4 dana, ima grceve ali ona vrlo cesto posle podoja povrati od kada joj dajem njih. Da li je to od kapi? Mozda treba da prestanem da joj ih dajem. Da nije neka od vas imala slicno iskustvo?

_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.10.2011 22:40:48   
Anoniman
bubisarba, dajes istovremeno i espumisan i biogaiu?
daj joj kapi pre podoja, da se ne desi da ih povrati.

(odgovor članu bubisarba)
  Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 9:10:24   
Crvenkapa85
mi nemamo vise grceve,malko smo ih samo imali...pio je espumisan od kojih nije mogao da kaki redovno....prduckao po ceo dan....pio je jedno vreme bibi libi caj,jako slabo,pa sam ja resila da sama sebi kuvam caj od komoraca,anisa i kima.....sad prduckamo zajednouser posted image ,kazu da je dobro i za nadolazenje mleka a i bebi za grceve user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 13:38:40   
bubisarba
Macaki, prestala sam da joj dajem Biogaia, samo Espumisan. Mada sinoc i jutros joj nisam dala, a opet je jutros malo povratila. Mozda to nema veze sa kapima. Ne znam sta da radim.
I ja pijem onaj Hipp-ov caj za dojilje, valjda joj i on nesto pomaze.

Crvenkapice, kakav je to bibi libi caj?


_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 13:42:37   
Ana RR
Bubi, moj Marko je znao da bljucka posle espumisana pa smo prestali da mu dajemo. Isto je bilo i sa bibilibijem. Ali on u principu i nije imao neke grčeve tako da nam to nije ni trebalo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 13:48:52   
bubisarba
Hvala Anci. Tako sam i ja mislila, da prestanem da joj dajem kapi.

Anci, jel znas ti kako da promenim sticker?


_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 14:17:13   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: bubisarba



Crvenkapice, kakav je to bibi libi caj?

instant caj kupuje se na kesice,al nama je to pomeralo podoj a ni on nije nesto mnogo hteod da ga pije tako da ja kuvam sebi ,uzela na rinfuz bilojke i kuvam pa pijem

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 18:43:48   
srna001
Mi koristimo espumisan evo već nedelju dana i super deluju.Prva tri dana sam joj davala pre podoja uveče posle kupanja pošto su se do danas njoj samo tada javljali grčevi i deluju u sekundi.Sada joj dajem tek posle podoja ako krene da kuka i plače.Neverovatno kako brzo deluju.Mi inače puno bljuckamo pošto smo alavi ali posle espumisana nisam nešto primetila uglavnom odmah zaspi kao top pa sam se zapitala da ne stavljaju unutra i neki sedativ.user posted image Evo danas prvi put je imal grčiće posle svakog podoja ali ništa strašno pa joj nisam ništa davala.Inače i ja pijem Hipov čaj za dojilje ali ja više da mi se poveća količina mleka.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.10.2011 22:12:03   
milvul
Devojke molim vas za mišljenje! Moj bebac ima nepuna dva meseca. Svako veče posle kupanja kada pokušam da ga podojim krene da urla. Trudi se da sisa ali istovremeno plače. Mislim da su grčevi, ali više nisam sigurna jer se i ne grči toliko kao pre, nego samo plače. Koristim plantex i termoforčić, ali od svega toga slaba je vajda. Počela sam pre 7 dana da koristim Biogaia kapi, pošto sam pročitala ovde na forumu da su dobra iskustva s njima, ali od tada moj bebac bukvalno urla a pre je samo po malo plakao, više je stenjao. Da li je neko imao ovakvo iskustvo, da Biogaia pogorša stanje. Ne znam da li da prekinem s njima? Iskusne mame pomagajte!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.10.2011 9:37:56   
Crvenkapa85
a da probas da ga podojis sat vremena pre kupanja,mozda bude jako gladan posle kupanja pa je nervozan i gladaaaaaaaaaaaan jako ...probaj,ne moze da skodi....user posted image

(odgovor članu milvul)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.10.2011 9:43:13   
Ana RR
Tako smo mi radili sa Markom, prvo klopa pa kupanje inače vrišti iz sveg glasa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.10.2011 10:32:13   
srna001
Beba kad je dugo gladna razbesni se pa se posle teško smiruje isto važi i za spavanje.Ali ne treba je prejedati pre kupanja.Daš mu malo da posiki čisto da ne oseća glad pa posle kupanja ostatak.A dešava se ako je beba halapljiva da posle par minuta sisanja krene da odguruje siku i da se nervira.To znači da se nagutala vazduha i da mora da podrigne usred podoja.Nama se to često dešava.Podrigivanje nije obavezno rezervisano samo za kraj podoja.Podigni ga neka podrigne pa onda nastavite dalje ako treba i više puta.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.10.2011 13:14:13   
milvul
Hvala puno na savetima! Podižem ja njega i usred podoja da podrigne, ali probaću klopanje pre kupanja. Upravo to radi kako si opisala srna001, halapljiv je - katastrofa, odgurkuje se i plače. Javiću kako sam prošla večeras user posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.10.2011 11:12:52   
milvul
I evo, posle nekoliko dana isprobavanja - klope pre kupanja, menjanja sobe, menjanja vremena kupanja, na kraju sam se pomirila s tim da moja beba jednostavno ima ritual plakanja posle kupanja od nekih 10 do 20 minuta i kad to prestane lepo sisa i zaspi. Da li su u pitanju grcevi ili ne, verovatno nikad necu saznati zbog cega je taj plac. 

(odgovor članu milvul)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.10.2011 12:35:40   
Anoniman
milvul, isto je i sa mojom bebom. bude mirna dok se kupa, ali cim primeti da pocinjemo da je oblacimo pocne da place do zacenjivanja. place 20-ak minuta, onda sisa i odmah zaspi. meni toliko svaki put presedne njeno plakanje da smo zbog toga poceli da je kupamo svako drugo vece. iako sam bila okoreli protivnik toga da se bebe ne kupaju ...

(odgovor članu milvul)
  Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.10.2011 13:36:44   
PoisonEve
Nisam sigurna da li su kod nas poceli grceviuser posted image Evo celu noc i danas ceo dan nikako da spoji sat vremena da spava, premorena sam. Samo joj pomaze kad je drzim na grudima i pustam muziku ili kad joj dam da siki, ali ja moram malo da odspavam, ne znam sta da radim...
Pravi face i mrsti se kao da se muci da kaki, ne znam kako to da opisem drugacije, rekla bi da su to grcici, ali da nisu u punom jeku, sta vi mislite?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.10.2011 13:37:44   
Olga75
moguce je da su poceli grcevi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.10.2011 13:43:42   
PoisonEve
Ne bi ja nista htela da dajem od tih kapi, cajeva ovako rano ili bi mozda trebalo? Mislila sam da se grcevi javljaju vise u vecernjim satima ili nocu, al eto nama skoro ceo dan...mozda ce se smiti veceras. Zao mi je da je gledam kako se muci a ne mogu da joj bog zna kako pomognem. Opet i mm i ja smo preumorni jos je on otisao da radi, ne znam kako cemo izdrzati...

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here