|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DiTePer Polio ?????
4.8.2009 15:49:36   
Anoniman
jedno pitanje da li se taj šok javi odmah po apliciranju bilo koje injekcije ili vakcine ili ne daj Bože dođeš kući i strefi te user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: DiTePer Polio ?????
4.8.2009 16:52:56   
stevajela
IZVORNA PORUKA: mihi

..... Za ovu MRP, rekla mi je da je pravi Glaxo Smith Cline, zove se Priorix i da je prilično bezbedna i da nisu imali problema sa zdravom imunokompetentnom decom. Eto pa ti odlučiuser posted image .


Vakcina "Enxeriks B" izazivac multiple skleroze



Vakcina protiv hepatitisa B "Enxeriks B" britanske farmaceutske kompanije GlaksoSmitKlajn moze da poveca opasnost od multiple skleroze za 1,74 puta,tri godine nakon sto je dete primilo,pokazali su rezultati istrazivanja grupe francuskih naucnika na celu s prof Markom Tardijeom iz pariske bolnice "Bisetr".Preporuke za upotrebu te vakcine su kako je objavio francuski dnevnik "Mond", jos nepromenjene jer francuske zdravstvene vlasti zele da utvrde domet tog istrazivanja cija preliminarna analiza ne dovodi u pitanje preporuke vezane za vakcinaciju.


"Nas Most"-casopis drustva multiple skleroze Vojvodine

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: DiTePer Polio ?????
4.8.2009 16:55:38   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i šta sada Stevajelo,jel ako ima tu alergijsku reakciju ne smije primiti u 5 godini života???????


To ce nadlezni epidemiolog da odluci.Postoje dve solucije:
1.Da vise ne primi ostale dve revakcinacije u 7 i 14 godini zivota(kod nas se ne daje u petoj)
2.Da umesto DeTePer i Polio dobije u zamenu pentaxim.

Zao one koji se razmisljaju:Ako je dete primalo DeTePer i Polio ne znaci da ne moze preci na pentaxim ili obrnuto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: DiTePer Polio ?????
4.8.2009 16:57:51   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

jedno pitanje da li se taj šok javi odmah po apliciranju bilo koje injekcije ili vakcine ili ne daj Bože dođeš kući i strefi te user posted image


Moze i ovako i onako.Nikada se ne zna kada dete moze dobiti anafilakticki sok.
Ali ti svakako o tome ne treba da razmisljas i da se opterecujes.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: DiTePer Polio ?????
17.8.2009 16:12:10   
bordan
Mi smo dosada primili dve Diteper.Sa prvom Oleg je kacio T 38.5 i mnogo je plakao,sa drugom T 37.5 plakao je mnogo ali kada smo stigli kuci odma sam dala sirup daleron da malo ublazi bol ali ipak je plakao.Ostalo nam je jos jedna uskoro je i daj boze da prodzemo lako.Meni je jako stra kad ih prima tako da uvek trazim vise ljudi oko mene veliki sam panicar.Ne mogu da  ga gledam i slusam kako place zao mi je mnogo tako da i ja sa njim.user posted image  

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: DiTePer Polio ?????
17.8.2009 16:29:54   
mihi
IZVORNA PORUKA: stevajela

IZVORNA PORUKA: mihi

..... Za ovu MRP, rekla mi je da je pravi Glaxo Smith Cline, zove se Priorix i da je prilično bezbedna i da nisu imali problema sa zdravom imunokompetentnom decom. Eto pa ti odlučiuser posted image .


Vakcina "Enxeriks B" izazivac multiple skleroze



Vakcina protiv hepatitisa B "Enxeriks B" britanske farmaceutske kompanije GlaksoSmitKlajn moze da poveca opasnost od multiple skleroze za 1,74 puta,tri godine nakon sto je dete primilo,pokazali su rezultati istrazivanja grupe francuskih naucnika na celu s prof Markom Tardijeom iz pariske bolnice "Bisetr".Preporuke za upotrebu te vakcine su kako je objavio francuski dnevnik "Mond", jos nepromenjene jer francuske zdravstvene vlasti zele da utvrde domet tog istrazivanja cija preliminarna analiza ne dovodi u pitanje preporuke vezane za vakcinaciju.


"Nas Most"-casopis drustva multiple skleroze Vojvodine




Najbpolje da se zbog ovakvih i sličnih nagađa uopšte ne vakcinišemo pa da onda počnemo da umiremo od raznih zaraza...... Od čega li je moja komšinica dobila Multiplex sklerozu a nije vakcinisana protiv Hepatita B?
BTW moj stariji sin je primio vakcinu u prvom razredu jer tada nije bila obavezna vakcinacija, a baš me interesuje da li Vi koji nalazite ove članke vakcinišete Vašu decu ili ne? Sada se Enjerix B daje u porodilištu bebama pa me baš zanima da le se neko stvarno igra životima naše dece ili su ovo samo prazne priče......

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: DiTePer Polio ?????
14.9.2010 13:30:46   
Cipiripi mama
Moj malisa je prvu primio onu iz dz i urlao je neprekidno 24h i imao t37.8.Kada sam to rekla dr koja je uzgred menjala nasu, kaze -vi se mame prepadnete cim vam deca zaplacu tako da smo i drugu primili istu i reakcija je naravno bila ista.Ali je za trecu nasa dr dosla sa odmora i kad je sve to cula poludela i trecu smo kupili pentraxim.Ja cekam da krene da place kad ono nista,ali NISTA.Poludela sam sto je nisam na svoju ruku kupila odmah da mi se dete ne muci onoliko.Ja je svima toplo preporucujem!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: DiTePer Polio ?????
14.9.2010 20:50:56   
Verus
Ja mom detetu jos nisam dala Hepatitis B. U bolnici gde sam se porodila dali su opciju da potpisem da necu da mi beba primi HepB.  To je seksualno prenosiv virus ( i transfuzijama), tako da to UOPSTE nije nesto sto je neophodno....Dogovrila sam se sa pedijatricom da joj damo tamo, posle 12 meseci zivota, kad se ove ostale vakcine izredjaju...Naravno da su bitne, ali isto tako je bitno ne bombardovati imuni sistem nepotrebno, i dati mu sansu da lepo razvije antitela na sve vakcine....to se najbolje postize individualnom vakcinacijom, a ne onim mixom od nekoliko komada u jednoj vakcini...ali za to nisam uspela da se izborim pa je primila kombo vakcina....user posted image

(odgovor članu Cipiripi mama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: DiTePer Polio ?????
24.2.2012 15:32:39   
Shishica
Ma nikad mi necemo znati sta nam rade i kakve nam eksperimente uspricavaju.. user posted image
Ema je sa zakasnjenjem primila revakcinu (kao treba u 18-tom mesecu, a mi smo u 22-om), mada niko nama ne kaze kada da dojemo sledeci put.. zato smo i isli sad jer sam citala da moze do druge godine..

Da je po meni ne bi primila nista, al kud Muja tu i mali Haso..

Muka mi je od ljudi ogavnih, alavih, bolesnih..neljudi.

Sinoc sam mislila da je ko zna sta snaslo kako je tresla rucice kad bi se probudila, boli je i danas i crveno je i vruce oko uboda, izgleda mi dete kao da su je mucili tri dana user posted image (malo i majcinski umisljaji...)..

PU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 18:25:42   
Mama 78
Totalni sam laik sto se tice vakcina,ma ustvari bukvalno nisam u toku danas smo primali DPT i sestra nam da dve solucije kupovna ili njihova,ja posto nista o tome neznam pitam pedijatra i on kaze nasa.On je za nasu,kaze jeste da ima reakcija,ali to je doobro jer organizam prihvata vakcinu,sta ste vi dale vasoj deci.Nema T.ali je celo popodne plakala jedva sam je uspavala.HELP!!Jer sam se zaj...user posted image user posted image la

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 18:28:29   
Olga75
ja sam dala domacu DiTePer , bilo je plakanja , malo temperature , bolela je rukica par dana i to je bilo to


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 18:29:16   
liliana
Mama 78, meni je pedijatar savetovao "Pentaxim" a ne tu "njihovu". Tako sam i postupila. Niti jedan put kada je primala "Pentaxim" T. nije imala baš nikakvih reakcija, osim malo crvenila na mestu uboda.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 18:29:46   
Rada T.
I ja sam izabrala tu vakcinu... Luka je burno reagovao imao je temperatru, beo je kenkav samo je spavao... i sve je to brzo prošlo. Ne brini se!
Na revakcinaciji je opet primio tu istu vakcinu i ništa nije bilo, nikakva reakcija bukvalno ništa.

Moja sestra je birala tu takozvanu mrtvu vakcinu koja košta oko 4000din i njena mala je sve jedno odreagovala temperaturom...

Mislim da nisi pogrešila, jeste zeznuto ali proći će user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 19:00:41   
Mama 78
Joj hvala Vam evo u medjuvremenu smo dobili T.37.5user posted image

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 22:16:31   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja sam dala domacu DiTePer , bilo je plakanja , malo temperature , bolela je rukica par dana i to je bilo to


isto!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: DiTePer Polio ?????
24.4.2012 23:47:09   
Mariya
Meni su isto savetovali pentaxim i to je i primila, imala je blagu reakciju koju sam opisala u temi kako je vaše dete podnelo vakcinaciju...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: DiTePer Polio ?????
25.4.2012 1:29:05   
vikiveki
Nama niko nije ni spomenuo pentaxim,tek sad na forumu sam čula da postoji i ta vakcina...da sam pre za nju znala ja bih sigurno nju kupila,ali pošto nisam znala moje dete je već isprimalo neke tri doze vakcine,one obične. Nikakvih reakcija na vakcinu nije bilo...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: DiTePer Polio ?????
25.4.2012 15:55:13   
Mama 78
Nemamo vise T. to je bilo sinoc i nije prsla 37.5,ali mi danas drema ceo dan u rukama i jos nije kakila,bas je malaksala,kenkava i tuzna.Moja mama kaze da je to nikakva reakcija u odnosu na onu koju sam ja imalauser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: DiTePer Polio ?????
12.8.2012 13:33:19   
poseydon...

veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here