|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 12:55:39   
Modessty
Blago tebi! Kod nas u stanu katastrofa toplo kad je bilo ovih dana 30C. Sad je onako fino, ali definitvno nije za duge rukave.

Sto se setanja tice mislim da smo bili najmanja beba u gradu koja se seta po parku jos od marta meseca.user posted image Tek smo skoro poceli da vidjamo manje bebe


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 16:28:06   
marince1
u kuci nam je hladnije nego napolju,pa obucem odi dugih rukava i preko majicu,a kad izlzimo napolje skinemo jedn sloj user posted image

Inace su svi vikali da treba vise da ga utopljavam,ali ja nisam,oblacil.a sam ga tek malo vise nego sebe i bogu hvala,nikad mu nista nije falilo.

u sustini kako ih naviknemo u pocetku,to ce im ostati za celi zivot.

a kad me sretnu ''dobronamrne''babuskere pa krenu da zvocaju dize mi se kosa na glavi.




_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 17:44:53   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

Joj, ni ja ne znam kako da je oblacim, uvek imam utisak da je pretopljavamo. Mm je zimogrozljiv, pa to prenosi i na nju, a mene opet pucaju hormoni, pa sam u fazi da mi je cas toplo, cas hladno. Ako bih se vodila logikom, kako sebe, tako nju, dete bi vecito bilo na presvlacenju. I kada idemo napolje, cime da je pokrivam?!? I da li da je pokrivam user posted image user posted image user posted image


pa, evo, lillyt, posto su se nase cere rodile maltene u dan, ja cu ti reci kako sam ja (kao da je to merodavno ha ha)...

ovo ti pisem za set__nju napolju... prosle nedelje kada je bilo oko 30 C, obukli smo joj samo jednu tanku benkicu dugih rukava, pantalonice sa stopicama (tanke) i prekrili je frotirom, dok npr. juce je bilo hladnije pa smo joj obukli bodi sa kratkim rukavima, preko njega jaknicu i opet pantalonice sa stopicama, kapicu takodje i prekrili je cebencetom preko stomaka.

inace, danica je sinoc lezeci u krevecu povukla cebe i prekrila samu sebe preko glave. da l'''''''' joj je bilo hladno ili je samo mlatarala rucicama, pitaj boga, ali kad sam to videla, prepala sam se nacisto!

< Poruku je uredio micketta -- 10.5.2010 17:47:06 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
11.5.2010 8:50:48   
Nanica1
Micketta, Alex stalno vuce dekicu na sebe! Nije to znak da im je hladno jer beba ne zna da ce joj biti toplije ako se pokrije nego oni rade rucicama pa im se tako potrefi... Ja to resavam tako sto mu ne prekrijem ruke nego zaglavim dekicu ispod pazuha...

A sto se tice oblacenja malo je zeznuto sto se tako brzo menja ovo vreme- danas je 20 a sutra 28 pa ne mozes u glavi "prebaciti" sebe na taj rezim! Nekako je bzv kada si danas u pantalonama i dugim rukvima i odjednom sutra treba da obuces majicu kratkih rukava i sorc! Bas mi bilo smesno za 1.maj kada je T odjednom skocila na 28- ides po ulici a jedan covek u dugim rukavima, drugi bez rukavauser posted image !

Meni je vise problema stvarala kapica, nervira me npr.kada je toplo a duva vetar koji nije hladan , sta raditi u tom slucaju?

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
11.5.2010 12:14:41   
Markovicka
Mi to resavamo trakicom, samo usi da prekrijemo, ili joj stavim kapuljacu od duksa, imamo jedan tanji sa kratkim rukavima taj mi je bas zgodan za ovo vreme, ispod bodi sa dugim rukavima, dole pantalonice i to je to

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
11.5.2010 17:54:23   
Nanica1
Vama je super sto mozete trakicu! A sta bi ja mogla staviti decaku? Jedino kacket da mu kupim i jel ima jos nesto za decake a da nije kapa?

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 9:56:35   
mejvis
I meni je problem kapica.
Kontam ako je 25C i više i nema vetra, šta će mu kapica, ionako je u kolicima a tu je zavetrina, čak i da malo pirka vetrić?!
A po nekim knjigama bebcu treba uvek nositi kapicu kada je jako mali!?user posted image
Samo mu se oznoji glavica, a tako će se pre prehladiti!
A one pamučne kapice što se vezuju ispod vrata su mi bezveze i nešto me strah da mu to vežem. Imamo 2 pamučne što se navlače na glavu pa njih stavljamo!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 9:58:53   
micketta
IZVORNA PORUKA: mejvis

A one pamučne kapice što se vezuju ispod vrata su mi bezveze i nešto me strah da mu to vežem. Imamo 2 pamučne što se navlače na glavu pa njih stavljamo!



e, i meni. navukla sam strah jos u porodilistu zbog pupcane vrpce oko vrata tako da joj te kapice i ne vezem, sve me strah. jer koga guja ujede, taj se i gustera boji he he


_____________________________

zna baba

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 10:31:18   
LillyT
Ja sam stavljala kapicu pa mi se malko ojela pozadi (qq, dete mi ima krofnice i po vratu, koliko je halapljiva). Sto se mene tice, sezona kapica je gotova, cekam da jos malo poraste pa da joj stavim sesirce i ciao. Trakice za usi ne volim, nkada mi se nisu svidjale....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 10:35:38   
Markovicka
Meni su trakice jako slatke za devojcice, Elena se ne buni, ali kad se mnogo vrpolji trakica zavrsi na ustimauser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 11:20:56   
usamljena
Meni su trakice super zbog usiju (jao reci!!!) ali se zna desiti da joj spadne na oci i vec je sam naucila da je pomeri nazad user posted image A sesirica smo kupili more ali ...  baca ih stalno user posted image Nerviraju je. Ali je mama kupila one sa lastisem pa cemo se osigurati od bacanja.
Sto se teme tice ja sam grozna po tom pitanju. Uvek me ruze jer "pretrpavama" dete. Pa ja ne mogu da joj obucem samo majicu kratkih rukava i gotovo! Nekako mi rano za nju. Nisam pametna uopste


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 19:54:08   
Nanica1
Danas sam videla jako lepe sesirice za Alexa ali nam nisu odgovarali! Veci broj mu je previse labav a manji opet ne moze da se navuce na glavu a bas su bili slatki, od teksasa!

Pa usamljena, kako ne mozes da obuces detetu kratak rukav? Ovaj moj cim mu je mrvicu toplije odmah je nervozan i znoji se nenormalno!
Ja mu dajem te pamucne kapice za sada, imam razne debljine ali sada vec koristimo samo onu najtanju i to samo kada duva vetric! Ja sam vec na par mesta nasla da kapica ide do 18-20 stepeni!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 20:21:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Meni su trakice jako slatke za devojcice, Elena se ne buni, ali kad se mnogo vrpolji trakica zavrsi na ustimauser posted image


ja sam dobila dve trakice za teu ali sam mislila da deca to ne nose do tamo neke druge godine...mnogo toga ja jos ne znam...

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
12.5.2010 21:55:25   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Nanica1

Pa usamljena, kako ne mozes da obuces detetu kratak rukav? Ovaj moj cim mu je mrvicu toplije odmah je nervozan i znoji se nenormalno!



user posted image ma obucem ja njoj majicu ali je ispod bodic malo duzih rukava user posted image . Blesava sam ali me strah da joj ne bude hladno. Meni je uvek hladno pa mislim da je i njoj


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 0:03:55   
gagana83
IZVORNA PORUKA: usamljena

Meni su trakice super zbog usiju (jao reci!!!) ali se zna desiti da joj spadne na oci i vec je sam naucila da je pomeri nazad user posted image A sesirica smo kupili more ali ...  baca ih stalno user posted image Nerviraju je. Ali je mama kupila one sa lastisem pa cemo se osigurati od bacanja.
Sto se teme tice ja sam grozna po tom pitanju. Uvek me ruze jer "pretrpavama" dete. Pa ja ne mogu da joj obucem samo majicu kratkih rukava i gotovo! Nekako mi rano za nju. Nisam pametna uopste


Opusti se Usamljena,slobodno je manje obuci,nece se prehladiti.
Nase Une su rodjene maltene u isti dan,ja sam moju danas vodila u setnju samo u majcici sa kratkim rukavima i tankim pantalonama.

A sto se tice sesirica isti slucaj,cim joj stavim odmah skine.

Mozda sam luda,ali meni je bitnije da joj glava bude pokrivena kad je toplo,plasim se jakog sunca.A kapice sam joj stavljala samo kad je bas hladno ili duva vetar.
Mene su svi kritikovali kad su videli kako Unu sa nepunih mesec dana setam bez kape na nekih dvadesetak stepeni,ali njoj eto nista nije falilo.Mada ona ima dugu kosu pa joj i ne treba kapauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 11:25:40   
usamljena
Ma sva sam ti ja jos u nekom grcu mada se to ne primecuje. Danas cemo u set_nju pa cemo "kratke" user posted image A jel obuces nesto ispod? Imam one bodice bez rukava, kao potkosulj.
Meni trakice za kosu pomazu, ne skida ih. Kapice nisam stavljala, sesirice jesam. Lazem jesam i kapicu ali kad smo isli na planinu i kad smo isli van kad je bas, bas hladno. Moja je jos "celava" pa nema zastitu user posted image user posted image user posted image Ali imamo siske koje rastu brze od ostatka kose pa cemo kupiti snalicu


< Poruku je uredio usamljena -- 13.5.2010 11:30:11 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 11:28:24   
Jeca*
Ja Luki cesto to obucem ako mu obucem majicu sa kratkim, jer ne volim da su mu gola ledja. Osim kad je bas bas toplo. Zato cesce praktikujem bodice sa kratkim rukavima nego majice jer onda moram bodi na bretele ispod user posted image  mada, kada je ovakvo vreme ja vise volim da mu obucem bodic sa dugim i neki prsluk i mirna sam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 11:31:22   
usamljena
Ma to pitam, jel ide nesto ispod user posted image Dok ja pogodim srz

Evo sefica ustala user posted image , moram bezati


< Poruku je uredio usamljena -- 13.5.2010 11:38:33 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 14:43:42   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja Luki cesto to obucem ako mu obucem majicu sa kratkim, jer ne volim da su mu gola ledja. Osim kad je bas bas toplo. Zato cesce praktikujem bodice sa kratkim rukavima nego majice jer onda moram bodi na bretele ispod user posted image  mada, kada je ovakvo vreme ja vise volim da mu obucem bodic sa dugim i neki prsluk i mirna sam


I ja volim bodiće sa kratkim. Andrej baš slabo podnosi vrućinu, na tatu je. I baš se znoji. Danas, kad je malo oblačno, duva neki vetrić, oko 20 stepeni, sam mu obukla bodi sa kratkim rukavima i preko toga duks. Dole čarape, trenerka i patikice.
A kad je bilo sunčano, i vruće, išli smo u istoj kombinaciji, samo bez duksa.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 18:04:48   
usamljena
Ja svasta natipkala i ne prodje! Elem, da skratim- sta bebama oblacite na noge? Ja obicno kupim cipelice sa ceste tako da je dama danas bila samo u carapicama.



_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.5.2010 19:09:56   
*Alexx*
Sada ima Chicco cipelice za hodanje. Ali ne hoda u njima napolju user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.6.2010 17:07:28   
New Mom
Meni baš frka oko oblačenja. Ne bih da je pretopljavam (sama mrzim vrućinu), ali ne mogu da se snađem. Napolju skoro 30 stepeni... u stanu nam još uvek hladnjikavo... meni čas toplo, čas hladno... a i ona ima samo 3 nedelje...
Nisam pametna...
Prošli vikend sam joj obukla bodi sa dugim rukavima i džak, a sve bebe koje smo videle su imale slobodne i gole nogice. Danas joj obukla sa kratkim rukavima i čarapice, i pokrila pelenom. Više ne znam je l' to rano? I je l' rano da joj ne stavljam kapicu? Danas se potpuno preznojila pod njom...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.6.2010 17:12:23   
LillyT
New Mom, ja experimentisem jos uvek i cesto pogresim. Ja sam je danas pokrila peskiricem i glavica joj se oznojala, kapicu nisam stavila, a one trakice, ne volim. Jbg, obalci je kako TI mislis da treba, pa ako i pogresis, sledeci put ces biti bolja user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.6.2010 17:12:58   
Diabla
Nije rano New Mom. Ja sam davno jos otvorila ovu temu, i bas sam se danas sjetila kako sam ja jadno dijete nabundavala. Bitno je da uvijek ima carapice, i kad set_ate pokrij laganom pelenicom stomacic. Vec kad napuni mjesec dana , raskomoti bebu u bodic, i neka i tada ima carapice. Za sada ti je dovoljan neki bodi kratkih rukava i neke lagane pantalonice, ili 3/4 . Pogledaj pocetak teme, ima dosta korisnih savjeta. Zapamti, prije ce se razboljeti beba ako je nabundana. da kucnem, Davidu nikada nije nos procurio(KUC KUCuser posted image )


< Poruku je uredio Diabla -- 6.6.2010 17:14:17 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.6.2010 17:16:42   
New Mom
user posted image  Šteta što nema neko univerzalno upustvo da dođe sa bebanom. Ništa, ostaje da eksperimentišemo dok ne ubodemo pravi put. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here