|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
14.8.2016 7:14:23   
Tacka16
Znaci dunji i meni prva sumnja je bila u isto vrijeme 7+4user posted image
Hvala i tebi Dunja i tebi Dijana na rijecima podrske. Nadam se da ce se sve dobro zavrsiti. Ubija ovo svakodnevno iscekivanje i osluskivanje tijela. Stanje jos vise otezava i zbunjuje moje svakodnevno povracanje i mucnina, koja raste i rasteuser posted image
Dunja dugujem ti odgovor. Nije upitanju VO, normalno je zacece i imam vec dvoje djece. Prilicno velike 8 i 6, ali trece zelimo vec duze vrijeme.
Kao sto rekoh nadam se da ce sve biti uredu, a ako ne bude, ko zna zasto je to dobro. Naravno sve je to lako reci, ali tesko primjeniti.user posted image user posted image user posted image
Kako god, na kraju cu napisati kako se zavrsilo, jer na vecini foruma nisam nalazila upravo kraj svega, a vecina "nas" upravo trazi to. Sl. UZ je 22.8.
Nadam se da ce i ovde jos ko napisati neko iskustvo slicno mom, a da je pozitivno zavrsilo.user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Blighted ovum - prazan GM
14.8.2016 10:02:19   
dunja RR
Tacka, kod mene je prva sumnja bila u 7+4, zato što su mi tada i radili prvi UZ. Ja sam radila IVF, a na klinici na kojoj sam radila IVF, taj prvi UZ ne praktikuju pre 8. nedelje.

Sve najbolje ti želim!


< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2016 10:03:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tacka16)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Blighted ovum - prazan GM
14.8.2016 23:36:44   
wivern
Tačka evo i ja da se javim sa ne tako lepim iskustvom.
Imam dva BO iza sebe i u oba je beta lepo rasla.
Prvi - prirodnim zacecem u sedmoj nedelji ali se završio spontanim pobacajem.
Drugi - iz vto u devetoj nedelji se završio kiretazom.
Meni se u oba slučaja pojavila i zumancana kesica posle koje ide srcana radnja, ali do nje nikada nije došlo. Baš retko se desi da se srcana radnja pojavi u devetoj nedelji, ali si ti tek u sedmoj i imaš još vremena.
Nadam se da ces nas uskoro obradovati lepim vestima.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Blighted ovum - prazan GM
15.8.2016 13:13:30   
Tacka16
Citala sam negdje(nisam sigurna da li na ovom forumu) o mogucnosti "zavaljene" materice.
Prole godine sam imala operaciju. Na materici mi je ostao otvor posle carskog reza iz 2010. godine.
E sad pitam se mozda je i kod mene ta "skrivenost" ploda vezana za to. Ko zna, mozda je ovo hvatanje za slamku spasa, mozda je ona "da nada zadnja umire" a mozda je sve jedno veliko nista. Vidjet cemo.
Kontrola je za sedam dana. user posted image
Ja se iskreno nadam pozitivnom ishoduuser posted image user posted image
Bit ce sta mora biti, ali zelim biti pozitivna do kraja iako je teskouser posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Blighted ovum - prazan GM
15.8.2016 14:02:08   
degu
Tacka s obzirom da je prirodno začeće, mžda je i ovulacija malo kasnila pa to nije 7+4 nego manje. Mene su 2 nedelje tako cimali, tek sa 8+1 sam čula srculence, na 7+1 DR-ka nije videla ništa, a bila sam stvarno 7+1. Možda je loš UZ, ima još vremena i nade da je sve u redu. Navijamo i javi nam obavezno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Tacka16)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.8.2016 20:37:59   
Kriss_bg
Cao svima, pre 4 nedelje sam saznala da sam u drugom stanju i mojoj sreci nije bilo kraja, a to je i bila prva trudnoca. Na zalost u osmoj nedelju su mi lekari rekli da moram da idem na kiretazu zbog BO. Mislila sam da mi je ceo svet pao na glavu, tu tugu i ocaj moze da razume samo neko ko je kroz to prosao.
Lekari su mi rekli da nakon drugog ciklusa slobodno mozemo da probamo opet, cak je i pozeljno sto pre ostati ponovo u drugom stanju zbog toga sto je materica ociscena i kazu da je to dobra " podloga" za razvijanje ploda.

Ja samo zelim da vas pitam, kako ste se izborili sa paranojom kad ste ponovo ostale u drugom stanju. Ja mislim da cu svaki UZ da dozivim kao uzasan stres sa onim " sta ako se nesto desilo"... Kako ste vi to pregurale?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.8.2016 21:03:53   
dunja RR
Teško bude dok se pregura taj prvi UZ u narednoj trudnoći. BO je težak i za dušu i za psihu.
Svima želim da taj naredni bude onaj na kome ćete čuti srculence svoje.



user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Kriss_bg)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Blighted ovum - prazan GM
21.8.2016 7:49:16   
wivern
Uh, teško... Dva puta sam imala BO i treći put sam mislila da ću se onesvestiti na stolu.
I kad čuješ srce zaboravis na sve što je bilo.
Ne brini sledeci put ćeš čuti srculence i sve će biti ok.
Samo napred želim ti da što pre ostaneš user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Blighted ovum - prazan GM
22.8.2016 13:05:58   
Tacka16
Evo mene. Sta da vam kazem. Danas u 9+4 konscno je embrion vidjen. Znaci definitivno nije BO.
Srcsna radnja nije pronadjena. Iz meni nepoznatog razloga dr. daje sansu jos 10 dana. Nidam sigurna sta da mislim, ali ocigledno da nijedan normalan dr. u osmoj nedjelji ne bi trebao reci da neko ima BO. Ja se jos uvjek nadam. Mozda moje malo cudo ipak dodje na ovaj svjet. Nemojte nikada u svakom slucaju tako rano dopustiti kiretazu.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Blighted ovum - prazan GM
22.8.2016 22:09:02   
dunja RR
Tacka, naravno. Uvek ima nade, zato dr-i i daju šansu. Ali treba biti spreman na sve, to stalno ponavljam. Kod mene je ta šansa davana čak dve nedelje. Jako teške i tužne za mene i mm :(

Možda je kod tebe ovulacija bila kasnije, pa samim tim i ugnježđenje embriona. Ja ti od srca želim da se na sledećem UZ čuje i najlepši zvuk malenog srca user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tacka16)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Blighted ovum - prazan GM
23.8.2016 9:54:55   
wivern
Tacka BO je sve dok se ne pojavi srcana radnja, kao sto vec napisah meni se pojavljivala i zumancana kesica pa do srcane radnje nikada nije ni doslo.
Sto se duzina trudnoce povecava a srcana radnja izostaje vece su sanse za BO, na zalost. Nadam se da kod yebe nije taj slucaj, ali moras biti spremna na sve.

Drzim palceve da se pojavi srculence user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.8.2016 20:57:29   
17 joka
Tacka, nadamo se najboljem user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Blighted ovum - prazan GM
27.8.2016 8:23:06   
Tacka16
Dat ce dragi Bog. Greske, los aparat ili ko zna sta vec, ali ja se nadam. Nekako ima neke dobre znake, cak mi je i stomak poceo da raste i pocela sam da se budim nocu da povracam. To sam prozivila u prvoj trudnoci. Prosto zelim da vjerujem i da se nadam da ce moje malo srce kucati i da vec kuca, ali da se moja msla tackica prosto skriva i ne zeli jos u javnost. user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 17:57:37   
Ancica1
Draga devojke,
Citala sam vase postove o blighted ovum-u i resila da podelim sa vama moje iskustvo.
Pisem iz bolnice, posle upravo uradjene kiretaze. Najverovatnija dijagnoza jeste blighted ovum, ali tek posle histopatoloskog nalaza znace se sa sigurnoscu, jer je postajala sumnja i na molarnu trudnocu.
Kiretaza mi je uradjena u 11 nedelji. U 8 nedelji se video sasvim mali embrion i srcana radnja i tada mi je beta bila nesto visi od 18000, posle dve nedelje sam ponovo radila UZ i tada mi je dr rekla da je mesak prazan, ali da ipak uradim jos dva puta betu u roku od 7 dana. Prva nareda beta mi je bila 42000, a zatim se za tri dana gotovo duplirala na 81000. To mi je dalo tracak nade, ali sam citajuci iskustva drugih zena shvatila da beta u toj fazi i nije tako znacajan indikator i da pored toga sto mi je beta tako visoka i sto se gotovo duplirala u tri dana ne znaci da nije BO i nazalost bila sam u pravuuser posted image
Jutros sam dosla u bolnicu sa nalazima bete, ali je na UZ mesak i dalje bio prazan.user posted image
Pisem ovaj post, ne da bih obeshrabrila zene koje se nadju u istoj situaciju kao ja, vec zato sto su meni vasa iskustva mnogo znacila i pripremila me da moze biti BO, tako da sam posle 6 dana uzasne neisvesnosti, dosta svesno i koliko je moguce pribrano docekala dijagnozu. Hvala devojke! Raduje me da su mnoge od vas nakon BO brzo zatrudnele. Tome se i ja nadam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 18:12:30   
dijana1*
Ancice zao mi je sto prolazis kroz sve to. Samo budi jaka i glavu gore, ubrzo ces ti ponovo ugledati svoje crtice. Verovatno si vec citala, ja sam posle BO jos 2 puta ostala trudna i sve je bilo uredu.
Saljem ti najveci zagrljaj i sve sto te zanima slobodno nas pitaj, znam koliko podrska znaci u takvim momentima.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ancica1)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 18:28:22   
Ancica1
Hvala mnogo Dijana.
Divno je da ovakvi forumi postoje i da mozemo podrzati jedna drugu u ovako teskim situacijamauser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 18:57:37   
IvanaSK RR
Ancice, zao mi je sto prolazis kroz sve to... Zelim ti da vrlo brzo ostanes trudna i da sve bude u redu.

(odgovor članu Ancica1)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 19:00:44   
vocicana
Ancica1 duso, samo cu recida te donekle razumem, da mi je mnogo zao, ali ides dalje, doci ce user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ancica1)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 19:26:24   
Ancica1
Hvala devojke. Divne ste!!!!user posted image

(odgovor članu Tacka16)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 19:28:55   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ancica1)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 20:21:44   
degu
Ancice drzi se user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Blighted ovum - prazan GM
17.10.2016 20:55:38   
Ancica1
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Blighted ovum - prazan GM
18.11.2017 23:59:29   
cole2001
Dobro vece drage moja! Javljam se da podjelim sa vama moje iskustvo sa blightedovum. U martu ove godine u drugom
Mjesecu otkrili smo da nemam ploda. Svijet mi se srusio kada mi je dr saopstila tu ruznu vijest. Svasta mi je proslo kroz glavu ali sam morala da stisnem Pesnice i prodjem kroz kiretazu . . Nakon toga su uslijedila ostala ispitivanja i sve je bilo ok. Nakon toga 6 mjeseci sam se cuvala i posle ostala trudna bez problema.Ovim putem zelim da kazem da ne brinete, to sto je takva bila prva trudnoca ne znaci da ce se ponoviti ili da neceto moci da ostanete trudne! Desava se mnogim zenama, bitno je samo ici redovno na preglede i opustiti se,i beba ce doci! U tim danima najvise mi je pomogao ovaj forum jer sam citajuci poruke shvatila da nisam jedina kojoj se to desilo, zato sada zelim da kazem svima koje brinu da nema potrebe jer to je neszo sto svakom moze da se desi i nema veze sa kasnijim zatrudnjivanjem. Srecno!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 8:02:57   
dejana007
Evo i ja da se upišem na ovoj temi... najverovatnije će ovo biti moj problem ovog puta.
Sa prvom trudnoćom sam bila na hormonskoj terapiji i jedva ostala trudna nakon godinu i nešto dana - sad se više i ne sećam. Posle prve trudnoće imali smo odnose bez zaštite 4 godina i samo od sebe se ništa nije desilo, do novembra ove godine. Meni javljaju da mi otac umro 24.11 a 23.11 sam trebala dobiti. Obzirom na policistične jajnike, neredovne cikluse, cikluse bez ovulacija, meni kasni najpre 10, pa 20 dana.. Ja ni ne pomisljam na trudnocu. Zbog prezivljenog stresa pila sam veću dozu lekova za smirenje - 2 do 3 dnevno. Slučajno mi palo na pamet da uradim test, jer sam imala sve simptome da ću dobiti a nikako da krene ciklus i test bude pozitivan. 12. decembra uradjen test krvi - beta 6000. Istog dana sam po strani ostavila svoju bol, prestala sam da pijem lekove, i eto zahvalila se Bogu sto mi tako iznenada podario trudnocu u trenucima najvećeg bola. Nekako sam se sredila i nastavila dalje. Prvi UZ uredan, drugi i treći uredan. Tu je gestacioni mesak, zumančana kesa 4.5mm ali još nema otkucaja. Doktor sa patologije trudnoće mi je od samog starta reko da sam pila dosta lekova pune 2 nedelje što može biti pogubno za plod, ali da ako bude otkucaja da će sve biti u redu. Međutim otkucaja nema. Po njegovom je ovo sedma nedelja, po meni (jer zaednji kritični odnos bio 20.11.2017) je ovo sad 6-ta nedelja. Nema ploda, nema otkucaja. Kaže urednog oblika žumančana kesa ali ploda nema... i tako sad... Imam sve simptome trudnoće, mučnine, nagone za povraćanje, otekle i bolne grudi, oset__ljive bradavice, ali eto ploda nema. E sad dal je od samog začetka nešto bilo loše il su lekovi uništili razvoj ploda ne znam, ali toliko sam bila ponosna na sebe što sam tek tako, slučajno i neplanirano ostala trudna, ali s druge strane okolnosti su bile takve da jednostavno nije moglo drugačije i sebe ne mogu da krivim. iako nije bila planirana bila je zeljena. Sledece nedelje imam jos jedan UZ ali nada me napušta, iako me prijateljice ubeđuju da sačekam i do 9-te nedelje od tog zadnjeg odnosa 20.11. . jedino me ne napušta želja da nastavim dalje sa pokušajima.


P.s
Htela sam da pitam dal može ipak da se desi čudo?

< Poruku je uredio dejana007 -- 28.12.2017 8:13:17 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu cole2001)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 8:14:48   
IvanaSK RR
Dejana, primi saucesce,zao mi je. Saljem ti mnogo snage i pozitivne energije :*

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here