|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 21:46:39   
Maraj
Pa moguce da joj ne odgovara antibiotik. A i tek je drugi dan jel da
...jeste li radili urinokulturu? Cim ti slabije piski , veeovatno je pecka pa da zato ne piski. Probaj da je nalivas sa sto vise vode da piskenjem izbacuje bakteriju. Odlicna je i brusnica ona je isto diuretik

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 21:53:06   
choopa choops
SF ja bukvalno nemam ništa pametno da ti kažem na ovu temu user posted image

Je li dobila antibiotik nakon antibiograma ili napamet?

Meni I svaki put bilo različito, i otprilike bi i dobila antibiotik onda kad je kao počela da pada temperatura (dok oni odrade sve analize), a svaki put je bilo komplikacija te njena dr nije tu, te vikend, te rađeno u privatnoj lab, te se poklopilo sa trodnevnom grozznicom. Ma sve bezveze nešto...

Što se tiče pelena, ona je kao počela da traži da piški, aali sam ja imala nekih porodičnih problema pa se nisam mogla tome posvetiti nikako. A sad uopšte ne znam da nisam zbog toga zeznula stvar. I dalje joj stavljam one Bambo prirodne i trudim se da što više perem taj dio vodom.

Mislila sam da je povedem privatno negdje na pregled za svaki slučaj, mozda UZ ili nešto, a ne znam ni sam gdje da vodim da li kod urologa, nefrologa? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 21:55:15   
choopa choops
E da i meni je I slabije piškila kad je imala UI.

Ja joj dajem Josif Pančić čaj protiv bakterija u mokraći za djecu i trudnice, ne znam da li mozes gore da ga nabavis. Mada u principu dosta vode trea davat (prolom po mogućnosti). Kazu da je caj od persuna odlican, ali ne znam da li je za djecu pa nisam davala.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 22:03:43   
SunFlower
Ovde je sistem lecenja potpuno drugaciji, antibiotik daju samo kad je biti ili ne biti. Po mom misljenju trebala ga je dobiti odmah, jer je crp bio 35 (koliko je to visoko uopste?), ne oni kazu cekamo do sutra pa ako budu rezultati losiji (naravno da su bili, ali ne znam koliko jer mi nisu dali papir). Urinokulturu nikakvu nisu ni spomenuli, samo da dodjem za 7 dana da se proveri urin.
Slabo mi i jede i pije, a inace je kao mecava, moguce da je boliuser posted image
Da, danas je drugi dan, pije Ceclor (to je cefaclor), popila je do sada 5 doza.
E da zaboravih, imala je pre dve nedelje crvenilo oko ribice, dr je tada rekla da je gljivicno, garant se to prosirilo, jer moguce to?

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 22:10:49   
choopa choops
Pa i moja dr daje antibiotik u 99,9 % slučajeva samo nakon svih analiza i u krajnjoj nuždi. Mislim, meni je to OK kad su respiratorne infekcje u pitanju, ali od ovoga me baš strah. A vjerovatno su vam odradili antibiogram, sigurno gore tako rade, možda ovaj brzi test kao kod nas u privatnim lab. Možda je cefaklor cefaleksin? To je isto I pila...

Pa ne znam za to crvenilo, i I je bilo malo. Davaj joj obavezno probiotik sada...Ne znam ima li veze jer glivice su jedno, a bakterije drugo. Užas, znam kako ti je, ali izdržite, biće bolje sad kad je počela sa ab, možda samo malo duže treba da počne da reaguje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 22:21:58   
SunFlower
Hvala Choopauser posted image Nadam se da si u pravu, evo sad joj je spala temp od brufena, hvala bogu, molim se da se ne vraca. Kad citam ovde sta se pise, i kad pomislim na mogucu hospitalizaciju (pu,pu,pu daleko bilo), zakopam se od jeze, kako cu ja sama sa dvoje dece, mm MORA da radi, nema ni dana slobodno, gde cu sina, ionako ga vucaram po pregledima zdravog sada, ma milion briga, a najveca da njoj bude boljeuser posted image Krvna slika joj je isto losa , svasta nesto ispomerano, mada mi nista nisu rekli, ali ovde njima moras klestima cupati reci, da li su radili antibiogram ili nisu pojma nemam, sada sam se tek toga setila.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 22:24:59   
Animsaj9
SF, evo ako ti mogu ikako pomoci... da li jos ima temperaturu?!
Nalivaj je tecnosti, sto vise, mora da propiski to je najbitnije, i prati koliko ti ispiski.
Ako ima temperaturu , koju ne mozes da skines, nemoj da cekas znaci da ne reaguje na antb , moras je odvesti doktoru nefrologu decijem i to sto pre da ne bi doslo do pijelonefritisa upale bubrega.
A to sto je bilo crveno na kokani da to se najčešće desava kod devojčica prenela se infekcija. Kod devojčica je sve dole blizu zato se brisu od napred ka nazad, obavezno pranje posle velike nuzde.
Javi sta ste uradili

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 22:58:20   
SunFlower
Hvala Anim, sada nema temperaturu, bas je brzo spala, praticu svakako ako se sutra opet bude javljala vodim je odmah. Boze nadam se samo da nece. Perkam je non stop, bas vodim racuna, ali dzabe ona kad se ukaki to je haos i svuda, cini mi se najvise po ribici, kad nece na nosuuser posted image A mogla bi da nauci, razumna je dosta i prica sve, ali bas ima odbojnost prema nosi, ako je silim samo ce kontraefekat biti (ali to je vec druga tema..)

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 23:06:52   
choopa choops
Sf moguce je i da od temperature slabo piski, tj. moji kad imaju temperaturu baš slabo idu u wc.

A za nošu te sve razumijem, evo I ne priča ništa, ne znam kako da je naučim, ali čim mi se malo stabilizuje situacija sa porodicom, krećem pa kako nam bude. Šta da radim...

Ako joj se bude dolje ponovio osip, reaguj odmah i mazi i na najmanju tackicu ;-)

< Poruku je uredio choopa choops -- 4.11.2016 23:07:07 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 23:11:28   
Animsaj9
Ajde javi kakva je do sutra, ako nema temp, suuper znaci da reaguje, bitno da ne bude febrilna iznad 38..
Pelene resavajte ih se, morate, podlozna je verovatno tome, i moze da se desi da se ponavljaju inf.
Vidim velika je dovoljno (prica, razume) morate naci neki kompromis, objasni joj da mora da piski u nosu da se to ne bi dogadjalo

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 9:39:23   
Maraj
SF kako ste od jutros. Sad videh da si pisala da joj je bila crvena.. da l se upalila od infekcije user posted image da je gljivicno , svrbelo bi je.
I taj brufen , skine on T trenutno al ne resava problem upale

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 9:44:22   
Sanjica26 RR
Mi smo letos imali gljivicu kad smo radili bris vulve. Nije nju svrbelo, ali pocela da piski tokom spavanja i pisne tako preko dana. I malo je bilo crveno. Prvo smo nosili urin i pokazao je malo veci broj leukocita. Odmah mi je dr u labu rekla da odradimo bris vulve. Tako je i bilo. Uzrok u njemu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 14:52:56   
Animsaj9
Nije se javila SF od jutros ?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 19:08:58   
SunFlower
Evo nas, dakle vracala joj se temperatura, doduse ne tako visoka, ali nisam imala mira i odvela sam je u bolnicu. Sve joj opet urade, KS, Urin i urinokulturu (radili su i onaj dan, kako ga urade za tako kratko vreme pojma nemam, stigne nalaz za pola sata). KS bolja, CRP opada, urin dobar, eserihija je bila 100 hiljada, antibiotik je dobar i delujeuser posted image
A zakacila je virusni respiratorni infekt sadauser posted image nos joj curi, zapusen, mukica moja, od dve boljke sada boluje. Tako je to, odvedes dete kod DR zbog jednog a ono zakaci tamo nesto drugo.
U ponedeljak idemo na UZ bubrega za svaki slucaj. Hvala bogu da se nije prosirilo, ziva nisam bila dok nisu stigli rezultati.

< Poruku je uredio SunFlower -- 5.11.2016 19:10:17 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 19:12:24   
Animsaj9
SF super, bitno da crp pada, sve ce biti ok, i dobro si postupila sto si je odvela da je pogledaju sad si bar mirna, i obavezno obavite UZ.
Nadam se da vas virus nece puno gnjaviti jos joj je to trebalo user posted image ...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.11.2016 21:28:06   
choopa choops
SF imaju sad ti brzi testovi za urinokulturu, kažem kod nas se to radi privatno, vi ste razvijena zemlja pa je dostupno i državno user posted image

Ma bitno da si odradila sve analize, bar da znaš na čemu si. Tako je i I ljetos bilo, poklopila joj se trodnevna groznica (virusna) i UI. user posted image

Sad ce pocetki antibiotik da djeluje, bice to sve dobro, a valjda se uskoro riješimo pelena i mi i vi user posted image pa više ne bude problema ovakvih.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Urinarne infekcije kod dece
6.11.2016 1:06:11   
SunFlower
Moramo, ja sam planirala istu taktiku kao sa sinom da sprovedem, ali nju cu morati da ranije privolim, ne znam kako ali smislicu nesto cim se ove bestije otarasimo. Bas me cudi jer od pocetka koristimo iste pelene i nikada nismo problema imali, uopste ste ne znam otkud joj sad to.
Tacno je od tog osipa, meni su ovde rekli da kod malih devojcica se tako kandida ispoljava, samo se zacrveni, a nije ju svrbelo, nije pokazivala. I dalje joj mazem candibene, 2 puta dnevno. Mucenica, evo opet ima 39.4user posted image Da je nisam danas vodila sad bih tacno sedela i plakala.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Urinarne infekcije kod dece
6.11.2016 7:18:51   
Maraj
SF user posted image dobro ste nasli uzrok. Jes dosadna ta eserihija , al bar je sad pokrivena terapijom. Vidi i caj od brusnice da joj dajes. Ili sok. Samo da sto vise piski.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.11.2016 12:17:53   
dijana1*
Jaooo dosadna eserihijauser posted image
SF nadam se da ce te sto pre resiti problemuser posted image
Uros je vec nekih mesec dana bez profilakse. Pre 15 dana sam radila UK i bilo je 10 na 3. UZ uredan. Medjutim u cetvrtak je dobio temp i uradimo urin u kojem ima dosta bakterija, nos zacepljen i kasljao je. Vadili krv i dr. kaze viroza. Ali posto je to bilo pred vikend za svaki slucaj mu je ukljucila cefaleksin 3 puta po 3.5 ml 5 dana pa cemo ponoviti urin i UK. Uf samo da mi se resiti vise pelena, ovo je da covek poludi.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.11.2016 21:01:14   
SunFlower
Dijana, i ti smatras da su pelene uzrok?
Mi smo danas od 10 do 16h provele na ispitivanjima, temperatura ne spada i gotovo, crp opet 57, malo je reci da sam presvisla. Na kraju su joj uzeli urin direktno kateterom, ja ne znam sto uvek to ne rade, za par sekundi dobije se 100℅ ispravan uzorak, ono sa kesicama je ubi boze.
Epilog: urin dobar, gnojna angina, antibiotik jednostavno nije odgovarao, dobila drugi (amoxicilin), i da kucnem u drvo, od 13 h vise nije imala temperaturu!!!
Iskreno se nadam da je to kraj petodnevne agonije.
Dijana, neka budu i vama rezulatati dobri i da bude sve ok.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.11.2016 22:12:09   
choopa choops
O Bože SF! Svašta s njima...Pa je l to znači da uopšte nije imala UI (hvala Bogu ako je tako)?

Da, i kod nas kažu da u bolničkim uslovima uzimaju kateterom.

Dijana, držim fige da i vama rezultati konacni budu OK!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.11.2016 22:17:47   
SunFlower
Imala je, bila je eserihija 10 na 4-ti, Leukociti u urinu 25, a eritrociti 250, taj prvi dan. Verovatno nije bila jaka (ja mislim da to nije puno eserihije?), i nju je antibiotik odma sanirao, ali joj je verovatno ta infekcija narusila imunitet pa je navukla anginu i temperaturu jos grdju nego od UI. Sve se joj se pomesalo mukici.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.11.2016 22:19:54   
choopa choops
A aha sada kapiram....Ma bitno da je konacno nesto pocelo da djeluje, jadna sigurno se izmucila user posted image
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Urinarne infekcije kod dece
6.1.2017 23:51:40   
dijana1*
Uros vec 3 dana ima temp koja ide do 37.7-37.5 i sama jako brzo pada. Danas sam pokusala da uhvatim urin i pregledam ali nisam uspela i posle vec niko nije radio. Veceras je imao 37.4 i dala sam mu febricet da bi bar malo bolje spavao.
Bas me brine, nisam sigurna da li je od zubica ili viroza ali samo molim Boga da nema veze sa UI infekcijom. user posted image
Problem je stoje kod nas prvi radni dan utorak, radi dezurni pedijatar ali tu su ogromne guzve, a zao mi da ga vodim gde su bolesna deca sa visokom temp. Do sada odnesem urin privatno i znam sta dalje. Ovako bas nisam pametna sta da radim.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.1.2017 0:29:42   
Sanjica26 RR
Dijana mozda je od zubics ta temperatura. Nemam iskustva ali valjda bi bila visoka temperatura da je nesto ozbiljnije.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here