|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
30.1.2019 18:04:52   
Ana RR
Smeško, mi smo u Tiršovoj sve brzo obavili. Išli kod urologa, nefrologa i na ultrazvuk u jednom danu. Narednih 6 meseci radili urinokulturu i bris prepucijuma na svakih 15 dana, posle na mesec dana. Nikad više nije imao infekciju ešerihijom, pojavljivale su se neke druge bakterije u malom broju ali ešerihija ne. Rekli su nam da u slučaju da se ponavlja infekcija da će dobiti profilaksu ali pošto je na uz utvrđeno da je sve ok i infekcija se nije vraćala, to smo izbegli.
Imao je 3 meseca tada i doktori u Tiršovoj su nam rekli da pređemo na neke druge pelene (u tom momentu smo koristili pampers) što smo i uradili. Tada sam i zamrzela pampers.

Držim fige da sve bude kako treba user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 30.1.2019 18:06:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Urinarne infekcije kod dece
30.1.2019 18:32:24   
smeško
Anči, mi smo otišli na IMD, jer su bili dežurni. Tamo bi nam sve odradili, ali nije bilo mesta, pa su nas poslali u DM. To je odeljenje pulmologije, uopšte i nije ono što nam je trebalo, pa nismo smeli ni iz sobe da izađemo.
Sada smo nosili otpusnu listu kod pedijatra i on misli da uz treba da radimo pet dana o završetku terapije. Tako ćemo i uraditi. Ne mogu da čekam zakazivanje u Tiršovoj ili na IMD. I sada sam sva u grču.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Urinarne infekcije kod dece
30.1.2019 19:34:27   
Ana RR
Verujem ti :( odradite to pa da budete mirni. Grlim vas user posted image

P.S. Sad se setih... mi smo preko svekra sve brzo završili, on je radio nekad u Tiršovoj pa su nam sve odmah zakazali. Inače ko zna...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Urinarne infekcije kod dece
30.1.2019 23:41:38   
smeško
Anči, user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.2.2019 21:58:34   
Ana RR
Žene, šta znači Mešovita crevna mikroflora u urinokulturi? Marko ima 4000.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.2.2019 10:07:43   
Maraj
Ana pa verovatno da je kontaminiran nalaz

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.8.2019 13:30:41   
Ina84
Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.8.2019 19:50:00   
Filadendronka
Nazalost evo mene u ovoj temi. Bebac dosta bakterija i 25-50 leukocita u urinu. Pije Pancef 3ml dok cekamo rezultat UK. 

(odgovor članu Ina84)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.8.2019 20:13:39   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Ina84

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.



Izvini ja tek sada vidim pitanje...
Ne nisu se ponavljale. Dovro je. On je sad vec deckic od skoro pa 4 god.
Na institutu za majku i dete su mu rekli da je validan nalaz urinikulture samo.onaj koji se direktno.u flasicu hvata. Dakle skines bebu i cekas. To sa stavljanjem kesica nikadnebude sterilno.i uvek.bude nesto.u nalazu.
Fil to vazi i za tebe . Hvataj urin direktno.u bocicu,nelepi kesice

(odgovor članu Ina84)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.8.2019 22:12:01   
vonavoj
Fili,nadam se ds ce proci brzo!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.8.2019 23:43:15   
Filadendronka
Hvala Von! 💕
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Fili,nadam se ds ce proci brzo!



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.8.2019 6:08:07   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: Ina84

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.



Izvini ja tek sada vidim pitanje...
Ne nisu se ponavljale. Dovro je. On je sad vec deckic od skoro pa 4 god.
Na institutu za majku i dete su mu rekli da je validan nalaz urinikulture samo.onaj koji se direktno.u flasicu hvata. Dakle skines bebu i cekas. To sa stavljanjem kesica nikadnebude sterilno.i uvek.bude nesto.u nalazu.
Fil to vazi i za tebe . Hvataj urin direktno.u bocicu,nelepi kesice


Ja ovo nisam znala.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.8.2019 18:27:47   
Duškić
Sestricina je dobila na moru urinarnu infekciju i cvilelo sete po ceo dan. Prepisali joj neki anb ali se samo zalecila.
Vratila se u Bg i posle drugog dana u vrticu temperatura i bolovi u stomaku, piskila je svaki cas i dr njena odmah reagovala sa drugim ab.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Urinarne infekcije kod dece
24.8.2019 22:01:51   
Filadendronka
Kako je moguće da je nalaz urinokulture sterilan??? Obican nalaz urina pokazao dosta bakt i 25-50 leukocita. Dr dala Pancef dok ne stigne urinokultura i sad ne znam do kada da pije ab. Na moru smo, ne bih ovde da eksperimentisem sa lekarima kad se bebac bolje oseca. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Urinarne infekcije kod dece
24.8.2019 22:07:51   
vonavoj
Fili.min 5 dana mora da pije..ja ne bi prekidala 7 dana..neka je pokriven..ipak je imao i boginje.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Urinarne infekcije kod dece
24.8.2019 22:17:57   
Filadendronka

Bas sam isto tako razmišljala. Nego zao mi da pije ab tako mali, ali sam sigurna da ima neku bakteriju koja mu je napravila svu tu muku. 
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Fili.min 5 dana mora da pije..ja ne bi prekidala 7 dana..neka je pokriven..ipak je imao i boginje.




(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Urinarne infekcije kod dece
24.8.2019 23:01:13   
vonavoj
Vec je krenuo da pije,gotovo sad..bitno da je temp spala. Mozda urin nije bio sterilan i pokazao bakterije..Ja bi nastavila da mu dajem 5 dana.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 0:27:46   
Silerova
Poštovana/e, da li ste čuli za nekoga ko je radio ulttazvucnu mikcionu ove u Srbiji? Cula sam da se radi u Medi group. Ja bih izbegla klasicnu , ako je moguce. Hvala


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 8:11:08   
smeško
I mi smo radili u Medi Groupu.


(odgovor članu Silerova)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 10:42:32   
Silerova
Smeško, je l'' sve prošlo ok? Jesu li Vam priznali za dalje lečenje? Mene plasi cela procedura, u smislu kako ce moje dvogodisnje dete to da podnese i da li ce nam posle toga priznati tu analizu kao validnu,npr.u bolnici ili negde privatno. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 11:20:39   
smeško
Naravno da je priznaju. Ultrazvucna mikciona se radi i u Tirsovoj kada imaju reagense. Mi smo privatno isli kod nefrologa, a na IMD kod urologa. Sin je tada imao 10 meseci. 


(odgovor članu Silerova)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 11:21:59   
smeško
Ni mi nismo hteli da zracimo dete. Kostala je oko 22.000.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 18:03:54   
Silerova
Hvala puno🤗


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Urinarne infekcije kod dece
28.11.2019 20:28:38   
smeško
Sta god treba, tu sam.


(odgovor članu Silerova)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Urinarne infekcije kod dece
26.1.2020 8:21:20   
AleksSlobex
Mojoj bebi malo smrducka urin i manje piski. Primetila sam to juce. Jel moze to od malo vode sto pije,jer nece puno da je pije. 

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here