|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: ana_88
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
10.3.2016 21:49:00   
vesnam
Nadam se da se Zvončica neće ljutiti što ću odgovoriti umesto nje, pošto vidim da je nema :)
Micro tesu su radili pre nedelju dana, našli su plivače i zaledili 4 epruvete, i to samo iz jednog, drugi nisu dirali. Mi smo takođe bili, nas je doktor vratio zbog jako lošeg testosterona, dao je mm pregnil ponovo i da se javimo za tri nedelje.

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Azoospermija
10.3.2016 21:57:20   
marija19
Superiska.... Jako mi je drago... user posted image user posted image
Vesnam reci mi kako stupate u kontakt sa klinikom. Ja sam preko mail, dopisivali smo se i rekli su da ce da jave kad dolazi doktor. Inace kakva su tvoja iskustva sa klinikom? Koliko sam razumela i ti ides na New Life kliniku. I tebi drzim palceve da za tri nedelje bude puno bolje... Pozdrav

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Azoospermija
11.3.2016 0:21:12   
vesnam
Ja sam bas zadovoljna doktorom, deluje ok. Ispitao je sve moguce detalje vezane za mm, nismo imali nalaz hormona pa je insistirao da i to uradimo i ispostavilo se da je bio u pravu. Sve u svemu, ne gubite vreme, ne bacajte pare, trebace vam. U Srbiji nema pomoci za parove sa ovom dijagnozom, sve smo probali, jos ovo i nema dalje. Mi imamo strucnjake, ali nemamo opremu.Mikro tesa kosta 1250€, mi smo toliko dali za lekove i silne konsultacije, prosli tri punkcije i jednu biopsiju i nista. Sve je. Kostalo je previse i na kraju nista, samo su nam preporucili donaciju u Pragu i to je to

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Azoospermija
11.3.2016 10:14:37   
marija19
Vesnam , reci mi kako ste stupili u kontak sa njima? Da li doktor govori srpski? Mi iza sebe vec imamo jednu biopsiju koju smo radili u Beogradu. Ja sam im pisala na mail, pa se nadam da ce mi u skorije vreme javiti kad dolazi doktor. hvala na odgovoru... user posted image

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Azoospermija
11.3.2016 18:21:48   
vesnam
Prvi put sam poslala mail posle su me zvali telefonom. Doktor govori engleski, ako ne baratate dobro, tu je momak koji prevodi sve, tako da komunikacija sa njim nije problem

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Azoospermija
12.3.2016 14:45:48   
marija19
ok. Hvala. Nadam se da ce se javiti u skorije vreme, pa se mozda i sretnemo tamo. Drzim palceve i da uskoro vidimo user posted image . user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Azoospermija
17.3.2016 14:07:23   
marija19
Devojke, stigao mi je nalaz mikrodelecije Y hromozoma. Kontam da nije dobar, al ne razumem bas najbolje. Ako neko zna neka mi rastumaci...

-Nalaz Mikrodelecije

Utvrdjene su delecije u okviru :

1. AZFb regiona ( sY127, sY131 i sY134) i
2. dela AZFc regiona ( sY254 i sY255).

Prisutan je AZFa region i deo AZFc regiona ( sY255).

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Azoospermija
17.3.2016 14:57:39   
pahuljica1
Pozdrav, ja sam skroz nova u ovome i na forumu takodje.
Naime mom suprugu je pre nekoliko dana dijagnostifikovana azospermija i dr nam je rekla da je jedini nacin za zacecem vto.
Moji hormoni su ok, brisevi takodje. Dala mi je uput za Betaniju - bracna neplodnost.
Da li neko moze da mi kaze sa kojim nalazima tamo da idemo prvi put, da li nam pored spermograma na prvom pregledu treba izvestaj urologa? Ako je neko prosao kroz ovo, volela bih da mi pomogne. Hvala vam unapred.

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Azoospermija
17.3.2016 15:14:10   
17 joka
Zvoncice user posted image za vas

Vesnam, draga moja zelim vam svu srecu na svetu i da sledeci put kad odete bude plivaca i da vam prvi pokusaj bude uspesan user posted image user posted image

naravno svima uspeh u ovoj teskoj borbi pogotovo nama sa AZO

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pahuljica1)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Azoospermija
17.3.2016 19:10:04   
vesnam
Hvala Joka17, nadamo se najboljem user posted image

Marija19 nalaz definitivno nije dobar, možda da pitate nekog urologa, ili iskopaj po netu sigurno je neko imao sličan nalaz. Ako nećete u startu da odustanete, moj savet je mikro tesa.



(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Azoospermija
18.3.2016 0:32:20   
Zvoncica88
Hvala svima na cestitkama. Vesna vam je sve napisala,ljubim je puno. Uglavnom zadovoljni smo klinikom,dr je super,operacija je trajala 45min,posto su ih odmah nasli,inace moze da traje do 1,5h. Mi se sad spremamo za vto. Konacno! Kao sto je Vesna rekla,dr ovde nemaju pojma i svima bi preporucila da rade Micro tesu. Ona najmanje ostecuje tkivo testisa zato sto se radi pod mikroskopom,pa se ne uzima uzorak napamet. Cini mi se da sam ovde pisala da su nama nasi "strucnjaci" od dr rekli da NIKAD necemo imati dece i da odustanemo,da radimo donaciju ili da usvajamo. Kao sto vidite,pogresili su. A,malo je falilo da ih poslusamo. Ipak su to bili "najbolji" dr iz Nisa,Leskovca,Beograda i Novog Sada. Ovim putem javno zahvaljujem Vesnim,jer nas je ona nagovorila da pokusamo sa Micro tesom! Bicemo joj vecno zahvalni!

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Azoospermija
18.3.2016 9:40:02   
marija19
Culi smo se sa doktorom u Sarajevu i prema rezultatima mikrodelecije su nam rekli da nepostoji nikakva sansa za pronalazenje spermatozoida. Tako da smo to uradili pre 7 godina, odmah bi znali na cemu smo. Toliko o nasim doktorima, niko sem njih u sarajevu nas nije uputio da uradimo tu analizu. Jako je tesko prihvatiti, al mora se. Zvoncice jako sam srecna zbog vas. Tebi i svim devojkama, zelim sve najbolje od <3 . Veliki poljubac i pozdrav

(odgovor članu Zvoncica88)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Azoospermija
18.3.2016 19:23:56   
vesnam
Zvončice user posted image user posted image user posted image

Marija, verujem da ste teško podneli celu situaciju, potpuno te razumem, ali opet ostaje donacija. Ako baš puno želite bebu, nije ni to loše rešenje, opet će ti muž biti sa tobom kroz celu trudnoću, a i imaćeš svoju bebu. U svetu je to skroz normalna opcija, a i mi smo za to ako ništa ne nađu kod mm. Sredite malo misli pa ćete već naći neko adekvatno rešenje.

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Azoospermija
7.4.2016 8:12:02   
Selma D
Drage moje,
U braku sam vec godinu dana i od početka planiramo trudnoću. Moj muz je imao Hodgkinov sindrom dok je imao 11 godina, lijecio se 5 godina, na kraju su mu uradili autotransplataciju. Zdravlje mu je odlicno danas, samo sto je spremogram pokazao azoo i ginekolog nas je sad uputio urologu, jer kaze da je biopsija jedino rjesenje, ako ga uopste ima :( Ima li neko od vas slicno iskustvo? Očajni smo, a muz je pod stresom jer ionako je dio zivota proveo u bolnici :( Pristao je na sva moguca rjesenja, ali zaista se bojim jos jednog razocarenja, jer trenutno imam samo 1% te nade da ce biopsija biti pozitivna barem.

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Azoospermija
15.4.2016 17:52:12   
DONIC
Cao devojke,upravo sam se uclanila.MM ima azospermiu.Radili smo sve nalaze kod Dr.Vinke Vukotic.FSH i LH su nenormalno visok.Rekla nam je da jedino sto mozemo da uradimo je MICRO TESE ILI DONATORSKU.Uradili smo MICRO TESE kod nje,na veliko zaprepascenje i nje i nas nasla je >20 nepokretnih spermatozoida.Sad treba da idemo na ICSI,ali nisam pametna u koju privatnu bolnicu jer ne mozemo o trosku RFZO?Pa jel neko od vas imao slicno iskustvo i koju preporucujete?Kazu da je Jevremova najbolja...


(odgovor članu Selma D)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Azoospermija
22.4.2016 21:21:40   
Amelita
user posted image user posted image user posted image user posted image Zvoncice

(odgovor članu DONIC)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Azoospermija
22.4.2016 21:26:36   
Amelita
Pozdrav devojke,Selma D moj suprug je imao istu bolest i on se lecio kao tinejdzer,nista mu nazalost nisu nasli i mi cemo ici na donaciju.Naravno to nista ne mora da znaci sto se vas tice,moj savet iz iskustva je da nista ne cekate nikakve gluposti i biopsije ovde kod nas nego pravo u Sarajevo na MICRO TESE,mi smo bili u Bahceci klinici i imamo divno iskustvo sa njima.Isto vazi i za DONIC ta doktorka koju si spomenula je prevarant jer kod nas nigde nema da se radi MICRO TESE sto znaci da je tvom suprugu uradila biopsiju koja je dosta stetnija za spermatozoide i testise,isti savet vazi i za tebe.Puno srece vam zelim i veliki pozdrav.

(odgovor članu DONIC)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Azoospermija
22.4.2016 23:06:23   
degu

IZVORNA PORUKA: vesnam

Zvončice user posted image user posted image user posted image

Marija, verujem da ste teško podneli celu situaciju, potpuno te razumem, ali opet ostaje donacija. Ako baš puno želite bebu, nije ni to loše rešenje, opet će ti muž biti sa tobom kroz celu trudnoću, a i imaćeš svoju bebu. U svetu je to skroz normalna opcija, a i mi smo za to ako ništa ne nađu kod mm. Sredite malo misli pa ćete već naći neko adekvatno rešenje.


Drago mi je da ste se opet pokrenuli, uplašila sam se da ste odustali, a zbog ovog podebljanog mi je posebno drago user posted image roditelji su svakako oni koji odgajaju dete, genetski materijal je manje važan u odnosu na ljubav i sreću koju vam dete može pružiti, a opet mnogo bolje od usvajanja jer ćete proći kroz trudnoću i imaćete bebu od rođenja, što kod usvajanja nije moguće, ali u svakom slučaju dete te osvoji za čas, pa ma kojim putem došlo, da li ste ili niste u krvnom srodstvu je najmanje važno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Azoospermija
23.4.2016 10:35:16   
DONIC
Znam da ne postoji MICRO TESE u Srbiji,ali doktorka nije radila klasicnu biopsiju.Radila je sa doktorkom iz Engleske,radjena je u operacionoj sali sa upotrebom mikroskopa.Kako god,daleko da od toga da je doktorka prevarant,ona je fenomenalna!!!Sigurna sam da ce se vecina koja je bila kod nje samnom sloziti.Sve analize nam je uradila za kratko vreme i znali smo na cemu smo.Vrlo je strucna i iskreno ne znam sta bismo bez nje,jer mi nismo jedan od parova koji moze otici za Sloveniju ili bilo gde drugde,takve su nam finansije.Isli smo na konsultacije u Jevremovu,prihvatili su nalaz DR. Vinke,jos nisu radili prebacivanje uzorka ali ce ga uraditi,jer su i oni iznenadjeni onim sto je doktorka nasla jer MM ima FSH 47.Tako da krecemo sa pripremama za VTO.Drzite nam fige,drzacu i ja svima vama

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Azoospermija
23.4.2016 14:03:26   
vesnam
Ja sam čula da je doktorka skroz ok, i veliki profesionalac, ali microtese nije radila garantujem. Doktorka je prijateljica moje kume, i ne verujem da ne bi saznali za to među prvima. Biopsija se takođe radi sa mikroskopom, ali tek po vađenju uzorka. U svakom slučaju, samo napred navijam da se ostvarite kao roditelji na bilo koji način user posted image
Inače u Sarajevu je lečenje skoro pa isto kao i kod nas kada je cena u pitanju, u Jevremovoj su nam uzeli 90.000 za biopsiju, 15.000 za preglede, dodaš malo i budeš sigurna u rezultat.

(odgovor članu DONIC)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Azoospermija
23.4.2016 14:04:53   
vesnam

IZVORNA PORUKA: degu


IZVORNA PORUKA: vesnam

Zvončice user posted image user posted image user posted image

Marija, verujem da ste teško podneli celu situaciju, potpuno te razumem, ali opet ostaje donacija. Ako baš puno želite bebu, nije ni to loše rešenje, opet će ti muž biti sa tobom kroz celu trudnoću, a i imaćeš svoju bebu. U svetu je to skroz normalna opcija, a i mi smo za to ako ništa ne nađu kod mm. Sredite malo misli pa ćete već naći neko adekvatno rešenje.


Drago mi je da ste se opet pokrenuli, uplašila sam se da ste odustali, a zbog ovog podebljanog mi je posebno drago user posted image roditelji su svakako oni koji odgajaju dete, genetski materijal je manje važan u odnosu na ljubav i sreću koju vam dete može pružiti, a opet mnogo bolje od usvajanja jer ćete proći kroz trudnoću i imaćete bebu od rođenja, što kod usvajanja nije moguće, ali u svakom slučaju dete te osvoji za čas, pa ma kojim putem došlo, da li ste ili niste u krvnom srodstvu je najmanje važno.



Deguuuuuuuuu user posted image hvala na podršci, brzo ćemo rešiti celu situaciju, verovatno do kraja godine, a i red bi bio user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Azoospermija
23.4.2016 14:39:07   
DONIC
U potpunosti se slazem sa tobom,doktorka je predlagala MICRO TESE,pa sam za nju mislila da nemamo novca u Sloveniji.Sto tice VTO,probacemo prvo u Jevremovoj pa cemo videti.Nama je Dr.Vinka uzela 61000,a preglede za pripremu cemo raditi privatno ali ne u Jevremovoj,pa cemo im odneti.Hvala puno na podrsci...i na razumevanju.Mi smo novi u svemu ovome,pa se jos uvek ne snalazim najbolje sa terminimauser posted image

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Azoospermija
28.4.2016 20:54:18   
17 joka
Ovako nisam ovde pisala osdavno nemam sta samo sam htela da vam napisem u ovoj borbi nema predaje, mi smo u oba postupka radili donaciju, osecaj je isti, transfer, cekanje bete, nazalost mi tada nismo znali ono sto sad znamo i nismo uspeli sad cekamo vreme kad ponovo budemo u mogucnosti da isto ponovimo samo sa odgovarajucom terapijom i nesumnjamo da cemo tad uspeti zato samo napred

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu DONIC)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Azoospermija
28.4.2016 21:00:47   
marija19
17 joka, zao mi je sto vam nije uspelo. Ali kao sto si vec rekla nade uvek treba da ima. I mi smo se odlučili za donaciju, pa me interesuje gde ste vi radili, da li ste zadovoljni da klinikom? Pozdrav

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Azoospermija
28.4.2016 23:34:46   
asja 52
zdravo ekipa,neznam kako da zapocnem ovo al ev ja i muz smo u braku vec tri i po godine isli smo po doktorima i na kraju uradili smo spermiogram i njemu je dijagnosticirana totalna azoospermija i da mi smo se razocarali prrocitali smo na netu sta to znaci i sada je vadio nalaze hormona i ja nemogu da cekam da dode nas doktor sa godisnjeg da nam ocita nalaze medutim ovako glase nalazi testosteron iznosi 32,256 FSH 2,11 LH 1,95 estradiol 0,304 prolaktin 144,0,i da radio je takoder spermigram sa centrifugiranje i ista dijagnoza znaci ni na tim nije pronaden ni jedan pokretni.da li ima ikakve nade mi smo vec razocarani u zivot nezz kako da prevazidemo sve ovo user posted image user posted image .Hvala unapred svima

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here