|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
20.8.2020 12:42:14   
branki*
Hvala puno i lesli i maslacak❤❤

Jeste radjena revizija i onda je bilo par dana malo krvi,malo mrljanja i proslo,da bih 8 .dobila klasicnu,ne mrljanje i jos traje.ako ne stane za dva dana idem kod dr ili ga bar zovem.Nisam posle radila betu,da,niko nije rekao.valjda ce stati uskoro.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
23.8.2020 10:25:49   
branki*
Da se ubelezim.juce ujutru bilo malo na ulosku,da bi u toku dana stalo.od jutros nista.ne znam.je li to kraj.ali,praticu.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
28.2.2021 21:15:11   
marecare
Pozdrav svima, evo da se i ja prijavim, imala sam spontani 18.01.2021. radjena je kiretaza i jako kratko sam krvarila. Ciklus sam dobila 22.02 i nije ni izbliza onome kako je do sad bilo, zaboli me s vremena na vrijeme i izbacim ugrusak, ali generalno to ni izbliza nije ono kako je bilo, dok ne izbacim taj ugrusak obilno krvari a onda tek po koja kap. Nisam sigurna da li da se javim doktoru iskreno sve to mi je strasno tesko palo prvo gubitak bebe a onda i ljubaznost nasih ginekologa user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
28.2.2021 22:09:50   
Milena18
Ja sam isto jako kratko krvarila posle kiretaže koja mi je rađena nakon missed ab. Posle toga su mi menstruacije bile redovne ali primetno oskudnije nego ranije. Ne znam da li je imalo neke veze sa kiretažom ili ne. Išla sam tada 2-3 meseca posle intervencije kod ginekologa na ultrazvuk i sve je bilo ok. Predlažem i tebi da se konsultuješ sa ginekologom jer ti ovako niko sa sigurnošću ne može reći šta je uzrok. 


(odgovor članu marecare)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 8:11:46   
marecare
BIla sam i ja na redovnom pregledu i UZ 3 sedmice nakon kiretaze i dr je rekao da je sve uredu.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 8:43:35   
Milena18
Sad čitam ponovo šta si pisala. Ja nisam imala te ugruške, ni bolove, samo mi se promenila menstruacija u pogledu količine krvi. Možda da sačekaš joj jedan ciklus, pa ako se nastavi da odeš ponovo kod lekara. Ne bih da te plašim, samo pišem ono što bih ja uradila na tvom mestu.

(odgovor članu marecare)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 12:16:32   
lesli
Meni je nakon revizije prvi ciklus stigao nakon 5 nedelja.Mislim da je sustinski bio isti, osim sto je meni psihicki tesko pao kao potvrda svega onoga sto se izdesavalo. Nije bilo ugrusaka i slicnog, koliko se secam.  Ja sam nakon same revizije krvarila 1-2 dana i onda jos narednih 10tak izbacivala ugruske i krvaruckala.Medjutim kada sam otisla na kontrolu uz, materica je bila skroz cista i to je ono sto je najbitnije. 
Shvatih da je i kod tebe sve to ok, ali sto kaze Milena ako te bilo sta plasi i deluje da nije ok mozda da odes da te ponovo pogledaju na uz?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 12:57:42   
marecare
Hvala vam mnogo na odgovorima, mene je sve to uzasno potreslo i zaista cini mi se ne prodje dan da ne placem, iskreno zaobisla bih sve ginekologe da mogu.... user posted image Krivila sam sebe iako nije moja krivica a onda njihova "ljubaznost" me dotukla. Sacekacu jos koji dan pa cu negdje privatno otici.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 13:15:16   
lesli
Drzavno je za zaobici.Kad se samo set_im tretmana (pojedinih) u Narodnom frontu 😬😡
Sta su ti rekli, kada mozes opet da pokusas?Mene je, iskreno, tek nova trudnoca oporavila.

(odgovor članu marecare)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 13:23:05   
marecare
Nakon tri ciklusa, trebala bih da idem hematologu i briseve da uradim prije toga ali ja iskreno nemam volje za bilo sta.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 13:41:45   
lesli
Imala si missed ili spontani? I je li to prvi pobacaj?Svakako mozes da skoknes do hematologa. On te moze poslati na analize dalje, ako smatra da ima potrebe. Pored  analiza vezanih za trombofilije se obavezno proverava i stitna zlezda, antitela stitne i ogtt sa insulinemijama.


Glavu gore. Puno nas je proslo sve to i sada imamo decu.Ako nesto postoji sto je izazvalo taj pobacaj, bolje i da se otkrije na vreme, nego da saznas nakon gubitka bebe u odmakloj trudnoci. Ako postoji problem, postoje i terapije za sve to i vec sledeca trudnoca moze biti bez ikakvih problema. Naravno, pobacaji se desavaju i bez ikakve pozadine u smislu tvog zdravstvenog stanja - jednostavno los spoj i prirodna selekcija. To se vec ne moze izbeci, ali nije ni ucestalo kod mladjih zena. Tacnije i dalje je mnogo veca verovatnoca za pozitivan nego negativan ishod.

(odgovor članu marecare)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 13:46:08   
lesli
Meni su u Narodnom Frontu rekli da posle prvog ciklusa mozemo ponovo da pokusamo. Trazili su samo briseve posle tog pobacaja (missed).Medjutim, dr u dz je rekla 3 meseca.  Bilo je na kraju 2, jer su brisevi pokazali eserihiju, pa dok sam sanarila i ponovila briseve. Meni je iskreno bilo mnog lakse kada smo poceli da pokusavamo ponovo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 13:55:41   
marecare
Da, bio je spontani i da prvi pobacaj. Vjerujem da je potrebno vrijeme da bih se oporavila i naravno uradicu analize zbog buducnosti ali eto ponekad je bas tesko. Hvala vam svima na odgovorima zaista ste divne user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 15:12:30   
Milena18
Biće sve ok, iako znam koliko si sada tužna ii zabrinuta. Evo i ja sam zatrudnela ponovo ppsme missed-a, kao i mnogo žena ovde na forumu. Meni nisu predlagane nikakve pretrage osim što sam radila briseve, možda zato što već imam jednu uspešnu trudnoću iza sebe. Pretpostavljam da se kod mene to desilo zbog godina. Ti odradi sve što treba, pa polako u nove pokušaje. Želim ti svu sreću 🙂

(odgovor članu marecare)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 17:24:10   
lesli
Ja sam verovatno jedini slucaj (ili bar jedan od retkih) koji se nakon misseda baktao sterilitetom, iako sam 1. put lagano zatrudnela.Ni meni nisu tada predlagali pretrage, jer cekaju uglavnom 2+ pobacaja, pa tek onda salju na analize... Ali sa ove distance, odradila bih ih pod obavezno pre nego sto pokusam da zatrudnim ponovo.
Bojim se da sam zatrudnela ponovo bez problema i da nije bilo ispitivanja zbog steriliteta, da je mogao da me zadesi mnogo gori scenario od tog ranog gubitka trudnoce.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
1.3.2021 17:30:41   
lesli
U svakom slucaju te osnovne analize mogu u jednom danu da se odrade i svi rezultati budu gotovi za 10tak dana i onda se bar zna na cemu si. Mene su ta ispitivanja uvek drzala i davala mi snagu. Lakse mi je bilo kada se radilo nesto sto sam znala da je korak blize bebi.Bice to dobro i na kraju se sve zaboravi, videces. 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Poremecen ciklus nakon spontanog pobacaja
6.4.2021 0:28:02   
Zabrinuta Mala
Posto sam nova ovde interesuje me kad mogu da očekujem prvi ciklus posle spontanog?Bila sam u 7 dvoje nedelji kad se desio spontani imala sam krvarenje nekih 10 dana pa mi je stalo i sad mi se opet pojavilo i ne znam da li mi je to ciklus ili ne jer mi ne ide onako kako bi trebalo 



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here