|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:21:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

E da, ne znam koga Strumfovi vise nerviraju, mene ili Vanju.


Ni Luka ih ne voli. user posted image

Probaj... hajde da se set_im šta je Luka voleo...
Voćkice
Mačak Mika
Pih bre, ne pada mi na pamet... Gledao je one jeftine za 99din: Crvenkapa, Ivica i Marica, Zlatokosa, Mačak u čizmama...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:21:54   
minavb
Jesam. Samo baby tv, Kolibri i Na slovo na slovo stvarno voli. E sad, posto ove domace gleda od pre par meseci, naravno vise zna engleskih reci. Sada vec pevusi kolibri pesmicu i raduje se kad Ostoja vice, peva sa Micm pesmu kad uspavljuje Acima... Mislim da cu drugom detetu samo to i da pustam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:22:27   
Anoniman
Marko voli i Bumba Lu, i Pet and Stan (ima i na srpskom).

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:22:30   
jovicaa
MALO KRALJEVSTVO mina, aleksandar ga obozava a i mama i tata su odgledali sve epizodeuser posted image
zanima me koliko gledaju vasa deca da uporedim sa tim koliko aleksandar gleda i sad razmisljam i kontam da nekad gleda par sati, a nekad uopste ne gleda.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:24:50   
minavb
Probacu, hvala. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:54:05   
maja27
U nasem slucaju nije tacno, od rodjenja tv non stop upaljen, ali ne gleda tv nego crtace na kompu, youtube. A pocela je da prica pre nego sto je prohodala, sada vec sklapa recenice. Prica sta radi Carli, Midzi i ostali likovi iz crtaca. Medu carlija najvise voli

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 2:24:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

MALO KRALJEVSTVO mina, aleksandar ga obozava a i mama i tata su odgledali sve epizodeuser posted image
zanima me koliko gledaju vasa deca da uporedim sa tim koliko aleksandar gleda i sad razmisljam i kontam da nekad gleda par sati, a nekad uopste ne gleda.



Moja gleda bas puno. Miki Maus, Disney Junior, Pingu, Doc McStaffin, Curious George, Gaspar and Lisa, Jake and the Neverlands itd.

Mi obican TV ni ne gledamo. Ona se igra a s vremena na vreme svrati do TV-a pa gleda. Vremenski nemam pojma, nije bas da sedi i gleda. Ali je TV tu uvek ukljucen i ona se nekad zagleda pogotovu kad joj je Miki Maus.

A diferencijalne jednacine je pocela da resava pre nego sto je pocela da jede na kasiku...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 8:44:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava



A diferencijalne jednacine je pocela da resava pre nego sto je pocela da jede na kasiku...


user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 9:14:54   
minna
Ni u nasem slucaju nije tacno. Kad je bio bas mali gledao je baby tv, onda je presao na ove domace crtace i voli dosta njih. Upalim mu tv ujutru kad se probudi dok se obucemo, a vikendom da bih produzila moje dremanje jos neko vreme gleda nikih pola sata. I posle opet pred veceru i nekada dok vecera. U medjuvremenu se desi da nekad trazi da gleda crtac, pustim mu jer to bude kratko, jer ili izadjemo napolje ili ga drzi kratko pa se zaigra. U vrticu im ponekad puste crtace.
Ja sam mislila da nikad nece progovoriti jer je govorio samo one prostije reci, i onda je kad je imao 21 mesec poceo polako, sad vec fino prica, desi se da ga nekad samo ja razumem ili cak ni ja, ali kad provalim sta je hteo da kaze kazem ispravno pa se nadam da ce i on to ispraviti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 12:26:09   
Ana RR
Marko je gledao baby tv dok je bio manji, do pre par meseci je obožavao tulija, olivera, henrija, big bugs bend..uz neke je voleo da se uspava. Međutim, već dugo ga apsolutno ne interesuju crtaći, eventualno se zagleda u neku reklamu (kao npr. za vendoksin kapi user posted image ) i to je to. Otkidao je na špicu za dnevnik, sada ni ne trepne kad čuje. Obraduje se kad mu na kompu pustimo giggle bellies, njih baš voli, pogotovo uvodni deo.

Što se govora tiče, kaže mama, baba, da, sve ostalo je na nekom njegovom jeziku. Čitala sam i ja da gledanje tv-a usporava razvoj govora ali mislim da to baš i nije tako. On je uvek bio dosta ispred sa grubom motorikom tako da će sve te fine stvari tek doći.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 12:59:08   
minna
Mislim da se u stvari najvise misli na to da dok se prica sa detetom, odnosno dok mu se prica, je bolje da tv bude ugasen, da mu ne bi odvlacio paznju. Mada je kod nas cesto tv upaljen i kad niko ne gleda, cak i 2, pa nam nije smetalo

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:16:42   
vukosava
Znaci vi u propricao/la racunate bilo kakvo ispustanje zvukova pa makar se odnosilo na recnik od 5 reci?

Juce na 20 - mesecnom pregledu doktorka pita mog muza jel dete zna da raspoznaje 20 reci. Znaci to je izgleda sto ovde ocekuju od dece u tom uzrastu. 20 reci koje koriste smisleno (ne kojekakva bebi gu gu bla bla).

Ili ovde mnogo vise gledaju televizor pa ne govore vec tecno a ni toliko jezika kao tu u tom uzrastu.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:35:56   
sneza24
Po meni dete je pocelo da prica onda kad prosiri fond reci na vise od 20 i kad zna da sklopi proste recenice : tata radi,daj vodu
David je pocetkom januara poceo da prosirava svoj recnik a do tad ih je znao mozda desetak i tako je svaki dan izgovarao po nesto novo da bi vec krajem januara poceo da sklapa proste recenice kao gore navedene.Tad je imao 2 god i 5 meseci.


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:39:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Znaci vi u propricao/la racunate bilo kakvo ispustanje zvukova pa makar se odnosilo na recnik od 5 reci?

Juce na 20 - mesecnom pregledu doktorka pita mog muza jel dete zna da raspoznaje 20 reci. Znaci to je izgleda sto ovde ocekuju od dece u tom uzrastu. 20 reci koje koriste smisleno (ne kojekakva bebi gu gu bla bla).

Ili ovde mnogo vise gledaju televizor pa ne govore vec tecno a ni toliko jezika kao tu u tom uzrastu.


Tvoje dete je mlađe od mog svega 4 meseca, i vaša dr očekuje da samo raspozna svega 20 reči??? Ja sam prilično zapanjena.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:48:37   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: vukosava

Znaci vi u propricao/la racunate bilo kakvo ispustanje zvukova pa makar se odnosilo na recnik od 5 reci?

Juce na 20 - mesecnom pregledu doktorka pita mog muza jel dete zna da raspoznaje 20 reci. Znaci to je izgleda sto ovde ocekuju od dece u tom uzrastu. 20 reci koje koriste smisleno (ne kojekakva bebi gu gu bla bla).

Ili ovde mnogo vise gledaju televizor pa ne govore vec tecno a ni toliko jezika kao tu u tom uzrastu.


Tvoje dete je mlađe od mog svega 4 meseca, i vaša dr očekuje da samo raspozna svega 20 reči??? Ja sam prilično zapanjena.



Ako ne govori tecno 20 reci sumnjaju na autizam pa salju na dodatna testiranja.Ne mislim raspozna. nego tecno kaze i koristi (bez greske).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:50:28   
Anoniman
Mislim da je to jako malo reči za dete tog urasta.
U svakom slučaju je to jako individualno.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:50:33   
vukosava
IZVORNA PORUKA: sneza24

Po meni dete je pocelo da prica onda kad prosiri fond reci na vise od 20 i kad zna da sklopi proste recenice : tata radi,daj vodu
David je pocetkom januara poceo da prosirava svoj recnik a do tad ih je znao mozda deset_ak i tako je svaki dan izgovarao po nesto novo da bi vec krajem januara poceo da sklapa proste recenice kao gore navedene.Tad je imao 2 god i 5 meseci.



Moja odavno koristi dve reci zajedno koje imaju smisla ali ja jos uvek ne bih to nazvala "progovorila". Nesto sto ;ici na reci je bilo davnih dana onda kad je rekla baba mama to je bilo kad je bila malecka. Ali to nije razgovor vec decja vezba.

< Poruku je uredio vukosava -- 31.8.2012 14:51:03 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:51:38   
Anoniman
Po meni je to malo, 20 reči, i ne znam nkoga ko pod "progovorio" podrazumeva gaga gu gu. Možda je to granica za autizam, ali po meni svakako nije prosek.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:52:18   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Mislim da je to jako malo reči za dete tog urasta.
U svakom slučaju je to jako individualno.



Pa Tash, ovde deca krenu u obdaniste sa 8 nedelja. A tu majke sede kuci sa decom bar godinu dana. To jeste malo reci za dete tog uzrasta, ispod toga je moguc autizam. To je neki minimum minimuma.

A tu ce da kazu da je dete autisticno tek kad treba da krene u skolu. Kad je dosta vozova vez davno proslo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:52:41   
Anoniman
Pa kada onda razgovaraju Vuko? Sa 4god?
Ja sam Markom razgovaram. Dobijam smislene odgovore, i smislena pitanja, želje, molbe. Savršeno komuniciramo, naravno ne o kvantnoj matematici, ali o Pepa Prasetu bez problema.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:54:17   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Po meni je to malo, 20 reči, i ne znam nkoga ko pod "progovorio" podrazumeva gaga gu gu. Možda je to granica za autizam, ali po meni svakako nije prosek.


Pitajte sta oko toga misle majke kojima dete nista nije reklo do treceg rodjendana a koga doktori po Srbiju tese, ma bice to sve ok, to je sve faza i to cuveno: "Svako dete je drugacije". Znam takve slucajeve.

To je samo metod pracenja da se sto ranije otkrije ako dete ima neki razvojni poremecaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:54:34   
Anoniman
Pa Tash, ovde deca krenu u obdaniste sa 8 nedelja. A tu majke sede kuci sa decom bar godinu dana. To jeste malo reci za dete tog uzrasta, ispod toga je moguc autizam. To je neki minimum minimuma.


A vaspitačice ćute u jaslicama?????? I mame pokupe decu iz jaslica i stave ih na večernje spavanje? Ne provode sa njima ni dva sata dnevno? Pa nemoj me z, Vuko.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:55:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Pa kada onda razgovaraju Vuko? Sa 4god?
Ja sam Markom razgovaram. Dobijam smislene odgovore, i smislena pitanja, želje, molbe. Savršeno komuniciramo, naravno ne o kvantnoj matematici, ali o Pepa Prasetu bez problema.



Ti sto su ispod 20 reci mozda nikad ni pregovore.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:55:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Po meni je to malo, 20 reči, i ne znam nkoga ko pod "progovorio" podrazumeva gaga gu gu. Možda je to granica za autizam, ali po meni svakako nije prosek.


Pitajte sta oko toga misle majke kojima dete nista nije reklo do treceg rodjendana a koga doktori po Srbiju tese, ma bice to sve ok, to je sve faza i to cuveno: "Svako dete je drugacije". Znam takve slucajeve.

To je samo metod pracenja da se sto ranije otkrije ako dete ima neki razvojni poremecaj.


Lično mislim da takve mame ne pričaju dovoljno sa decom, ili to ne rade na adekvatan način (bez namere da ikoga uvredim).

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: TV usporava razvoj govora
31.8.2012 14:56:07   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Pa Tash, ovde deca krenu u obdaniste sa 8 nedelja. A tu majke sede kuci sa decom bar godinu dana. To jeste malo reci za dete tog uzrasta, ispod toga je moguc autizam. To je neki minimum minimuma.


A vaspitačice ćute u jaslicama?????? I mame pokupe decu iz jaslica i stave ih na večernje spavanje? Ne provode sa njima ni dva sata dnevno? Pa nemoj me z, Vuko.



Ne kazem da ne pricaju sa njima. Samo ti kazem nije isto kad je neko dete u vrticu sa 20 druge dece i kad je kuci sa majkom koja mu je sto posto posvecena. Ne zezam te, mislim da nije isto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here