|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
19.12.2013 11:36:25   
Anoniman
Dunja superrrrruser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Double test
19.12.2013 11:37:10   
madre
super! mogu da zamislim koliko ti je laknulouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Double test
19.12.2013 11:38:49   
dunja RR
Ja već danima bukvalno ulicom skačem od sreće user posted image , svaki dan lepe vesti, samo da Bog da da tako i ostane user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Double test
19.12.2013 13:32:14   
New Mom
Sjajno, Dunja!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Double test
20.12.2013 17:03:10   
degu
Ja sam danas trebala da radim al moj vrtiguz nije hteo da se smiri i dr nije uspeo da uhvati NT, pa je rekao da dođem u sredu pa ćemo ga čekati. Inače skontala sam Dunja u čemu je fazon sa tvojim 12+2 tada kad si bila 11+6. I ja sam danas 11+6 al po UZ sam sad 12 +4, ispade mi termin sad 30.6 kao da sam zatrudnela nedelju dana pre M. Sa ovog UZ se uzima neka srednja starost ploda, prema dužini bebe, obimu glavice i trbuščića. Po dužini mi je 12+1, po obimu glavice 12+6 a po obimu stomaka 12+4. Nadam se da ta odstupanja ništa posebno ne znače, ja se vodim i dalje mojim starim tikerom.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Double test
25.12.2013 19:06:38   
degu
Ja sam danas radila dabl test, rezultati su mi tek u petak uveče. Po mojoj računici sam danas 12+4, po UZ sam 13+2. E sad ono što me jako brine je NT 2.5 mm. CRL bebe je 6.65 cm. Znam da je gornja granica 3 mm, al u nekim zemljama vidim da je i 2.5mm pa sam se uplašila. Nosnu kost nije spominjao, al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost. user posted image Znam smo da ću da poludim od brige do petka uveče, pa onda preko vikenda i dve dok ne nahvatam dr-a da mi protumači rezultate. Tako ne bih volela da me šalju na AC i ti stresovi i maltretiranja i čekanja rezultata dugo, uh, ne smem ni da zamislim. Nadam se da neće user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Double test
25.12.2013 21:16:35   
17 joka
Veverko user posted image bice sve uredu user posted image

znam da nije lako,ali samo razmisljaj pozitivno i nemoj dozvoliti ruznim mislima da remete srecu, sigurno je sve dobro

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Double test
25.12.2013 21:20:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: degu

al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost.


Ja mislim da bi ti sigurno odmah rekli da nema nosne kosti, tako da ne brini user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Double test
25.12.2013 22:35:48   
degu
Ništa više ne znam, ovi naši "stručnjaci" su posebna priča. Ništa čekam rezultate, pa šta bude biće. Stvarno verujem da je sve ok, samo mi opet nije svejedno kad pročitam svašta. A bila je pre mene žena kojoj je isto izmerio NT preko 2mm, nisam videla tačno koliki je al ne znam koja je verovatnoća da obe imamo takav NT user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Double test
25.12.2013 22:40:51   
Jole84
Degu ne brini,meni je dr državno izmerio NT 1,5mm,a posle 5 dana mi druga dr izmerila 2,1mm,baš sam se bila čudila,a rezultati iz krvi odlični. Ljubim te user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Double test
25.12.2013 22:44:42   
Sanchy
Degu ,nemoj da se nerviras,mene su ti testovi i double i triple upropastili a sa bebom sve u redu,morala sam i ac da radim jer je triple pokazao 1 prema 67 ,ako se dobro secam na Dauna,pa mislim stvarnooo..,Kada bih ponovo zatrudnela uopste ih ne bih radila a sto se tice uz ,ja sam na pocetku trudnoce isla kod razlicitih dr i na vise uz jer nikome nisam verovala i kada bi se nalazi poklopili tek onda sam bila opustena,znaci nevezano za test ako si u mogucnosti uradi kod nekog drugog ponovo uz,mada mislim da je sve ok,cisto zbog sebe,veliki pozdrav i kakav god rezultat bio nemoj se opterecivati,tesko je to,znam,ali eto imas moj primer gde se pokazalo da nemaju nikakav znacaj do statisticki

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Double test
25.12.2013 23:04:47   
degu
Ma da, moraću kakvi god rezultati budu. Odem na pravi ekspertski UZ gde će mi lepo pogledati sve. Tek onda ću se smiriti user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Double test
25.12.2013 23:16:52   
madre
degu, ako ti dr ni na sta nije skrenuo paznju, ne opterecuj seuser posted image proci ce ti trudnoca u brigama, kada se zavrsi bice ti zao sto vise nisi uzivala... zato se opusti i uzivaj u tom divnom drugom stanjuuser posted image
i da, sto manje citanja na tu temu, ne moze nikako da pomogne...


< Poruku je uredio madre -- 25.12.2013 23:20:19 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Double test
25.12.2013 23:19:14   
madre

IZVORNA PORUKA: degu

Ma da, moraću kakvi god rezultati budu. Odem na pravi ekspertski UZ gde će mi lepo pogledati sve. Tek onda ću se smiriti user posted image

verujem da neces ni tada, ali to nam je verovatno u prirodiuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Double test
25.12.2013 23:20:09   
degu
Džabe Madre kad sam ja em štreber, em paničar user posted image
Jedino me održava to što stvarno verujem da je sve u redu i da nije dobro izmerio, da je omašio za koju desetinu mm :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Double test
25.12.2013 23:24:44   
madre
IZVORNA PORUKA: degu

Džabe Madre kad sam ja em štreber, em paničar user posted image
Jedino me održava to što stvarno verujem da je sve u redu i da nije dobro izmerio, da je omašio za koju deset_inu mm :)

i veruj, to je najvaznije, mene je bas to izvuklo iz velikog problema u trudnociuser posted image



< Poruku je uredio madre -- 25.12.2013 23:25:43 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Double test
26.12.2013 9:21:12   
New Mom

IZVORNA PORUKA: degu
Po mojoj računici sam danas 12+4, po UZ sam 13+2. E sad ono što me jako brine je NT 2.5 mm. CRL bebe je 6.65 cm. Znam da je gornja granica 3 mm, al u nekim zemljama vidim da je i 2.5mm pa sam se uplašila. Nosnu kost nije spominjao, al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost.

To što ti je na tom UZ pred dabl (taj u 12.-13.nedelji) određeno kao starost trudnoće, naspram toga treba da računaš VTP, to je najmerodavniji trenutak. Verovatno će na svakom sledećem UZ biti odstupanja (meni npr. bebe počnu po 2 nedelje da žure jer su sve velike).
Drugo, merenje NT je tako diskutabilno po meni. Zavisi ko ti i na kakvom aparatu meri. Meni su sad dr u DZ i dr moj u 2 uzastopna dana izmerili 1,5 odnosno 2,1mm. Teško da se toliko promenila za 24 sata.
E sad, što se tiče granične vrednosti, tu si u pravu. Svuda se priča da je granica 3mm, ali moja genetičarka recimo za granicu uzima 2,5mm.
Nosna kost ti je ovaj tvrdi deo na samom korenu nosa, a oblik nosa ti stvara hrskavica koja ide ispod. Meni isto nisak nisu posebno naglašavali da nosna kost postoji.

Nemoj unapred toliko da se opterećuješ i nerviraš! Ne zaboravi da je ovo samo statistika, ništa više!

Hoćeš li ići kod genetičara da ti on rastumači rezultate?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Double test
26.12.2013 17:48:39   
degu
Ja stvarno mislim da mi nije dobro izmerio, jer koja je verovatnoća da i meni i ženi pre mene bude preko 2 a većini je 1 user posted image Znači to što ja vidim nosić, ne mora da znači nosna kost.
Ništa sad čekam rezultate, pa ću s njima opet kod njega da me uputi dalje ako bude trebalo. A ja ću svakako da odem na expertni UZ u NS kod pravog stručnjaka, toliko parametara ima koji isključuju te sindrome, tako da mi je to neki plan za dalje. Biće valjda dobro

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Double test
26.12.2013 18:01:42   
pocahontas
naravno da ce biti dobro!
dosta zavisi od kvaliteta uz aparata....kao i od strucnosti lekara, beba je jaaaaako malecna, a nabor i nosna kost minijaturni, nije uopste jednostavno to precizno izmeriti.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Double test
26.12.2013 18:19:06   
17 joka
Veverko, odradi još negde UZ nemoj se muciti bez razloga mozda nije dobro izmerio, sve zaisi i ko meri i kakvi su aparati, secas se kako su mene zeznuli na UZ pred postupak pa sam se istraumirala bez potrebe

sigurno je sve dobrouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Double test
26.12.2013 18:25:07   
Maslacak15
degu to je malo uvecan NT za taj CRL ali jos uvek moze biti ok ( na 91 percentil je). Evo i kalkulatora

http://www.perinatology.com/calculators/Crown%20Rump%20and%20Nuchal%20Translucency.htm

To znaci da ce 90 % zdravih beba te velicine imati manji nabor ali jos uvek spada u spektar normalnih vrednosti. Ono sto je kljucno, sto je spomenula i New Mom a i ja sam objasnjavala u vise navrata od presudne je vaznosti ko meri vratni nabor i na kakvom aparatu. Time uopste nebi trebalo da se bave obicni ginekolozi nego specijalisti ultrazvucne dijagnostike. Beba mora da bude u vrlo preciznoj ravni, tacno se zna odakle dokle se meri. Jasno ti je i samoj da odstupanje od 0,5 mm moze lako da se desi tehnickom greskom i da dramaticno promeni rezultat. Ja sam ubedjena da ce sve biti u najboljem redu.user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Double test
26.12.2013 18:25:13   
degu
Uradiću Joko, al ne mogu odmah jer u Vrbasu nema privatnika, u NS moram da zakažem ako ću kod stručnjaka pravog, moram i malo da sačekam. Prvo da vidim rezultate sutra, pa ću videti šta dalje. A aparat im i nije toliko loš, bar po ovim sličicama što mi daju, al nemamo experta za UZ. Ma biće ok, znm da hoće, uopšte ne spadam u rizičnu grupu, al opet kod mene ništa ne može jednostavno, baš sam mislila da ću se konačno posle dabla konačno opustiti, al izgleda da će napetst još malo da potraje.

Hvala Maslačak, baš sam ovo tražila, za moj crl da vidim koja je gornja granica za NT. user posted image

< Poruku je uredio degu -- 26.12.2013 18:28:08 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Double test
27.12.2013 21:13:13   
degu
Stvarno sam budala i paničarka, na kraju mi je stigao nalaz koji je potpuno ok.

fb-hcg 0.95 MoM
PAPP-A 0.75 MoM
NT 1.48 MoM
Biochem. risk + NT 1:2196
Double test 1:2712
Age risk 1:727
Trisomy 13/18 + NT < 1:10000

Sve i sa tim NT ispade dobar, al ipak ću otići na pravi expertni UZ da budem mirna, al pade mi kamen sa srca.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Double test
27.12.2013 21:16:07   
New Mom
Dal smem trudnici reci da je budala i panicarka, iako je sama sebe vec tako krstila?user posted image user posted image

Ajd sad malo opustanja!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Double test
27.12.2013 21:17:35   
degu
takva sam, lako se palim user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here