|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
26.11.2014 13:37:22   
serpica
Ne ma ga jos dr da se javi...cekam,mada verujem da je sve ok...nadam se

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Double test
26.11.2014 13:38:02   
Klarita
Serpi, pogledaj na prethodnoj strani Maslacak je objasnjavala...Mislim da je OK po njenom objasnjenjuuser posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Double test
26.11.2014 13:41:45   
serpica
Ma da sad procitah Daca starija od mene 3 god a manji joj rizik po godinama,bas gluposti...nego mi bilo cudno sa Tomom mi je bilo 1:633 a samo 1,5 god kasnije skoro troduplo veci rizikuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Double test
26.11.2014 13:49:26   
serpica
Upravo mi se javio dr jos jednom ce da pogleda ali ako je dobro razumeo mora AC user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Double test
26.11.2014 13:55:59   
Trcosava
Šerpice oko testa iz krvi se ne razumem, a ovo za godine meni nigde ne piše?

Ovo su moji testovi bili sad (ja sam '80 godište)

Trisomy 21 1:4711
Trisomy 18 1:4286
Trisomy 13 1:50802

Nuhalni je bio 1.8 i niko mi nije pominjao nikakav AC.

rezultati prošlog su katastrofalni, ali je nuhalni tad bio 8.6mm!!!!!!

Tako da mislim da ne bi trebalo da te brine to oko godina, kažem meni to nigde ni ne piše

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Double test
26.11.2014 13:57:46   
serpica
I moj nuhalni je 1,8mm ali mislim da je kod mene presudno ovaj Paap i freebhcg user posted image mnogo je visok

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Double test
26.11.2014 14:00:47   
big mum
Nadam se da neće morati AC-kako bi bilo da sačekaš TRIPLE a pri tom se radi i 4D radi uzimanja mjera.On se radi u 16 ned.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Double test
26.11.2014 14:05:42   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: serpica

I moj nuhalni je 1,8mm ali mislim da je kod mene presudno ovaj Paap i freebhcg user posted image mnogo je visok

ja to nisam ni radila, niti se to ovde radi (tj radi se od pre dve godine,ali se dodatno plaća)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Double test
26.11.2014 14:07:29   
serpica

IZVORNA PORUKA: big mum

Nadam se da neće morati AC-kako bi bilo da sačekaš TRIPLE a pri tom se radi i 4D radi uzimanja mjera.On se radi u 16 ned.




i o tome razmisljam,ali sacekacu da vidim sta ce da mi kaze popodne kad odem kod njega ali sam bas uplasena user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Double test
26.11.2014 14:18:47   
cockic
meni je oba puta bio los,sa sinom pamtim da je bio 1:170.za ceru sam zabopravila.jer taj test od prvog deteta i nerviranja,plakanja radim jer traze gin.a ne zato sto je pouzdan.to je matematika i nista vise.sa sinom sam imala nepune 24godine,sa cerom 25.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Double test
26.11.2014 14:32:48   
choopa choops
šerpice ne vrijedi da se sekiraš user posted image Ovi testovi ionako nisu 100%tačni, ni nama kojima je rezultat kao dobar niko ne garantuje da će sve biti OK. Drži se, biće to dobro ja mislim. user posted image A i ako budeš morala na AC, rekoh već ovdje baš dosta šalju na to, i sa svim trudnicama, a ja ih znam bar 5 koje su radile u posljednje vrijeme, je sve OK user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Double test
26.11.2014 14:52:52   
serpica
Idem posle 16h kod dr... da vidim sta ce da mi kaze kad pogleda rezultate,a na AC idem samo u krajnjoj nuzdi,pre toga cu sve da odradim a AC je poslednja opcija user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Double test
26.11.2014 15:40:26   
Maslacak15
Zasto mora AC? Ko to kaze da mora? I sta uopste znaci mora user posted image Serpi test uopste nije los. Beta HCG je povisena ali je i PAPPa povisen. A kod beba sa downom obicno je snizen. znaci manji od 0,4 cor MOM. Posto kod tebe to nije slucaj, a vidjena je i nosna kost kod bebe i ona raste vise nego odlicno ja ne vidim neki rizik za trizomije. Tvoja je odluka naravno, ali ne treba da dozvolis da ti uliju nekakav bezrazlozni strah. Pozdravljam te,

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Double test
26.11.2014 15:42:13   
soni
user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Double test
26.11.2014 15:46:17   
daca77
Slazem se u potpunosti sa vrsnjakinjom, Serpi...nadam se da sam i ja donela ispravnu odluku, kada sam dozvolila da me iznerviraju posle TRIPL testa.
Povremeno mi i to sada proleti kroz glavu i postavim sebi pitanje da li je sa bebom sve u redu?!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Double test
26.11.2014 16:46:00   
serpica
Bila sam kod dr i konacno je rekao da se radi AC ne toliko zbog Dauna vec zbog nekih drugih stvari,kaze da je verovatno 99% sve ok ali on kao doktor ne sme da ignorise te rezultate koje imam. I rekao mi jos da se javim tek kad udjem u 19 nedelju i da tad radimo. Uplasena sam,i ne mogu da prestanem da placem,verujem dr a s druge strane uzasno se plasim AC.user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Double test
26.11.2014 16:52:50   
wivern
Serpi ti nista ne moras da odradis na ac niko ne moze da te natera. Nema potrebe ni da se toliko plasis ac, ja sam je radila jer je to bila moja zelja. Nemoj odmah padati u bedak,samo polako..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Double test
26.11.2014 16:54:34   
Trcosava
A kojih to drugih stvari? Ja bre ne razumem te lekare - kaži brate šta je problem a ne 'zbog nekih stvari'

Kažem, ako je ovde ok na UZ ni ne šalju dalje (ako imaš preko 37 imaš pravo na AC free). E sad, ako UZ nije ok onda idu dalje - hirio, amnio... Nisu mi jasni ti naši lekari.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Double test
26.11.2014 16:56:18   
serpica
TRco kaze da je za dauna siguran da nije ali se plasi da poviseni markeri ne ukazuju na neku drugu bolest ili anomaliju user posted image
Wiv znam da mogu da odbijem ali kako da zivim s tim do porodjaja da li je sve ok

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Double test
26.11.2014 17:07:59   
mama krava
Serpice, meni je dabl test sa prvim deteom bio za down sindrom 1:75 i Bhcg i Paap poviseni, ja imala 32 god. Triple jos gori!! Htela sam da poludim i isla sam na AC! Evo je ziva i zdrava 5.5 god! Sebi ne mogu da oprostim sve te nedelje nerviranja i iscekivanja rezultata i rezultata...

Po meni AC nije nista strasno, iako mi je prvi put bilo kao na klanje da sam isla, tj toliko sam bila uplasena. Kad je sve proslo ok, rekla sam sebi...boze-zdravlja, nikakvi dabl, tripl i sl statisticki testovi sledeceg puta! Necu da ja budem stat podatak! I odmah sam zakazala AC cim sam saznala da sam trudna. Nisam ni radila ni jedan test pre toga! Drugo dete sam rodila sa 36.god.

ALi isto se slazem, da ako imas doooobrog dr koji ce doooobro da prostudira UZ, nema potrebe da se opterecujes i da ides na AC! Ja sam posle dobrog iskustva sa prvom AC odlucila da nije nista strasno i odmah htela da presecem stvar i da znam da je sve ok!

Pozz i samo polako i bez tenzije, jer to je mnogo gore za bebca od AC.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Double test
26.11.2014 17:18:00   
serpica
MK hvala,moj dr me vec vodi kao rizicnu trudnicu pa se zbog toga dodatno plasim AC,a iskreno ne znam ni zasto tek u 19.nedelji cula sam da se radi u 17.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Double test
26.11.2014 17:25:02   
mama krava
Ne brini, draga! Ako si nesigurna iz bilo kog razloga, pokusaj da sagledas sve pozitivne i negativne stvari kod AC i ozbiljno razmisli o tome, to ti je moj savet, ja ti ne mogu reci da radis obavezno ili da ne radis, to mora da bude tvoja odluka. Ja ti mogu reci da meni nije bilo strasno i veoma rasterecujuce, kad sam saznala rezultate. Potpuno sam uzivala u trudnoci!

Koliko ja znam AC se radi izmedju 16-19 nedelje. Ne brini sto se toga tice! Samo hrabro, a koliko vidim ti si prava hrabra mama sa tolikom decom i jos jednim na putu! Bice to ok!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Double test
26.11.2014 17:27:00   
Trcosava
Ok dajte sad me ispravite - za horio nije od 16. nedelje, a amnio od 20?user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Double test
26.11.2014 17:31:26   
serpica
Trco ja stvarno ne znam..moja drugarica je radila amnio cim je usla u 17-tu nedelju

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Double test
26.11.2014 17:32:00   
Sanjalica1980
Draga Serpi ja se ne razumem preterano u double test ali sam dosla da ti pruzim podrsku user posted image

Jedino sto sam cula da su ti parametri bili poviseni kada se nosi devojcica. Mislim da ne treba da te stresiraju jer je uz bio vise nego odlican.
Ja nosim blizance pa je malo drugacije ali ja nisam radila nista od tih testova. AC nisam htela da radim.
Uz je bio super. Nt 1,8 i kod druge 1,0. Drugi expertni je takodje bio odlican.

Ja sam zacrtala da su bebe dobro.

I tvoja bebica je dobro. Ja te puno grlim i ljubim.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here