|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
18.1.2010 12:55:36   
lothroniell
Jesam... Mislim da cu i ja uspeti da se naviknem! Valjda ce da upali kada dodje vreme! user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Epiziotomija
18.1.2010 13:38:08   
Mishica 77

   I ja se nadam. Ti imaš još više vremena od mene. Javiću se kad sve prođe da kažem jel imalo efekta ili ne. Ja ću reći babici( ako se setim) pa sad koliko ona bude imala strpljenja. Mada mislim da oni seku i ne pitaju! Nisam se baš raspitivala kako je kod nas u Pančevu.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Epiziotomija
18.1.2010 15:56:15   
lothroniell
Ja za ovde znam da uglavnom seku... Ali mama mi kaze da ima babica koje bas paze i da iseku samo kad procene da ce zaista puci (sto je gora varjanta). Ma sta bude bice! Ali javi u svakom slucaju! :)

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Epiziotomija
26.1.2010 23:53:08   
JULIE
Na forumu sam se toliko naplasila epiziotomije da je to strasno...Bojim je se vise nego samog porodjaja.Negde ovde cini mi se sam procitala da u apotekama ima da se kupi nekakav kvalitetan konac,da u bolnicama nije bas najbolji.Jel zna neka nesto o tome?

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:04:58   
lothroniell
Hmmm, nikad nisam ni razmisljala o tom eda mi treba da kupujemo konac... user posted image Ako je tako pitacu mamu da mi donese sa posla, pa cu da javim kako se zove... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:05:45   
gagana83
Ne znam Julie,ja nisam cula za to.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:14:48   
Mishica 77


Nisam ni ja čula da je neka ponela konac sa sobom radi ušivanja ali ti ideja nije loša. Bolje ja da kupim neki kvalitetni nego da me ušivaju tamo nekim pajvanom! Hm. Razmisliću o tome.
Ne znam samo kako bi reagovao ginekolog kad bi mu stavila pod nos svoj konac i izrazila želju... user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:16:45   
lothroniell
Ne bi bili odusevljeni sigurno! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:18:16   
JULIE
nisam ni ja cula do pre neki dan,procitala sam negde 100% al ne mogu da se setim gdeuser posted image Prvi put mi nisu radili epiziotomiju zahvaljujuci dr koja se bas potrudila,a i rekla je da sam elasticna.Ali sad se bas,bas bojim...Sta da radim da me ne secnu,koga da molimuser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:19:40   
lothroniell
Ja koliko znam, babica treba da prati razvoj situacije i ona procenjuje da li ce raditi ili ne, tako da reci babici. Ali ja sam rekla da im to necu naglasavati, mama mi kaze da je mnogo gore kad puknes nego kad te secnu!

< Poruku je uredio lothroniell -- 27.1.2010 0:20:44 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:20:37   
Mishica 77

  100%

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:22:40   
JULIE
Znqam da je gore kad puknes,ja sam se ovde naplasila,na forumu.Mojoj jetrvi je oba puta radjena epiziotomija i kaze da kad su je sili nije ni osetila,od cega li to zavisiuser posted image nije dobila nikakvu anesteziju

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:23:12   
Mishica 77


Problem kod pucanja je to što nikad ne pukneš pravolinijski i mnogo je teže lepo zašiti. Zato seku.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:27:42   
Mivica
IZVORNA PORUKA: Mishica 77



Ne znam samo kako bi reagovao ginekolog kad bi mu stavila pod nos svoj konac i izrazila želju... user posted image



Veruj mi, obradovaće se, jer sve što uštede, oni posle smotaju za svoje privatne potrebe.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:28:57   
lothroniell
I mama mi je rekla da nije osetila ali ona mi nikako nije merilo, jer ona ima jako veliki prag tolerancije bola... user posted image
IZVORNA PORUKA: JULIE

Znqam da je gore kad puknes,ja sam se ovde naplasila,na forumu.Mojoj jetrvi je oba puta radjena epiziotomija i kaze da kad su je sili nije ni osetila,od cega li to zavisiuser posted image nije dobila nikakvu anesteziju


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:29:00   
gagana83
IZVORNA PORUKA: JULIE

nisam ni ja cula do pre neki dan,procitala sam negde 100% al ne mogu da se setim gdeuser posted image Prvi put mi nisu radili epiziotomiju zahvaljujuci dr koja se bas potrudila,a i rekla je da sam elasticna.Ali sad se bas,bas bojim...Sta da radim da me ne secnu,koga da molimuser posted image

Ako ti ni prvi put nisu radili epiziotomiju velike su sanse da nece ni sad.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:31:20   
JULIE
Joj daj Boze gagana.Normalno na prvom mestu mi je bebin zivot,zlu ne trebalo nek seku sve do ledja ali eto,to je moj strah koji mi ne da mira u ostalo sam upucenauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Epiziotomija
27.1.2010 0:32:53   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Mivica
Veruj mi, obradovaće se, jer sve što uštede, oni posle smotaju za svoje privatne potrebe.


U pravu si. user posted image Nisam razmišljala o tome.

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 21:49:01   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Snelle

Zene, jedno pitanje. Mene pocela da svrbucka rana od epizitomije,a taman prestao bol  Jel' vas svrbuckala?
I koji djavo sad da stavljam da me prodje to svrbuckanje, bojim se da ne pocne jace da svrbi





joj snelle, ja ti tu ne mogu pomoci posto nisam imala epiziotomiju.,,
ali pitanje: jesi sigurna da te bas rana svrbi???
ne znam...znam da kad rane (generalno) svrbe to znaci da prolaze ali ne znam za bas ranu od epiziotomije..

nisam ti od pomoci..




IZVORNA PORUKA: lanajelena

Snelle sta stavljas na ranu?


IZVORNA PORUKA: Snelle

Stavljala sam Rivanol, a od veceras i kantarion da zaraste. Najgore od svega je sto sam se istripovala da mi je to svrbuckanje od pranja decjim sapunom, jer sam se sve vreme ispirala samo vodom dok nije prestao bol, a od sinoc tim sapunom, pa se bojim da mi nije poremetio mikrofloru vagine.


IZVORNA PORUKA: buhla

mozda je stvarno to svrbuckanje od zarastanja... tako je mene svrbuckala rana od cr, ja sam prskala octenisept.


IZVORNA PORUKA: OTI

batali ti taj sapun ipak..



IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma necu vise da ga koristim...a ja kao da napokon lepo ocistim ranu posle tolikih dana pranja samo vodom 




Ovako napamet bih rekla da je u pitanju zarastanje. I mene je, koliko se sećam.




_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 21:54:22   
New Mom
I meni kako koji dan prolazi više svrbi nego da zateže ili boli. To je Snelle od zarastanja. Ali svejedno, nemoj NIČIM sem vodom da je pereš, nijedna rana se ne pere drugačije. Probaj povremeno da je ispereš hidrogenom, ako misliš da nije dovoljno čisto.
Ja sam inače koristila Oktanisept sprej 3X dnevno, super i suši i dezinfikuje. Ne sme da se kombinuje sa rastvorima joda ili hipermangana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 21:57:12   
Snelle
A jel ok da stvaljam sad samo kantarion?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 21:57:50   
Nena81
Snelle kako si mila, jel slusa bebiron. Mene je rana svrbela strasno najstrasnije, kada je pocela da zarasta, a tek kada su krenuli konci da ispadaju, lele ko da su mravi mileli po meni.
Ja sam stavljala kantarionovo ulje da me ne zateze, bila sam dosta i secena i pocepana, pa su me bukvalno heftali da me sastave. Od ulja su konci lepo ispali, rana zarasla i nije bilo upale, tj onog osecaja da gorim dole, kad sam pocela da stavljam ulje. U pocetku sam stavljala rivanol dok se krvarenje nije malo smanjilo.



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 21:59:43   
New Mom
Konci ispali? Zarasta? Suva rana? Ako nije, koristi nešto za zarastanje, oktanisept ili hipermangan po meni najbolje. Kantarion je više za regeneraciju kože, ali time ne dobiješ i dezinfekciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 22:02:12   
*Alexx*
Ja sam prala babi sapunom, tako mi rekoše i u porodilištu. Koristila sam kantarion uveče, a preko dana dva-tri puta povidon jod.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Epiziotomija
1.6.2010 22:33:31   
Snelle
IZVORNA PORUKA: New Mom

Konci ispali? Zarasta? Suva rana? Ako nije, koristi nešto za zarastanje, oktanisept ili hipermangan po meni najbolje. Kantarion je više za regeneraciju kože, ali time ne dobiješ i dezinfekciju.


Konci ispali. A sta znaci suva rana? Ja jos uvek krvarim, ako na to mislis user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here