|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor
22.2.2012 13:56:17   
mama kukunka
I ja mislim da ce biti ok, samo polako , strpi se do AC!!!

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:02:45   
zvrk.mrvica
Ovo mi je jedno 15ti put da citam ovu temu od sinoc.. user posted image
Jucer sam od ginica, koji mi je rekao , da je po njegovim UZ sve ok, detaljno je pregledala bebu, ali da je NN 2,5 te da je to po njegovim visoko, te da bi trebala na dodatne pretrage i na 4D.
13 nedjelja sam i 2 dana. NN =2,5 u 10 nedjelji je bio 0,4. Beba je narasla, sada je 69 mm. Kaze dr.cisto iz predostroznosti da vidimo da li je sve ok????? To me ubija od sinoc, nisam nista spavala, opterecena sam, mozda pretjerujem ali sta cu...
Za dodatne testove moram cekati sljedecu sedmicu, a za 4D kada budem 14ta nedjelja, odnosno krajem sljedece sedmice
p.s. prva mi je trudnoca, bez genetskih anomalija u familiji, sve b.o., godina imam 26
stvarno ne razumijem kako je nekim ginicima taj NN ok, a nekima nije ?

< Poruku je uredio zvrk.mrvica -- 8.3.2012 7:04:19 >

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:06:57   
New Mom
Granica po knjigama je 3cm. Ali pretpostavljam da je tvoj dr dodatno oprezan (što je dobro) i ne treba da paničiš unapred. Poslaće te verovatno na dabl test.
A postojanje gen.anomalija u porodici, godine trudnice itd. jesu faktor koji uvećava mogućnost da nešto nije OK sa bebom, ali nije presudno, uvek, na žalost, može da nešto bude novo.
Verujem da će sve biti dobro!user posted image Samo polako!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:27:00   
zvrk.mrvica
On je meni rekao ovim rijecim " Mislim da je beba ok, ali iz predostroznosti da radim 4D i druge testove "
4D je oko 150 eura, ja sam pristala na sve, idem na 4d tek krajem sljedece sedmice,a u srijedu na dodatne testove.
Panicim znam :-(
Nema genetski anomalija u proodici, prva trudnoca, 26 godina.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:45:14   
New Mom
Iskreno, da ne shvatiš pogrešno, možda je poenta samo da ideš na 4D i platiš mu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:55:54   
zvrk.mrvica
Iskreno, i meni je to palo na pamet, ali je ako je tako, msilim da je to okrutan nacin za uzimanje novaca, jer ja neznam kako cu izdrzati do srijede..
Nema veze, dati cu ja taj novac, samo da mi je sa bebom sve ok
Iskreno se nadam da ce bitiiii , drzim sama sebi fige

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 7:58:42   
serendipity
Da li te je poslao da izvadis krv za double test? Kako misli da proceni da li postoji neki rizik, ako nisi izvadila krv? Znam da je double statistika za njih, ali ako budes isla kod nekog dobrog geneticara, on ce da te rezultate gleda i na drugi nacin (gledace same vrednosti hormona, a ne samo onaj deo 1:xxxxx)

Mislim da je NM pogodila sta je u pitanju.
U svakom slucaju, posto nazalost imam veeeeelikog iskustva u ovom polju, mislim da (ako nisi) uradis double test i odes sa tim rezultatima kod geneticara. Odakle si?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 8:03:59   
zvrk.mrvica
Moj doktor je inace jako oprezan, tako da sve trudnice bez obzira na NN i godine i sve, idu da rade u 13-14 nedjelji alfa feta i Beta hcg. Tako da je to kod njega standardni test , koji je i meni dao da radim ali tek sljedecu srijedu ( jer ima odredeni dan kada se to radi) i uz to mi je preporucio taj 4D iz "predostroznosti " a rekao je da misli da ce biti ok sa bebom.. zbunjena sam uplasena

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 8:09:12   
serendipity
Alfa feta se radi u sklopu triple testa tj. u 16 nedelji trudnoce.
Za double se radi beta HCG i PAPP-A (evo upravo gledam svoje rezultate).
Kada se radi prvi ekspertni UZ, onda se odmah posle ide u laboratoriju da se izvadi krv za double test jer se rezultati UZ kombinuju sa vrednostima hormona da bi se dobio taj statisticki podatak o mogucnosti hromozomopatije.
Nisam lekar, ali sam vrlo obavesten laik jer sam, kako sam ti vec rekla, imala jako ruznog iskustva u ovom polju pa sam dosta citala i istrazivala.
Opet, moja topla preporuka je da odes do nekog dobrog geneticara. Meni je to puno pomoglo i dosta stvari objasnilo.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 8:24:58   
zvrk.mrvica
Dr. me uputio samo da radim alfa feta u beta hcg i to samo srijeda sljedeca. Kaze da kasnije ne mogu tacno izmjeriti. Dao mi je parametre koje bi trebale da budu.
srijeda je za mene daleko :-( Ali moram imati strpljenja. Kada budem uradila te nalaze onda idem na 4d i tada cu def.znati na cemu sam...

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nuhalni nabor
8.3.2012 10:00:45   
bleki
Moram da se ukljucim cure.
Meni je nabor bio 2,1 , imam 30 godina, dublle test 1:79, i otisla sam na AC, koji je pokazao Down sindom. Ovo ne pisem da ne dao Bog uplasim trudnice sa "losijim" vrednostima, vec naprotiv da ih ohrabrim! Tri ginekologa i geneticar su mi rekli da ovi rezultati nikako nisu ukazivali na Down, tj da u praksi ima mnogo gorih rezultata koji nisu pokazali Down, i sreca je bila da sam ja odradila AC privatno na svoju ruku. Ti testovi su cista statistika. Oni samo ukazuju da li treba ici na dalje pretrage, a nikako na to  da je ne daj Boze nesto sigurno lose.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 11:26:49   
zvrk.mrvica
.. I tako ja brojim dane do 4D, i markera alfa feta beta hcg, jos 6 dana.. ja neraspolozena, umorna, neispavana...

(odgovor članu bleki)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 16:50:46   
Maryjana
Nuhalni nabor po knjigama jeste 3cm ali na velicinu bebe tj CRL od 84mm.Dakle jako je bitan CRL jer su maximumi NT-a razliciti za razlicite vElicine CRL-a.

U potpunosti se slazem sa serendipity.Sve ti je lepo objasnila.Dabl test se radi od 11te do 13+6 nedelje tj pri CRL od najmanje 45mm i najvise 84mm.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 17:31:01   
milia
bleki baš mi je žao. Ali svaka čast za tebe i odluku.
zvrk, prosto ne znam trudnice koje nisu bile prepadnute y današnje vreme. Jagma za novcem a I tzv. medikalizacija trudnoce... Meni su svasta napricali, te ima obrnut protok kroz venu te srce ovako, onako, pa na kraju zdrava beba. Ja sam odradila testove, AC nisam, ali bih da se makar dva doktorska mišljenja poklopila.
Odradi sve i samo mirno

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 18:50:17   
zvrk.mrvica
Nikako da stignem uzivati u trudnoci, sve sam u nekom strahu...
jos 4 dana do markera i 6 dana do 4D

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 19:21:51   
Maryjana
A kakve markere radis u sredu?4D i vadjenje krvi se radi u istom danu jer jedino tako imaju smisla.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nuhalni nabor
10.3.2012 23:20:17   
zvrk.mrvica
neke alfa feta i beta hcg ima tacno samo jedan dan koji je odreden za vadenje tih markera. to je sreda a u petak sam narucena na 4D jer moram biti 14 nedjelja punih

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nuhalni nabor
25.6.2012 23:39:25   
erijan
Zdravo devojke,

Mi smo danas 12+2, nn: 1,5mm

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 18:48:39   
Trcosava
Olga, ona čim je upalila uz i uhvatila pravi položaj rekla je da nije uredu. Nuhalni je 8.6mm, ta izbočina je ogromna. Pitala me da li želi dalje da gleda, ja sam rekla da ako ona misli da tu nikako nije ok, da ne gleda. Sve jedno je ona izmerila mozak i lobanju, za nos nije ništa govorila. Ja jedino da ti postavim sliku sa UZ ako ti tu nešto vidiš.

Pustila mi i otkucaje srca - kad tad nisam umrla... CRL je 67mm, otkucaji crca 171 u minuti, BPD 21,2 mm (to pojma nemam šta je). Sad čitam šta piše,
Lobanja/mozak - normal
kičma - izgleda normalno
adbominalni zid - izgleda normalno
stomak - vidljiv
Bešika/bubrezi - vidljivi
Ruke - obe vidljive
Stopala - oba vidljiva

O nosu ni N.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 18:54:31   
Olga75
Trco a sta mislis da prvo odes na amnio pa da onda dalje razmisljas ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:01:17   
Trcosava
To znači još 4 nedelje da sedim i mislim kako nešto nije ok? Pa onda još koliko se čeka na rezultate min. 2 nedelje? Iskreno, mnogo mi je to gora varijanta. Moja psiha (ma koliko jaka bila) teško da to može da podnese. Kažem, sutra zovem mog ginekologa, konsultacije i sa njom pa ću onda odlučiti. Ali sa ovakvim rezultatima za nuhalnu.... Hvala vama devojke moje za svu podršku koju mi pružate user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:01:39   
pahulja76
ma, kako trco 8,6mmuser posted image

jel ona to dobro merila? nemoguce!!!! da odes kod jos nekog dr?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:06:11   
New Mom
Što ne odeš kod još nekog dr na pregled? Pa onda donosi odluke.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:12:25   
dunja RR
Trco, poslušaj New mom, idi kod još jednog doktora.

Mila moja, rastužila si me, ja se molim da je sve u reduuser posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:13:43   
Trcosava
Pahuljo, ne mogu da dobijem termin odmah, a ne da smo liht-roze pa na štrafte, nego smo bankrot. Vidim i ja da je to ogromno.

Evo i slika
user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here