|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
13.6.2012 20:15:30   
Verus
Elektricna! NE MOZE se porediti sa rucnom. Ja vec sa drugim detetom radim i pumpam. Prvo dete samo dojila 10 meseci-pa 2 meseca dojenje plus formula, a drugo dete evo sad ce 5 meseci samo moje mleko, a radim i pumpam, dojim kad sam kuci. Nemoj ni da razmisljas.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: pumpica za izmlazanje
13.6.2012 20:17:24   
Verus
Samo jedan savet: tokom pumpanja, desi se bar 2 let down-a ili ti otpusta mleka. Znaci krenuce ici ce puno, pa ce stati-ali morate nastaviti da pumpate. Ja svaki put pumpam 3o minuta. Naravno, opustenost je JAKO bitna. Kad gledam TV ili caskam sa nekim telefonom, uvek vise mleka izmuzem, nego kada sedim u tisini u onoj sobi za pumpanje na poslu, i cujem jos nekoga pored mene kako pumpam...uf, onda jedva da sta izvucem a osetim da su grudi pune...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: pumpica za izmlazanje
13.6.2012 20:34:29   
Torbica
Verus, ja uskoro treba da rodim trecu bebu, a pumpica mi je trebala prva dva meseca, i odlicno sam prosla sa Aventovom rucnom, ako izuzmemo da ponekad ruka zaboli, hihi. Nego, kako to da sa elektricnom tako dugo ispumpavas? Nekako mi se ne kupuje jer se kod mene to brzo ustali i bebac sve sredi (pisala sam, dojila sam dugo oboje) a sa druge strane zvuci primamljivo da masina odradi sama... Pozz

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: pumpica za izmlazanje
14.6.2012 0:41:46   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Alexis79
gde kod nas ima da se kupi ta medelina el.pumpica ?Sve sto sam videla je negde u inostranstvu.Kod nas u Kg-u je izbor veoma suzen.


Ovo je link baby centera u Segedinu, možeš da uporediš cene, pa ako je jeftinije da nabaviš iz Mađarske.
http://www.yoops.hu/product_list/Etet%C3%A9s/Szoptat%C3%A1s?page=5

I meni je jedna drugarica rekla da je po njenom mišljenju medelina pumpica najbolja.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: pumpica za izmlazanje
14.6.2012 0:55:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Samo jedan savet: tokom pumpanja, desi se bar 2 let down-a ili ti otpusta mleka. Znaci krenuce ici ce puno, pa ce stati-ali morate nastaviti da pumpate. Ja svaki put pumpam 3o minuta. Naravno, opustenost je JAKO bitna. Kad gledam TV ili caskam sa nekim telefonom, uvek vise mleka izmuzem, nego kada sedim u tisini u onoj sobi za pumpanje na poslu, i cujem jos nekoga pored mene kako pumpam...uf, onda jedva da sta izvucem a osetim da su grudi pune...


Meni je trebalo sat vremena nekad. Ali sam radila i ispumpavala se u isto vreme...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: pumpica za izmlazanje
14.6.2012 0:57:09   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Torbica

Verus, ja uskoro treba da rodim trecu bebu, a pumpica mi je trebala prva dva meseca, i odlicno sam prosla sa Aventovom rucnom, ako izuzmemo da ponekad ruka zaboli, hihi. Nego, kako to da sa elektricnom tako dugo ispumpavas? Nekako mi se ne kupuje jer se kod mene to brzo ustali i bebac sve sredi (pisala sam, dojila sam dugo oboje) a sa druge strane zvuci primamljivo da masina odradi sama... Pozz


Drugo je Torbice kad si kuci sa bebom. Pre i mleko krene brze, lakse je i da ga ispumpas. Ako nisi u bebinoj blizini (tj na poslu) treba tu malo vise muke, jer nema sta da ti stimulise mozak da pusti mleko nego mora taj vakuum mehanicki.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: pumpica za izmlazanje
14.6.2012 1:06:31   
vukosava

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Pardon sada sam procitala ovo gore objasnjenje od vukosave,ipak moje seu bradavice okrenute prema dole tako da cu ipak kupiti elektricnu,mozda mi je to bio problem svo vreme sa prvim detetom.


MicinaMamo, ako su ti takve brafavice, pomaze da rasiris noge kad sednes i da pokusas nekako da ti grudi padaju dole prirodno i da stavis pumpu odozdo. Onda ce od teze da mleko izlazi na dole. Greska je ako pokusas da bradavicu dignes da bude horizontalna jer ces tako samo da prekidas dotok mleka iz tih cevcica u grudima. Pokusaj kad dojis dete da imas pozu da ti grudi padaju dole lepo a beba odozdo. Ja sam koristila onaj "football hold" - naredjam jastuke i bebu namestim da joj se glava centrira bas na moju bradavicu odozdo.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: pumpica za izmlazanje
14.6.2012 11:22:34   
Torbica
Vukosava, u pravu si, ja koristim porodiljsko za svaku bebu, ne znam stvarno kako bih. Svaka cast mamama koje jos pride i rade....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: pumpica za izmlazanje
16.7.2012 11:48:24   
mufika
Evo da napisem kako ja planiram pa da molim za misljenje iskusnijih.

Sa prvom bebom sam imala dovojno mleka, ali sam je dojila samo 3 meseca jer sam pored nje pocela da studiram i radim pa sam mislila da ne mogu drugacije. To je bilo pre 18 godina, imala sam rucnu pumpicu, bila mi je dovoljna za ta 3 meseca.

Sad cu koristiti porodiljsko i planiram da dojim bebu duze ali neke privatne poslove cu poceti da radim vec u drugom mesecu posle porodjaja (ako bog da i budem mogla, naravno). To ce znaciti da sam 2 puta nedeljno odsutna na 5-6 sati od kuce. Znaci trebace mi pumpica da bi obezbedila taj jedan obrok bebi prvih par meseci dok ne pocnem dohranjivanje cvrstom hranom u cetvrtom mesecu.
Pitanje glasi: Sta mislite, da li ce mi biti dovoljna najobicnija rucna pumpica ili mi treba nesto ozbiljnije?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: pumpica za izmlazanje
16.7.2012 12:36:42   
slavica.
mufika,ja mislim da ti rucna Aventova odlicno moze odraditi posao,ako na nju mislis. Evo,ja sam upravo iscedila 100ml sa njom (mozda bih mogla i vise,ali me je ruka vec zabolela user posted image )

(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: pumpica za izmlazanje
17.7.2012 10:04:57   
pandina
Mufika, rucna pumpica je dovoljna. Ja sam u slicnoj situaciji kao ti (dva puta nedeljno sam odsitna oko 5 sati) i Aventova pumpica mi sve resava.

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: pumpica za izmlazanje
22.7.2012 16:36:00   
soni
Imam aventovu rucnu i zadovoljna sam... muci me samo da li odmah posle podoja da se izmuzam ili malo sacekam... i koliko je normalno da izmuzem mleka...samo malo ili ?????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: pumpica za izmlazanje
22.7.2012 19:10:09   
pandina
Ja sam je koristila odmah posle podoja ili najvise u narednih pola sata. U pocetku nije bilo mnogo, mozda 20-30 ml, ali mi se iz dana u dan povecavalo. Sad izmuzem nekad i do 100 ml posle podoja jer pretekne dosta. Sto vise izmuzavam, sve vise nadolazi.
Mislim da i nije tako vazno koliko je mnogo ili malo, vazno je da za bebu bude dovoljno, a sta pretekne izmuzes ako ima. A izmuzavanjem posle svakog podoja bice mleka sve vise i vise.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: pumpica za izmlazanje
22.7.2012 19:41:07   
nenja22
Mislim da i nije tako vazno koliko je mnogo ili malo, vazno je da za bebu bude dovoljno, a sta pretekne izmuzes ako ima. A izmuzavanjem posle svakog podoja bice mleka sve vise i vise.


upravo!
samo tome onda da dodam, da mame koje nemaju nameru da zamrzavaju mleko i prave neke zalihe i nemaju obavezu ili potrebu da odsustvuju češće od kuće dok bebu doje, izmuzavanje i ne moraju predugo da praktikuju, nego samo u tom nekom periodu od prvih mesec-dva dok se laktacija ne uspostavi...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: pumpica za izmlazanje
24.7.2012 22:53:25   
Torbica
Soni, izmlazas odmah, dok je situacija vruca, sto bi rekli.
Ja se resih pumpice, ovaj put brze nego ranije, tri nedelje mi je trebala. Ne odsustvujem od kuce i jedva sam cekala da prestane druzenje sa pumpicom. Mleka imam i vise nego sto treba, bebac siki samo po jednu dojku, naizmenicno.. Kad se setim, drugi sin mi je tek sa 6 meseci uzimao obe dojke, dotad mu je po jedna bila dovoljno. Videcemo kako ce ovaj delija proci. Pozz

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 2:26:55   
dumisko
Taman odlučim da kupim pumpicu kad pročitah da nije obavezna ako se ne radiuser posted image na prodiljskom sam i planiram da budem uz bebu ne bih imala odsustvovanja česta...i sada se zbunih dal mi treba to izmlazanje, ili ne, dal da kupim pumpicu uf....ja sam umislila da je dobra ko prevencija mastitisauser posted image pomagajteee user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 6:01:45   
vukosava
U pumpice se razumem dobro ali u to ispumpavanje nakon podoja nikako. Ja sam dojila bebu prvih 5 nedelja njenoj zivota i tad smi bile tandem samo moje (*)(*) i ona. Priroda je to regulisala po mom misljenju, ne vidim nijedan drugi razlog osim kad se dete daje nekom drugom na bejbisiting.

A sa elektricnom ja sam obicno izvlacila 300 ml na pocetku (150 iz svake za obicno po 15 min, 20 min po jednoj) ali tad sam vec prestala da dojim bebu vec je pila moje mleko preko flasice. Da li se to zove dojenje ne znam, ali fakticki dodje mu to, samo drugom metodom.

A jel tu sve zene savetuju da se izmuzavaju nakon podoja? Ovde se to ne radi koliko sam ja upucena. Citala sam skoro na netu da je u Srbiji samo 13 % beba iskljucivo dojeno do sest meseci. Sad da li je to zbog ranog uvodjenja cvrste hrane ili tih metoda da ubede zene da im njihovo mleko priroda nije dala u dovoljnim kolicinama vec da moraju da se izmuzavaju nakon podoja i da dodaju bebama AD mleko to bas mi nije skroz jasno... Meni se cini da je tu veoma cest fazon da se novopecene majke isprepadaju kako nemaju dovoljno mleka pa onda se kupuju pumpe kad su zene non stop kuci i bude AD mleko danas, malo sutra pa onda kao opada proizvodnja i beba nije sita ne zbog AD mleka nego zbog nedovoljnog ispumpavanja nakon podoja. Ili sam ja u zabludi?

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 6:06:22   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dumisko

Taman odlučim da kupim pumpicu kad pročitah da nije obavezna ako se ne radiuser posted image na prodiljskom sam i planiram da budem uz bebu ne bih imala odsustvovanja česta...i sada se zbunih dal mi treba to izmlazanje, ili ne, dal da kupim pumpicu uf....ja sam umislila da je dobra ko prevencija mastitisauser posted image pomagajteee user posted image


Ja koliko kontam da je koriste majke koje su natripovali da nemaju dovoljno mleka ili one koje nemaju vise snage da doje na svakih 10 min - manje od 3 h koje zele da uobroce bebu. Jel je ona sitija kad ti njoj das ono sto vidis na flasicu nego kad se mukica muci da sisa. I teska je za drzanje, ako je zena neispavana nekad to sve predje u agoniju. Osecas se kao jedna velika (*). Mislim da teoretski ne treba ali praksa pokazuje da ih zene sve vise i vise koriste.

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 9:33:31   
Anoniman
Ne mora majka uopšte biti istripovana da bi koristila pumpicu ...

Recimo porodite se, kao ja, ranije i beba nema dovoljno snage da vuče sama u prvih nekoliko nedelja, a vama ponestaje mleka, jer nema dovoljno laktacije, uz to još beba ima žuticu, pa je stalno pospana i teško se budi, brzo zaspe na sisi.... Tada je pumpica najbolji prijatelj majci za bolju laktaciju.... Ja je nisam kupila, ali kad su se okolnosti ovako poklopile, pozajmila sam je od drugarice i koristila skoro mesec dana.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 644
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 11:45:20   
vukosava

IZVORNA PORUKA: n i n a

Ne mora majka uopšte biti istripovana da bi koristila pumpicu ...

Recimo porodite se, kao ja, ranije i beba nema dovoljno snage da vuče sama u prvih nekoliko nedelja, a vama ponestaje mleka, jer nema dovoljno laktacije, uz to još beba ima žuticu, pa je stalno pospana i teško se budi, brzo zaspe na sisi.... Tada je pumpica najbolji prijatelj majci za bolju laktaciju.... Ja je nisam kupila, ali kad su se okolnosti ovako poklopile, pozajmila sam je od drugarice i koristila skoro mesec dana.


Znam naravno. I ja sam je koristila bas sto sam morala ne kao neko dodatno ispumpavanje nakon site bebe.

To mi zvuci cudno majke mi, nisam tu u okolini da mi to bude normalno ovako tek kad se kaze da svakoj zeni treba obavezno po default-u. I ja sam ispumpavala jer sam isla na posao. Dok sam bila kuci sa bebom nisam. Da sam spavala tad nisam, bila sam (*) po ceo dan, ali to je tako valjda prirodno.

Ali ako je beba zdrava i mama zdrava, beba sita nakon podoja, ja svarno ne vidim svrhu. Mada sumnjam da postoji jako mala beba sita, to zene cuju jede se na 3 h pa je to onda vrhunski parametar za sitost. A iza AD industrija trlja li trlja ruke. A da ne govorim proizvodjaci pumpica.

Ovde nina savetuju da je pumpica kao intimna stvar i da nije higijenski da se pozajmljuje. Ali mada ako je rucan kojoj se svaki deo rasklapa i moze da se strelise onda ne verujem da ima ikakve veze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 11:50:37   
red3lilu
Meni je trebala da izmuzem mleko koje je preostajalo u dojci nakon podoja... u početku sam to radila ručno jer nisam htela da ulazim u trošak pre nego što uvidim hoće li mi trebati... Ručno mi je po nekad trebalo i 45 min da nakapam, naprskam ili šta već...noćna mora za ženu...
Kada sam dobila pumpicu, preporodila sam se... svo to vreme koje je odlazilo na izmuzanje sam iskoristila za npr. odmoruser posted image
I dalje sam pri stavu da je ne bi kupovala pre rođenja bebe, sad sam pozajmila, a da nisam, sigurno bih sačekala porođaj ipak nisu sve žene iste...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 14:11:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ovde nina savetuju da je pumpica kao intimna stvar i da nije higijenski da se pozajmljuje. Ali mada ako je rucan kojoj se svaki deo rasklapa i moze da se strelise onda ne verujem da ima ikakve veze.


Da, ova je ručna aventova, koja se cela rastavlja i iskuvava ili steriliše (moja mama ima onaj hladni sterilizator u salonu). Meni su je već u porodilište doneli, jer je Mihajlo bio 5 dana u inkubatoru i nisu mi ga donosili na podoj...

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 647
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 14:33:20   
Sanchy
Imam rucnu aventovu,odlicna je takodje je sterilisem normalno u Aventovom elektricnom sterilizatoru

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 17:02:13   
nenja22
vuko, ja sam skoro sigurna da ovde (tu mislim na majčicu srbiju, ovde je moje bar iskustvo drugačije, mada nešto mislim da je to do babice koja ti se zalomi) postoji ta sklonost da se forsira dohrana u početku i onda mnogo problema iz toga. moja kuma prva, puna mleka u porodilištu već, pa joj babica savetovala da dodaj, šta će da fali, neće to ništa laktaciji da smeta, a nek' beba spava malo duže...muku posle namučila da vrati dotok kako treba...

ali pumpica i pored toga, ko ima mogućnost, mislim da je srećna investicija, ne obavezna, ali jedno od onih olakšavajućih sredstava u prvim danima. meni recimo mnogo značila zbog uvučenih bradavica, kosta u početku nikako nije znao da nahvata siku kako treba, a ovako mu dam ili da mm na flašicu to moje, a ja se mlatim i štipam i izvlačim bradavice...ok, meni je trebala i posle jer sam i počela da radim pre nego sam htela da mu ukidam ijedan podoj, ali poenta mi je da i ko nema taj slučaj, može da mu bude od velike koristi u početku, a i za kasnije kad hoće ponekad negde da ide i tome slično. prosto, ko ima mogućnosti, mislim da je zgodno pripremiti je, ali da se može bez nje i to je skoro sigurno, naravno to kad mama ostaje sa bebom kod kuće.

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: pumpica za izmlazanje
5.8.2012 19:11:27   
vukosava
Ja od moje imam traume, 8 meseci 4 h dnevno. Blago onima koji ne moraju tako majke mi. Valjda se nesto vise spava ko ne mora. Mene su grudi bolele cak 10 meseci nakon ispumpavanja..

A jeste, ko ima probleme oko porodjaja pumpica moze da bude taj prelomni momenat hoce li zena uspeti da doji ili ne. Ja sam se porodila hitnim CR i mleko nije krenulo do 5. dana. Beba mi je po rodjenju bila na masinama u intenzivnoj 3 dana, imale smo kontakt po 2 h dnevno, ja je stavim na mene i to je to. Pokusavala sam da je dojim, pomalo je uspevalo. Ali petog dana kad sam vec bila kuci mislila sam da ce grudi da mi puknu i bas sam oset_ila da je to taj momenat kad je ili ce da bude ili nece, otisla kupila najskuplju mogucu, dosla kuci i ispumpavala i ispumpavala dok je nisam vratila na svoje mleko, uspostavila ritam i vratila je na (*). Ali cim je skroz presla nisam je koristila dok nisam pocela da radim (jedno tri nedelje nakon toga). A prve dve nedelje na poslu sam uspevala da ispumpam dovoljno koliko joj treba, nije trebala dohrana. Onda kad je krenula frka na poslu i stres mleko se polako smanjivalo a i moje vreme koje sam imala za to.

A sto puta cu da napisem:
- Obratite paznju na velicinu levaka
- Treba da se pogodi pravi ritam
- Mozete malo maslinovog ulja pre ispumpavanja da vam ne izrititra bradavice
- Nemojte ih forsirati ako nista ne ide, javi se trenje kad su suve pa za tim i rane

< Poruku je uredio vukosava -- 5.8.2012 19:12:37 >

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here