|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolac lava ili vulkan
27.4.2012 20:11:38   
indy_25
Sastojci: 300 g tamne čokolade, 210 g margarina, 6 jaja, 225 g šećera, 90 g brašna.


Odvojiti žumanjke od bjelanjaka. Izmutiti bjelanjke u čvrsti šlag i staviti u hladnjak.

Čokoladu i maslac otopiti na pari ili u mikrovalnoj.

Žumanjcima dodati šećer i izmiješati žlicom ili lopaticom. Ako je smjesa pregusta dodajte malčice vode.

Dodati otopljenu čokoladu i izmiksati.

Dodati šlag od bjelanjaka i sve izmiješati viljuskom ili lopaticom..

Dodati brašno i izmiješati žlicom ili lopaticom.

Napuniti kalupe za muffins ( ne do vrha puniti jer nadodje) i ostaviti ih 10 minuta u frizideru ( a i ne morate ).

Pećnicu zagrijati na 210˚. Staviti peći 8-10 minuta. Ja ih stavim na 8 minuta jer su mi tada bas pravi a pokusala sam na 10 tada vec nema lave iz njih ali sve zavisi do pecnice.

Kad mi gosti dolaze obicno napravim polao od ove mjere i izadje mi oko 10 muffina. Sluzim ih uz kuglu sladoleda i jagode. Jede se dok je vruc ( moze i kad je hladan ali nije to to) jos kad se pomjesa sa sladoledom mmmm bas je ukusan. Ja recimo kad znam da ce mi neko doci na veceru, ujutro zamutim sve stavim u frizider Prije nego sto cu ih praviti izvadim na pola sata na sobnoj t. Dok gosti jedu i zavrse sa jelom brzo napunim kalupe i za 8 minuta svjez desert.

Zove se lava jer okolo bude kao muffin a unutra kad se otvara curi topla gusta cokolada. Sada cu naci sliku na netu pa staviti kako izgleda ali vjerovatno ste ga i probale nekada.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kolac lava ili vulkan
27.4.2012 20:27:17   
indy_25
Evo i slika klik

Ovo nije moja slika nego sam skinula sa interneta. Ja cu uslikati svoje cesto ih pravim user posted image

< Poruku je uredio indy_25 -- 27.4.2012 20:31:02 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kolac lava ili vulkan
27.4.2012 20:38:00   
viking
Dr Oetker ima gotovu smesu za ovo, ja ih cesto pravim i bas ih volim. Jedva cekam tvoju sliku, Indy.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kolac lava ili vulkan
27.4.2012 20:47:49   
indy_25
Ja cu ga praviti sljedece sedmice prijateljicama user posted image .
Ovo je francuski kolac a ima i svoju pricu kažu da je nastao slučajno, prilikom pripreme neke svečane gozbe, kolac je izvađen prerano iz peći. Kako više nije bilo moguće sve kolačiće vratiti u peć i dopeći, kuhar se odlučio na to da kaze da mu je to bila i namjera user posted image .
Odma sam trazila po netu nasla sam mnogo razlicitih recepata i pravila sam ih po drugim isto ali ovaj mi se cini i najukusniji i najlaksi.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kolac lava ili vulkan
27.4.2012 22:13:33   
madre
joj, indi, ja sam ovo (ili nesto veoma slicno) prvi put jela pre mozda mesec dana i odusevilaaaa seuser posted image mnogo je dobaruser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kolac lava ili vulkan
16.6.2012 18:53:17   
nata11
Ja obozavam ovaj kolac kada budem resila kupicu Dr Oetker ipak je ovo previse za kuvaricu pocetnicu :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kolac lava ili vulkan
16.6.2012 20:14:17   
PoisonEve
Ja sam ga jednom pravila ali mi nije uspeouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kolac lava ili vulkan
16.6.2012 20:25:12   
Mama 78
Ja to pravim 5 jaja(mutim) ih zajedno,šećer oko 200gr ili 250gr u prahu,sa zavisi koju kesicu kupim i 70gr brašna.Na šporetu otopim 175gr maslaca i 300gr čokolade.ovo malo prohladim i sve izmesam.pecem u onaj pleh za projice tačno 7min na 250,a u prethodno zagrejanoj rerni.Uvek mi uspe,al nikad dosta,pa uvek pravim duplo:)

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 12:35:18   
nata11
Meni je kolac super ali mi stvarno deluje pretesko za napraviti.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 14:06:55   
madre
ja sam juce u tempu kupila smesu za pravljenje ovog kolaca... ovih dana cu ga praviti pa cu javiti kako je ispalouser posted image
u setu se dobiju i 4 modlice...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 20:56:57   
PoisonEve
Prvi put sam ga pravila prosle godine i nije mi uspeo. Danas sam ga pravila ali po receptu koji sam nasla u temi: Mafini za cokoholike.
Prva tura nije uspela ali znam u cemu je fora: Moraju se koristiti papirnew korpice jer se inace zalepe za modle (iako su silikonske). A kolac je jako osetljiv jer lako procuri "lava".
Druga tura je fenomenalana! Sve se pojelo.

Recept po kom sam ja radila: Otopiti 250g margarina i 200g cokolade za kuvanje i ostaviti da se malo prohladi, za to vreme umutiti 4 jajeta, 160g secera i 120g brasna. Izmesati sve, naliti u modle i pecu na 250 tacno 7 min

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 21:01:03   
maslackic
ja nikako da kupim modle....znaci moze u papirne? tar se ne zapale?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 21:15:09   
PoisonEve
Meni nisu

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 21:25:16   
Anoniman
to je kao ustvarin sufle od cokolade u malim modlama :) ja sam nam to pravila u onim aluminijumskim za jednu upotrebu i direktno smo iz njih jeli uz dodatak sladoleda od vanile.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kolac lava ili vulkan
18.6.2012 21:31:49   
soni
obozavam ovo...
ali nisma nikada pravila i ja sam se pitala hoce li se zalepiti za modlu posto mi se sve zalepi.. probacu sa papirnim korpicamauser posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kolac lava ili vulkan
19.6.2012 0:39:14   
PoisonEve
Soni, meni se zalepilo i na lim i na silikon. Korpice su inace masnije, mada i nije strasno ako se zalepe, ne moras da ih odlepljujes. Tako serviras

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kolac lava ili vulkan
20.6.2012 19:13:07   
Jole84
Auuu al deluje ukusno user posted image
A kako se zove ta dr Oetkerov-a smesa,kako da je nađem? Ja i princes krofne pravim uz pomoć dr Oetkera user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kolac lava ili vulkan
20.6.2012 20:07:14   
madre
zove se lava kolacuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 8:01:12   
Jole84
E baš sam plavuša user posted image
Hvala madre user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 10:02:57   
maslackic
ja kupila dr Oetker lava kolac, ali mislim da je bilo pametnije da sam kupila sastojke i sama napravila...nesto mi ne mirise da ce da ispadne kako treba...ali javljam danas kako je ispalo user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 10:43:06   
viking
maslackic, nema šanse da ti ne uspe taj dr oetker, ja ga često pravim i čitajući ovu temu uvek se pitam što se "mlatite" (s oproštenjem user posted image ) kad je ovo toliko jednostavnije, brže, lakše... Ali svakako javi šta si uradila, baš me zanimauser posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 10:54:42   
minavb
Viking, u čemu ga pečeš? Videla sam lepe keramičke posude u Coin-u za koje mislim da su pogodne za to i za sufle.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 10:56:08   
Snelle
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Soni, meni se zalepilo i na lim i na silikon. Korpice su inace masnije, mada i nije strasno ako se zalepe, ne moras da ih odlepljujes. Tako serviras


Ja sam pravila po tom receptu po kom si i ti, i nikad mi se nisu zalepili, a koristila sam limenu modlu. Fora je da uzmeš tupfer ili vatu, staviš par kapi ulja i onda svaku modlu posebno prebrišeš time, znači i dno, i sve sa strane. Nema šanse da se zalepi user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 10:58:28   
Mama 78

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Soni, meni se zalepilo i na lim i na silikon. Korpice su inace masnije, mada i nije strasno ako se zalepe, ne moras da ih odlepljujes. Tako serviras


Ja sam pravila po tom receptu po kom si i ti, i nikad mi se nisu zalepili, a koristila sam limenu modlu. Fora je da uzmeš tupfer ili vatu, staviš par kapi ulja i onda svaku modlu posebno prebrišeš time, znači i dno, i sve sa strane. Nema šanse da se zalepi user posted image
Potpisujem


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kolac lava ili vulkan
21.6.2012 11:04:53   
viking
U kutiji dobiješ modlice koje posle baciš. Nema pranja, milina.

IZVORNA PORUKA: minavb

Viking, u čemu ga pečeš? Videla sam lepe keramičke posude u Coin-u za koje mislim da su pogodne za to i za sufle.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here