|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
26.9.2014 14:16:13   
Modessty
Klari imaš PP

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Voda
26.9.2014 14:17:36   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li prokuvavate kupovnu vodu?

Stari post:

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Rosa ima najmnje kamenca kada se prokuva (prokuvavala sam zbog adapt. mleka, i probala sam razne vode).


Novi post

IZVORNA PORUKA: Klarita

Nema potrebe Dunjci, samo podgrejes.Ni za caj ne prokuvavaj ni za AD. 100% provereno. Kuvanjem jos istalozis i ono malo minerala sto ima Rosa, jer je stvarno pravljenja "po meri" beba user posted image






Mislim da nema potrebe da se kupovna voda prokuva a ja sam inace koristila rosu i nikad nisam kuvala,jedino ako se desi da mi rosa nestane pa prokuvam vodu sa cesme...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Voda
30.11.2014 18:17:17   
wivern
Ja mu do sada nisam davala vodu jer su mi rekli da nema potrebe dok siki. Ali me ubise babe sa pitanjem kad cu da mu dajem, mozda dete place jer je zedno?!?
One su davale nama vodu i to sto danas pricaju su budalastine. Grrrrrrrrr

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Voda
30.11.2014 18:22:43   
soni
Ja sam Luni nudila po malo vodice bez obzira sto su pricali da ne sme..i nama je mama davalaq

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Voda
30.11.2014 18:32:29   
serpica

IZVORNA PORUKA: wivern

Ja mu do sada nisam davala vodu jer su mi rekli da nema potrebe dok siki. Ali me ubise babe sa pitanjem kad cu da mu dajem, mozda dete place jer je zedno?!?
One su davale nama vodu i to sto danas pricaju su budalastine. Grrrrrrrrr




Wiv ja sam odmah u porodilistu dala vodu na kasicicu,rekli su mi da cu tako da sprecim da dobije zuticu,i ni jedno od troje je nije dobilo. Inace mi je gin.rekao da posle svakog podoja nudim detetu vodu,moji su pili iako su sisali,ne mnogo ali su pili. Neko dete prihvati nekom ne treba,mozes da mu ponudis,jer ja polazim od toga da je voda izvor zivota i da je svakom bicu neophodna.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Voda
30.11.2014 18:39:47   
wivern

IZVORNA PORUKA: serpica
Neko dete prihvati nekom ne treba,mozes da mu ponudis,jer ja polazim od toga da je voda izvor zivota i da je svakom bicu neophodna.

Ja ne pijem vodu od prve godine srednje skole, mozda popijem casu nedeljno user posted image ali naravno da to nije razlog zasto detetu ne dajem vodu. Boze me sacuvaj.
Majcino mleko je 90% voda, ja mu do prve kontrole sigurno necu nuditi dok ne budem sigurna da je lepo napredovao. Ne verujem da bi mi iko rekao da ne moram da dajem detetu vodu ako moze da umre od zedji.
U ovoj prici me najvise iznervirase babe, koje od nas ocekuju da na svaki plac deteta visimo sa plafona i da ga momentalno smirimo, i kako su one umele da smire svoju decu i onda kroz to provuku kako je sigurno zedan i gladan. Pa aman, sad se izdrah na moju majku.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Voda
30.11.2014 19:29:20   
Trcosava
Meni je ovde isto rečeno da se ne nudi voda, jer ono prvo što povuče iz sise je 'voda' pa onda ide masno mleko.

Naravno, druga je priča kada je letnja beba i kada su velike vrućine. Ja se time vodim i vodiću se i dalje.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Voda
30.11.2014 19:31:17   
serpica
Wiv naravno da nece umreti od zedji,daleko bilo,sisa i to mu je dovoljno,ja samo kazem ono sto su mi rekli,da je majcini mleko jako i da nekoj deci treba vode posle podoja,kao i to da se tad manje stvara sor u ustima. Pitaj pedijatra da vidis,mada svi oni vecinom kazu voda ne do 6.meseca,
moje dete se rodilo na +40 nisam mogla da zamislim da mu ne dam vodu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Voda
30.11.2014 19:35:40   
Mariya
Wiv, mozes ali ne moras. na tebi je da odlucis. Meni je nasa dr. rekla da ako sisa,beba ne mora da pije vodu. Ali treba da se daje ako beba ima temperaturu, leti ako je veoma toplo i naravno kad pocne da jede cvrstu hranu.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Voda
30.11.2014 19:39:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Naravno, druga je priča kada je letnja beba i kada su velike vrućine. Ja se time vodim i vodiću se i dalje.


Evo S, rodio se kada je bio pakao, ali kasnije leta nije ni bilo, znate već kakvo ovo leto bejaše. Nije nikako hteo vodu, možda je uzeo par puta po malo. Posle sam prestala da mu nudim, i nije pio par meseci unazad. Ne osećam da mu fali.

E sada, kada krenemo sa klopom, prvo sa ovim pirinčanim pahuljicama, da li da krenem da mu nudim redovno vodu? I kada, da li posle tih pahuljica i koliko puta dnevno, koju količinu bi trebao da popije?
Nakon toga krećemo sa povrćem, da li posle obroka da mu nudim vodu ili pre, ili kada?

Kupila sam čašu na pisak, da sa njom krenem (nije još pio iz nje)?

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2014 19:45:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Voda
30.11.2014 19:45:33   
Mala Elena
Pocni sa flasicom , neka pije koliko zeli , nemoj da mu ogranicavas .Posle zitarica ako su gusce i slatke daj, ne smeta , moze samo da mu prija. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Voda
30.11.2014 19:51:44   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: serpica

Wiv naravno da nece umreti od zedji,daleko bilo,sisa i to mu je dovoljno,ja samo kazem ono sto su mi rekli,da je majcini mleko jako i da nekoj deci treba vode posle podoja,kao i to da se tad manje stvara sor u ustima. Pitaj pedijatra da vidis,mada svi oni vecinom kazu voda ne do 6.meseca,
moje dete se rodilo na +40 nisam mogla da zamislim da mu ne dam vodu.




Serpice , u pravu si, treba da se speru usta vodom, ali retko ko to radi...ja sam za ,iako joj dajem retko n

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Voda
30.11.2014 20:47:29   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: wivern

Ja mu do sada nisam davala vodu jer su mi rekli da nema potrebe dok siki. Ali me ubise babe sa pitanjem kad cu da mu dajem, mozda dete place jer je zedno?!?
One su davale nama vodu i to sto danas pricaju su budalastine. Grrrrrrrrr

Kao prvo, moraš da naučiš da ne slušaš babe. Ne zbog ovoga, nego inače user posted image teško to ide, ali bolje je za tebe.

A drugo, ovdje kažu da ne treba voda kad se doji. Ja čini mi se nisam davala, nego tek malo kasnijeoko 3-eg mjeseca. Ne sjećam se više. Ali mislim da nije problem i ako mu daš. kako god da uradiš, dobro radiš user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Voda
30.11.2014 20:56:22   
soni
ma jedan kaze ovo drugi ono...slusajte mame

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Voda
30.11.2014 21:02:37   
Misha i Ljisha
ja se vodim kao i serpica sigurno nece skoditi. PRve nedelje sam joj vec dala vodu, par gutljaja naravno. Nismo imali problema sa sorom i plus mi rekla pedijatrijska sestra da voda spere lepo bebina creva. Plus nekakenje po 10 dana (a njima je to kao normalno jer beba sisa a vidim da mi dete stenje 24h) i tad sam je bas nalivala vodom. Jedno vreme je samo vodu i htela do nedavno. Sad se malko navukla na sokove jer je nismo mogli namoliti da popije lek pre mesec dana pa smo joj daval sokove uz ili nakon lekova.

Ali i dalje je voda numero uno.user posted image Nista skoditi nece.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Voda
30.11.2014 21:09:23   
soni
meni je Luna kasno pocela vod, nije htela...a sokice tek oko 2 god....

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Voda
3.1.2015 16:37:48   
dunja RR

S i dalje neće vodu, neće ni čajeve. A jedemo čvrsu klopu /krompir, šargarepa, tikvica, palenta za sada. Šta da radim i da li da brinem?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Voda
3.1.2015 16:50:07   
New Mom
Moja A. ni nema flasicu jos uvek.
Dajem joj da siki po zahtevu jos uvek. To koliko pojede cvrste hrane je jos uvek vrlo zanemarljivo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Voda
4.1.2015 15:32:28   
mirkam
Jao Dunja,vjeruj mi da sam ja plakala jer mi je dijete imalo dva obroka čvrste hrane i jednu uzinu a ni kap nikakve tecnosti ( osim mlijeka naravno ) nije htjelo.Pedijatrica mi je umirala od smijeha kad sam joj pričala da mu spricem na silu dajem vodu.I stalno mi je govorila da to ne radim,jer prosto nije žedan.Kad bude žedan i kad bude imao potrebu za vodom-tada će je i piti.I zaista,negdje sa sedam mjeseci i kusur iz čista mira, ja mu ponudom, a on popije pola flasice,kao da je pio svakog dana.I od tada naravno normalno pije vodu,čaj..
Eto,iz mog iskustva,ne treba da brines.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Voda
4.1.2015 20:26:22   
mama krava
Moja deca nisu nikada imali flasice, vec kad su stasali one solje sa pipkom su imali. Velika je odmah oko 7-8 meseci pocela da lepo pije vodu. Sokove ni sada nesto ne pije, glavo pice joj je jogurt!

A mali D je pre nekih mesec-dva poceo da pije vodu, a do tada nikako! Ja sam vec bila i malo zabrinuta, jer je imao 13 meseci i popio bi 2-3 gutljaja svaki treci dan...naravno doji na zahtev i dalje!user posted image E, sad je poceo da pije vodu onako solidno, npr svakog dana popije oko 1 dl. Sokove mu ne dajem, a posto je alergican na mleko nista drugo osim mog mleka i vode ne pije. Ponekad kroz kasu biljno mleko neko, ali ne znam da li to da racunam kao unos tecnostiuser posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Voda
4.1.2015 21:10:09   
Mala Elena
Dunja, nemoj da brines, navicice se , bice jednom zedan pa ce videti kakvo je blazenstvo popiti malo vode...mozda kada budes pocela sa slatkastim ukusima...
E takodje ovih dana kilavo pije vodu , ali dobro ipak je minus napolju pa treba i to uzeti u obzir...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Voda
12.3.2015 20:10:12   
pari
Iz čega dajete vodu?
Mi nikad nismo koristili flašicu,ne znam da li da je sad uvodim ili bolje iz čaše sa pipkom ili iz obične čaše?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Voda
12.3.2015 22:54:46   
dunja RR

Pari jel to ni vi ne pijete još vodu?
Mi i dalje slabo ..imam čašu sa piskom, nisam je još aktivirala, moraću ovih dana. Do sada sam mu davala na običnu flašicu.
Mislim da je pisak bolji, posebno što niste koristili običnu flašicu, ali bolje nake kažu mame sa više iskustva.

Ne znam da li se ovaj pisak sme sterilisati otkuvavanjem. Nešto kao da mi je u glavi da taj pisak ne sme da se otkuvava, slikonski je?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Voda
12.3.2015 22:58:16   
Bibilib
mi smo poceli da pijemo vodu sa par meseci po preporuci lekara....i sad pijemo iz case na cevcicu....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Voda
12.3.2015 23:00:24   
amdn
mi smo isto pili iz casice na cevcici sad brljavi sam bez cevcice user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here