|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
19.2.2010 11:53:44   
Anoniman
Mislim da sam prešla na prokuvavanje kupovne vode, jer me užano nervirala količina kamenca u česmuši, koja je BTW prisutna i u Aqua Vivi. Sve vode sam probala da prokuvavam, i Rosa je imala najmanje kamenca.

Sada prvi put čujem da se ad mleko može praviti sa neprokuvanom vodom, kada na kutiji piše da se pravi sa prokuvanom i na sobnu temperaturu ohlađenom vodom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Voda
19.2.2010 11:54:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja za sprermanje mleka i hrane koristim obicnu vodu iz cesme,a za pice uglavnom Rosu.Ovde kod nas svi savetuju Rosu iako je nasa voda za pice odlicnog kvaliteta(kazu da je najbolja u Srbiji) za razliku od recimo one koju piju u Beogradu.
Rosa je najbolja jer sadrzi manje natrijuma od ostalih mineralnih voda.



da, da, ja pitam bas za pravljenje mleka...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Voda
19.2.2010 11:57:58   
minavb
IZVORNA PORUKA: OTI

hvala...
ne znam..mislim da ce ona da poslusa patronaznu...


Kad smo kod patronažne, mojoj sestri je patronažna rekla da novorođenčetu daje prokuvanu česmovaču sa šećerom i limunom. Svašta one kažu, ne treba ih za sve poslušati. Ja ću sigurno koristiti Rosu i prvih par meseci ću je prokuvavati.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Voda
19.2.2010 12:00:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: OTI

hvala...
ne znam..mislim da ce ona da poslusa patronaznu...


Kad smo kod patronažne, mojoj sestri je patronažna rekla da novorođenčetu daje prokuvanu česmovaču sa šećerom i limunom. Svašta one kažu, ne treba ih za sve poslušati. Ja ću sigurno koristiti Rosu i prvih par meseci ću je prokuvavati.



i ja.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Voda
19.2.2010 12:00:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Kad smo kod patronažne, mojoj sestri je patronažna rekla da novorođenčetu daje prokuvanu česmovaču sa šećerom i limunom. Svašta one kažu, ne treba ih za sve poslušati. Ja ću sigurno koristiti Rosu i prvih par meseci ću je prokuvavati.


Ovo je stvarno ludo...
A zar se prokuhavanjem ne uništavaju elektrolitiuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Voda
19.2.2010 12:06:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: OTI

hvala...
ne znam..mislim da ce ona da poslusa patronaznu...


Kad smo kod patronažne, mojoj sestri je patronažna rekla da novorođenčetu daje prokuvanu česmovaču sa šećerom i limunom. Svašta one kažu, ne treba ih za sve poslušati. Ja ću sigurno koristiti Rosu i prvih par meseci ću je prokuvavati.



I ja sam to davala detetu u početku a nda sam kratko prokuvavala Rosu, a onda mi je pedijatar rekao da kupovnu vodu ne treba prokuvavati, ovako za piće (ne za mleko).

LU! Novorođenčetu se mora prokuvavati voda!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Voda
19.2.2010 12:08:31   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Sada prvi put čujem da se ad mleko može praviti sa neprokuvanom vodom, kada na kutiji piše da se pravi sa prokuvanom i na sobnu temperaturu ohlađenom vodom.



pretpostavljam da misliš na mene user posted image user posted image user posted image nema nikakve razlike kad ti prokuvaš vodu, pa je ohladiš na određenu temperaturu pa onda dodaš mleko
ja u termosu držim prokuvanu vodu, a kupovnu (ili prokuvanu ohlađenu) dodam da spremanje mleka brže odradi
A pogledaj i spremanje u mikortalasnoj, tamo ugreješ vodu na određenu tempraturu i dodaš mleko... nema nikakve razlike, za ne? user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Voda
19.2.2010 12:12:16   
Anoniman
Nije bila kritika Trćo, ali zaista to još nisam čula. Jer mislim da nije fora u temperaturi vode, nego u tome da iz nje nešto treba da se iskuva, jer da nije tako, pisalo bi "Ugrejte vodu na sobnu tempraturu" umesto "Prokuvajte vodu i ohladite je na sobnu temperaturu". 

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Voda
19.2.2010 12:14:42   
minavb
Piše li na koju se vodu misli, flaširanu ili česmovaču?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Voda
19.2.2010 12:15:52   
Anoniman
Ne. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Voda
19.2.2010 12:20:18   
minavb
Trćko, evo kako je moja sestra radila. U početku je kuvala Rosu, posle par meseci je prestala to da radi i za pripremanje mleka je baš kao i ti, samo zagrevala u mikrotalasnoj. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Voda
19.2.2010 12:22:35   
Anoniman
Moja kuma je biohemičar, radi u Vodovodu ... bolje da vam ne govorim kakva je situacija sa tom Rosa vodom... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Voda
19.2.2010 12:25:16   
Nena81
Nama je pedijatar rekao da se mineralna voda ne prokuvava. Prokuvava se cesmovaca i daje bebi ali bez dodataka secera limuna i sl stvari.
Sinu sam dala vodu posle 6mes kada je poceo sa nemlecnom harnom, prvo prokuvanu pa negde oko 9 mese mineralnu sa niskim sadrzajem natrijuma, a od skoro je poceo da pije kao i mi cesmovacu i nista mu ne fali.
Maleckoj cu isto tako za sada samo sisa, jos mesecak dana pa pocinjemo sa uvodjenjem nemlecne hrane.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Voda
19.2.2010 12:27:12   
minavb
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Moja kuma je biohemičar, radi u Vodovodu ... bolje da vam ne govorim kakva je situacija sa tom Rosa vodom... user posted image

Kakva god da je situacija, sigurno je bolja nego sa česmovačom user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Voda
19.2.2010 12:28:06   
Anoniman
Ja možda krivo koristim nazive, za mene je minerlna voda = gazirana voda. A nije? Šta je onda mineralna voda?

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Voda
19.2.2010 12:28:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Moja kuma je biohemičar, radi u Vodovodu ... bolje da vam ne govorim kakva je situacija sa tom Rosa vodom... user posted image


kazi nam...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Voda
19.2.2010 12:29:07   
Trcosava
Znam da nije kritika bila, samo objašnjavam. Pri tom oba moja sestrića su na kupovnoj vodi ugrejanoj u mikrotalasnoj (doduše prvi je sisao do nekih 12meseci, a kod drugog je sestra imala problema sa mlekom u početku pa je pravila adaptirano)
Znam da piše tako, piše i kod mene samo ne vidim razliku skuvane pa ohlađene pa dodato mleko i skuvano mešano sa hladnom pa dodato mlekouser posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Voda
19.2.2010 12:32:26   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: minavb

Trćko, evo kako je moja sestra radila. U početku je kuvala Rosu, posle par meseci je prestala to da radi i za pripremanje mleka je baš kao i ti, samo zagrevala u mikrotalasnoj. 


Ne ne ne ja ne grejem u mikrotalasnoj, nekako mi ne ide da grejem u MT za dete pojma nemam, a moja sestra to radi i oba deteta su zdrava i prava
Ja Ani mešam prokuvanu česmovaču i neprokuvanu Janu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Voda
19.2.2010 12:33:19   
Anoniman
Kažem, ja nemam pojma šta ima u vodi, pa ne znam dal to nešto treba da se iskuva da bi se pravilo ad mleko. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Voda
19.2.2010 12:36:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja možda krivo koristim nazive, za mene je minerlna voda = gazirana voda. A nije? Šta je onda mineralna voda?

Blago gazirana, cula sam izraz prirodno gazirana mozda je to ne znam sad lupam ko nikad user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Voda
19.2.2010 12:38:03   
Nena81
Mineralna obicna nije nikako gazirana, imaju i mineralne gazirane i blago gazirane, obavezno pise na flasi !!!

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Voda
19.2.2010 12:40:04   
Anoniman
AAAAAAAAAAAAAAAA to je ovo što moji baka i deka piju. Kao izlapela gazirana. user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Voda
19.2.2010 12:40:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Moja kuma je biohemičar, radi u Vodovodu ... bolje da vam ne govorim kakva je situacija sa tom Rosa vodom... user posted image

Kakva god da je situacija, sigurno je bolja nego sa česmovačom user posted image




...to stoji ,draga, česmovaču ne pijem godinama .... ovde kod nas u Zr je odvratna! Koža mi nakon tuširanja bude toliko suva od tog hlora ... ili možda nisam navikla na ovu, dugo sam bila na novosadskoj vodi...user posted image

i ja sam uvek za flaširanu vodu... Knjaz je proveren kada je gazirana voda u pitanju a sem nje verujem samo Aqua Vivi...

Sve te flaširane..
vode prođu kontrolu jer ne prelaze neke dozvoljene norme kada je sastav u pitanju... i bukvalno se radi o nijansama... i naravno, dobar uticaj na proverama tih voda... ako me shvatate. Pojedinci ne smeju ništa a reklama radi svoje.
Recimo da su ove dve gore navedene najbezbolnije varijante
Govorim uopšte o vodi.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Voda
19.2.2010 12:42:15   
Anoniman
Svaka kupovna voda je ili blago mineralna ili mineralna, a pored toga moze da sadrzi i CO2, tj da bude gazirana. Na etikieti uvek pise sastav minerala.
I cesmovaca, naravno, sadrzi neke minerale.
Ne vidim razlog za neprokuvavanje vode prvih par meseci, to nije nikakav posao. Rosa, kao i svaka druga voda, kada stoji 3 dana otvorena MORA da se prokuva, jer se bakterije, koje su dozvoljene, mnoze, i prelaze dozvoljenu granicu kada se boca otvori. Prvih par meseci mi je obavezno prokuvavanje. Posle...moze i neprokuvana flasirana voda.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Voda
19.2.2010 12:45:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Rosa, kao i svaka druga voda, kada stoji 3 dana otvorena MORA da se prokuva, jer se bakterije, koje su dozvoljene, mnoze, i prelaze dozvoljenu granicu kada se boca otvori. Prvih par meseci mi je obavezno prokuvavanje. Posle...moze i neprokuvana flasirana voda.



draga, misliš otvorena u smislu - načeta ili otvorena - bez poklopca tri dana?user posted image user posted image

Moram da pitam.... user posted image nemam pojma ništa o davanju vode(pripremi mleka)bebama tako da se učim....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here