|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:28:12   
Mica breskvica

Eug, ko je rekao da je loše što spava uz muziku i navikava se na prisustvo drugih ljudi??!! Ali nekada ne možeš po svaku cenu, zato što se tebi baš hoće tako... i dteetu dođe žuta minuta kao i nama odraslima, bože moj...i sve prođe i ajmo dalje...

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:31:31   
Anoniman
ne treba samo pretjerivati ni u čemu
neću muziku odvrnuti do daske
neće mi ljudi dolaziti kad je njima na ruku , nego kad je meni na ruku, pa ne mogu ja sjediti piti kafu s nekim , a dijete da mi urla

u krajnjem slučaju ja volim svoj mir, volim svoju guzicu, i najvolim da mi je djetetu potaman sve ...tako da Eugi neće ti biti svejedno da ti neko dodje a dijete ti plače ...gledaćeš da i ti mozes s mirom sjesti
nećeš otići na koncert ako mu je začepljen nos, jer ti neće biti dobro, ni tebi ni njemu

(odgovor članu Mica breskvica)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:33:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Mica breskvica


Eug, ko je rekao da je loše što spava uz muziku i navikava se na prisustvo drugih ljudi??!! Ali nekada ne možeš po svaku cenu, zato što se tebi baš hoće tako... i dteetu dođe žuta minuta kao i nama odraslima, bože moj...i sve prođe i ajmo dalje...



Niko nije rekao da je loše što spava uz muziku, ali gde si videla moju sebičnost, to sam htela da pitam?

Ni ne kažem da treba po svaku cenu, niti sam to igde napisala, niti tako mislim.

Ukoliko ugledam neku jako dobru knjigu koju nisam pre nigde mogla naći, i jedini je primerak, a znam da treba da kupim detetu adaptirano mleko, jer ga nema, naravno da ću mu kupiti mleko, a odreći se knjige.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:33:54   
Mica breskvica

upravo tako Vučko...šta dete će da dođe da pita mama zašto ovo ono, a ti ćeš da mu kažeš ajd idi u sobu, sad gledam nabitniju epizodu serije...bez veze

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:36:02   
Mica breskvica

u tome što je tebe strah da negde ne pogubiš svoj identitet i način života koji si imala, da ne bi morala, nečeg što je tebi dobro da se odrekneš, a samim rođenjem tvoj život se već promenio...

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:36:38   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ne treba samo pretjerivati ni u čemu
neću muziku odvrnuti do daske
neće mi ljudi dolaziti kad je njima na ruku , nego kad je meni na ruku, pa ne mogu ja sjediti piti kafu s nekim , a dijete da mi urla

u krajnjem slučaju ja volim svoj mir, volim svoju guzicu, i najvolim da mi je djetetu potaman sve ...tako da Eugi neće ti biti svejedno da ti neko dodje a dijete ti plače ...gledaćeš da i ti mozes s mirom sjesti
nećeš otići na koncert ako mu je začepljen nos, jer ti neće biti dobro, ni tebi ni njemu



Ne osporavam ja ovo.
I naravno da ne mislim da dete uskratim njegovih potreba koje uspešno zadovoljavam. Ima on i ljubvi i pažnje i nikad nije kasnilo mleko da mu se da, i nikad nisam zanemarivala dete za radi sebe. Nikad nije bio mokar više od 3 sekunde.

Nemojte da zovete SOS liniju nasilja nad decom, ja ne zanemarujem svoje dete za radi svojih "sebičnih" potreba, ja ga samo prilagođavam svetu u koji je došao.user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 21.7.2009 12:37:04 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:38:15   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Mica breskvica


u tome što je tebe strah da negde ne pogubiš svoj identitet i način života koji si imala, da ne bi morala, nečeg što je tebi dobro da se odrekneš, a samim rođenjem tvoj život se već promenio...



Gde si to pročitala iz mojih postova?
Ajte molim vas pažljivo pročitajte početak teme.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:38:23   
Mica breskvica

ma ima da te javno gađamo trulim paradajzom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:39:37   
Mica breskvica
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Mica breskvica


u tome što je tebe strah da negde ne pogubiš svoj identitet i način života koji si imala, da ne bi morala, nečeg što je tebi dobro da se odrekneš, a samim rođenjem tvoj život se već promenio...



Gde si to pročitala iz mojih postova?
Ajte molim vas pažljivo pročitajte početak teme.


... nekada treba biti dobar psiholog i čitati između redova i znati slušati...user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:39:44   
Anoniman
i čemo onda ova rasprava .... ja znam da ti padaš u nesvijest kad kihne ...jel kakio...nije li kakio ....jel piškio... jel gladan ...jel žedan .... a ti izgleda samoj sebi hoćeš da namestneš nešto što nisi

zato mala ne seri više jer si sasvim dobra majka ...malo više istrauminarana ...ali odlična ... i haj kafu da pijemo i ni jedne više user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:41:06   
Mica breskvica
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i čemo onda ova rasprava .... ja znam da ti padaš u nesvijest kad kihne ...jel kakio...nije li kakio ....jel piškio... jel gladan ...jel žedan .... a ti izgleda samoj sebi hoćeš da namestneš nešto što nisi

zato mala ne seri više jer si sasvim dobra majka ...malo više istrauminarana ...ali odlična ... i haj kafu da pijemo i ni jedne više user posted image user posted image user posted image user posted image



SLAŽEM SE  U POTPUNOSTI samo neće sebi da prizna nja nja nja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:41:32   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Mica breskvica


ma ima da te javno gađamo trulim paradajzom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:42:17   
eugenija
A sad ajmo na kafuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:43:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


zato mala ne seri više jer si sasvim dobra majka ...malo više istrauminarana ...ali odlična ... i haj kafu da pijemo i ni jedne više user posted image user posted image user posted image user posted image



OVO JE TOTALNA ISTINA, ali moram da kažem još nešto.

I moj TV i moja linija su bili upaljeni, ni mi nismo hodali na prstima, i nama su dolazili gosti (Luka je bio super beba i mnogo retko je plakao)... i tako do jednog momenta koji ne znam kada se desio... negde između Lukinih 6 meseci i godinu dana, kada se to sve okrenulo naglavačke, jer je on počeo da ima jako lak san, i da ga svaki đavo budi... a nama je već umor ušao u kosti...

Dakle, sve je to fino sa navikavanjem deteta na ovo ili ono... ali mislim da to ne može sa svom decom.

Molila bih da se ova tema ne pretvori u svađu, jer ću je morati nerado zaključati.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:44:23   
Mica breskvica

jok bre, nema svađe, sakupljamo truli paradajz, da proslavimo pobedu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:46:37   
Anoniman
SVidja mi se kako Vucko razmislja. Da, najvise volim svoju goozu, ali od momenta kad sam videla user posted image  nastalo je osecanje velike odgovornosti prema toj tufnici u meni. Ni na kafu vise nisam mogla kad drugarice pozovu, jer ako mora na ultra zvuk to popodne-mora, pa nebo da pada. I ta odgovornost je je promenila ugao iz kog gledam svet u kom zivim. X puta sam pozelela da spavam duze, nekad uspela, najcesce ne, pa prezivela. Na pamet mi nije palo da slusamo muziku ili gostimo goste kad ona spava, prosto, i ja spavam u miru i tisini pa sto ne bi taj maleni smotuljak??? Ne smatram da sam se odrekla bilo cega na svetu, ako nisam stigla danas, stici cu u petak ili u novembru ili mozda nikad, a beba tako brzo odraste da sam zelela da upamtim svaku njenu novu rec, korak, pesmicu, bicikl,  prepreku koju je u odrastanju savladala. I nikad se nisam zbog deteta osetila kao da zrtvujem nesto svoje, bitno i drago i zivotno vazno jer je moja porodica na prvom mestu.

Ako me to cini sebicnom majkom, ura! Mi smo se prilagodili njoj a ona ce se prilagoditi svetu, onako kako je od nas to naucila da to uradi.

< Poruku je uredio aleksanja -- 21.7.2009 12:49:43 >

(odgovor članu Mica breskvica)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:46:55   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Molila bih da se ova tema ne pretvori u svađu, jer ću je morati nerado zaključati.



A joj Tašo, pa niko se ne svađa, zašto si to tako shvatilauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:49:04   
ZVONČICA
Izvinite ali navikavanje na spavanje uz muziku, ne hodati na prstima dok dete spava su po meni gluposti. Kroz našu kuću svaki dan protutnji bar 20 ljudi a moje dete nikada nije naviklo na galamu dok spava. To su tako nebitne stvari. Mislim da zaboravljate da se dete rađa kao individua, da ne možete  striktno povlačiti linije i govoriti biće tako i tako. Biće onako kako u datom momentu mora biti. Ne možete u potpunosti kontrolisati i usmeravati detetove navike. Ima tu genetike, karaktera bez obzira na uzrast deteta, trenutnog raspoloženja, faza odrastanja... Imate dece koja su odrasla u punoj kući pa su asocijalna na kraju krajeva.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:49:31   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dakle, sve je to fino sa navikavanjem deteta na ovo ili ono... ali mislim da to ne može sa svom decom.




POTPISUJEM. Oboje sam JA rodila, a dva su sasvim razlicita sveta. Ono sto smo mogli sa njim, sa malom nema sanse.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:50:35   
Mica breskvica
IZVORNA PORUKA: ZVONČICA

Izvinite ali navikavanje na spavanje uz muziku, ne hodati na prstima dok dete spava su po meni gluposti. Kroz našu kuću svaki dan protutnji bar 20 ljudi a moje dete nikada nije naviklo na galamu dok spava. To su tako nebitne stvari. Mislim da zaboravljate da se dete rađa kao individua, da ne možete  striktno povlačiti linije i govoriti biće tako i tako. Biće onako kako u datom momentu mora biti. Ne možete u potpunosti kontrolisati i usmeravati detetove navike. Ima tu genetike, karaktera bez obzira na uzrast deteta, trenutnog raspoloženja, faza odrastanja... Imate dece koja su odrasla u punoj kući pa su asocijalna na kraju krajeva.


upravo tako, to i ja napisah ranije, ali niko da shvati user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Tasha RR -- 21.7.2009 13:02:10 >

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:52:23   
eugenija
Ko me shvatio, shvatio...
Ko nije, nije...

Šta da se radi...

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:53:45   
Mica breskvica

ja jesam, samo si se malo isprepadala xixixixixixixixi, pa si samu sebe zajebucnula user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 12:58:16   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Mica breskvica


u tome što je tebe strah da negde ne pogubiš svoj identitet i način života koji si imala, da ne bi morala, nečeg što je tebi dobro da se odrekneš, a samim rođenjem tvoj život se već promenio...



Zar sve mi ne patimo od tog straha bar u jednom trenutku?! Neko to prodje tokom trudnoće, neko kad se bebac rodi, a neke žene mnogo kasnije.

Samo nemojte NIKADA da budete kao moja svekrva i da svom detetu prebacujete što ste ga nosile 9 meseci, dojile, hranile, oblačile, slale u školu....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 13:06:16   
Jeca*
Ja se APSOLUTNO slažem sa Tashom!!!!!! (za nepoverovati user posted image )

3 meseca slušam muziku i taman mislim "ok, navikao je na to", kad eto ti promene i onda mi dodje da utišam i automobile na ulici jer mu je san kao perce lak! Deca se toliko menjaju, da ces, draga Eugi, vremenom shvatiti da apsolutno ne mozes da ga ukalupis nego da ces bukvalno da igras kako on svira i da sa njim prolazis kroz milion razlicitih faza. Od te sa muzikom, do one da danas jede grasak, od sutra ga mrzi i one OBOZAVA da se vozi u kolicima pa odjednom NE MOGU NIGDE DA GA SETAM VISE OTPADOSE MI RUKE. Dete se toliko menja da ti savetujem da nijednog trenutka ne pomislis "eh, uspela sam da ga naucim" jer ce vec sutra da ti dokaze da nisi user posted image
ovo sa koncertima i sl je sjajno AKO ima ko da vam ga pricuva. Meni nema tako da mi ta varijanta otpada do daljnjeg. Sad sam njegov sluga i da..slazem se...prosla sam i ja kroz fazu kad pocinjes da shvatas da si potpuno zarobljen i da si neodvojiv od njega i da mozes reci ĆAO devojačkom životu i taman kad poželim da padnem u depresiju on razvuče onaj svoj savršeni kez i meni je puno srce i život i sve dajem na svetu samo da se ušuškam pored njega i gledam ga kako se igra! user posted image
mnogo je teško biti roditelj!!! mnogo je teško biti roditelj bez pomoći! nema više starog života! i kao što rekoh, ma koliko mislio da si spreman, nikada nisi dovoljno spreman! ali...ima li išta lepše....?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 13:06:19   
Anoniman
Naravno da sve imamo taj strah, samo ja na to gledam malo drugačije, u smislu, da ono što je jako duboko u meni - to je u meni stalno. I omiljenu pesmu mogu da pevam u sebi da mi bude super, ne mora radio da drnda u ćošku, iako, pre porođaja nikada nije bio ugašen danju, a pre udaje ni noću. Prosto... nekako sam odlučila da je moj konfor iznad mog identiteta u datom momentu. Bitnije mi da dete odspava popodne a da se ja recimo tada sexam sa mužem bez muzike, nego da upalim muziku a dete se probudi za 15min. user posted image


IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Molila bih da se ova tema ne pretvori u svađu, jer ću je morati nerado zaključati.



A joj Tašo, pa niko se ne svađa, zašto si to tako shvatilauser posted image



Tako mi je u jednom momentu izgledalo. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here