|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 13:14:21   
gracija
U mojoj porodici se svako prilagodio svakom.Naravno,u najvecoj mjeri smo se mm i ja prilagodili djeci.To znaci da moraju da dobiju svoj obrok na vrijeme,da ih na vrijeme kupamo,presvlacimo,setamo itd.Prilagodili smo se i na taj nacin sto ne mozemo da idemo na izlete,godisnje odmore,putovanja negdje daleko,nego gledamo da je to neka bliza destinacija.Takodje ne izlazimo onako cesto kako smo to cinili ranije...I da, ne mislim da se nesto posebno zrtvujem,samo zato sto sam u 21h u kuci.Milica kad hoce van,spremim i Mateja i idemo u parkic,jer milica hoce da se igra sa svojim drugarima.MM kad hoce da ide na utakmicu ja cuvam djecu,ja kad hocu da idem frizeru,shoping ili na kafu sa prijateljicama, cuva ih mm.Moja djeca ce se morati prilagoditi da ih cuva teta,kad dodje vrijeme da ja krenem na posao.Sad za sad,ovako prilagodjeni jedni na druge funkcionisemo super...user posted image

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 13:54:24   
Lu
O Bože šta ste sve istipkaleuser posted image
Eugi bezveze se zamaraš glupostima,vrijeme će pokazati najbolje ko se kome prilagodio iako ja smatram da to nije bitno,bitno je da i majka i dijete pa i otacuser posted image  budu sretni a ko će se kome više prilagoditi vrlo važnouser posted image

Vidiš šta si nam napravila,ja o ovome nikada nisam razmišljala a dijete mi ima...(ček da vidim avataruser posted image )2god. i 7 mjeseci.
I da,moj Roko spava u tišini od rođenja jer sam ja tako htjela jer smatram da treba da spava u tišini!!!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 15:59:35   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lu

O Bože šta ste sve istipkaleuser posted image
Eugi bezveze se zamaraš glupostima,vrijeme će pokazati najbolje ko se kome prilagodio iako ja smatram da to nije bitno,bitno je da i majka i dijete pa i otacuser posted image  budu sretni a ko će se kome više prilagoditi vrlo važnouser posted image

Vidiš šta si nam napravila,ja o ovome nikada nisam razmišljala a dijete mi ima...(ček da vidim avataruser posted image )2god. i 7 mjeseci.
I da,moj Roko spava u tišini od rođenja jer sam ja tako htjela jer smatram da treba da spava u tišini!!!


Ma moja Lu, samo se nismo razumele...
Neki su čak pokušavali da okarakterišu moju ličnost, iako me ne poznaju, tako sam dobila epitet "sebična" iako je to na listi mojih osobina zaista poslednja, odnosno ni ne nalazi se na listi. Ipak, to pričaju one koje me ne poznaju.




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 16:00:32   
eugenija
Ima forumašica ovde koje jako dobro znaju koliko sam skakala na svaki Viktorov plač i koliko puta sam ga vodila doktorima, no nebitno.........
JA znam da moje dete ne oskudeva u bilo čemu i da neće oskudevati u bilo kakvoj potrebi.
Nisam spremna nositi pregače i buljiti u njega 24h, a koliko vidim ni ovde ni jedna od vas to ne radi, ali priča suprotno.
Takođe ima onih koji su mi savetovali: "Uspori ženo, spavaj kad dete spava", kao i onih koji su govorili: "Ni ja nisam spavala dok je i dete, gde sam onda ja i moje potrebe?"

Neke stvari sam pokušala objasniti, i iz ugla majke, i iz ugla pedagoga, ali na to se oglušilo, tražilo se u mojim rečima samo ono "nešto" da bi se osula paljba.

Svako zna šta je za njegovo dete najbolje, i svako se trudi da mu to i ispuni, jedino ukoliko nije patološki slučaj.

Zašto ako ja toliko grešim u tom prilagođavanju, ne pustiti me da i dalje grešim dok se ne razbijem? Moja je stvar hoću li puštati *ebenu muziku ili ne, hoću li organizovati mamu da ga čuva dok sam odsutna 2 sata, hoću li zapustiti svoje potrebe totalno, ili ću ih uklopiti, ili šta ću. ALI ja tu ne vidim ništa loše niti sebično, niti vidim da sam se bilo čega prepala. Prosto uklapam dete u svoj život kako najbolje umem.
Hoću da kažem, za sada je tako, on ima tek 1 mesec i 13 dana.  Evo nahranila sam ga, izmazila, iznosala, pevala mu, muzika i dalje tandrče, on lepo spava, a ja sam ovde sa ovim postom. Da li to znači da sam ja sebična nemajka?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 16:03:48   
NadaR
 Eeeeeeeeeej 'sebicna nemajko"user posted image ... Pa gdje si? Jeste dobro?
Da te pozdravim pa cu da iscitam sve ovouser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 16:20:33   
eugenija
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Eeeeeeeeeej 'sebicna nemajko"user posted image ... Pa gdje si? Jeste dobro?
Da te pozdravim pa cu da iscitam sve ovouser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image Nado, Nado!

Evo me, evo me.
Jutros smo išli na vakcinu, bio je junak, spavao, morala ga buditi da ga teta bocne, i nastavio spavatiuser posted image .... A ja sam očekivala da će da arlauče, no, arlaukaće valjda posle. Kažu da te prve vakcine nisu "arlaučuće"user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 16:32:18   
eugenija

"Znanstvena istraživanja su dokazala da su sva razmažena djeca, tj. djeca koja upravljaju roditeljima, vrlo nesigurna djeca. Oni su vrlo sigurno i samouvjereni dok su mama ili tata u blizini i dok su u poznatom okruženju. Čim se maknu iz poznate sredine i dođu u konflikt sa sebi ravnima, razmažena djeca se povlače i popuštaju u zahtjevima suparnika. Sav njihov prkos koji pokazuju u poznatom okruženju nestaje i na vidjelo uzlazi jedno vrlo malo, nevino i nesigurno stvorenje koje se „boji svoje sjene"

Obiteljski dom je sredina u kojoj je dijete naviklo na povlastice i popuštanje. Međutim, vršnjaci mu ne popuštaju, izruguju se njegovim nedostacima i spremni su da ga otjeraju od sebe ako im se ne prilagodi. U takvim situacijama nesigurnost prkosnog djeteta najviše dolazi do izražaja. Želimo li od djeteta stvoriti slabića i kukavicu, udovoljimo svim njegovim zahtjevima, hirovima, divljanju i prkosu."

IZVOR




< Poruku je uredio eugenija -- 21.7.2009 16:33:33 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 16:49:09   
prolece
A što se opterećuješ toliko, šta ostali pričaju? ti svoje dete odgajaš kako ti misliš da je najbolje. meni su ljudi iz moje bliske okoline govorili kako sam sebična, jer svoje dete nisam uspavljivala ljuljajući je i pevajući, nego je samo ostavim u krevecu i izađem. čak su mi postavljana pitanja:kako možež, kako ti nije žao itd. smatrali su da sam sebična jer čuvam svoje ruke, leđa... a uopšte nije bila stvar u tome, znala sam da će moje dete čim napuni godinu, krenuti u vrtić, jer ja moram nazad na posao. mislite li da one tete tamo i da žele imaju vremena da ljuljaju i uspavljuju decu. tako da ja nju nisam htela da navikavam na to da bih je posle par meseci odvikavala. to ne znači da ja nju nisam mazila i igrala se sa njom i da sam sebična. svako ima svoje razloge, tako, draga eug opušteno. pusti ti tvom Viktoru muziku, pa posle neće da se trza kad ti neka budala proleti motorom bez prgušivača ispod prozora. a znam i neke koji ne smeju da puste vodu u šolju da im se dete ne probudiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 21:19:57   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija


"Znanstvena istraživanja su dokazala da su sva razmažena djeca, tj. djeca koja upravljaju roditeljima, vrlo nesigurna djeca. Oni su vrlo sigurno i samouvjereni dok su mama ili tata u blizini i dok su u poznatom okruženju. Čim se maknu iz poznate sredine i dođu u konflikt sa sebi ravnima, razmažena djeca se povlače i popuštaju u zahtjevima suparnika. Sav njihov prkos koji pokazuju u poznatom okruženju nestaje i na vidjelo uzlazi jedno vrlo malo, nevino i nesigurno stvorenje koje se „boji svoje sjene"

Obiteljski dom je sredina u kojoj je dijete naviklo na povlastice i popuštanje. Međutim, vršnjaci mu ne popuštaju, izruguju se njegovim nedostacima i spremni su da ga otjeraju od sebe ako im se ne prilagodi. U takvim situacijama nesigurnost prkosnog djeteta najviše dolazi do izražaja. Želimo li od djeteta stvoriti slabića i kukavicu, udovoljimo svim njegovim zahtjevima, hirovima, divljanju i prkosu."

IZVOR




Ovo je živa istina,to je mali od moje jetrve!
Ja sam alergična na roditelje koji su ubijeđeni da ovakvim postupcima rade dobro svome djetetu,šta je tome razlog,nemam pojma...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 8:30:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aleksanja

Poznajete neku tako sebicnu majku, koja je svesno od svog deteta pravila ne samostalnu osobu?
Ja ne, na srecu. Niti znam takve ljude, koji bez mame ne bi preziveli (ako ne racunam rodjaka koji je vrlo mentalno retardiran i nesposoban da samostalno obavlja i osnovne radnje).


Znam ja, i ta mama prati sina svaki dan na fakultet i ceka ga ispred ucionice, pa ga prati na drugo predavanje. Tj mama i sin se ne odvajaju... Mama je od dekana trazila dozvoli da bude sa njim na predavanjima. Napominjem da je momamk jedan od najjjboljih studenata na Filozofiji, znaci nisu neki retardi.

Drugi primjer imam u familiji, nije bitno ko, ali mi je mnogo blizak. Uzas!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 8:39:45   
Anoniman
Eug, dušice, prešla si na novu temu - sa prilagođavanja na razmaženu decu. Te dve stvari imaju veze jedna sa drugom, ali ne nužno.

Poslala mi je e-mail jedna stara poznanica, ustvari svega par reči tipa "Ja sam dobro, šta ima kod tebe?", pa sam odlučila da joj odgovorim isto toliko kratko, evo mog odgovora, a vi mislite o njemu:

"Nema ništa. Slavili Lukin rođendan, pustiću ti kasnije koju slikicu, veselim se što se Luka ne boji dubine, hoće da pliva sa mišićima, idemo na Štrand, izgorela sam kao mazga (dok sa trčala za detetom da ne izgori i špricala ga zaštitnim faktorom)..."

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 8:51:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

"Nema ništa. Slavili Lukin rođendan, pustiću ti kasnije koju slikicu, veselim se što se Luka ne boji dubine, hoće da pliva sa mišićima, idemo na Štrand, izgorela sam kao mazga (dok sa trčala za detetom da ne izgori i špricala ga zaštitnim faktorom)..."


Tashke pa ti si sebična prema sebi user posted image
Luka...Luka...Luka...pa Luka ... super se provodiš user posted image user posted image user posted image user posted image

ista sam ti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 8:58:19   
Anoniman
Samo sam htela reći da sam ja svoj život prilagodila detetu, i ne zanima me da li je to dobro ili ne - meni tako odgovara.

Ovo sam ja rekla:
IZVORNA PORUKA: eugenija

kao i onih koji su govorili: "Ni ja nisam spavala dok je i dete, gde sam onda ja i moje potrebe?"



Dakle, na uštrb svog sna, radila sam nešto drugo, kako to ne bih morala kada je dete budno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:00:56   
Natasajvc
Kod nas se, bez nekog posebnog prilagodjavanja, zna gde je kome mesto. Tacno se zna ko koliko moze da pruzi, ko sta moze da pomogne, ko je najvredniji, a ko manje vredan...  Svi se prilagodjavaju meni.user posted image

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:04:12   
Natasajvc
Citam spavanje u tisini... Sta to bese. Moji najmladji, spavaju u takvoj buci, da mi uopste nije jasno kako to izvode.  user posted image  

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:15:34   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dakle, na uštrb svog sna, radila sam nešto drugo, kako to ne bih morala kada je dete budno.
ja i sada tako radim, da bih što više vremena provela sa  njom, nekad zajedno obavljamo kućne poslove, tipa pravi i ona gibanicu sa mamom, maže kore i muti jaja, jeste da onda napravim sebi više posla, jer treba posle očistiti taj haos, ali smo zajedno i zabavljamo se. dogovorimo se da li ćemo se prvo igrati, pa širiti veš ili obrnuto. možda je i korisno što ona stvara radne navike, pokupi svoje igračke, složi knjige i bojanke. nekad moram i nju da uključim jer stvarno ne mogu sve da postignem, sem da ne spavam uopšte. neki bi rekli da je to sebično, ne znam mislim da nije.

< Poruku je uredio prolece -- 22.7.2009 9:16:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:17:10   
eugenija
Znanstvena istraživanja su dokazala da su sva razmažena djeca, tj. djeca koja upravljaju roditeljima, vrlo nesigurna djeca.

Problem jeste u terminologiji. Ipak sam ja otvorila ovu temu, pa ću da objasnim ovaj termin da ne dolazi ponovo do zabune.

Kada sam napisala PRILAGODITI SEBE DETETU, JA SAM MISLILA NA OVO.  - DECA KOJA UPRAVLJAJU RODITELJIMA, DECA KOJA SU NAMETNULA SVOJA PRAVILA, DECA KOJA SU CAREVI U KUCI, DECA KOJA SU POMERILA SVE MOGUCE GRANICE, KOJIMA STE ROBOVI.


Draga Tašo, kada si napisala da su tvoji roditelji slušali drugu muziku, a ti neku sasvim drugu - Meni je to lep primer PRILAGOĐAVANJA deteta sebi. Jer ne mora nužno da sluša šta i roditelji, ALI neće ni roditelji sebe prilagoditi njemu, pa sad svi u kući slušati tehno, jer Taša sluša tehno i ne sviđa joj se druga muzika.

Prosto je prirodna stvar da je dete došlo u tvoj svet kome se prilagođava. tj. ti ga prilagođavaš tom svetu kako bi i njemu i tebi bilo lepše i zdravije. Takođe, ti se prilagođavaš njemu i njegovim potrebama. To je ta simbioza, obostrana stvar koju je Prase jako lepo objasnila u svom postu.

Nije mi jasno zašto se grčevito proklamuje "prilagođavanje sebe detetu", a da se niti jednog momenta ne stane i ne razmisli o suštini te maksime. Nije mi jasno da je toliko nemoguća stvar da ste dete prilagodile sebi, pa makar u jednom najmanjem delu.
"Prilagoditi dete sebi" ne znači odreći se detetovih potreba, niti je smisao bio u  tome, niti ova maksima treba da ima negativan predznak i poguban po dete. Pogubnije i zaista štetnije po dete , ali i celu porodicu jeste prilagoditi sebe detetu, u smislu da on upravlja roditeljima, i nužno su takva deca u najmanju ruku razmažena.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:19:16   
Anoniman
Genije moj user posted image user posted image user posted image user posted image

to je već za drugu temu... Da li ste rob djetetu/djeci ili da li dijete manipuliše vama

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:23:59   
Anoniman
Ovo:

Kada sam napisala PRILAGODITI SEBE DETETU, JA SAM MISLILA NA OVO.  - DECA KOJA UPRAVLJAJU RODITELJIMA, DECA KOJA SU NAMETNULA SVOJA PRAVILA, DECA KOJA SU CAREVI U KUCI, DECA KOJA SU POMERILA SVE MOGUCE GRANICE, KOJIMA STE ROBOVI.


si trebala napisati u prvom postu, jer po meni "prilagoditi sebe detetu", ne znači to što si ti napisala. Ova tvoja definicija je "nemati pojma kako izaći na kraj sa detetom", a ono o čemu smo mi pisale je prilagođavanje. No, ne bih zaista da se upuštam... ipak - ti si otvorila temu - znaš na šta si mislila, samo te ja nisam razumela.


Nije mi jasno zašto se grčevito proklamuje "prilagođavanje sebe detetu", a da se niti jednog momenta ne stane i ne razmisli o suštini te maksime. Nije mi jasno da je toliko nemoguća stvar da ste dete prilagodile sebi, pa makar u jednom najmanjem delu.


Ni meni nije jasno kako ti ne shvataš šta ti mi govorimo? Hajde pusti da vreme prođe, i javi se na ovu temu za nekih pola godine. Ja zaista ne mogu da ti kuckam ponovo sve... Napisala sam ono što ja mislim, ono kako jeste - kod mene.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:28:03   
eugenija
Ja sad lepo objasnih ono što celo vreme objašnjavam...

Ostaje samo jedno - da svako tumači temu na svoj način, ali ja više nemam šta ovde da dodam.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:35:02   
Skoki
AUUU...ala ste se raspisale. Trebalo mi je bas dosta vremena da sve iscitam.
Glavna stvar je da je sve INDIVIDUALNO.
Zavisi od deteta, roditelja, okoline, situacije.
Moram da priznam da se potpuno slazem sa Eugenijom, prvo zato sto sam mlada rodila prvo dete (22 god), i od studenta postala zaposlena majka. Potpuno razumem zelju i potrebu da dete prilagodi vise sebi. Osnovne potrebe deteta su naravno prioritet, kao sto je hranjenje, presvlacenje, spavanje. Ali nikada nisu ne dodirljive. Ako smo smislili da idemo na bazen, Adu i hocemo sa drustvom da ostanemo ceo dan, tako ce i biti. Ne mislim da je lose da spava na lezaljci, pored buke, ako joj to prija i ako odvali 3 sata. Isto tako ne vidim razlog da kenjka osim ako nije gladna, zedna ili joj se spava, nema neke 5 stvari. Kada joj se podmire osnovne potrebe sve ostalo je igra i uzivanje. I nisam majka koja ne sedi pored tv i gleda omiljenu seriju dok se dete igra na tepiho ispred, nema niceg lepseg od toga. Ima dana kada sam ne raspolozena ili mi jednostavno treba malo mira i ne ustrucavam se da oteram malu u dnevnu sobu da se igra dok sam ja u kuhinji, makar i plakala neko vreme (dok se ne zaigra).
Kao sto rekoh svi se navikavaju na sve pa i moje dete da i ja imam potrebe i da MORA da saceka sa svojima.

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 9:53:45   
Anoniman
Odlukom da imam porodicu nisam se stavila na oltar za zrtvovanje i promociju za majku Hrabrost. Ni muza nisam nastojala da prilagodim sebi, niti on mene, savijali smo se i prilagodjavali jedno drugom, a onda je beba kao treci clan "usla u sistem". Bilo bi mi zaista nenormalno da ocekujem da se dete od 2 meseca prilagodjava nama i nasem ritmu i dotadasnjem zivotu, kako je rasla menjali su se stepeni prilagodjavanja nje nama i nas prema njoj. Ako je danas njena potreba da vozi bicikl a ja idem kod frizera, sacekace dok se tata ili ja ne vratimo kuci, ali u 50% slucajeva cu da odlozim frizera i odemo zajedno da se vozimo.
Kao i u braku, prilagodjavanje i kompromis, gde nicija sloboda i autonomija nisu ugrozene jer neko drugi tako hoce, bez opravdanog razloga. Kao roditelj, smatram da najbolje znam sta je dobro za nju, sta za nas, i trudimo se da nadjemo zlatnu sredinu da je svima ok.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 10:01:36   
Mica breskvica
IZVORNA PORUKA: aleksanja

Odlukom da imam porodicu nisam se stavila na oltar za zrtvovanje i promociju za majku Hrabrost. Ni muza nisam nastojala da prilagodim sebi, niti on mene, savijali smo se i prilagodjavali jedno drugom, a onda je beba kao treci clan "usla u sistem". Bilo bi mi zaista nenormalno da ocekujem da se dete od 2 meseca prilagodjava nama i nasem ritmu i dotadasnjem zivotu, kako je rasla menjali su se stepeni prilagodjavanja nje nama i nas prema njoj. Ako je danas njena potreba da vozi bicikl a ja idem kod frizera, sacekace dok se tata ili ja ne vratimo kuci, ali u 50% slucajeva cu da odlozim frizera i odemo zajedno da se vozimo.
Kao i u braku, prilagodjavanje i kompromis, gde nicija sloboda i autonomija nisu ugrozene jer neko drugi tako hoce, bez opravdanog razloga. Kao roditelj, smatram da najbolje znam sta je dobro za nju, sta za nas, i trudimo se da nadjemo zlatnu sredinu da je svima ok.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 10:07:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skoki

u dnevnu sobu da se igra dok sam ja u kuhinji, makar i plakala neko vreme (dok se ne zaigra).


Skoki uz duzno poštovanje čime se to dijete od godine dana moze zaigrati samo, mislim ja zaista ne znam, a ovo mi je drugo dijete uzrasta kao i tvoje????

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
22.7.2009 10:09:18   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Skoki

Osnovne potrebe deteta su naravno prioritet, kao sto je hranjenje, presvlacenje, spavanje. Ali nikada nisu ne dodirljive. Ako smo smislili da idemo na bazen, Adu i hocemo sa drustvom da ostanemo ceo dan, tako ce i biti. Ne mislim da je lose da spava na lezaljci, pored buke, ako joj to prija i ako odvali 3 sata. Isto tako ne vidim razlog da kenjka osim ako nije gladna, zedna ili joj se spava, nema neke 5 stvari. Kada joj se podmire osnovne potrebe sve ostalo je igra i uzivanje. I nisam majka koja ne sedi pored tv i gleda omiljenu seriju dok se dete igra na tepiho ispred, nema niceg lepseg od toga. Ima dana kada sam ne raspolozena ili mi jednostavno treba malo mira i ne ustrucavam se da oteram malu u dnevnu sobu da se igra dok sam ja u kuhinji, makar i plakala neko vreme (dok se ne zaigra).
Kao sto rekoh svi se navikavaju na sve pa i moje dete da i ja imam potrebe i da MORA da saceka sa svojima.


Apsolutno se ne slažem i bez uvrede, ali odavno nisam pročitala nešto sebičnije. Naravno da dete ima milion i jedan razlog da plače. Od osnovnih potreba pa do grčeva, zubića...i ko zna čega još, ali mi to ne možemo uvek da znamo iz prostog razloga što dete ne zna da govori! Da zna da govori veruj mi da bi ti rekla ako joj ne prija. Takođe, dete od godinu dana ne može da se igra samo duže od par minuta, a razlozi za to su objasnjeni u gomili knjiga o bebama. Takođe i razlozi za to zasto roditelji treba da im posvete vise paznje i malo zapostave sebe i neke potrebe koje su vise luksuz nego potreba, kada si roditelj. Nemam nameru da se raspravljam, ali citajte malo knjige...tako je lepo sve objasnjeno. Pod uslovom da vam je vazna emotivna inteligencija dece i zelja da se razviju u dobre a ne sebicne ili zapostavljene ljude. Ima razlicite dece, naravno, ali mislim da je pored osnovnih potreba, dok su jako mali,m vazno i biti talno uz njih i ugadjati im. Pa kome cete drugo? Sebi?...hmmm user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here