|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:53:00   
dunja RR
Znači sme Prospan bebama? Uzeću u apoteci ujutru, i inhaliraćemo, zapravo nismo stigli danas a hteli smo, ne tisam ja bila poluživa bukvalno, samo smo joj nos čistili, prskali Phisiomer i izvlačili noskom, davali joj vodu i eferalgan. Otišli kod dr. I malo je pojela banane i jabuke, prvi put posle par dana, to računamo kao uspeh.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:58:07   
dunja RR
SAnjice, to je to, mišići su me otkidali, tek sada ta bol popušta.

Les, i mene čudi što nije dala za Preševsku. Proveriću za uput, pre bih tamo sigurno! Ako i treba, otićemo u DZ po uput, mislim da je Matićkina smena popodne, pa ko nsa primi, jer ona je sutra na zdravoj strani.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:58:33   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Dunja, ja bih je možda pre sutra ponovo povela u dz-a pre nego u trišovu (vikendom u našem dz-a uglavnom dežuraju sa školskog, a oni su listom grozni i veze sa životom nemaju, pazi kad ja L vodim prvo kod naše naše dr pa tek onda gore), ili na plućno u preševsku (mislim da vam ne treba ni uput)

Meni ovo deluje kao ovaj grozni virus koji je urnisao D. Prosto me čudi što joj nisu dali bar da se inhalira berodualom ili već. Uglavnom, morate da je proverite, ali ako baš treba onda stvarno topla preporuka za zavod u Preševskoj (i mnogo manja gužva nego u tirsovoj)


I, meni je to cudno sto joj nista nisu dali. Ipak je ona beba. Ma, ja u dz vise ne idem. Opekli smo se nekoliko puta. Dosta je bilo


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 23:00:36   
Sanjica26 RR
Mogu misliti kako je deci. On je mnogo plakao. user posted image

Evo i clanak o tome KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 23:01:40   
vonavoj
Ja sam danas imala srecu,nasa je dr bila dezurna..Virus je,zaista,i po kks..ali bebi treba pomoci.ne moze se izboriti..i kasalj traje po 3 nedelje..iscrpi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 23:09:44   
lesica
Zvrcni preševsku 011/3811-829 ujutru, ako ne treba uput, idite odmah ujutru tamo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 23:19:56   
dunja RR
Tnxxx!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 9:07:16   
nata11
Kada se bebama vadi prva krv radi kontrole? 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 9:11:06   
dunja RR
Nato ja mislim sa 6m.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 9:13:08   
dunja RR
Tj kod nas u DZ je tako, doktorka salje na tom sistematskom sa 6m. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 9:54:04   
Filadendronka

Sa sest meseci. 
IZVORNA PORUKA: nata11

Kada se bebama vadi prva krv radi kontrole? 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 10:48:54   
nata11
Kod nas u savetovalistu ne rade osim ako dr ne proceni da je potrebno. Kaze nece da traumiraju dete bez potrebe. Videcu sta ce reci dr kod koje idemo privatno.


To se vadi iz prstica? 

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 11:02:38   
Filadendronka
Da, iz prsta, nista strasno. Prvom detetu sam do sestog meseca vadila krv iz vene vise puta, ali kad se mora onda je to nesto drugo. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 11:11:39   
Mirko Svirko
I mi smo iz vene vadili kad je bio mali vise puta. M je bio anemican pa ga pratili. I uz sve to cesto bokesti  respiratornog trakta.. sad kad smo resili krajnike valjda ce sve biti ok. Ali mu je jako bio nizak hgb. Pa smo isli davali i feritin. Pa onda dali na 3 dana pa na 21 dan pa na 3 meseca. Iz prstica nije ni toliko strasno. Ali iz kapiralne se ne moze odredi Fe koliko mi se cini. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 11:27:38   
dunja RR
Ja mislim da je Maslačak pisala da se u Nemačkoj uopšte ne vadi krv, u sklopu sistematskih pregleda, čak ako se dobro sećam njena deca velika nikada nisu vadila krv, ali neka me ispravi Maslačak, možda grešim, mada kao da se sećam toga.

Mada, kako onda znaju dr-i u Nemačkoj da li je dete anemično, to me malo buni? Meni je hemoglobin ceo život niži, a i gvožđe često ..

IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas u savetovalistu ne rade osim ako dr ne proceni da je potrebno. Kaze nece da traumiraju dete bez potrebe. Videcu sta ce reci dr kod koje idemo privatno.


To se vadi iz prstica? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2019 11:29:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 23:46:57   
dunja RR
Zvala Preševsku, treba ipak uput, pa bila u DZ, ai bez bebe, primila me naša dr na zdravoj strani, dade mi uput, iako je bila protiv jer ona kaže da u Preševskoj neće ništa pametno uraditi nemaju ni dijagnostiku ni laboratoriju tako reče, osim možda snimanja pluća što ja ne želim, jer su juče bila čista, mada je ta grozna dr od juče to jedva procedila kroz zube. Reče naša dr da po simptomima nismo ni za Tiršovu, zašto je ta dr malu bebu slala da se voda po doktorima, nije joj jasno. Elem dade mi uput za Preševsku, pa mi još razmišljamo da li da je sutra vodimo. Danas S nije bio u vrtćiću pa smo odustali, još samo da on opet nešto pokupi, jer morali bi smo ga povesti, nemamo ga kome ostaviti. Ali M nam od danas popodne deluje bolje, kao da se izvlači, nema T od 15h sada kada smo joj dali Eferalgan, i jela je večeas, doduše voće, još uvek odbija slano.

Naša dr je možda i u pravu, jer M zapravo i nije dugo imala T, u utorak veče dobila, trajalo dan i po, prestala, posle počeo kašalj, pa je moda malo poremtila igraonica za RR deku , iako je 99% vremena bila gore i spavala, ali opet. (ILI pre će biti a sam je poremetila JA, koja sam vodeći nju u DZ u četvrtak pokupila virus, a btw, dans sam kao nova, nos tek malo zapušen, znači kratko je trajalo, možda i kod M isto bude) Jutro posle joj se vratila T i daj Bože da prolazi. Krvna slika ok, moguće da se zapravo bori, i da će se izboriti, samo da i taj kašalj prestane. Iz grui joj ide kašalj, ne zna kako da opišem. I dalje malo cvili, kao da je boli nešto.

Rekla mi je dr da ne smem sirupe njoj, mala je, ne bi da joj daje inhalacije pulmikortom i berodualom, jaki su, pa ni sinomarin (a mi jutros jednom inhalirali), kaže da je i on jak za ovakvu krvnu sliku, samo fiziološki i ispiranje nosa do besvesti..nije je slušala danas pa je ovo sada nagađanje, ali orijentisala se po KS, rekoh ja za i kašalj, i da ne jede.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.12.2019 23:53:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 23:55:12   
dunja RR
U Preševskoj su mi rekli da bi je primili preko reda, pa bi je možda pre tamo odvela na još jedno slušanje nego u DZ, gde je haos.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Prva bebina krvna slika
23.12.2019 23:58:09   
lesica
Odvedi je, baš iz tog razloga, i drugo, ipak su pulmolozi tamo, najbolje će te posavetovati kako i šta sa njom u ovakvim situacijama, i treće lab im radi perfektno, ako bude trebalo da se ponovi nešto.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Prva bebina krvna slika
27.2.2020 11:06:48   
Filadendronka
Bebac 11 meseci, upala uha, na ab 6 dana. Kako vam se cini krvna slika? 
user posted image



(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Prva bebina krvna slika
27.2.2020 12:23:01   
Sanidej
Po ks se upala smiruje. Kako je dete, da li se zali na bol jos uvek?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Prva bebina krvna slika
29.2.2020 9:05:29   
branki*
ovo nije nista alarmantno,ok je ,manje vise...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Prva bebina krvna slika
25.6.2020 12:26:32   
Filadendronka
Sto rece Branki na nekoj od tema, meni ovaj forum  dodje kao dnevnik. Ove krvne slike iz februara se npr. uopste ne secam. Molim admine ako ima odgovarajuca tema da me prebace. Naime J je opet pod virozom i ima bakteriju u nosu. Brine me sto mu je krvna slika i dalje losa tj. ispod granicnih vrednosti, a bas lose jede. Anemija vuce gubitak apetita i tako smo u zacaranom krugu. Da li da predjem na neki preparat gvozdja uz kljukanje hranom? Sta mislite? 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Prva bebina krvna slika
25.6.2020 15:37:17   
smeško
Fil, hemoglobin pada pod virusnom upalom. Desava se to i sa Le i trombocitima. Sacekaj da prodje, ne mora da znaci da je anemican.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Prva bebina krvna slika
16.4.2021 16:52:24   
Maraj
S imala 3 dana T. Od jutros ima 37.3 ili sa 4. Dskle 4.dan ...

Evo krvne slike user posted image Dr kaze da je virusno.Mene brine njeno disanje. Nekad kao da zabiravi da dise. Pa stenje  . Kaze dr da to hoce od 3.krajnika.Pri tom se i osula.Dakle terapija joj je aerius 5 dana i flavamed sirup za iskasljavanje. Mazem joj flogocid na guzi, posto se bas tu podosta osula.Kako vama izgleda njena kks? Vidim da su joj trombociti pali. Do sad joj nikad nisu bili nizi

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Prva bebina krvna slika
16.4.2021 17:13:28   
pari
Meni deluje slika ok...sve je vrlo blizu.


I meni se T nekad zaustavi sa disanjem u toku noći ili kad spava u toku dana...krajnici verovatno

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here