|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 9:41:22   
mala83
bez da plasim ikoga ispricacu vam kako je mojoj sestri pocela epilepsija....
naime sa 6 ili 8 meseci nisam sigurna je imala prvi napad,isto tako samo se tresla i ukocila, kad su je odveli kod neurologa na EEG-u se nista nije videlo kao ni na narednih 100 koje  je imala posle toga... dobila je naravno lekove koji pak nisu delovali... napadi su bili sve gori, od onih obicnih gde se samo ukrute iposle par sekunde vrate u normalu, do onih odvratnih sa kricima, penom i kad skroz poplavi...desavalo se da je imala oko 20 napada dnevno,nema lekova koje nismo probali... i nije joj bilo nista bolje... kao je napunila oko 8-9 godina malo su se proredii ali je tada vec bilo kasno za bilo kakav boljitak. Naime svakim napadom mozak nema dovoljan priliv kiseonika i samim tim se ostecuje...tako da je moja sestra od natrposecno inteligentnog deteta sa svojih 3-4 godine sada sa svojih 24, debil ili ne znam kako drugacije da napisem mentalno zaostala i ne moze nista sama sem da jede i da ide u wc (bar nesto)....
kazu da se epilepsija kod vecine dece povuce do puberteta, a i ako se ne povuce ne napravi nikakave probleme vec ljudi koji je imaju znaju da prepoznaju kad ce napad da se desi...
e sad nama je lekar rekao da je lako moguce da je njoj epilepsija krenula od prve vakcine jer po njemu 1% dece ne reaguje dobro na nju.... da li je to istina ili ne ja ne znam jer smo svi mi vakcinisani pa nam nije nista, ili je to bio samo njegov odgovor da nam zamaze oci...
sve u svemu mojoj sestri nista nije pomoglo i pored svih i obicnih i eksperimentalnih lekova koje je probala...

diabla kao sto si vec videla u vecini slucajeva epilepsija ne predstavlja nikakv problem i deca se najnormalnije razvijaju kao i svaka druga, idi kod lekara csto da ti budes mirna... drzim ti fige da sve bude kako treba...

izvinjavam se akko sam sad nekoga smorila ovom pricom ali mozda nekome moze da pomogne da shvati sta je epilepsija i kakva moze da bude...

i da jos dodam kazu da je epilepsija nasledna ali kod nas u porodici je niko nije imao...

< Poruku je uredio mala83 -- 11.3.2011 9:43:19 >


_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 10:16:02   
Olga75
epilepsija nije nasledna , skoro sam pregledala epilepsije i eeg i autor kaze da je u osnovi skoro svake epilepsije ,( tu ne mislim na jedan do tri epi napada , koji se mogu svakom od nas desiti tokom zivota i onda se i ne postavlja dg epilepsije) , trauma

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mala83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 10:22:01   
Ana RR
Diabla, šta je bilo kod lekara user posted image user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 10:49:16   
Jele

IZVORNA PORUKA: Olga RR

epilepsija nije nasledna , skoro sam pregledala epilepsije i eeg i autor kaze da je u osnovi skoro svake epilepsije ,( tu ne mislim na jedan do tri epi napada , koji se mogu svakom od nas desiti tokom zivota i onda se i ne postavlja dg epilepsije) , trauma


Trauma koje vrste Olga, ne razumem?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 10:52:56   
Jele
Ne znam gde da pitam, pa pošto smo već pričali o sličnom, ovde ću... Da li se još nekom desilo da mu se dete probudi kroz jak neutešan plač noću odjednom, drugačiji ton glasa, kao promukao, ukočen, otvorenih očiju i ne možeš ga nikako smiriti, kao da je odsutan?

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 20:09:48   
Olga75
Jele , to verovatno sanja nesto
sad nema sanse da se set_im imena autora ali on smatra da je trauma CNS - a jedini faktor za epilepsiju

Diabla , sta je bilo kod dr?


< Poruku je uredio Olga RR -- 11.3.2011 20:10:12 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 20:23:10   
Tea2
epilepsija nije nasledna , skoro sam pregledala epilepsije i eeg i autor kaze da je u osnovi skoro svake epilepsije ,( tu ne mislim na jedan do tri epi napada , koji se mogu svakom od nas desiti tokom zivota i onda se i ne postavlja dg epilepsije) , trauma

_____________________________Olga,kao dete sam imala jedno gubljenje svesti koje su definisali kao epi napad,citavu osnovnu skolu sam pila lekove..Jos uvek se pitam da li je to zaista bila epilepsija ili pogresna dijagnoza?To je sada iza mene,ali me brine zbog moje dece.Jedna doktorka mi je rekla da je nasleđuju unučići.Olga,tvoje misljenje?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 20:29:06   
Olga75
mislim da neurolozi tolerisu do tri epi ispada a to da ce naslediti unuci , ne verujem , mislim nema smisla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 20:31:54   
anajid
Uh Diabla,javi se draga,sad sam se bas uznemirila kad sam sve iscitala.Iskreno se nadam i verujem da je sve bila smao slucajnostuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 20:51:58   
Tea2
mislim da neurolozi tolerisu do tri epi ispada a to da ce naslediti unuci , ne verujem , mislim nema smisla

Sada,kao odrasla osoba,mislim da je to bila samo jedna febrilna konvulzija....i da sam džabe pila lekove...Tu se nista sada ne može.Mislim da je moj slucaj primer da se treba konsultovati sa bar dva lekara.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 21:22:59   
Anoniman
Javila mi se Diabla, zadržali su ih u bolnici u Podgorici, zakazali snimanje glave za nedelju. Kaže da je bolnica kao Aušvic, jako se brineuser posted image Ne može sa telefona na RR, pa kad mi se javi, ja ću vam preneti šta kažeuser posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 21:32:15   
Olga75
javi nam obavezno , pa sta je bilo , da li se ne daj Boze ponovilo ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 21:38:36   
Anoniman
Nije mogla da mi piše detalje, valjda će se javitiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 21:42:30   
sneza24
Ja tek sad vidim ovo.
Diabla nadam se da ce sve biti u redu.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 22:22:21   
Jele

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jele , to verovatno sanja nesto
sad nema sanse da se set_im imena autora ali on smatra da je trauma CNS - a jedini faktor za epilepsiju



Hvala Olga. Malo sam se zabrinula, potisnula sam to jer me je mm ubeđivao da je sigurno sanjao nešto i da se uplašio i da paničim bezveze... A zabrinula sam se jer je bilo neobično...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 22:26:53   
minna
O boze, nadam se da ce biti sve u redu! Ko zna kako je njoj sadauser posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 22:30:25   
Jele
Ja se sve nešto nadam da su ih zadržali samo da provere i da će na kraju sve biti u redu...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
11.3.2011 23:47:39   
choopa choops
Diabla mislim na vas skoro cijeli dan user posted image Ne izlazite mi iz glave...Nadam se da je sve OK user posted image Mis maleni user posted image

Za bolnicu, uh user posted image user posted image Kazu da je taj dio KBCa najgori, ali nije ni bitno, samo da sa njim sve bude u redu, pa makar i u supi bili. Drzi se user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 8:19:45   
Anoniman
David je ok, čak je i spavao tamo kao da je kod kućeuser posted image Čekaju taj eegna koji su ih poslali iz predostrožnosti. Kaže Diabla da su sobe kao zatvor, jedva je izmuvala da je premeste u neku bolju, ali su žene kao pobegle sa psihijatrijeuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 8:38:52   
NadaR
Drzim fige da na kraju sve bude u redu! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 10:11:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

David je ok, čak je i spavao tamo kao da je kod kućeuser posted image Čekaju taj eegna koji su ih poslali iz predostrožnosti. Kaže Diabla da su sobe kao zatvor, jedva je izmuvala da je premeste u neku bolju, ali su žene kao pobegle sa psihijatrijeuser posted image



Joooj , Bože ... Ne mogu ni da zamislim kako joj je user posted image . Pala mi je ona na pamet juče , eto , nepoznata žena sa foruma , ali ipak ... Baš sam razmišljala šta li je sa njom , šta je sa maleckim ... Nadam se da će se uskoro javiti sa lepim vestima , a to što je maleni dobor podneo bolnicu , koliko toliko - eto , bar je to dobro u svemu tome . Veliki pozdrav i 100kg poz. energije šaljem !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 10:41:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele

Ne znam gde da pitam, pa pošto smo već pričali o sličnom, ovde ću... Da li se još nekom desilo da mu se dete probudi kroz jak neutešan plač noću odjednom, drugačiji ton glasa, kao promukao, ukočen, otvorenih očiju i ne možeš ga nikako smiriti, kao da je odsutan?


Meni se oboje dece tako budi-lo, samo zatvorenih očiju, i ne možeš dopreti do njih, na to sam mislila juče kada sam pisala u spisku mama.

Diabla, držite se! user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 14:40:34   
Tea2
Bože daj da sve bude u redu...Tash,to buđenje o kome pišeš...da li je to ok?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 21:43:15   
*Alexx*
Diabla, mislimo na vas. Proci ce nedelja, dobicete rezultate, a onda svojoj kucici. Drzim fige da je sve ok :)

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Epilepsija kod bebe/deteta
12.3.2011 23:05:50   
Anoniman
Ne znam Teo, valjda je. Ne planiram da ispitujem. 

(odgovor članu mala83)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here