|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:36:38   
snješka
Meni je jedino bitno da su mi računi i rate kredita plaćeni na vrijeme da se ne gomilaju i da mi ne rastu kamate. I naravno, da mi djeca imaju šta da jedu. Igračke manje više, bitno mi je da se ja igram s njima makar i slagali kamenčiće.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:38:18   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tash

Pa jednostavno: nećete ih kuvati. Zašto biste kuvale? Bebe nisu prljave. Platnene pelene koristite samo za široki povoj (nisu usrane). A kada u mašinu stavite svu garderobicu, platnene pelene, švedske gaće, peškir, čaršav... punićete je tako bar 2x nedeljno. 


Tash, ja sve perem na visokim temperaturama, ako nešto što je belo pereš na 40 stepeni to će postati sivo. Većinu šarenog veša perem na 60 stepeni, jedino crne stvari perem na 40 ili na 50 (brzo pranje).

Moja drugarica peškire pere na 30 i 40 stepeni, ja to ne mogu da zamislim. Peškir po meni nije čist ako nije otkuvan.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:42:22   
Anoniman
Ja belo perem na 30, i ne posivi. user posted image Snežno je belo, i dalje. Tripuješ se. user posted image

Naše peškire perem na 60, sada već i Lukin po nekada ubacim sa našim, ali bebin... zašto bih ga prala na više od 30? ili 40?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 778
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:45:54   
Anoniman
Meni je normalno da se peškiri, pelene, posteljina i donji veš iskuvavaju, što bi sa bebinim stvarima bilo drugačije...
Napunite mašinu tako što sa stvarima za iskuvavanje ubacite i svoju posteljinu/peškir ili šta već, to se pere na 90 stepeni, sasvim dovoljno da stvari mogu da se pomešaju..za šarene isto, neku svoju majicu, spavaćicu...to se u početku (bar meni) menjalo nakon svakog podoja pošto sam bila sva mokrauser posted image U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne touser posted image



(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 779
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:46:49   
Ana RR
Zato što je to pranje u hladnoj vodi i meni nije čisto. Jbg. Majice mm na kojima piše da se peru na 30 stepeni ja perem na 60, i ništa im nije. Boja ista a majica čista user posted image
A i zbog mašine, ako stalno pereš na niskim temp mašina se kvari.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:46:53   
Anoniman
tash, nije problem sa bele stvari, nego za sarene..

didy, pa i ja kontam da bi moglo tako nesto. ili neki prekrivac ubacim cisto da ga osvezim. . tako nesto
mojoj masini se desava i da skace kad je poluprazna, kao i kada je prepuna.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 781
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:49:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR
U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne touser posted image



sto vise za pranje, to vise za peglanje user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 782
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:49:03   
majathegreat
Ja sutra idem u Aksu da potrošim onaj šestomesečni bon. 7066,00 dinara. Znači pazarili smo kod njih, a to je sve za dete, preko 140000,00. Od početka godine smo kupili kod njih šetalicu, pokretni krevetić, autosedište, kišobran kolica, garderobe svega par stvarčica i možda jedna igračkica, jer to ne pazarim tamo. To je oko 40000,00. Sve ostalo su pelene, maramice, klopa i sokići. Kašice gotove nismo preterivali, uglavnom je jela domaće, ali sokiće jesmo. Na moju sreću, a na Aksinu žalost napunili smo godinu dana, pa nam više ne trebaju ni kašice ni ti bebeći sokići. Inače mi je Aksa bukvalno preko puta.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:51:44   
snješka
Ja sam jednom ubacila peškire, moj bade mantil (frotirni, jako kvalitetan i opran milion puta), pelene, i još neke bijele stvari, sve na 90 stepeni. Veš mi sav pobojio od bade mantila. Uopšte ne znam kako. Od tada sve perem na 60.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:53:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Meni je normalno da se peškiri, pelene, posteljina i donji veš iskuvavaju, što bi sa bebinim stvarima bilo drugačije...
Napunite mašinu tako što sa stvarima za iskuvavanje ubacite i svoju posteljinu/peškir ili šta već, to se pere na 90 stepeni, sasvim dovoljno da stvari mogu da se pomešaju..za šarene isto, neku svoju majicu, spavaćicu...to se u početku (bar meni) menjalo nakon svakog podoja pošto sam bila sva mokrauser posted image U svakom slučaju, nemojte samo da pomislite da nećete imati veša za pranje, sve,samo ne touser posted image





Meni je skroz fuj da ubacim svoju majcu uz stvari novorođenčeta, pa taman prala i na 1000 stepeni.
I ne otkuvavam posteljinu i peškire, čak kad mi je bio majstor nedavno, rekao je da proizvođači mašina ne preporučuju upotrebu tih programa, jer za njima više nema potrebe s obzirom na kvalitet praška. Ako je on lagao mene, i ja lažem vas. Navodno, te visoke temp kvare mašinu. user posted image
Inače, što se ne ubije pranjem, ubiće ga temperatura pegle.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 785
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 22:53:31   
pepeljuga
Hmmm, zasto ja nisam jos dobila taj bon? I meni je preko puta i bas puno sopingujem kod njih, rekose da ce javiti za bon i nista user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:00:17   
Anoniman
Ma, ja još uvek perem odvojeno Nešin šareni veš, jer nam se tako uvek poklopi, i tako mi je najzgodnije, do njegovog prvog rođusa nikad ništa nisam zajedno oprala...ali ja sam frik, a peškire ne peglam nikada, retko i posteljinu jer je uglavnom od krepa, i zato iskuvavam. Ni kuhinjske krpe ne mogu da zamislm da operem na 60 stepeni, kao ni donji veš.
A nešto mi ovo deluje kao offuser posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 787
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:00:38   
majathegreat
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Hmmm, zasto ja nisam jos dobila taj bon? I meni je preko puta i bas puno sopingujem kod njih, rekose da ce javiti za bon i nista user posted image

Ne dobiješ, nego odeš tamo i provuku ti karticu, pa vide.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:01:17   
majathegreat
Ne da ste off sa tim vešerajemuser posted image

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:03:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ma, ja još uvek perem odvojeno Nešin šareni veš, jer nam se tako uvek poklopi, i tako mi je najzgodnije, do njegovog prvog rođusa nikad ništa nisam zajedno oprala...ali ja sam frik, a peškire ne peglam nikada, retko i posteljinu jer je uglavnom od krepa, i zato iskuvavam. Ni kuhinjske krpe ne mogu da zamislm da operem na 60 stepeni, kao ni donji veš.
A nešto mi ovo deluje kao offuser posted image user posted image



Kuhinjske krpe i ja otkuvam, a sada evo jedno fuj pitanje, ali majke vas, koliko gaća vi to imate? Koje boje? Ma kako nakupite toliko gaća da ih otkuvate u mašini? Ja jedino da potrpam i babine i dedine sanašim pa da otkuvavam!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 790
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:04:05   
Didy
Tasho, pa neces ubaciti majicu svu od znoja ili prljavu od necega, vec ono sto obuces jednom i ubacis da se osvezi. Kad ti iscuri mleko na majicu ili spavacicu, to je ista ona fleka koja je na bebinoj garderobici. Doduse, u pocetku sam stvarno prala samo njegove stvari, kako je rastao, desavalo mi se da ubacim posteljinu, majicu i slicno.
Ja peskire, stolnjake i krpe otkuvavam, posteljinu, ves i svu garderobu perem na 40, retko, retko kad na 60. Ves nam je saren i kad bih ga otkuvala dvaput, mogla bih ga baciti. Da, imam i nekoliko bas tamnih peskira, njih perem na 40 ili na 60.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:06:47   
Anoniman
Moja mašina je 5kg, za nedelju dana skupim punu mašinu gaća, plus ubacim i mm-ove i Nešine potkošulje. Puna mašina bude, i ja opušteno perem šarene gaće na 95 stepeni, zabole me što promene boju...naravno, one fancy perem ručno, a ove bubregare za svaki dan, bole me baš što će guma da poplaviuser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 25.7.2011 23:07:10 >

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 792
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:08:18   
isidora88
ja sve bebece stvari perem na 60 stepeni i beli i sareni ves,nikada nista nije pustilo boju i uvek nakupim vesa da moram bar jednom dnevno da upalim masinu za matejin ves. uvek perem odvojeno nase i bebece.
a da ne budem off,uglavnom palim masinu nocu i tako stedim user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:08:29   
Anoniman
Ja nemam bubregare. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 794
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:09:13   
Verus
Pa kad smo offuser posted image a sto se gace moraju prati same??  Ako peres sav beli ves, a iskuvava se pa sto da ne zajedno?  Mislim, nisu us**e

O da, i sa drugom bebom, sve cu prati sa nasim zajedno posle 6 meseca.  Ako je dovoljno velika/velik da bude medju drugim ljudima u javnosti, onda mu je imunitet sasvim dovoljno dobar da deli masinu za ves sa svojom porodicom.  Mislim da preterano pazimo..


< Poruku je uredio Verus RR -- 25.7.2011 23:11:59 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:09:28   
Anoniman
Nemaš obične pamučne gaće? Šta da ti kažem, onda ne iskuvavajuser posted image
Verus, ne moraju posebno, meni se uvek toliko skupi.


< Poruku je uredio Nedja RR -- 25.7.2011 23:10:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 796
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:10:03   
Anoniman
Ja ne otkuvavam beli veš. Odatle je krenula priča. Ništa sem kuhinjskih krpa ne otkuvavam. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 797
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:10:11   
Didy

IZVORNA PORUKA: Tash
koliko gaća vi to imate? Koje boje? Ma kako nakupite toliko gaća da ih otkuvate u mašini? Ja jedino da potrpam i babine i dedine sanašim pa da otkuvavam!

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:10:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Nemaš obične pamučne gaće? Šta da ti kažem, onda ne iskuvavajuser posted image
Verus, ne moraju posebno, meni se uvek toliko skupi.



user posted image

Zovi na kafu kad se prolepša vreme. Ti ideš otkuvanih gaća, a ja neotkuvanih. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 799
   RE: Kucni budzet
25.7.2011 23:12:21   
Anoniman
user posted image Eto mene s prvim suncemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here