|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
8.2.2012 12:19:17   
Anoniman
U našem okruženju ima dosta parova koji su prošli golgotu sa zatrudnjivanjem i a onda i golgotu sa usvajanjem... Tako da je naša okolina dobro izdresirana da ne pita ništa na tu temu...

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 476
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
8.2.2012 14:56:23   
Ognjenka
Nas od rodbine skoro niko nista ne pita. Verovatno hoce kad odemo u selo.
Uglavnom najblizi znaju da imamo problem. Sa sestrom stalno pricam o tome, tata ne pita mnogo (mislim da ga je malo sramota jer su to za njega zenske stvari). Zna moja tetka, ne pita nista, samo kaze ako treba para da zovem. I hvala joj na tome.
Svekrva nista ne pita, neki put mi se cini da je nije ni briga. Zvala je da pita kako sam kad sam lezala u Frontu, ali ne pita ni sta sam tamo radila i zasto. Zaova takodje nista ne pita.
No, na poslu me svi dave. Alapace. I one starije me gledaju sazaljivo. Cula sam i da me zovu "ona sto nema dece" (ima nas dve sa istim imenom na poslu, imenjakinja ima dece), kao da mi je to pecat. Jedna mi rekla "Pa desi se da postanes JALOVA kad cekas sa udajom do 34". Idiot...

< Poruku je uredio Ognjenka -- 8.2.2012 15:00:04 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
8.2.2012 21:34:50   
plačljiva
Ognjenka,potpuno te razumem,i meni je slično okruženje na poslu user posted image  Zamisli moje koleginice kriju od mene kada im je neko iz porodice trudan!!!Neće da se hvale predamnom da mi kao ne bude teško user posted image  Skotovi...

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
8.2.2012 23:25:24   
Nataša1
Meni nikako nije jasno kako tamo neki nebitni ljudi imaju hrabrosti da me pitaju kad će beba, da li pokušavamo, jel planiramo...? Za mene je to jako intimna stvar i ne pitam o tome ni bližnje, a kamoli ljude koje površno poznajem.

A jako se trudim da ih izignorišem i da ne pokažem da me ta tema boli. I onda sam isfrustrirana jer bi im svašta rekla i sve po spisku, al ne mogu. Budem fina: "To je moja stvar, bićete obavešteni kad i ostali", ili "Biiiićeeeee, polaaako i slično" user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
9.2.2012 10:29:36   
branki*
ma,sta vas briga za te i takve!ja sam nekima namerno govorila da ne zelim decu,reko-vidim,i vi ste se usrecili!ili samo-bice kad bude,sta ja tu mogu?


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 0:02:06   
beka80
Za 9 godina braka sam se naslušala svakakvih pitanja i komentara, sve vi to zante, ali kakav lik je bio moj ( srećom) bivši direktor, to se retko viđa. Negde pred novu godinu je to bilo. Pričalo se o paketićima za decu naših kolega. Na neki moj komentar on je odgovorio u stilu - ma šta, tebi bi dali paketić i da nam doneseš sliku sa UZ. Ja u šoku, bez tekstauser posted image . Tek sam nakon pola sata shvatila šta mi je rekao. Srećom ne nerviram se previše zbog takvih stvari. Meni je u tom trenutku, a i sada je njegova glupost bila poprilično smešna.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 10:48:09   
plačljiva
Beko80,ne mogu da veruje,kakav je to čovek???user posted image  A meni oko nove godine kolege uvek kažu:"Ajde,pa iduće godine i tvom detetu da dajemo paketić"...Svi dobro znaju da se lečim od steriliteta...user posted image

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 10:52:45   
Ognjenka
Placljiva...tako i meni. Ali ucim da ih ne slusam.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 10:57:33   
cicimummy
user posted image user posted image user posted image za Ognjenku 

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 11:05:26   
Ognjenka
cici, mazi Petra od mene user posted image user posted image

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.2.2012 14:07:44   
beka80
Drage moje ženiceuser posted image user posted image sve ćemo mi to zaboraviti jednoga dana, baš kao da se nije nikad dešavalo.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.3.2012 0:26:17   
Mali Potter
I ja moram ovde da se nadovežem..
Naime, pratili smo folikule i na nesreću prvi ciklus koji smo pratili nije bio ovulatorni, medjutim pošto sam ja malo veći paničar, malo sam se uprpala i baš sam bila u bedaku što taj mesec ne možemo ništa da pokušamo..da nesreća bude veća moja ZAOvica je sve to prenela svekrivi i onda je ona pokušala da priča samnom u fazonu kako su današnje generacije "oštećena roba" i kako to u njihovo vreme nije bilo..
Zato od sada pa nadalje obećala sam sebi da nikome ništa ne pričam! Ono što treba da znamo, znamo samo ja i mm i niko više. A o radoznalim rodjacima i da ne počinjem, to je zasebna tema..user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.3.2012 0:35:45   
Mali Potter
Ovo me neodoljivo podseća na moju situaciju!! S tim što ja nikad nisam išla do kraja sa glumom, već su odustajali posle mog odgovora da nema ama baš ništa novo.. Mada ljudskoj gluposti nema kraja, tako da ima par slučajeva, konkretno jedna jetrva koja kad god dodje prvo me pomazi po stomaku (malo sam buckasta,pa ona verovatno konta da sam user posted image ) i onda naravno sledi čuveno pitanje "A jel ima nešto novoooooo" Onda ja odgovorim, "Ima, da znaš kako sam se lepo najela za ručak, imali smo sarme prste da pojedeš!!"

IZVORNA PORUKA: ALLEKS

Evo jos jedne price : Kada smo suprug i ja resili da se uzmemo, svi su mi gledali u stomak misleci da se uzimamo zato sto sam ja u drugom stanju... "Cestitamo, a jel ima nesto novo"? A ja kazem "Ako me pitate da li sam u drugom stanju, nisam"! A onda oni opet "Ma ne ne ne, nismo mislili na to, nego onako..."
A posto smo vec skoro dve godine u braku,a bebe nema, dusebriznici opet stupaju u akciju istim pitanjem... "Jel ima nesto novo?" Ja im onda ispricam sta sam sve radila prethodnih par dana... A oni nastavljaju i ako su sigurni da ti izbegavas da odgovoris na to pitanje "Ma pitamo te sta cekate vise"? - pri tome pogledom pokazuju na stomak.. Ja se onda namerno pravim da ne razumem sta me pitaju, samo da vidim dokle ce njihov bezobrazluk da ide...E kada dodjemo do konkretnog pitanje, ja se bas uvredim i kazem "Molim? Pitate me da li sam imala sex sa svojim muzem? Sram vas bilo...To
IZVORNA PORUKA: detlic

Odlican odgovor profesionalnoj zabadacici nosa u tudje stvari! Po principu: "Zaiskali ste - evo vam ga!! Obicno su to ljudi koji nemaju sadrzajan zivot, dosadno im je i onda "zabavu" traze u zivotima drugih ljudi. Ja imam drugi problem: moja okolina se "plasi" da cemo dobiti jos jedno dete, majka mi je rekla: "sad morate da se cuvate!!!" Sacuvaj me Boze! Deset godina se mucili da dobijemo prvo, a za drugo da se cuvamo!!! To je zloba i zavist, navikla sam!

je intimna stva[/color]r!"...Onda se taj neko zacrveni, pa objasnjava kako nije to hteo da pita..."
Ma uzas zivi, to je toliko primitivno da nema dalje... Isto kao kada devojku u godinama napadate kada ce da se uda, a od udvaraca ni traga, ni glasa...SAMO NAPRED DRUGARI, I POSTAVITE IH NA SVOJE MESTO...


(odgovor članu ALLEKS)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.3.2012 2:52:20   
maksmin
Kod mene je situacija da me prvo pogledaju u stomak, pa u oci. Onda su u rebusu, posto sam malo nabacila posle svadbe user posted image , onda u 50% slucajeva sledi pitanje: a jesi li?ima li sta novo? samo odgovorim sa BICE, i tu se sve zavrsava. pozz

(odgovor članu Mali Potter)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.3.2012 10:26:15   
vukosava
Da vam ispricam jednu anegdotu moju iz inostranstva. Ja sam mislila da su takve stvari rezervisane samo za nasa podneblja.
Imam jedno dete ali ona prica: "Kad ce drugo?"

Odem ja negde na pregled, ulazim unutra a njih tri zinule u mene: "Woooww, when is your due date?" (Jao, kad ti je termin?) A ja njima na to: "No, I am just fat, I am not pregnant" (Ja sam samo debela, nisam trudna). Nisu me kao cule, pitale da ponovim, ja ponovim jos jednom. A na to ce jedna od njih: "She is from Greece". Zapamtili su nekako da sam iz Grcke, nesto im prezime lici na grcko, ne znam zasto. Al cilj mi je bio da im kazem nesto neprimereno.

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.4.2012 17:37:49   
nata11
Devojkeee prvo ste me nasmejale, pa rasplakale e onda sam se iznervirala oko prica o svekrvama da sma morala da zapalim cigaretu. Meni se cinilo kao da sam kaznjena jer svi oko mene ili imaju bebe ili su trudni ali izgelda da nisam jedina i da se uvek tako pogodi. Ja se na takva pitanja samo okrenem i pravim se da necujem tako da su do sada svi skapirali da necu da odgovorim i kuliraju me. Ono sto je moyda nekome i cudno ali ja izbegavam da idem kod rodjaka koji imaju malu decu jer mi je nakon toga KATASTROFAAA tako da sam se dosta udaljila od i moje i mm rodbine.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.4.2012 18:05:00   
Sanchy
Sta da radis..dokoni ljudi vole da zabadaju nos u tudje stvari...mene na kraju niko nista nije smeo da pita posto sam ja rekla da mm i ja jos ni ne planiramo decu i ako smo pet godina bili u braku....jao tek onda su me svi napali kako je to najdivnija stvar na svetu kako ne znam sta propustam,ma ugusili su me nacisto...a kad god odem kod nekog sa malim detetom brze bolje se i vratim kuci jer me smori nevaspitanje i nemirluk deteta gde obicno roditelji pocnu jos da se svadjaju oko toga...stvarno idilicno....tako da kasno smo se odlucili za bebu ali smo je odmah i smuckali a sad tek niko nista ne sme da me pita posto mrzim da me bilo ko bilo sta zapitkuje....i to dam i do znanja,bas me briga....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
19.4.2012 21:30:54   
plačljiva
Nata11,ja sam vrlo slična tebi,i ja izbegavam da idem tamo gde ima dece jer sam posle u katastrofalnom stanju i samo plačem...Oko mene svi trudni...Danas sam se baš iznervirala,idem na posao kada u busu sretnem strinu od mm i ona mene pita:" Kada ćeš da obraduješ strinu?"user posted image  A ja joj odgovorim:"Za 10 godina,jer nemam još uvek posao za stalno.Ona je zanemela."user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
19.4.2012 21:38:44   
hanka
user posted image
E ako si joj rekla

< Poruku je uredio hanka -- 19.4.2012 21:39:12 >

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
20.4.2012 10:59:36   
Jole84
Plačljiva user posted image
Ja sam skoro jednoj isto tako dušebrižnoj rođaci rekla da ne planiram decu user posted image pa nek misli da je istina i da želim da putujem i provodim se.Bar će da me mrze,a ne da me žale.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
9.5.2012 9:57:10   
nata11
Meni su bas juce bili u goste kumovi koji su odrzali jednu u nizu zdravica o tome kako zele da krste nekoga user posted image mozete mislita kako sam lepo nakon toga spavala user posted image Trenutno je najtezi osecaj da gubim vreme i da prolazi dan po dan a ja stojim u mestu. Ali bice i prekosutra ti rezultati za HSG pa cemo videti sta dalje..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
9.5.2012 18:14:25   
plačljiva
nata11,znam kako ti je,mene više i ne može da pogodi ljudska glupost,navikla sam se na takva pitanja...
Meni je jetrva pre par meseci čestitala rođendan i poželela bebu,user posted image  a znam da zna da je to osetljiva tema za mene...user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.5.2012 21:27:24   
nata11
ah placljiva te cestitke sa zeljama za user posted image sam toliko primila... da sam odvajala svaki put po 100 dinara bila bih milioner.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.5.2012 21:46:14   
Ninnochka
Ubedljivo najgora situacija za mene je bila, kad sam posle ko zna koliko pokusaja da zatrudnim jedno jutro opet dobila user posted image , krenula na posao sva nikakva i sacuvaj me Boze...a onda je na mene naletela dusebriznica da me bas tada izreseta pitanjima, kad cemo, sta cekamo, itd...
Bilo je da poludis...user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
19.5.2012 20:18:46   
nata11
Ninochka ti dani su najgori, ja svaki put user posted image samo ti jos hvale saveti.

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here