|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
15.11.2018 21:02:30   
Sanjica26 RR
Još da nam kažeš koji je hotel, pa da možemo i mi sledece godineuser posted image

Planirali smo Egipat najviše zbog T. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
15.11.2018 21:19:52   
gagana83
Pisala sam vec negde, ali to ocigledno nije na ovoj temi. Hotel je Sunrise Royal Makadi, nalazi se 20 km juzno od Hurgade (taksi je 10 dolara) u zalivu Makadi koji je zapravo turisticko naselje prepuno hotela koji su povezani stazom za set_anje. Ja sam dugo istrazivala hotele i ovaj mi je bio idealan jer ima odlicnu plazu, korale, tobogane, animaciju... Za decu pun pogodak. Atmosfera je prelepa, opustena, stalno su neka desavanja, animatori perfektni, klopa odlicna, osoblje divno. Mi smo zaista odusevljeni, dobili smo i vise nego sto smo ocekivali. Od mene veelika preporuka.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
16.11.2018 10:20:33   
Maraj
Danas gotovo svi hoteli u Egiptu imaju tobogane i animaciju za decu...
Ja preporucujem hotele iz lanca Pick Albatros

Nego jeste culi da je Jagodina izasla na Crveno more user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
16.11.2018 11:49:28   
gagana83
Palma koji jase kamilu :DTobogane imaju mnogi, ali nemaju svi. Ili imaju dva-tri tobogana, a ne akva park. Mnogo je onih hotela koji imaju prave, ogromne akva parkove, ali cesto takvi hoteli nisu na plazi. A meni je nezamislivo da svaki dan po vise puta prelazim ulicu u Hurgadi. Nisam naisla na mnogo hotela po nama prihvatljivoj ceni koji imaju i akva park i odlicnu prirodnu plazu(ne plicak u nedogled i vestacku lagunu) da su na samoj plazi i da imaju dobre recenzije. To su bam bili glavni kriterijumi. Svakom je falilo po nesto.Albatros White beach se meni svidja, ali nam je skup, a i vise je za manju decu. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
16.11.2018 12:34:37   
Didy
Prelepo izgleda, Gagana. 😍 Koliko vas je izašao aranžman ako nije tajna?Mi planiramo ove godine krajem aprila, početkom maja na prolećnom raspustu da idemo u Egipat. Mislim da je prijatnije nego u julu, avgustu. Kaže moj muž - Egipat na proleće, pa na leto ko čovek da idem u Grčku. 😂😂😂

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
16.11.2018 12:57:02   
gagana83
Mi smo se dvoumili da li novembar ili prolecni raspust. Odlucili se za novembar jer je temperatura mora mnogo veca nego na prolece.6 noci smo platili oko 1100e. To je cena sa svim taksama, vizom i osiguranjem. Na one cene koje vidis u cenovnicima dodaj 25 $ po osobi za vizu(ili 12$ ako vize uzimas u ambasadi u Bg-u) i oko 50€ po osobi za avio takse. Mi smo uplatili cim su izbacili cenovnike, i to je bila dobra odluka, jer su kasnije cene bile dosta vece. A vidim da su cene za prolece dosta vece nego sto su bile. Moja drugarica je isla 7 dana pre nas, 9 noci po osobi je kostalo koliko i nas 6,nesto losiji hotel ali solidan. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
16.11.2018 12:57:43   
gagana83
A Grcka na leto se podrazumeva :D

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
22.3.2021 12:35:49   
dunja RR
Evo da kopram i ovde


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kairo je jedan potpuno anarhičan grad, drugačiji od svih gradova na svetu. Ogroman grad, nama je vodič u Kairu bila naša žena (tada imala nekih 60-ak) koja tamo živi već par decenija, i rekla nam je tada, pre 18 godina, da je Kairo tada imao 30 miliona stanovnika (nezvanično, jer rođenje ženske dece ne prijavljuju da ne bi morali da ih školuju), a zvanično je tada imao 16 milona. Znači sada ima sigurno puno preko 30 miliona, onaj ko nije bio ne može ni da zamisli kako to izgleda.
Veća anarhija verujem može se doživeti samo u Indiji, samo što je bitna stavka da je Kairo muslimanski grad sa preko 30 minion stanovnika. To nisu muslimani koje ćete sresti u Hurgadi, Dubaiu, ovo su radikalniji islamisti, ne baš kao npr u Avganistanu, ali blizu.
Ja sam bila pre 18 godina, u neka lepa vremena kada je sve bilo sjajno, pa opet, osećala se i tada neka napetost.

U Kairu 99 % muškaraca ima pečat na glavi od klanjanja, i što je jači pečat, oni ponosniji, i to vam stalno napominju u razgovoru. Mi smo upoznali dosta ljudi tamo, i muslimana, ali i dosta Kopta u Hurgadi i strašne stvari smo čuli o tome šta se dešava tim ljudima u 21. veku. To niko nigde ne izveštava, tako da ljudi i ne znaju koliko je Egipat zapravo jedna jako opasna zemlja.

Samo da napomenem, mi nismo u Kairu bili na izletu, mi smo u Kairu bili 4 dana (+ 8 dana u Hurgadi), iznajmili smo taksi (10 funti ceo dan) koji nas je ta 4 dana vozio na sva moguća i nemoguća mesta u gradu.
Išli smo i sa agencijom u muzej koji je fantastičan, obišli piramide, sfingu ali smo ostala 3 dana u svojoj režiji videli još puno toga. Lud grad.
Hurgada VS Kairo, dva različita sveta.


Ali što kaže Fil, treba ga videti.
Tako da isto kao Fil, ne planiram skoro.

S čita svašta o raznim zemljama, i stalno me pita u posldnje vreme da li ćemo zajedno ići da vidimo piramide. I uvek mu kažem sada ne, možda za par godina, (nadam se).


< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2021 12:40:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 13:33:41   
Didy
Evo mene opet na ovoj temi posle 3 i po godine. Još uvek nismo realizovali Egipat, a ove godine će prolećni raspust biti od 15. do 25. aprila, taman da odemo na 10 dana. 

Čitala sam na netu, pričala s poznanicom koja ima agenciju, poslala mi je neke ponude, ali i dalje imam neka pitanja, pa bi mi značilo iz prve ruke od iskusnih. 😀Idemo u ovom periodu prvenstvo zbog ekskurzija jer mislim da je u julu i avgustu pretoplo. Na koje ste išli ekskurzije i kakvi su utisci? Kairo i Giza sigurno, a za ostalo nisam sigurna.Cene su otišle gore i za Egipat. Ispod 2000 evra nema ništa za nas, pristojne opcije ne idu ispod 2500 evra. Uzmimo u obzir i da to nije sezona, na leto su još veće cene.Dobila sam ponudu za Soma bay. Da li ima neke prednosti biti u Hurgadi ili je bolje biti izmešten?Čitala sam na netu T vode, oko 22-23 u proseku. Da li se neko kupao u ovom periodu? Nije mi akcenat na plaži i kupanju, ali valjda nećemo u jaknama biti. Šta to tačno znači - da li se može kupati, sunčati?Svi ostali komentari su dobrodošli. Možda ima nešto što nisam pitala, a trebalo bi da znam...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 13:55:49   
dunja RR
Didy, jel u Vojvodini beše ranije raspust?
Ja sam nešto kontala da je za nas kraja prila i početak maja, do 3. valjda?

IZVORNA PORUKA: Didy

Evo mene opet na ovoj temi posle 3 i po godine. Još uvek nismo realizovali Egipat, a ove godine će prolećni raspust biti od 15. do 25. aprila, taman da odemo na 10 dana. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 14:06:55   
Ana RR
U Vojvodini je ranije jer je katolički Uskrs 17. aprila. Pravoslavni je 24. tako da će kod nas raspust verovatno biti od 22. aprila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 14:07:36   
dunja RR
Ja sam išla na Safari izlet, vožnja džipovima po pustinji, ručak u beduinskom selu, šetnja po dinama, veče u pustinji, super je bio izlet.
Išla sam na Rajsko ostrvo, tu smo ronili na otvorenom moru, i bili neko vreme na Rajskom ostvru, kupali se,isto super.
Bila sam na izletu do Karnaka i Luxora, doline Kraljeva, dolina Nila, ručak na Nilu, dug je i naporan izlet (ceo dan traje, od 6 ujutru do kasno uveče), meni je bio lep, sve sam obišla, videla, odslušala vodiča, dok je dobar deo grupe izlet (posebno poslednji deo izleta) prespavao u busu, umorili se.

I posle 7 dana u Hurgadi, otišli smo za Kairo, u kome smo bili 4 dana, tako da smo sve obišli, nešto sa vodičem i grupom, nešto sami. Totalno anarhičan grad, drago mi je da sam ga videla.


Možda mi je safari bio najbolji izlet, recimo.


Ja bih rekla da se može kupati u aprilu, mi smo bili krajem septembra, bilo je jako toplo. Ali recimo, bila sam u Dubaiu u drugoj polovini aprila, i početkom maja (to je najbolje vreme za ići u Dubai), bilo je skoro nepodnošljivo vruće već tada. Na plažu sam išla rano ujutru, posle nema šanse. Znam da je Arabijsko poluostvro možda malko toplije od Egipta, ali ovako laički, ja bih rekla da je i Egipat ok tada, za kupanje.



IZVORNA PORUKA: Didy


Čitala sam na netu, pričala s poznanicom koja ima agenciju, poslala mi je neke ponude, ali i dalje imam neka pitanja, pa bi mi značilo iz prve ruke od iskusnih. 😀Idemo u ovom periodu prvenstvo zbog ekskurzija jer mislim da je u julu i avgustu pretoplo. Na koje ste išli ekskurzije i kakvi su utisci? Kairo i Giza sigurno, a za ostalo nisam sigurna.Cene su otišle gore i za Egipat. Ispod 2000 evra nema ništa za nas, pristojne opcije ne idu ispod 2500 evra. Uzmimo u obzir i da to nije sezona, na leto su još veće cene.Dobila sam ponudu za Soma bay. Da li ima neke prednosti biti u Hurgadi ili je bolje biti izmešten?Čitala sam na netu T vode, oko 22-23 u proseku. Da li se neko kupao u ovom periodu? Nije mi akcenat na plaži i kupanju, ali valjda nećemo u jaknama biti. Šta to tačno znači - da li se može kupati, sunčati?Svi ostali komentari su dobrodošli. Možda ima nešto što nisam pitala, a trebalo bi da znam...



< Poruku je uredio dunja RR -- 3.2.2022 14:13:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 14:33:49   
dunja RR
Pa to Anči, ja sam skoro slala upit za rezervaciju za smeštaj za raspust, računala sam da je raspust od 22.4. do 3.5.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

U Vojvodini je ranije jer je katolički Uskrs 17. aprila. Pravoslavni je 24. tako da će kod nas raspust verovatno biti od 22. aprila.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 14:53:37   
Didy
Da, Dunja, kod vas je raspust u tom periodu. Meni bi još više odgovaralo da idemo tad, toplije je, ali verujem da će i u 2. polovini aprila biti dovoljno toplo za kupanje i kuliranje na plaži. Kod nas je nedelju dana ranije zbog katoličkog Uskrsa jer spajaju oba Uskrsa da budu na raspustu ako je izvodljivo. 

Hvala, Dunja. A vidiš ja taj izlet džipovima odmah otpisala u startu u fazonu - To je bezveze.Krstarenje Nilom i Luksor smo isto planirali, da. Za Rajsko ostrvo se dvoumim. Gledala sam neke snimke, mene posle Elafonisosa i onog raja tamo ništa više ne može zadiviti. 😉Kakve prednosti ima da hotel bude baš u Hurgadi? Ili nema nikakve? 


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 15:03:59   
dunja RR
Rajsko ostrvo je dobra stvar zbog ronjenja, jer takav podvodni svet kao u Crvenom moru ne postoji u Grčkoj, ja zapravo uopšte ne mogu da poredim Crveno more i Jonsko, ili Egejsko, različita su.

A samo Rajsko ostvrvo, kao ostrvo je malo, pretrpano turistima, to je fora samo za izlet, tako opet ne bih poredila sa Grčkom, potpuno su različite stvari.


Izlet sa džipovima je zanimljiv zbog te vožnje u pustinji, pa se onda bude par sati u Beduinskom selu, vidite kako oni žive, obilazite kuće, vidite decu kako skromno žive, umotane žene vam peku njihove recimo palačinke na kamiljoj balegi (i super su ukusne), pa ručate tamo, super je bio ručak, sli se sećam da su bili ćevapi user posted image
Meni je generalno u Egiptu hrana ostavila najlošiji utisak, ali uzmi u obzir da sam ja baš davno bila, verujem da su popravili to u međuvremenu. Nama su samo služili belo piletinu, koja garant nije bila od pileta već od goluba, jer ono pileta videlo nije.

Pa ćeš doživeti na tom izletu fatamorganu, tj. videčeš jezero koga nema, ali ga vidiš, stvarno, svi smo ga videli, usred pustinjeuser posted image


Meni je taj izlet ok. Zapravo vidiš kako su Beduini nekada živeli. Uveče vas odvedu da slušate tišinu u pustinji, baš pravi tišinu, ne čuje se ništa, jer i nema ničeg. Baš onako čudno iskustvo, nema šta da šušne, naravno, bitno je da cela grupa duboko udahne, i ćuti user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.2.2022 23:26:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 15:17:47   
dunja RR
Pa otkud znam, u Hurgadi, tj. ja bih rekla da smo bili u Hurgadi, ali ne u centru, nego baš van, išli smo onim njihovim kombijima nekih 10-ak minuta do centra, to je sve blizu. Verujem da se za ovih 17 godina, od kako sam ja bila, Hurgada izgradila i proširila, ali nije ona ne znam kolika, nije puno velika.

U centru ima brdo prodavnica, mi smo uglavnom išli u koptske (prepoznaš ih po tome što je iznad koptskih uvek ikona Svetog Đorđa), a tamo gde nema ikone, to su radnje koje drže Muslimani. Ima lepog i jeftnog srebra, pamuka, začina, proizvida od kamilje kože. Mi smo voleli da pričamo sa Koptima, slušamo priče koje nigde ne mogu da se čuju (istinite ali strašne, o njihovom životu u manjim smetima u Egiptu, odakle muškarci dođu da rade na moru, da prehrane porodice. O tome šta se njima dešava kao manjini u Egptu, ćuti se u javnosti.).


A sad ne znam šta znači van Hurgade, misliš na one Resorte koju su baš odvojeni? Mi smo te resorte videli kada smo u konvoju putovali ka Kairu. Ne znam kako su ti ljudi dolazili do Hurgade, tj. do centra, jer ne verujem da tamo idu oni mini kombiji. Ali deluju mi previše luksuzno, tako da mislim da to naše agencije i ne nude.

Ili misliš na te hotele koji nisu baš u centru? Meni je to svejedno, možda bolje biti malo van, izmešten og gužvve, a opet uveče brzo stigneš tim kombijima do centra. U centru je uveče baš puno ljudi.

IZVORNA PORUKA: Didy

😉Kakve prednosti ima da hotel bude baš u Hurgadi? Ili nema nikakve? 




< Poruku je uredio dunja RR -- 3.2.2022 15:22:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 16:14:55   
Didy
Hvala, Dunja. Imamo još vremena da osmislimo sve, ali lepi je čuti iskustva iz prve ruke.Soma bay je sat vremena udaljen od Hurgade. Koliko sam shvatila, tu su samo hoteli. Vidi na mapi. Ne verujem da ćemo ići eto tako malo do Hurgade da prošetamo uveče. Zato pitam da li je bolje biti u Hurgadi ili bar u dometu ili ništa ne propuštamo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 17:16:11   
dunja RR
Didy kapiram, to su onda resorti izgradjeni u poslednjih 15 godina, mi kad smo bili to je sve bila pusta obala. Kada smo isli ka Sudanu ceo potez uz obalu je bio prazan, a na potezu od Hurgade do Sinaja bilo je samo part risorta koje smo videli na putu za Kairo. Preko dana ti je potpuno svejedno da li ste blizu Hurgade, ionako ste samo na hotelskoj plazi i bazenima. Za uvece, zavisi koliko puta zelite ici do grada, mi smo isli mozda 3 puta. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 20:04:49   
dunja RR
Htedoh reći pa zaboravih, mi kada smo išli, doduše nas dvoje, mm i ja, bez dece, tada pre 17-18 godina, platila sam aranžman preko Kontikija, za nas dvoje 350 eura user posted image , 7 dana Hurgada, i 4 dana Kairo. Iz Beograda avionom do Hurgade, smeštaj 7 dana u Hurgadi, neki hotel recimo da je bio 4 zvezdice, ili jake 3, ali skroz ok, 2 lepa bazena, imao je svoju plažu, tj. mol, nije baš klasična plažalepo je izgledalo sve, ništa specijalno (ne sećam se da li je bio polupansion ili punpansion), prevoz autobusom od Hurgade do Kaira, u Kairu smeštaj 4 dana, odličan hotel sa 4 zvezdice u centru, u orijent fazonu (doručak ili polupansion, opet nema šanse da se set___im, šta od ta dva), i onda avion Kairo-Beograd, sve za nekih 350 eura, za nas dvoje. Ali Egipat je tada tek krenuo da bude popularan ovde, i bilo je mnogo opuštaenije tamo, u odnosu na sada, još uvek je na vlasti bio Mubarak, a prošlo je dovoljno vremna od ranijih terorističkih napada, npr onog na nemačke turiste kada ih je puno poginulo, i ljudi su počeli to zaboravljaju (iako su nam pokazali mesto gde je bio napad, sećam se, kada smo putovali za Luksor i Karnak, i ispričali nam o tome). Hoću reći, išli smo u nekoj među fazi, kada se osećala bezbrižnost u vazduhu.

Ne sećam se da li je u tih 350 eur ulazila i viza, ili je čak nismo ni plaćali, tj ja.

Mm tada nije imao srpsko državljanstvo, naknadno je dobio (on je iz BIH), tako da nije mogao da dobije automatski vizu za Egipat kao mi iz Srbije, pa sam išla u ambasadu Egipta da molim i nekako sam mu završila da dobije vizuuser posted image Čitava procedura je bila, morao je da se prijavi da živi kod nekog mog kolege, morao je da izađe iz Srbije, pa uđe opet (iskoristili smo taj momenat za izlet u Bijeljinu, koja je taman na granici, a moja baba je odatle), jao Bože sada mi se vratio film koliko sam se namučial za tu vizu, sve zbog letovanja u Egipat, na koje sa meni išlo, njemu i nije. Ali je posle bio oduševljen, to nam je stvarno jedno od najlepših letovanja, iako sam se ja vratila sva u ranama posle ronjenja, pisala sam na nekoj od ranijih strana user posted image

< Poruku je uredio marketing RR -- 3.2.2022 22:23:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 22:30:58   
marketing RR
Videh sada na mapi gde je, da tuda smo prošli kada smo išli za Luksor, čini mi se baš na tom mestu gde je zaliv, put skreće ka Luksoru, do zaliva put ide uz obalu. Pre 18 godina ničeg nije bilo tu, sve je to sagrađeno nakon mog boravka u Egiptu.

IZVORNA PORUKA: Didy

Hvala, Dunja. Imamo još vremena da osmislimo sve, ali lepi je čuti iskustva iz prve ruke.Soma bay je sat vremena udaljen od Hurgade. Koliko sam shvatila, tu su samo hoteli. Vidi na mapi. Ne verujem da ćemo ići eto tako malo do Hurgade da prošetamo uveče. Zato pitam da li je bolje biti u Hurgadi ili bar u dometu ili ništa ne propuštamo.

Soma bay

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 22:36:07   
Didy
Jao, Dunja, a sada oko 700 evra po osobi neki solidan hotel, nikakva ekskluziva. Evo baš pitam mm zašto nismo išli ranije. Njemu se ni sad nešto baš i ne ide, a ja se u poslednje vreme tako zanimam za orijent i istok.

Za ovaj hotel za koji sam dobila preporuku piše da ima divnu peščanu plažu, čak da ima neki manji koralni greben na jednom delu gde dolaze kornjače. Plažu hotela baš svi hvale, na raznim sajtovima i stranicama gde sam pretraživala. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 23:06:16   
dunja RR
Da videh baš da ga radi agencija A1, sa njima smo išli u Tursku, i deluje tvoj hotel perfektno, mnogo bolje od onog u kome smo mi tada bili, ali tada nije bilo tako lepih hotela kao danas,, davno je bilo. Ali nama je stvarno bilo prelepo, baš sam zavolela Egipat tada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 23:33:55   
dunja RR
Videh sada na Vikipediji da Hurgada ima preko 200.000 stanovnika, hahahha, kažem mm taj podatak, kaže on - pa ja taj grad uopšte nisam video, u smislu, toliki grad, pa gde smo mi bili? Ja nisam imala pojma da ima toliko, delovala mi je manje, tipa malo veća od Buve (baš sam promašila) ali mislim da je tada i bilo manje stanovnika (ne baš kao Budva, tu sam omanula), verujem da je puno narasla za to vreme od kada smo mi bili.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
3.2.2022 23:38:12   
dunja RR
Ali zato je Kairo, kada smo mi bili imao 30.000.000 stanovnika (slovima trideset_ miliona!) user posted image (16.000.000 zvanično, ali nam je vodič, naša žena, ako se dobro sećam istoričar, od tada 60 ak godina koja živi skoro ceo život u u Kairu, rekla da ne prijavljuju žene tj žensku decu kada se rode, da ih ne bi morali školovati, tako da su zato neslaganja između pravog stanja i zvaničnih podataka. Sada verujem ima mnoogo više. Ma potpuno, lud i anarhičan grad. Hurgada i Kairo, dva kraja sveta, potpuno različiti, kao da su na drugim planetama.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.2.2022 23:39:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
4.2.2022 11:44:00   
Didy
Dunja, mnogo mi se sviđa ta varijanta da se ide i u Kairo na par dana. Nama je sad stvarno akcenat na ekskurzijama, zato i idemo s proleća, pa mislim da bismo radije to uzeli da ima u ponudi. Hotel, all inc i sve ostalo nam ništa ne znači, to smo i posle Turske konstatovali. Deca vole tobogane, ali mislim da će im ovde ronjenje biti najzanimljivije. Još smo sad Sofiji za rođendan kupili i akcionu kameru, probali smo je u akvaparku u Mađarskoj, baš lepe slike pravi pod vodom. 

Evo sad mi javlja ova poznanica iz agencije da je Big Blue izbacio ponude za Egipat i da je povoljnije, 2077 evra je ovaj naš hotel za nas, nema bolja ponuda trenutno. Verovatno ćemo ga uzeti, samo da na miru s mm sednem i dogovorimo sve. A prvobitni dogovor je bio da ove godine idemo na skromnije letovanje. 🤔 Rekoh - Ovo je proletovanje  nije letovanje, ne računa se. 😉 😀 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uskršnja URADI SAM KLACKALICA
videophoto
Da bi ove godine dete napravilo posebnu Vaskršnju čestitku – napravićemo ovu klackalicu Uradi Sam Uskršnju Karticu.
MOJ MUŽ NE VOLI JAVNO
Ljubav ne mora da bude glasna i javna da bi je svi videli, iako je u redu ako jeste.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here