|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 9:16:11   
Maraj
Dunja citam sta pises, i vraća mi sr sećanje user posted image
Mm I ja smo bili 2004.god prvi put. I to što kažeš za te nemačke turiste, i nama su pričali, mislim da kada smo bili da posetimo Hatcepsut, pa one stene...kazu da su ih iz tih stena, sačekali, i kada su nemački turisti izasli iz busa, sve su ih pobili. Zato je išao i onaj konvoj autobusa iz Hurgade ka ostali izletima i Kairu. Mislim da je 60 autobusa bilo u konvoj, kada smo mi isli, sa policijsko pratnjom. Plus kada smo prolazili Kairo,vodič nam kaze da su neki turisti iznajmili auto i zalutali u Kairu. Nikad ih nisu našli, samo su auto kasnije nasli.... ne znam ,svega smo se tamo naslusali.... cudan narod. Sa još čudnijim ubedjenjima. Kasnije smo isli jos jednom 2008god. Oba puta kao momak i devojka. S tim da drugi put nismo hteli da izlazimo iz hotela, ono da obilazimo znamenitosti... ne znam. Nismo se osećali bezbedno i to mi jako smeta. Kada smo se vratili, tura posle nas te 2008.god, bila je teška saobraćajna nesreća, poginuli su naši turisti. Oni ludacki voze te autobuse, na tim izletima. Kazu i da ne polazu vozački... ne znam...mi smo bili, videli kao "klinci"... sada sa ovoliko pameti i iskustva, ne znam dal bi išla ponovo.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 10:06:57   
dunja RR
Maraj, i mi smo 2004. išli user posted image


Ja sam i ranije pisala u ovoj temi, ja nemam hrabrosti da ponovo idem, mislim da je to vreme kada smo išli bilo najbolje vreme za otići, osećala se bezbrižnost u vazduhu, a onda nakon par godina, nije to bio Egipat koji poznajem, i u koji želim da idem. Ali se nadam da će se to nekada promeniti, volela bih nekad sa decom da odem.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.2.2022 10:08:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 11:57:27   
Maraj
Dunja, ko zna, možda smo i bili tada 2004 u istom konvoju user posted image
Da i ja bih volela sa decom da odem, ali ne vidim skoro mogućnost za to. Ne želim, sa strahom za sopstvenu bezbednost i bezbednost dece, da idem na odmor.
Zato smo mi tada 2008.isli ali smo se dogovorili da nećemo izlaziti iz kompleksa hotela.
Sada, mi ni to nikako nije opcija (da ne izlazim iz hotela)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 12:18:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

i nama su pričali, mislim da kada smo bili da posetimo Hatcepsut, pa one stene...kazu da su ih iz tih stena, sačekali, i kada su nemački turisti izasli iz busa, sve su ih pobili. Zato je išao i onaj konvoj autobusa iz Hurgade ka ostali izletima i Kairu.



Da tačno tu su nam prčali, sećam se kao da je juče bilo...


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 12:31:51   
dunja RR
A apropo bezbednosti, meni su recimo i na bazaru u Istanbulu, tj. na Kapali čaršiji, a i na bazaru u Kairu, pričali istu priču - ako uđete u prodavnicu i ponude da vam da uđete u lift, kako bi vas poveli u magacin da vam pokažu veći izbor, nikako ne ulazite u lift, jer ko god je ušao u lift, nikada više nije pronađen (tj. žene postaju seksualno roblje). Ta mi je priča onako baš jeziva, ali istu su nam pričali eto i u Turskoj i u Egiptu, kažu da je puno belih žena tako nestalo i nikada nisu pronađene.
Ja sam u svakoj prodavnici zagledala, da li postoji lift, ali nikada ne videh ništa slično.

S obzirom da sam plavuša, baš sam imala problema u Istanbulu (tipa šetam ulicom i neki Turčin me uštine za pozadinu, to oni redovno rade, nema šanse da provališ ko je uradio jer je gužva. Putovala sam tada u Tursku sa mojim bratom i mojom najboljom prijateljicom, koja je crnka, i tamnog tena, i njoj se to nikada nije desilo. A u Egiptu smo imali kuvara koji je stalno prilazio za naš sto kada dođemo na ručak, večeru, i donosio nam najbolja jela user posted image i otvoreno pred svima izjavljivao da je zaljubljen u mene, i molio me da ostanem u Hurgadi, to je toliko bilo smešno, nismo mogli da ga se otresemo, a sve samo zato što sam plavuša user posted image Imamo čak i sliku sa njim, nas troje na slici, kada smo kretali za Kairo, neko nas uslikao, na oproštaju user posted image Ali ti muslimani u Hurgadi su bezazleni, za razliku od onih u Kairu, oni belkinje ne podnose, tamo su nam odmah rekli da u Kairu obavezno hodamo pokrivenih ruku (nikako bretele) i dole, pantalone ili dugačke suknje.

Na bazaru u Kairu sam kupila predivne srebrne minđuše, za neke smešne pare, i iako sam posle toga kupila i podobijala jako puno minđuša, jer je to jedini komad nakita koji volim, ove iz Kaira su mi dalje nekako omiljene i najlepše. I jako kvalitetne, sa tirkiznim kamenom su, u obliku cveta, baš ih volim.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.2.2022 12:40:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 12:39:53   
dunja RR
E da, i recimo Egipćani nikada nisu dodirnuli neku od naših žena, ni ovaj kuvar niti bilo ko, jednostavno, kod njih se zna da se tuđa žena ne dodiruje.

A kada sam na ronjenu bila ispovređivana, da se ne ponavljam pisala sma ranije, kapetann broda, koji mi je pružao prvu pomoć, nije hteo da krene da mi stavlja jod na rane dok nije došao mm (a on se kao za inat poslednji vratio na brod, užiavo čovek u ronjenju). Nije hteo ni smeo taj Egipćanin da me dodiruje, pa je čekao mm da dođe, i njemu dao gazu i jod da me macka.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

A u Egiptu smo imali kuvara koji je stalno prilazio za naš sto kada dođemo na ručak, večeru, i donosio nam najbolja jela user posted image i otvoreno pred svima izjavljivao da je zaljubljen u mene, i molio me da ostanem u Hurgadi, to je toliko bilo smešno, a sve samo zato što sam plavuša user posted image Imamo čak i sliku sa njim, nas troje na slici user posted image Ali ti muslimani u Hurgadi su bezazleni, za razliku od onih u Kairu, oni belkinje ne podnose, tamo su nam odmah rekli da u Kairu obavezno hodamo pokrivenih ruku (nikako bretele) i dole, pantalone ili dugačke suknje.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 13:38:56   
Maraj
Boze dunja user posted image
A ja klinka (20 god tada) otisla u Kairo u teksas miniću i majici na bratele. Uzas koliko su mi se unosili u facu. Nisam ispustala ruku mm od straha. Tako hodajući jedna zabradjena žena me je tasnom udarila po nozi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 13:40:58   
Maraj
A da...apropo dodirivanja... mi kada smo isli na Giftung, u grupi su bile neke 3 devojke. Boga mi, ovaj jedan egipcanin je tako "srdacno" masirao jednu od njih na brodu, da mislim da mu se slošalo user posted image - mozda je nju masirao jer je bila sa još 2 drugarice user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 7.2.2022 13:41:30 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 13:49:32   
dunja RR
user posted image mooožda, mada ja to ne mogu ni da zamislim user posted image
Kodnas u maserke bile žene, i to bih rekla da nisu Egipćanke, već neka Južnija Afrika rekla bih.


Veruj mi i dan danas se sećam kako sedim na brodu krvavih nogu, kapetan stoji pored mene sa jodom, i kako se koji muškarac iz naše grupe popne na brod, uz one merdevine, kapetan me pita "izdisjurhazbend" user posted image a ja samo nou,nou, nou, moj hazbend je došao baš poslednji user posted image


IZVORNA PORUKA: Maraj

mozda je nju masirao jer je bila sa još 2 drugarice user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 13:52:26   
Maraj
Hahaha dunja, bas se ismejahuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 13:57:13   
dunja RR
A pošto je posle ronjenja išao ručak na brodu, u okviru tog izleta, naravno ćevape su nam spremali user posted image , a ja se između ostalog na ronjennu nabola na ježa (+ na korale, + mi celu butinu ožarila neka gadna meduza), u svakom prstu desne ruke mi je bolja od 10 cm (tamošnji ježevi su malko veći od naših), i kapetan me poveo u kuhinju, pomerio ćevape, i rekao mi da stavim ruku iznad ugrejanog šporeta na plin, tako da se tada pekla moja ruka umesto ćevapa, neko vreme. Ako se dobro sećam, prvo sam malo uljem namazala ruku, i ladno su se sve bodlje istopile na toj visokoj T, tj deo bodlji spolja, onaj mali deo koji je ušao pod kožu ja ostao, ali nije bolelo, samo me svrbelo par dana, tu gde su te crnu tačkice ostale, posle su i one nestale.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.2.2022 13:59:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 14:05:10   
Maraj
Eto...ne bi ni znala da se tako "spasis" od bodlji user posted image

Meni bilo muka na brodu,nakon ronjenja, pa nisam rucala. Bila sa njima neka ruskinja, pa mi ona dala lek za mucninu.
Mi smo imali "peh" na brodu ... kada smo prolazili korale, brod nam se nasukao na njih. Egipcani su poskakali u vodu, ne bi li odglavili brod od korala. Ma bas su se uplašili, ovaj jedan je nokat na nozi odvalio na koralima. Ni malo prijatna situacija. Posle sam mislila, sta bi bilo da se brod "rasparao" odozdo, na sred crvenog mora....
Ma idi....bas smo izgleda imali "dogodovstina" na tom putovanju, i vi a i mi user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 14:15:44   
dunja RR
Eto vidiš, i vi!

Ma meni su zapravo isto kao vama, ti korali napravili problem, tj. prvo jež, pa korali. Jer ja sam se prvo na nekom koralnom sprudu nabola na ježa, tj. ruku, sam nabola, i sad, em one bodlje vire iz ruke, em boli, ja u strahu da opet ne stanem "rukom" na nekog ježa, a na nogama sam imala peraja, i kontam noge su mi kao bile bezbedne, ja perajima stanem na koral, da bi ga prešla nogama, i kada su me videli Egipćani sa ostalih brodova krenuli su da se deru na mene, na engleskom naravno "nemojte hodati po koralima!!!", jer su njima korali zaštićeni tamo zakonom, niko ne sme da gazi po njima, da ih iznese iz zemlje, znam da na aerodromu zaplene prtljag ako ima korala u njemu. Elem, kako su oni krenuli da se deru, ja se prepala, i spustila se, i nekako sam, sišla s atog spruda, i skroz ogulila noge o korale, a korali su malo otrovni, pa je to baš peklo, a usput me ožarila meduza, i to celu butinu pozadi, ja to uopšte nisam oset_____ila, jer sam se skocentrisala na bodlje i korale, Tek kada sam se pela na brod, žena sa susednog broda (sećam se bili su turisti iz Sarajeva), mi je doviknula na našem jeziku, ženooo, baš te unakazila, stavi crnu luk na to, pomaže user posted image A ja u tom trenutku nisam ni znala da me ožarila meduza, i nisam znala o čemu ona priča! ja nisam videla svoju nogu otpozadi, jer me tada više pekao predni deo butina od korala, i ruka od ježa. I u tom trenutku od šoka, dobijem i menstruaciju, krenulo da mi lije iz noge, a svi na brodu su zapravo mislili da je ta krv od rana (rane na nogama, od korala, jesu malo krvarile, ali ne baš toliko). Užas user posted image


Opet sam smorila sa ovom pričom, izvinjavam se, već sam pisala ranije ove dogodovštine user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.2.2022 14:22:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
7.2.2022 14:22:35   
Maraj
Jao ti si se bas "osakatila" tamo.
Da, znam da su njima korali zakonom zaštićeni. Zato, mozes misliti paniku ovih egipcana sa broda, kada im se ceo brod nasukao na korale. Bas je bilo jezivo. Golim nogama su poskakali na korale i gurali brod. A meni samo u glavi bilo, Boze, samo da se živi vratimo(da brod nema "rupu" odozdo)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 10:03:00   
Didy
Jao, Dunja, čitala sam tvoju epizodu sa koralim, meduzama i ostalim dogodovštinama na prethodnim stranama. Smejala sam se na sav glas! 😀 

Mi još nismo rezervisali, a ja sam načisto i kad idemo i koji hotel, sve sam iščitala, pregledala...Nervira me mm, a nikako da prelomim definitivno. Rekao je - Tebi sve prepuštam, ti sve nađi, organizuj (ko i uvek), samo javi kad da uzmem slobodne dane. Nervira me jer vidim da ima neku zadršku, ceo vikend izbegava temu Egipat, pa sam ga sinoć pritisnula da čujem šta ga muči - Ne sviđa mu se što idemo u aprilu, misli da će biti hladna voda i neprijatno kad se izađe iz mora jer duva vetar (a ni na leto mu se ne sviđa jer će biti pretoplo za ekskurzije i obilaske).  Pretpostavlja da će biti ko u Tunisu, smeća na sve strane i ne baš sjajna higijena. Nervira ga što su podigli toliko cene ove godine, a već godinama pričamo o odlasku u Egipat i stalno je nešto odlagao i nalazio druge aranžmane i destinacije. Na kraju je bio isti zaključak - Nisam baš oduševljen, ali idemo. I mene sad nervira što on tako stvara neku neprijatnu atmosferu, imam osećaj da nam sve kvari unapred, a on kaže da preterujem i pogrešno tumačim. Možda baš zato bude sve super, to tako obično bude, ali eto trenutno umanjuje moju euforiju po pitanju tog putovanja.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 13:25:56   
dunja RR
Pazi, što se tiče Tunisa - nisam bila. Ali, tada kada sam uplatila Egipat, zapravo sam to uradila delimično i na nagovor moje bivše snajke, tj. bivše žene moga brata. Ona je tada radila kao dugogodišnji Kontikijev vodič u Tunisu, i tamo je i živela. U pauzama odmora, obišla je Egipat uzduž i popreko, i rekla mi je da je porediti Egipat i Tunis, kao da porediš hotel sa 5 zvezdica i hotel za 3, pa možda čak i sa 2 zvezdice. To poređenje se odnosilo na more, jer Crveno more je mnooogo lepše od Sredozemnog, iako korali smetaju na ulasku, ali sama boja mora, čistoća, podvodni svet, tu je Crveno more među najlepšima u svetu. A onda i sve ostalo, usluga, kvalitet hotela, šta za videti, Egipat je dve klase iznad. Zato ja nikad nisam imala želju da odem u Tunis, nekako mi u glavi te njene reči ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 13:46:30   
dunja RR
Ne znam da li sada , zbog korone, može uopšte da se ulazi u piramidu? Ja sam ulazila, tj išla sam dole skroz dole do kraja, mm nije smeo user posted image , čekao me ispred. Ali taj putić u piramidi je jaako uzak, ijako dugačak, baš se spušta duboko u zemlju, sudaraš se sa turistima koji idu u suprotnom pravcu, em zarvoren prostor, ne znam da li to dozvoljavaju sada.

I u Karnak i Luksor sam išla sama, mm nije hteo, on jedini ostao da se brčka taj dan, posle mu muškarci iz grupe, koji maknuli nisu iz busa, niti ih je išta zanimalo dda vide, a putovali na 40 stepeni 12 sati, rekli kako je on jedini ispao pametan user posted image . Stvarno, masa ljudi je platila izlet koji nije nimalo jeftin, a pola puta su prespavali u busu, u Karnaku i Luksoru ne znam da li nas je 5-6 bilo sa vodičem da smo obišli sve, a 2 puna busa su išla iz našeg hotela.


Nacionalni muzej je fantastičan, naravno obavezno za obići, a mogu misliti kakav bi bio da se i preostalo blago Egipta, koje su Britanci pokrali, vrati u muzej u Kairu. A kažu da su 90% pokrali.


Džamije nisam obilazila, tj nisam ulazila, nije me zanimalo (obišlasam džamije u Istanbulu koje su mnogo lepše, i nekako nemam više želju da ih obliazim dalje), ali smo kolima obišli ceo grad, i videli sve važnije džamije, Alabaster je koliko se sećam najlepša, napravljena od tog njihovog prelepog belog Alabaster kamena. Znam da meni nekad ljudi ovde kažu da imam čistu kožu kao Alabaster, jer sam bela user posted image

Ali zato smo jedan dan odvojili za Koptsku četvrt, baš smo detalno obišli, sami, jer sa agencijom se nešto kraće zadržavalo (zato što oni posle vode i po džamijama, mi to nismo hteli), a hteli malo detaljnije da obiđemo Koptsku četvrt. Meni je slava Sveti Đorđe, i devojačka (Đurđic) i sadašnja (Đurđevdan), pa mi je to nekako bilo posebno drago, jer Kopti svi slave Svetog Đorđa, mada su oni monofiziti kao i Jermeni, ali opet, njihove priče su me baš dirnule, kako teško žive kao manjina druge vere, u Egiptu. I jako često ime u Egiptu je baš moje user posted image , mada je i inače često na istoku, jer je hebrejskog porekla.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2022 14:06:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 14:02:40   
Ivanka 75
Ne cudi me sto muskarci kukaju kad idu na arheoloska nalazista. Jedan se u Turskoj drao na verenicu kako je glupa sto ga je naterala da ide da gleda neko tamo kamenje. Pred njim joj rekoh, draga moja ja se ne bi udavala za nekoga ko me nazuva glupacom pred 50 ljudi. 
Samo junak spusti glavu. Posle joj se u busu izvinjavao.

A ja odysevlhena svime oko sebe, preko 2000 godina istorije, ljudi hodali po onim putevima i bili u kucama gde sam ja ulazila.

A kamoli Egipat. Cekasmo da nam dete poraste pa da idemo zajedno. Malo nas korona omete, ali bice i Egipta 😊

Samo vi pisite a ja cu da citqm i zamisljam da sam tamo ❤️




< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 8.2.2022 14:06:58 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 14:20:56   
dunja RR
Meni je Egipat čudesna zemlja, mistična, tih 11 dana, niti jedan sukund mi nije bilo dosadno, stalno akcija, toliko toga za videti i uraditi.

A recimo moja najboja drugarica živi u Dubaiu, obišla je ceo svet kao stjuardesa, i ona kaže da je njoj Egipat gadan (nije bila kolikoo se sećam, Emirejts nije leteo ka tamo, ne znam li je i sada tako), da nikad ne želi tamo da ide. A pritom je obišla celu Indiju, baš CELU, i one pokrajine u unutrašnjost, živela tamo po par meseci kod šamana, a recimo meni su u Dubaiu te četvrti gde živi ta jefitina radna snaga (bila, videla, uveče tamo nikako ne boraviti9, mnogo "gadnije" od Egipta, ne mogu da poredim, Dubai koji nema nikakvu istoriju (iako je meni i tamo bilo sjajjno, ali zbog drugih stvari), i Egipat drevnu civilizaciju. Al eto, svako ima svoje afinitete, njoj je Egipat odbojan ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2022 14:24:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 14:26:57   
Ivanka 75
Samo mi daj da gledam te statine i ja opcinjena 😂


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 15:27:55   
Didy
Rezervisali smo aranžman, tj. čekam još zvanično da nam pošalje broj računa devojka iz agencije da uplatio depozit i onda je zvanično. Mnogo sam srećna! 😀Zvala sam drugaricu iz srednje škole koja je bila prošlog 1. maja i ispostavilo se da je bila u istom ovom hotelu gde mi idemo. Vreme im je bilo lepo, more toplo, kaže uvek bi išla u tom periodu, leti nikada. Vetar im nije duvao, prijatno je bilo. To mi je bilo dovoljno da prelomim definitivno i rezervišem. Ma, mm više te iskopine više nego ja, a i decu smo već navikli. Letos smo obišli sve muzeje i iskopine stare Grčke civilizacije. Na Partenonu sam ih ja sve požurivala, u fazonu - Hajde, idemo, ne moramo svaki kamen sa svake strane osmotriti. 😀 Dunja, u Luvru isto ima mnogo eksponata iz Egipta. Oni su isto pokrali solidno. Ceo jedan sprat je samo egipatska civilizacija. Sećam se da se Stefanu jako svidelo i tu smo se baš dosta zadržali.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 15:40:46   
dunja RR
Jupiiii user posted image biće vam sjajn,o"

Ma taj period je sigurno bolji od leta, mislim da su maj i kraj septembra, oktobar (tada je more još toplije, a napolju nije puno vruće), najlepši u Egiptu, ja na leto ni slučajno ne bih išla.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2022 15:44:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 15:43:19   
dunja RR
U Egiptu su specifične iskopine jer je tamo na nekim mestima grad na gradu, napravljen je grad, pa ga pesak vremenom zatrpao, pa ne znajući da je već grad tu, napraviše novi grad. i bukvalno vidiš crkvu napravljenu na kući, neobično.


IZVORNA PORUKA: Didy
 Ma, mm više te iskopine više nego ja, a i decu smo već navikli. Letos smo obišli sve muzeje i iskopine stare Grčke civilizacije. Na Partenonu sam ih ja sve požurivala, u fazonu - Hajde, idemo, ne moramo svaki kamen sa svake strane osmotriti. 😀 Dunja, u Luvru isto ima mnogo eksponata iz Egipta. Oni su isto pokrali solidno. Ceo jedan sprat je samo egipatska civilizacija. Sećam se da se Stefanu jako svidelo i tu smo se baš dosta zadržali.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Egipat - na šta obratiti pažnju?
8.2.2022 21:10:59   
Didy
Verujem da su septembar i oktobar još lepši, ali mi u tom periodu nikako ne možemo da idemo, tako da se eventualno možemo u prolećni raspust uklopiti. 

I Grčka ima tako građevine na građevinama. Na nekoliko mesta smo videli. Neverovatan fenomen.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 399
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:







5 dobrih razloga da spasite brak
U braku nije lako. Puno je kompromisa, problema, napetih situacija, ali i lepih, nežnih trenutaka koji odagnaju loše dan...
Izvini što sam galamila na tebe
Izvini što sam galamila na tebe iz svih onih razloga kojih se više ni sjetiti ne mogu, a ti ih se sigurno sjećaš, jer ka...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here