|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako perete peškire?
11.12.2010 23:47:53   
aleksandrova
na 90 i na 60 zavisi da li su beli il u boji...one velike sto su mi za kupanje posle jedne upotrebe bacam na pranje za ruke i lice menjam na 2 dana,neki kazu da preterujem mozda su u pravu user posted image

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Amber)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako perete peškire?
14.12.2010 12:15:58   
caca81
Obične peškire na 95 (kao beli veš), a one za plažu na 60.
Posle tuširanja peškir ide odmah na pranje, a ove za ruke i lice menjam svaki dan, još sam gora od tebe aleksandrova!user posted image

< Poruku je uredio caca81 -- 14.12.2010 12:16:30 >

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako perete peškire?
18.12.2010 22:46:51   
Didy
Na 90. Ne puštaju boju, nemam nijedan jako taman.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako perete peškire?
18.12.2010 22:50:41   
Ana RR
Isto na 90, kao i posteljinu, veš, krpe... Posteljinu koja je jačih boja perem na 60 stepeni.

Kad bih oprala peškir na 40 stepeni to mi je isto kao da sam ga samo potopila u vodu i osušila, jbg, meni to nije čisto.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako perete peškire?
18.12.2010 22:55:37   
magnetic
Uvek kupujem samo peskire koji mogu na 90 stepeni,tako da kod mene necete naci peskir jakih i tamnih boja

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 11:53:18   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: magnetic

Uvek kupujem samo peskire koji mogu na 90 stepeni,tako da kod mene necete naci peskir jakih i tamnih boja

user posted image


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 11:56:28   
anajid

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Isto na 90, kao i posteljinu, veš, krpe... Posteljinu koja je jačih boja perem na 60 stepeni.

Kad bih oprala peškir na 40 stepeni to mi je isto kao da sam ga samo potopila u vodu i osušila, jbg, meni to nije čisto.



Potpisujem,samo na 90 stepeni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:02:56   
Anoniman
ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.


(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:36:17   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.




Mišu moj isto razmišljamo i radimo

mada ja jednom u recimo dva - tri meseca ih otkuvam, pa onda opet na 30 uglavnom i tako..



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:37:16   
MarijaBg
90 ili 60, zavisi od boja. Isto kao i posteljina user posted image U principu i ves i carape bi trebalo tako prati, mada je to tesko izvodljivo fer sad svi nosimo lep ves koji se pere na 30 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:39:29   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja sve perem na 30 ili 40 stepeni. Sada su i praskovi pravljeni da budu adekvatni za pranje na tim temperaturama, a i ne smatram da je peskir kojim sam se posle kupanja obrisla jednom ili dva puta kontaminiran da moram da ga otkuvavam.

Ne znam koliko ce to zaista da pomogne za opste dobro, ali mi je neodgovorno da potrosim toliku stuju i vodu za nesto tako.





Na mokrim peskirima se za cas razviju razni mikroorganizmi, koji se unistavaju tek na 60 stepeni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:40:38   
Alexis79
 Ja  isto  tako razmisljam i radim.

Kontam da se obrisem peskirom kad sam vec cista.
Stvarno ne pamtim kad sam ukljucila masinu na 90 stepeni.
Jedino kad donesem iz sela neke peskire

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:43:19   
dunja RR
A donji veš kako perete?

Ja otkuvavam jer nosim isključivo pamuk a i suprug....pa onda dok se skupi

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:45:25   
MarijaBg
Mene je muka naterala da pazim, u trudnoci mi se pojavio ekcem. Razumem one koji nikad nemaju problema sa kozom da ne misle o tome...
Ali kada se brisemo sa koze spadaju ljuspice odumrle koze u kojoj zive mikroorganizmi user posted image koji obozavaju vlazne peskire user posted image user posted image user posted image
Ponavljam ko nema problematicnu kozu neka ni ne misli o tome user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:47:18   
jovicaa
ja sam do sada beli prala na 90 a sareni(peskire, gace i carape na 60).. sada nesto razmisljam da pocnem i beli na 60.
inace ako imate neke gacice ili bilo sta drugo sto ne sme na visokoj temp da se pere, mozete da prepeglate i to je dezinfikovano, bolje nego pranjem na v. tempuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 12:48:58   
jovicaa
peglanjem se unistavaju i stetne materije iz praska,  sto je super!
inace ja slabo sta peglam, ali posto sam ranije imala strasnih problema sa kandidom, peglala sam sve gacice, zato sto i u prasku ima materija koje irititraju

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:11:25   
Anoniman
Pa ne znam koliko tim mikroorganizmima treba da se razviju, ali moje se peskir osusi za pola sata, zimi na radijatoru, a i leti, jer ih lepo rasirim da se osuse pre nego sto ih bacim u korpu.

Mislim da je preterivanje sa higijenom jednako lose kao i nehigijena, jer se dovodimo u situaciju da postajemo rezistentni jedino na lekove.

Ja sam jednom prosla kroz to jer sam se prala i po 5 puta dnevno i presvlacila (dobila sam cistunsku bolest) i onda sam navukla problem sa gljivicama. Dok mi mm nije uveo restrikciju i kupanje samo jednom dnevno. Od tad nemam problema. Moja prijateljica se tim preterivanje od zdrave devojke dovela u situaciju da je ves odmah posle pranja peglan i svaki komad pakovan u posebnu cistu vrecicu. Jedva se izlecila. JA mislim da zbog takvis stvari dolai do ekcema, glivica i sl. Oslabljujemo imunitet i streso i ishranom a i preterivanjem u cistoci. Premazujemo stanove domestosima, sve trljamo antibakterijskim sapunima... Znam da vise nije kao kada su nasi bake i deke bili mladi ali mislim da ipak malo preterujemo. Mozda smo kao drustvo previse podlegli strahu koji nas zasipa sa TV reklama a da toga nismo ni svesni

Ja sve perem na 30 i 40 i ves. Ponekad nesto od toga opeglam, ves odavno ne, i cesto koristim susilicu za ves, mislim da ona poubija ako je nesto preteklo od bakterija. Za dete cu sigurno peglati, ali trudicu se da ne preterujem sa savljanjem pod stakleno zvono.

Danas mi nije dan, seruser posted image na koju god temu da se zakacim user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:15:42   
Anoniman
odecu na 30-40 stepeni, a peskire na 60. kao sto su vec neke rekle, ne smatram da su ne znam kako prljavi jer se brisem njima kad sam cista, koristim ih 2-3 dana, a i samo nas je dvoje u stanu. kad se osuse - opeglam i njih i ves i mislim da je to sasvim ok za ubijanje mikroorganizama.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:17:01   
anajid
Mali Misu,apsolutno se slazem sa tobom,pogotovo u onoj recenici da je preterana higijena stetna koliko i necistoca.Treba biti umeren u svemu,pa tako i u tome.Medjutim imam jedan drugi problem.Ako perem peskire na 60 stepeni(na 40 nikad i ne ukljucujem) vremenom mi sav taj beli ves i peskiri naravno postanu nekako sivi,kao musavi.I od tada obavezno perem na 90.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:22:12   
New Mom
Iskuvavanje na 90 stepeni, sve peškire, nemam neke da puštaju boje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:22:26   
MarijaBg
Slazem se za preteranu higijenu, ja skoro nista ne peglam. Kako cigancici iz karton naselja nikad nemaju probleme user posted image
Rekoh da me muka naterala, ali cim se porodim, vracam se na staro. Samo cu bebine stvari da peglam i perem na 90 user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:24:10   
dunja RR

Moram da pitam do detalja, ovako....pošto ne nosim dnevne uloške, niti ću ikada poželeti da ih nosim, kada imam ovulacuju (a imam često u godini) prosto mi na vešu ostane ta fleka....neki put operem i na 40C ali ona ostane , blago se vidi....

kada otkuvam, skine se,

kako vi rešavate taj problem, ako ne otkuvavate veš, ili nosite dnevne uloške?

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:24:36   
Anoniman
Pa to nije rutina, normalno je da ponekad uradis neke stvari da zadrzis kvalitet vesa, da ga malko osvezis. Ja svega imam po par komada, npr tri posteljine i cim vidim da joj vise nema osvezavanj u smece, pa se ozvezim novom. A i ko ce skladistiti tolike stvari. Secam se da je moja mama imale bre ceo plakar za to. Sigurno 30 dusecnh navlaka u opticaju, idi bre..

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:26:09   
Lilly*
Dunja, trebalo bi da se skine ako, dok je sveža, opereš hladnom vodom, zar ne?


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako perete peškire?
20.3.2011 13:26:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Moram da pitam do detalja, ovako....pošto ne nosim dnevne uloške, niti ću ikada poželeti da ih nosim, kada imam ovulacuju (a imam često u godini) prosto mi na vešu ostane ta fleka....neki put operem i na 40C ali ona ostane , blago se vidi....

kada otkuvam, skine se,

kako vi rešavate taj problem, ako ne otkuvavate veš, ili nosite dnevne uloške?



nisam bolesna čistunica, ali prosto moram da iskuvavam iz tog razloga....ali to je jednom u mesec dana, kada se sav taj veš skupi...možda i ređe, neki put ne nosim pamuk pa to ne iskuvavam

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here