|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:29:16   
Mala Loojka
Sta ako ne dam da mom detetu daju tu vakcinu???

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:33:40   
Olga75
u principu nista , zavisi od pedijatra da li ce odbijanje da prijavi epidemioloskoj sluzbi pa ce oni da reaguju u skladu sa propisima , zavisi i gde zivis i kad je poslednji put bila epidemoja morbila
ima mnogo  "zavisi "


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:35:38   
Mala Loojka
U BGu, tako da ce predpostavljam da s**u... Ma ja cu sad njoj odma da nagovestim da necu, i ako bude sr**a, menjam je!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:36:15   
Mala Loojka
A cek, jel novcana kazna bude ili nesto gore?

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:40:11   
Olga75
iskreno , davno sam gledala kako stoji taj zakon
ali novcana kazna i vakcinacija
najbolje je da se obratis zastitniku prava pacijenata pa ce ti oni reci sta i kako ide
ja u principu nikoga nisam prijavljivala , potpisivali su mi u karton da odbijaju a iskreno ako mi dodju sa detetom koje ima morbila a svesno su odbili vakcinaciju zbog senzacionalistickih tekstova verovatno cu im reci da je to zbog njihovog pametovanja
najbolje je da se raspitas kod zastitnika


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:42:24   
Mala Loojka
Joj ja bas zato i necu, posto sam se svega nacitala... A znam da ne treba da citam, jer tako je bilo za sve, nacitam se svega i onda prpaaaaaaa...

Ne znam, ima jos vremena do tad... raspitacu se jos da ili ne...

Hvala ti u svakom slucaju :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 14:44:35   
Olga75
imas jos vremena do MMR , samo polako user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 19:01:41   
cockic
i ja sam imala los stav o toj vakcini,ali sam je dala sinu sa 13meseci.
on sad ima 15m.doktorka mi je rekla da nece imati nikakve nuspojave.
i bila je u pravu.sve je bilo ok



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 22:04:10   
Tea2
Jako se bojim ove vakcine-pisala sam da moja curica povraca od kuvanog zumanceta.Pre nekoliko dana sam pomesala zumance sa malo mleka i isprzila na maslacu-nije bilo povracanja.Tesno je povezano sa ovom temom-sta da radim dalje sa tim zumancetom,a tek sa belancetom?Olga?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 23:22:50   
pepeljuga
V je juce primio mmr, reakcije posle desetak dana, ja pocinjem da radim pa mi je malo frka da li ce imati user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.7.2011 23:49:39   
Olga75
Tea , meni to ne lici na alergiju na zumance ali mozda bi trebalo uraditi alergotest
belance obavezno treba da uvedes pre MMR vakcine jer je ono podloga . Trebalo bi da , mislim , bar tri puta pojede belance bez reakcije da bi se dala vakcina. Mozda je najbolje da ga das prvo u griz knedlama ili tako nesto ali da ne otopikujem o tome cemo u temi o jajima user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.7.2011 17:40:41   
Verus
Helena juce primila MMR i zadnju HiB, polio i sta vec ide trece, ne secam se.  Sve je hvala bogu super proslo.  Sad na jesen sa 18 meseci prima zadnju Hep A i odlucila sam da joj pocnem Hep B serijal.  Onda nista do 4 godine zivotauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.7.2011 23:15:22   
pepeljuga
Je l' moze neko da mi opise kako izgleda osip koji je reakcija na mmr?

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:04:07   
minavb
Zao mi je , ali ne znam kako izgleda osip od mmr-a. Mene danas neki ubedjivase da ne dam da Vanja primi mmr.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:04:29   
Anoniman
Pepeljugo, odeš na google mages i ukucaš mmr vaccine rash i videćeš slike, ustvari, evo link
Samo prvih par fotki je za to ostalo su slike boginja, piše kad kliikneš na sliku

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 315
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:07:47   
pepeljuga
Do malopre sam guglala, valjda je to to, izgleda kao boginje, a ja ceo dan mislila da ga je izujedao komarac user posted image
Imao je 37.1 veceras a cele prosle noci nije spavao jer su mu jos izbile obe gornje dvojke, bas se pogodilo.  A osip je verovatno reakcija, ima jedno sedam-osam tih crvenih pecatica, kao boginje user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:10:21   
minavb
Idi bre, ja mislila da je bas drama. Ocekivala sam da je ceo u tufnama i da ima 38 sa nesto.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:10:31   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: minavb

Zao mi je , ali ne znam kako izgleda osip od mmr-a. Mene danas neki ubedjivase da ne dam da Vanja primi mmr.user posted image


Ma ja sam toliko citala o svemu tome i na kraju kao kontam ako svi primaju...Ma nisam pametna vise, dodje mi da nista ne citam!

< Poruku je uredio pepeljuga -- 25.7.2011 0:13:23 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:12:51   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: minavb

Idi bre, ja mislila da je bas drama. Ocekivala sam da je ceo u tufnama i da ima 38 sa nesto.


Pa izgleda onako istackano, kako bih rekla, a temperatura ne znam da li bi rasla, momentalno sam mu uvalila Febricet. Ma sav je nesto kenjkav, valjda i zbog zubica, a ja dramim jer moram da ga ostavim, da sam ja s njim ceo dan, bilo bi mi lakse user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:15:23   
minavb
Sve mi je jasno. Vanja je posle treceg pentaksima imao visoku temperaturu, a lek sam mu dala tek kad mu je temperatura presla 38. Ne brini, sutra ce biti kao nov.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 0:21:41   
pepeljuga
Nadam se, cim je popio lek umirio se i zaspao, mozda mu prija i zbog zubica, da ga malo manje boli. Odoh da spavam makar malo pre posla, hvala na utesnim recima, laku noc user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 3:04:41   
Verus
Sta su im bili razlozi? Mislim, kako su te ubedjivali?  Ne znam, iskreno ja sam se isto malo plasila, jbg citamo svasta nesto po ovom prokletom internetu, ali i sve ono oko autizma je ispalo netacno.  Ne znam, ona je na ostale imala male reakcije, tipa pospanost i manjak apetita, a na ovo ama bas bas nista!  Kazu, ako je dete imalo gadnu reakciju na vakcine ranije da je to onda ukazatelj da moze od njih imati problema.  Ja kontam da je sve to do pojedinacnog imuniteta.  Ne znam gde se tu nabave vakcine, ili ih vec imaju kod pedijatra, ali ja sam pitala da li su ove bez "preservatives" i pokazali su mi da nemaju, pa mi je eto to bilo jedino sto sam mogla da uradim...a ona mi ne bi mogla dalje u vrtic, pa kako god da okrenem nisam imala izbor...user posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

Zao mi je , ali ne znam kako izgleda osip od mmr-a. Mene danas neki ubedjivase da ne dam da Vanja primi mmr.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 8:46:36   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sta su im bili razlozi?

Kao, te bolesti su jako retke a vakcine stetne i tako svasta nesto naprica ta zena. Nisam ulazila u diskusiju posto je jedna od onih koja misli da je najpametnija i da mora da me nauci pameti, pa sam samo klimala glavom i smeskala se. Da te bolesti su retke, a retke su zahvaljujuci vakcinaciji. Mal me plasi mmr zbog vanjinih plikova na ruci koji su se pojavili posle reakcije na treci pentaksim.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 8:54:49   
Jeca*
pepeljugo, a da nisu stvarno boginje?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.7.2011 9:02:43   
Anoniman
Ja iskreno ne znam uopšte koliko su delotvorne te vakcine user posted image
Recimo, ja znam neko verovanje (medicinsko) da majke koje doje stvaraju imunitet svom detetu do 2-3 godine od zaraznih bolesti koje su i same preležale. Moja drugarica dojila malu 18 meseci, sa jače od godine dobila MMR, njen stariji sinčić posle mesec dana dobio boginje u zabavištu i zarazio sveže vakcinisanu seku, koja je još uvek sisala user posted image I sad, šta je ta vakcina uradila kad je ipak i to u tako kratkom roku ipak zaražena???

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here