|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.2.2018 22:16:52   
Maslacak15
jaoj i ja mislim da grese ti sto negiraju reakcije apriori. Razumem da je halabuka ogromna, ali stvaraju kontraefekat i potpiruju teorije zavere. Potpuno je logicno i normalno da su odredjene reakcije prisutne. Ne treba vam medicinska diploma da dodjete do tog zakljucka. To su tri atenuirana, tj ziva virusa. Osnvna svrha vakcine je da se razvije immuni odgovor na te viruse sto ukljucuje aktiviranje dobrog dela imunog sistema. Cela prica nije porediva sa samaom bolescu ali naravno da je moguce da se burna reakcija imunog sistema koja je pozeljna ( da bi se stvorio imunitet) primeti i po nekom spoljasnjem simptomu. Da li ce to biti temperatura ili ce neki limfni cvor da otekne ili ce se pojaviti kratkotrajan blag osip. Nebitno. Nista tu nema strasno, niti je razlog za brigu.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.2.2018 22:24:25   
Maraj
E pa upravo to maslacak. Kada je L dobio T , nos ne curi on veseo. Znala sam da je od vakcine. Proslo je za 2 dana
Onda i ovi cvorici....
Prezivecemo i to, ali stvarno me ljuti stav medicinskog osoblja da to nije od vakcine. Znam da jeste. Nisam corava. Poznajem svoje dete. Znam kakav je kad je bolestan i kad ima T 38. Ovaj put je bio skroz drugaciji. Ma kak da nema T. Samo kada ga pipnem vidim da gori...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.2.2018 0:44:48   
choopa choops
Nas je na pregledima pred vakcinu, uvijek pitala kako je opšte zdravlje djeteta, detaljno ih pregledala, rekla da damo paracetamol ili brufen po potrebi, a na mjesto uboda hladne obloge taj prvi dan. Već sam pisala L je imala cesto reakcije na vakcinu u vidu temperature, njih dvoje nista.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.2.2018 8:50:27   
medamisko
N je primila mmr pre par dana, oteklo joj je prilicbno oko uboda, ali za sad temp.nema rekli su nam oko nedelju dana posle moze biti reakcije.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.2.2018 0:31:09   
Srecko47E
Kod mene u okolini i dalje odbijaju da vakcinsu decu sto dovodi do toga da ja moje dete ne izvodim.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.2.2018 3:32:31   
Duškić
Moka deca su redovno vakcinisana . Sin jos jednu redovnu sad ima pa malo kuliranja.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.2.2018 7:33:06   
Sarav
Starija vakcinisana čim je napunila godinu dana, sad će još malo i mlađa

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.2.2018 7:40:06   
Anck Su Nmaun
Ovih dana cekam da zakazem i mladjoj revakcinu.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.2.2018 10:41:41   
Srecko47E
Konacno mesto koje nije antivakcinasko!
Mustra cim napuni godinu dana idemo na vakcinaciju

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:09:51   
madre
treba mi vas savet... nas pedijatar ne daje mmr sa godinu dana nego kasnije. zakazivali smo do sada 6-7 puta vakcinu i verovatli ili ne, jednom nije bilo rastvarac, a ostalih par puta je dobio visoku temp dan pred zakazanu vakcinaciju i uvek je odlagana. ono sto je kod njega interesantno je sto ja uvek, ali uvek mogu da previdim kada ce dobiti temp, nekako bude sumnjivo topao dan, dva pre nego sto temp skoci na 39 i preko! to kad mi je topao ja mu ne merim temp nikada.
sutra nam je pedijatar dezuran i imamo dogovor, od pre par dana, sa njim da ga slobodno dovdemo na vakcinaciju... a stos je u tome sto mi je on od juce to njegovo sumnivo topao, i nerviram se jako! veceras mu namerno izmerim t i ona je 37, sto ja verujem da je tek taj pocetak... znaci po nekom nasem iskustvu temp ce sutra, prekosutra da skace! sta da radim? maslacak,sta ti kazes?
nadam se da sam lepo sve objasnila...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:12:41   
Srecko47E
Madre moj savet je da sutra odradite krvnu sliku i crp da vidite da li je aktivan neki proces upalni.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:23:53   
IvanaSK RR
Ja ne bih dala ako ima temperaturu, bilo koliku. Ali svejedno ga odvedi i odradite krvnu sliku. Ne verujem ni da ce dr dati vakcinu ako je pod temperaturom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:28:13   
Sarav
Čak ni KS ne mora odmah da pokaže problem,ali ako već dobro znaš šta prethodi temperaturu verovatno ni sad ništa od vakcine.
Pošto je već takva situacija sa detetom možda da pitaš pedijatra da ga dovedeš kad misliš da je ok, neka ga on pogleda i odmah vakcina. Bez zakazivanja, kapiram da ste tu dosta vremena gubili.

< Poruku je uredio Sarav -- 24.2.2018 22:29:15 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:28:59   
Rosita
Ako je tako, slusaj svoj osecaj i proprati par dana.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 22:36:07   
Maslacak15
Nebih Ni ja sa temperaturom. Ali moze cim ozdravi. Znaci ne Mora da se ceka opet mesec Dana ili slicno....videces, pomeri za nedelju Dana i to je to. Ovde je pravio da 4 dana pre vakcinacije nebi trebalo da imaju temperaturu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.2.2018 23:00:47   
madre
Hvala vam, drugari, do neba! Maslacak, ne cekam mesec dana, ali nekako sam bila za to da prodje 10 dana od temp, jer su mu bas visoke. Ali verujes li ti meni da ne mozemo da sastavimo tih 10 dana u poslednje vreme! Nista, odlazemo i ovaj put! Mnogo ste mi pomogleuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:49:06   
Maraj
Jutros slusam da je vakcinacija pocela 1971.godine sa jednom dozom. Tako da smo svi mi "matori" delimicno zasticeni
Svi pre '71 ili su prelezali morbile ili nikako nisu zasticeni....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:51:11   
Srecko47E
Maraj,ja sam cula prvo od 72 pa od 78 pa od 94 pa se vracaju na 71.I treba biti pametan onda.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:52:38   
Anck Su Nmaun
Nemoj mesati vakcine i revakcine. Revakcine su tek od 93 poceli da daju.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.2.2018 15:55:16 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:55:07   
Srecko47E
Anck ok podatak za revakcinu ali kada su vakcine krenule?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:56:06   
Anck Su Nmaun
Copy paste..
Svi oni koji su rođeni posle 1971. godine primili su jednu dozu takozvane monovakcine protiv morbila, od 1978. godine počinje da se primenjuje MM vakcina, pa od 1981. vakcina protiv morbila postaje obavezna. Tek od 1993. godine počela je primena MMR vakcine, i to u dve doze.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 15:59:18   
Srecko47E
Hvala Anck.Znaci nisam primila sjajno.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:01:38   
Sarav
Srećko koje si ti godište?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:04:47   
Mala Elena
Mislila sam od 91.da su se pocele davati dve doze.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.2.2018 17:06:51   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Sarav

Srećko koje si ti godište?

70seto.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here