|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.5.2020 15:56:47   
physio70
Dete moze da ide u vrtic i skolu nevakcinisano?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: MPR (MMR) vakcina
19.5.2020 22:31:04   
Tiziana
Ne verujem da ce joj dati i mmr i pentaxim isti dan. Mi smo bili u slucnoj situaciji kao vi. Primili prvo mmr pa za mesec dana pentaxim. jednu sa 21m drugu sa 22m. Nismo mi trazili, dr tako rekla. 


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.5.2020 9:12:04   
Sanjica26 RR
Mi samo primamo mmr, jer druge vakcine nema. Nestasica je. Rece mi drugarica pedijatar u mom dz. Sa drugom cemo sacekati. Mozemo da kupimo. To cemo verovatno i da uradimo, ali ne sad. Ona u sebi ima i komponentu velikog kaslja. To mi je sve rekla 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.5.2020 10:11:28   
physio70
http://rs.n1info.com/Zdravlje/a591851/Naucnici-ispituju-uticaj-MMR-vakcine-na-COVID-19.html


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.5.2020 17:54:09   
Maraj
Evo da vam se javim
S juce primila samo mmr. Za.jul smo zakazali pentaxim, ali rece dr i sinfloryx.
U koliko doza se prima sinfloryx? Mislila sam da smo zavrsili sa tom vakcinom. Primila je vec 3 doze


< Poruku je uredio Maraj -- 20.5.2020 17:55:10 >

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: MPR (MMR) vakcina
20.5.2020 19:25:03   
vonavoj
U 3 doze..M je sad u ponedeljak dobio zadnji pentaksim i sinflorex.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: MPR (MMR) vakcina
21.5.2020 9:01:46   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: physio70

Dete moze da ide u vrtic i skolu nevakcinisano?


Pa verovatno da moze. Moja  ide u vrtic,a nije primila  MMR vakcinu. 

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: MPR (MMR) vakcina
21.5.2020 9:34:48   
Maraj
IZVORNA PORUKA: vonavoj

U 3 doze..M je sad u ponedeljak dobio zadnji pentaksim i sinflorex.



Eto vidis...ne znam sto je nama dr zakazala jos jedan sinfloryx i pentaxim za jul. I S je primila po 3doze oba leka.

< Poruku je uredio Maraj -- 21.5.2020 9:35:12 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 11:51:21   
Maraj
S je19.maja sa 22meseca, primila MMR vakcinu. Ok je podnela. Na mesto uboda stvorio se plik koji je bio kao ujed komarca sa crvenim krugom oko uboda. Do uvece je splasnulo, nista se nije videlo. Par dana nakon vakcine razdrazljiva.place za svaku sitnicu,baca se po podu. Dobila je T 37.8 do 38.3. Sinoc pospanija, 9.dan od primanja vakcine. Vidim da je topla. Izmerim joj T 38.3. Zaspala je sinoc u 21h. U 23h spava i zakasljala se. Izmerim joj T 39.2 . Dala sam joj brufen sinoc.
Od jutros je opet ok. Najcesce je prw podne ok aposle podnw dobije neku temperaturicu.
Inace zdravi su i ona i L.
Ln ne ide u vrtic od izbijanja vanrednog stanja. Nikad zdraviji nisu bili
Inace je i L kada je primio mmr imao T koja mu se pojavila 12 dan.plus su mu i zlezde iza uha otekle i imao je osip u tom delu, iza uha....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 12:55:17   
lesli
Maraj, Reakcija na mmr 99%. I mi smo je imali posle nekih 12-13 dana, cini mi se.Kod nas je bila mmr + vakcina protive varicele. 2-3 dana temperatura preko 38 (davali smo lek), razdrazljiva i placljiva, jela baaas slabo i to je bilo to.Da brzo prodje 🤗 ljubi cicu malu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 13:01:19   
Maraj
Hvala lesli.
Skroz drugo dete....bas je razdrazljiva....i ja se nadam da ce uskoro proci

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 14:55:15   
vonavoj
Mi smo se posle mmr patili mesec dana tacno....on je posle 3 dana dobio temp..isto tako..pa je nema pa opet..na kraju je posle 3 nedelje dobio upalu uha i inhalacije.. septembar je bio..

I dr je rekla da nije od vakcine..kako da ne.Evo i sad je imao 6ti dan od pentaksima i synflorixa 39temp..samo 24h.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 15:17:51   
physio70
39 je bas visoka temperatura za reakciju na mmr.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: MPR (MMR) vakcina
29.5.2020 16:00:56   
pari
I ja se bojim reakcije na vakcinu pogotovo što idemo za dve nedelje ..zato se i pitam da li da joj dajem sad



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.5.2020 15:02:16   
Maraj
I evo...S je dobila i osip 11.dan od vakcine. Ima po celom telu crvene tackice

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.5.2020 17:12:20   
smeško
Maro, nama je pedijatar rekao da je tipicna reakcija na mmr od 10-14 dana. Taman kada je vise ne ocekujes.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.5.2020 22:49:00   
vonavoj
Maraj od vakcine je..


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: MPR (MMR) vakcina
31.5.2020 8:19:49   
lesli


IZVORNA PORUKA: pari

I ja se bojim reakcije na vakcinu pogotovo što idemo za dve nedelje ..zato se i pitam da li da joj dajem sad



Pari, mislim da mozes slobodno daje vodis. Kazes da putujete polovinom juna, a ona treba da primi pentaxim/infarnix? Mi smo od te vakcine uvek imali reakciju u vidu temperature taj i eventualno naredni dan i to je to. Ja bih vakcinu zavrsila... Da ti je mmr koji daje kasnu reakciju ostao ok, ovako ja ne bih odlagala.
Maraj, od mmr-a. Nama je dr rekla moguc osip i temperatura.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: MPR (MMR) vakcina
3.6.2020 17:04:20   
dunja RR
Nama odložena MMR, da kopiram iz ddruge teme:

Ja pojma nemam gde da pišem, pa ću za početak ovde.

M pre par dana počela da koči vilicu, iskreno, mislila sam da umišljam, jer mm misli da u svemo vezano za decu preterujem. Ali postalo je sve češće, da bi juče i prekjuče, postalo učestalo da sam se odsekla, naravno i mm se osdekao i S. Najpre sam uveče zvala privatnika, pomenutog u nekom od ranijih postova Dr Dimitrijevića, ali po glasu bih rekla da mi se javio mlađi, tj. njegov sin, nisam sigurna. Inače, kod supruge dr Nikole, koja je ginekolog idem s vremena na vreme, na UZ, kontrole i sl.
Međutim, prvi ternim kod njih je sledeće nedelje, i ok zakazala sam, ali još nisam sigurna da ćemo ići. Dr je rekao EEg što pre.

Sinoć to kočenje vilice postaje toliko strašno (za sada ga nema tokom spavanja), dešava se uglavnom kada se ona raduje, i kada jede se desilo par puta, i iz njenog prelepog osmeha, pređe u strašnu grimasu, gde se ja presečem skroz. On ae posle toga rasplače malo, vidim da joj nimalo ne prija taj grozni nevoljni pokret. Nazvala sam momentalno kliniku za neurologiju, videvši da rade 24 h, i jedan ljubazan dr me saslušao, i rekao da svašta može da bude, između ostalog možda i epilepsija, ali da mora da se prati da bi se utvrdilo šta je. Jutros uzela hitran uput u DZ, pa smo bili na klinici nakon toga, neka 2 sata je trajao pregled, ali je ona tada bila plačljiva jer joj se spavalo, pa dr nije video tik. Pregledao je ostalo, sve mu deluje ok, kaže da je super beba.


Čudan mu je taj beleg koji je izašao skoro na telu, veliki, on može imati podlogu neke neurokutane bolesti, ali samo ako se javi još belega, ali dr kaže da nije u vezi sa kočenjem viilice.

On još ne bi da radio EEG (za razliku od privatnog dr, ali se ja razmišlja da odem ipak i privatno), ovom držanom dr za sada ne liči na epilepsiju, ali ako se pojača da odmah dođemo, i radimo hitne analize. Njemu liči na razvojne ponašajne obrasce, koji traju, mesecima, godinama, mogu prestati posle nekog vremena pa se opet vraćati.
Za sada mi je rekao da je snimim, i donesem mu ovih dana snimak, zakazao oftamologa na klinici, da izvadimo krv na razne analize i kontrola krajem meseca.

Odložio MMR do daljneg!


Ja naravno trnem opet, od straha, i ne mogu da spavam...




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: MPR (MMR) vakcina
3.6.2020 17:20:12   
dunja RR
I pričam sa mm, da smo joj kojim slučajem dali MMR par dana ranije, tripovali bi smo da je kočenje vilice od vakcine ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: MPR (MMR) vakcina
3.6.2020 18:26:08   
Maraj
Dunja probaj da snimis telefonom sledeci put tu njenu reakciju

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: MPR (MMR) vakcina
3.6.2020 21:40:41   
vonavoj
Auuu,dunja,ne znam sta bi moglo biti,ali sreca da nije dobila mmr.povezali bi to.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: MPR (MMR) vakcina
3.6.2020 23:52:31   
dunja RR
Hoću, ne radi mi telefon, pa moram aparatom, i baš mi je nezgodno, ali pokušaću, a sutra ću da vidim da probam i da odem do telenora po novi telefon, nikako da završim to.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Dunja probaj da snimis telefonom sledeci put tu njenu reakciju



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.6.2020 0:05:43   
Mirko Svirko
Dunja,  dobro da nije primila MMR.Sve bi se povezalo sa tim. I dobro ds je odlozena vakcina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: MPR (MMR) vakcina
4.6.2020 13:02:38   
branki*
dunjac,ti si kao mm i ja sto se simptomatike tice i zagledjivanja..secas se za savu..ali,nebitno to.
a propo ovoga sto pises,nama je boza januar ,februar prosle godine imao nevoljne trzajeve i grcenja i kocenja,vrat i desno rame koje se grci i tacno vidis da mu je to neprijatno i mozda i bolno,on posle pocne da place.znaci nisu bile gluposti neke njegove.mi dignemo paniku,ovde niko nije znao sta da mu radi sem da mu da cepic diazepama i posalju nas u dr subotica na neurolosku kliniku za decu,jer nisu mkogli da mu erade eeg.tamo ga gledala neurolog odmah,on u strahovitom stanju,kaze,mogu biti parcijalni epi napadi,ali i ne moraju,na prvi pogled je tako rekla.posle vec sutradan,kaze da ne veruje,ali da odradimo eeg.jedva smo ga odradili i bio je dobar.imas i privatno eeg da radis,dolazi dr kuci ,znaci kad dete prirodno spava,jer je u bolnici problem da se dete uspava,a u budnom stanju je boza jedva saradjivao,ne sme da cima glavu,a on je mrda.i drzali ga budnim ne znam celu noc ,jer je eeg radjen oko 10 ujutru i dzaba,on se uspava i ja onda moram da ga spustim u sobu za eeg i on se onda probudi..uzas je bio tamo,tu nic necu da zaboravim nikad.
eeg je bio uredan,stanje se stabilizovalo samo od sebe,sta je to bilo i zasto,nemamo pojma,niti smo dobili neko objasnjenje konkretnije.prosto neka psihomotorna agitacija..
da li je milica imala neke promene u rutini ili stres?

< Poruku je uredio branki* -- 4.6.2020 13:05:20 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here