|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.6.2020 11:20:08   
Filadendronka

Evo da se javim, posto je proslo mesec dana od MMR-a. Primio sa 13.5 meseci. Reakcija nije bilo. Razdrazljiv je cesto, pa ne mogu to da pripisujem vakcini. Slabije jede, takodje ne znam razlog. Drugo nista. 

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zakazah MMR za J posto krece uskoro u jaslice. Imam neki strah zato sto ne prica bas nista. Imunitet mu je grozan od kad je prelezao varicele. Razumem da mora da primi posto su morbile prilicno agresivne, ali to ne umanjuje moju paniku. 



(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: MPR (MMR) vakcina
17.6.2020 7:11:19   
Sanjica26 RR
I ja da prijavim. Primili smo mmr pred skolu. Danas je 13 dan. Za sada je sve ok. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2020 8:59:57   
bikicaV
Mi smo redovne sve primili do polaska u skolu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2020 11:27:45   
dunja RR
Nama juče na sistematskom nisu dali MMR, zbog izveštaja neurologa, ali naša dr. pedijatar iz DZ smatra da je M super, i da je ono o čemu sma pisala bila samo grimasa (videla je njene ostale grimase, među kojima ima vrlo zanimljivih user posted image ), tako da je rekla da do kraja avgusta to obavimo.
Dala nam je uput za vađenje krvi, da odradimo sve što je neurolog tražio, kaže i zbog belega koji joj se javio na boku je dobro sve to proveriti.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.6.2020 11:28:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2020 12:07:57   
smeško
Dunja, koliko M ima?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2020 12:11:29   
Filadendronka

Smesko, evo da ti ja odgovorim. Dunjina M ima 15.5meseci. 
IZVORNA PORUKA: smeško

Dunja, koliko M ima?





(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2020 12:21:11   
smeško
Pa, rekla bih i ja toliko, ali kako mi radi mozak poslednjih meseci...Onda ne vidim razlog za toliku zurbu.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.9.2020 15:38:59   
dunja RR
S obzirom da smo imali koronu nedavno, tj. mi roditelji potvrđeni, a deca su takođe imala verovazno (imali oboje po T jedan dan, pre 10-ak dana), da li da još sačekam sa MMR, kada dođemo u Beograd uskoro ... ili da dam MMR pre nego krene u jaslice? M ima 18 meseci.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.9.2020 15:40:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.9.2020 16:37:13   
nata11
Dunja nasa mala drugarica imala (15m) tj. roditeljima potvrdjen kao kod vas i odlozili im za 3 meseca i ore toga krvnu sliku. Vidi sa dr, verovatno ce predloziti isto.



Kod nas za vrtic traze pisano od dr zasto se odlaze MMR.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.9.2020 16:45:10   
doramar11
Ja bih odlozila mmr na Dunjinom mestu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.9.2020 20:33:32   
milicicak
Dunja, konsultuj se sa pedijatrom. Ali ja dete ne bih pustila u kolektiv bez MMR-a


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: MPR (MMR) vakcina
5.9.2020 22:29:23   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

S obzirom da smo imali koronu nedavno, tj. mi roditelji potvrđeni, a deca su takođe imala verovazno (imali oboje po T jedan dan, pre 10-ak dana), da li da još sačekam sa MMR, kada dođemo u Beograd uskoro ... ili da dam MMR pre nego krene u jaslice? M ima 18 meseci.



Ja bih sacekala i sa jaslicama. Posebno sto se cesto razboljevala. Ne bih ni vakcinu jos davala. Ali ipak konsultacija sa pedijatrom. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 0:32:36   
dunja RR
Pa nije se često razboljevala, tj. nije baš dugo bila bolesna, od novembra prošle godine, tada joj je S doneo dva puta "nešto" iz vrtića, ali od tada nije ni kinula. Jednom imala T, negde letos, ali prošlo odmah, ni dan nije trajala i isto i sada kada je imala koronu, imala T jedan dan i to je to od korone i kod nje i kod S. Ja sam planirala kasnije jaslice, ali ako ima imunitet na koronu sada, možda i ne bih puno odlagala, dok ima imunitet. Samo bih dala MMR (odlagali smo već zbog grimasa i belega, neurolog savetovao), ali eto nata reče 3 meseca su njenim prijateljima predložili da čekaju nakon korone za MMR ...sad i to..

Baš sam u nedoumici ..

Mili, zna li se pouzdano, koliko traje imunitet na koronu, da li ovo što pričaju 3 meseca ili je individualno?




< Poruku je uredio dunja RR -- 6.9.2020 0:34:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 0:56:06   
dunja RR
I jedno pitanje , znam da je off ali izvin'te.

Trebam S da vodim na zalivanje šestica konačno, čekali smo dr sa odmora da dođe, pa evo sada mi smo ovde, da li je ok da ga negde krajem septembra, početkom oktobra odvedem? Da li tu korona koju je imao nešto smeta ili ne? Da uradim serološki test prethodno (ovo razmišljam da svi uradimo),da li bi on pokazao da je preležao ali da infekcija više nije aktivna?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 7:11:36   
Sanjica26 RR
Da, da. Mislila sam dok je bila mlađa. Znam da nije skoro bila bolesna. I super je odreagovala na koronu. Iskreno ni ja ne bih pustila dete u vrtic bez vakcine. 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 7:49:08   
jess021
Dunja, mislim da je rano za seroloski test. Moja kuma ga je radila posle mesec dana nakon prelezane korone koju je sigurno imala, ali antitela nisu pokazala. Kazu u lab da nije proslo dovoljno vremena da se razviju. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 7:59:30   
milicicak
Dunja, nije rano za serologiju ali moja preporuka je da antitela uradis u Inepu, njihovi testovi su prilično pouzdani.


Niko ne zna koliko tačno traje imunitet na koronu, još je rano sa sigurnošću tvrditi bilo šta

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 8:01:43   
jess021
Mili, nakon kog vremena moze da se uradi seroloski test? Nakon pozitivnog pcr testa. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 13:28:20   
milicicak


IZVORNA PORUKA: jess021

Mili, nakon kog vremena moze da se uradi seroloski test? Nakon pozitivnog pcr testa. 





Jess, ako pitaš kad se vidi IgG, može i posle 3 nedelje

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: MPR (MMR) vakcina
6.9.2020 13:52:54   
jess021
Da, pitam jer mojoj drugarici nije pokazalo ni nakon vise od 3. Izvinjavam se sto sam off



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.2.2021 19:05:54   
dunja RR
Maslačak, Mili, molila bih vas za mišljenje. Zakazala sam M za sledeći ponedeljak da primi MMR, odlagali smo zbog neurologa, korone, prehlada itd, i sada bih da primi što pre jer se S vraća u vrtić, i donosiće siugurno neke viruse, i ko zna kada će M biti opet skroz zdrava da primi, a ne bih da odlažemo više. Ona 1.3. puni 2 godine.


Ono što me zanima, je - pre dva dana je imala proliv, ceo dan, baš se izmučila ubledela, i imala je T 36,8-36,9., malo kašljucala, baš malo, dali smo joj smektu jednom, klopala supicu sa pirinčem, banane, nismo davali ništa za T, sutradan se probudla kao nova. Više nije imala ni T, ni proliv. Ja ne verujem da je bila korona, jer ja mislim da je ona imala letos kada i mi, mi ostali nismo sada nikakve simptome imali. Ali otkud znam. Mada sam čitala, da nije bilo nekih problema kod dece koja su čak primila vakcinu u trenutku zaraze, ali nije se znalo u trenutku vakcinacije da su zaražena koronom,
Ja bih uradila u ponedeljak ujutru krvnu sliku njoj, i posle je u 11.45 odvela na vakcinu. Da ne odlažem zbog ovog proliva i blage T, pre 2 dana?

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.2.2021 19:15:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.2.2021 21:12:20   
Maslacak15
Dunja ja nebih vise odlagala. Ona prakticno nije ni bila bolesna, a ponedeljak je za 5 dana. Puno pozdravi decicu!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.2.2021 21:54:34   
milicicak
Suzi, ja stvarno ne vidim razlog za odlaganje MMR-a. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.2.2021 22:31:29   
dunja RR
Hvala vam puno ❤❤



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.2.2021 22:58:42   
Beba987
Dunja neka primi slobodno, svakako uradi kks da budes mirna.. Do sl pon će proći dosta od simptoma.. Moje dete je isti dan kad je moj muž dobio simptome kovida primilo vakcinu (do duše ne mmr, nego onu revakcinu dtap, ipb, hib i pneumokok ) par dana nakon toga i sama dobila simptome kovida i sve je bilo ok..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here