|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.3.2015 11:13:56   
Modessty
sve se uči i vežba pa i sedenje. Iva možda mu treba da još ojača mišiće leđa.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.3.2015 13:17:02   
ivaMark
On se sa pet meseci i neki dan okrenuo sa ledja na stomk i odmah i sa stomaka na ledja, sada se stalno vrti....gmize kao glista user posted image dize dupe a glava mu je dole ili se podigne na rukice a dupe je dole user posted image

Videcemo...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.7.2015 11:03:41   
Ana13
Zabica je pre par dana sama sela iz puzeceg polozaja i sad to lagano radi na svim podlogama kao da je odrasla user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2015 11:39:01   
Anarunika
Mi smo stigli do pet i po meseci i okrećemo se u oba smera,i pokušavamo da se dignemo u sed.
A u nedavnoj konsultaciji sa doktorom saznala sam da je sada period za sedenje od 8,5 do 11 meseci.Misli se naravno na skroz samostalno sedenje.A proveru da li je dete spremno za sedenje rade tako što ga stave u onaj preklopljeni položaj sa rukicama oslonjenim pored i onda ako se dete raduje to je to. Ako se samo prevrne na stranu onda nije još vreme.
Ali mislim da niko nije toliko strpljiv da čeka 8,5 meseci da bi dete počelo da sedi ako je ono spremno i ranije.Makar je meni smor da čekam toliko dugo. mi već po malo vežbamo ali ništa na silu naravno.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2015 22:11:33   
branki*
Nama je sad dr na sistematskom sa 6 meseci rekla da je stavljamo svakog dana u sedeci polozaj po desetak min.ja bas i ne praktikujem,stavljam je ponekad i to malo.sama ce ona to,ne sumnjam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
17.7.2015 22:20:14   
vikiveki
I ja sam moje sa 6 meseci počela da stavljam da sede,onako postepeno

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
18.7.2015 17:28:25   
wivern
Mi smo poceli da sedimo sa osam meseci, nisam ga silila pre toga niti stavljala da sedi dok on sam nije poceo da daje znake. Bitno da je on meni ok, zdrav i prav, a to kad ce sedeti, prohodati, progovoriti i ostalo me ne zanima. Ne jurimo medalju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
18.7.2015 17:33:07   
mila83
Tako je Wiw.Moji su jako rano poceli sami da se dizu u sedeci stav,kazu da treba pratiti dete kad bude spremno da samo sedi pa pustati polako.Ali ja nisam.Milica je sa 4,5 meseca znala sama da se uspravi u sedeci iz lezeceg,ja bih joj drzala ispravljene noge uz krevet,bas je bila zilava.ali svejedno.Posle punih 6 meseci sam pocela polako ,malo u krilu,pa uz jastuke...Sa 8 punih meseci su mi svo troje lepo i stabilno sedeli sami,sto je i po preporuci pedijatara.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
22.8.2015 18:33:49   
branki*
da se ubelezimuser posted image
boka je pre nedelju dana sa tacno 7 meseci sama se uspravila iz lezeceg u sedeci polozaj.sad se usparavlja da sedi stalno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.8.2015 15:41:00   
Anarunika
Bravo za vas Branki! I mi napredujemo iz dana u dan,ali još ne zna sama da sedne. Za koji dan će sedam meseci. Sada baš gledala Akijeve i Ikine slike iz tog perioda oni već uveliko sedeli. Žilavci mali. Sve sam pozaboravljala kako šta ide. A i šta ima da pamtim,što kaže Branki sami će oni sve to kada budu spremni user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
14.12.2015 21:19:57   
*milica*
Ja sam u dilemi...
Vule sa vec neko vreme iz polulezeceg dize.
Kad mu dajem mleko da pije dignem ga na jastuk u polulezeci i on pokusava da se digne.
Pitala sam dr i on kaze da sve sto pokusava sam da ga pustim ali da ne preterujemo.Bili smo na uz kukova i to je u redu.
Inace, on za 6 dana puni 4 meseca i realno je rano za sedenje

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
14.12.2015 21:21:49   
branki*
Jeste rano da ga ti sama stavljas u sedeci,ali to sto se on odize sam je skroz ok,vezba!neka.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
14.12.2015 22:08:23   
dddaca
Jeste rano. Nama su rekli da posle 6 meseci mozemo da je stavljamo u sedeci polozaj, i pre toga nismo ni pokusavali. Desavalo se da u lezaljci sama sedne iz polusedeceg i tad je nisam dirala, pustala sam je da vezba sama misice. Kada bih joj menjala pelene, drzala sam je za rucice kako bi se sama podizala, tako da mi beba od 5.-6 meseca radi trbusnjake user posted image Samostalno je sela tek sa oko 8 meseci

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.12.2015 13:12:58   
bojana92
Milice jos je rano,tek sa 6 meseci mogu da se stave u polozaj za sedenje,tako je nama doktor savetovao.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.12.2015 13:36:22   
adulence
Zenw a da vas pifam,kada bebama moze da se podigne naslon na kolicima,za jedan,znaci ne u sedeci,nego onaj prvi posle lezeceg,ja sam totalno sve zaboravila,kao da pre R nisam imala dete...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.12.2015 15:35:23   
branki*
Ja sam dizala letos,u junu kad je boka imala pet meseci,to znam,a pre toga nisam,mizda moze,ali ja nisam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.12.2015 16:55:58   
dddaca
Nama su sa 4.5 meseca nakon pregleda kukica rekli da moze da se podigne naslon u polusedeci

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.12.2015 21:21:18   
amelia
Drage moje moj A puni za dva dana 4 meseca dali mogu da mu uspravim ono na kolicu sto se dize pozadi u polulezecem polozaju jer on sam sa napinje celo vreme hoce da ustane no naravno ne moze kada je skroz u lezecem polozaju.. al barem pravi trbusnjake user posted image mrzi me da iscitam temu a nemam ni toliko vremena

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.12.2015 21:46:53   
dddaca
On tako vezba misice i priprema se za sedenje. Videces i kad budes podigla naslon i dalje ce se vuci da sedne user posted image . Mi smo cekali da nam dr da zeleno svetlo nakon pregleda kukica

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.12.2015 21:53:55   
amelia
dddaco a kad se radi sledeci uz kukuva? Mi smo radili samo kad smo izasli iz porodilista imao je nedelju dana.juce smo bili na kontroli zaboravila sam da je pitam.inace ja probam da mu uzdignem ali kao sto kazes i dalje se napinje zeli da sedne na guzu

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.12.2015 22:08:01   
dddaca
Mi smo prvi radili sa mesec dana, a sledeci joj je bio zakazan u 4. mesecu. Ne znam da li je tako i u drugim gradovima. Koliko polozaja ti imaju kolica?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.12.2015 22:11:04   
emicaa
Amelia ovde kukove gledaju samo jednom,sa mjesec dana,možda je i kod vas tako.Ja sam Dori pidigla kad je imala 4-5 mjeseci.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
1.1.2016 1:31:28   
amelia
Hvala emice sacekacu i ja barem mesec dana jer muslim da je jos uvek mali user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
1.1.2016 13:38:14   
dddaca
Amelia prati ga, pa ako ti se ucini da je dovoljno jak da ne klizi na levo ili desno ti podigni, najbolje ako kolica imaju polozaj od oko 30 stepeni, jer za onaj polusedeci, od 45 stepeni je jos dosta rano. Ja mislim da smo je u taj polozaj stavljali tek sa mozda 5.5 - 6 meseci. U sedeci smo posle punih 6 meseci, ali i tad ne previse

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
1.1.2016 14:43:53   
amelia
dddaco ne znam da li ima polazaj od 30 stepeni neznam ni kako se to racuna zapravo mozes je podignuti u dva polozaja jedan kad ga podignem to je polulezeci polozaj i bas voli tako da sedi gleda tamo vamo ali i dalje se napinje zeli da ustane na guzi i drugi polozaj je kao sedeci kad ga podignem on moze tako u sedecem polozaju.koji tutkun sam ja nema veze sa zivotom ali zato i postoji ovaj forum zar ne user posted image user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here