|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:08:30   
guppy RR
Da li ste nekad čule za slučaj da se dete zarazilo od roditelja prilikom kupanja u istoj kadi?
Ja sam čula za više slučajeva sa bazena, ali iz vlastite kade zaista ne.



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:12:49   
Anoniman
Nisam čula, valjda zato što se niko od mojih poznanika ne kupa sa detetom u istoj kadi.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:22:48   
Anoniman
ne kupam se s djetetom zajedno u kadi ....zar i to neko radi?!

a koje bolesti Guppy???????????????????

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:29:19   
Rina
Ja nemam kadu user posted image A i prilicno glupo mi to zvuci..ne,ne kada ne..
Ali tusirali se uvek zajedno i kad je bio beba uzivao je u maminom zagrljaju tako penusav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:34:37   
prolece
a kojoj budali je palo na pamet da se kupa sa detetom u kadi, a da ima neku infekciju ili, ne daj Bože, polnu bolest. ja to ne mogu da razumem.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:45:49   
guppy RR
pa ni ja se ne bi kupala sa detetom u kadi da imam neku infekciju ili bolest
ali kupala bi se, da sam zdrava

ovo sam ponovo pokrenula jer vidim da se u više tema spominje kako je FUUUUJ da se roditelj kupa sa detetom ili da se tuširaju zajedno... ne daj bože da dete vidi roditelja u kadi, a ok je ako vide roditelja na WC šolji? Ne razumem user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:48:20   
Anoniman
A ne, ja nemam problem sa stidom pred detetom (o tome smo pričali u temi NAGI PRED DETETOM, jer mislim da treba da poznaje ljudsko telo). Ali ne vidim ni jedan dobar razlog da zajedno uđemo u kadu. Nema ko da ga čuva? Ima. Vežeš dete u kolica, brzo se istuširaš i izađeš. To je moje mišljenje.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 9:54:00   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A ne, ja nemam problem sa stidom pred detetom (o tome smo pričali u temi NAGI PRED DETETOM, jer mislim da treba da poznaje ljudsko telo). Ali ne vidim ni jedan dobar razlog da zajedno uđemo u kadu. Nema ko da ga čuva? Ima. Vežeš dete u kolica, brzo se istuširaš i izađeš. To je moje mišljenje.
i ja sam tako radila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 11:35:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prolece

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A ne, ja nemam problem sa stidom pred detetom (o tome smo pričali u temi NAGI PRED DETETOM, jer mislim da treba da poznaje ljudsko telo). Ali ne vidim ni jedan dobar razlog da zajedno uđemo u kadu. Nema ko da ga čuva? Ima. Vežeš dete u kolica, brzo se istuširaš i izađeš. To je moje mišljenje.
i ja sam tako radila.



isto sam radila ... u kolica, pa kolica u kupatilo

ali da se izležavam u kadi zajedno sa djetetom to mi je zaista glupo, bez obzira da li sam ili nisam zdrava...ne kontam čemu to user posted image user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 12:16:06   
Brand new mama
Nemam do sad iskustvauser posted image , a moji se nisu kupali sa mnom i bratom, ali po mom misljenju nije to toliko ubi Boze strasno. Sto se same ideje o zarazama tice-kako su eserihiju dobile bebe u porodilistu? Vecinu bakterija imamo svi na svom telu, imali 30 ili 1 godinu,tako da ako moje dete bude imalo zelju da se kupa sa mnom ili tatom, mislim da mi nece biti problem- a i nemam pojma gdje sam procitala da je to OK, posebno kod klinaca koji se, recimo boje vode. A nije frka da se bilo ko od nas i prije tog kupanja istusira (ja se recimo gadim da se kupam sa dragim ako znam da se setao bos po podu). I ja perem kadu svaki put kad se neko kupa(mm misli da sam frik) 

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 12:26:31   
Verus
U nasoj kuci se to stvarno nije radilo...pisala sam negde da je moj tata prestao da hoda u gacama ispred mene, kada sam imala negde, 2 godine i pitala ga "sta mu je to nabudzeno u gacama?".  Dosta smo otvoreni, i pricamo o svemu, ali se ta neka intima jako postovala...znaci nema ono goli jedno ispred drugog, da pisamo jedno ispred drugog i sl.  To ne radim i sa mm.  Nisam cak nikada dala da mm vidi moj ulozak ili da je tu dok ja kakim.  To su mi nekako neke stvari koje ne delim ni sa kim..a bogme ni on sa mnom.  Mada, se u njegovoj porodici tako skinu jedno ispred drugog....nije mi malo normalno bilo da on vidi grudi svoje sestre i sl.  Mada je ona tako malo opicena...on se ne skida pred njima....ma otkud znam, sve je to stvar odgoja.

Ali mislim da cu se nekada kupati sa mojom bebom, dok je malauser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 12:32:22   
guppy RR
Mi se nikada u porodici nismo kupali zajedno, i nikad nisam svoje roditelje videla gole (ili se bar ne sećam).

Još uvek mislim da razlog da se može nešto "preneti" nije za mene razlog da se ne kupam sa svojim detetom. Razlog, da se ne kupam sa detetom bi bio možda samo taj, da me dete ne vidi bez odela.

Kad smo počeli da ih kupamo u velikoj kadi, jako su se plašili. Ja nisam htela da ih maltretiram, već sam ušla sa njima u kadu i držala ih dok smo ih kupali. Niko se nije zarazio i niko nije umro od toga, a njima je bilo mnogo lakše.

Pisala sam već o tome da nekad nisam stigla da se istuširam, pa sam mogla jedino tako da se tuširam kad njih kupam. Nekad sam dovukla i stoliće za hranjenje u kupatilo i tuširala se dok su oni tamo sedeli. Sa dvoje male dece, kad si sam, nemaš puno izbora.

Ako je "prenos infekcija" razlog da se roditelji i deca ne kupaju zajedno, onda je svejedno da li su roditelj i dete obučeni ili svučeni. Onda treba ukinuti sve kućne bazene, posebno one bez hloriranja vode, i slično. Ja bi se radije kupala sa svojom decom u kadi nego na nekom javnom kupalištu, gde ne znaš ko ima gljivice a ko se popiškio u vodu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 14:07:36   
gracija
Nisam se nikad kupala u kadi sa svojom djecom, jer mi je to bzvz.Ne vidim ni jedan dobar razlog zasto bih to radila.Milica dok je bila manja,ja sam se tusirala ili kad ona spava,ili bih je stavila u onaj"vrtic"...Sad joj upalim tv,ona gleda crtace,Matej spava a ja brzinom svjetlosti idem na tusiranjeuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 16:10:20   
Verus
Slazem se guppy, mislim da ce biti OK da se nekada tako istusiram sa bebom, dok se beba kupa a ja kuci sama, i to dok su dovoljno mali da ne znaju da je mama gola, i sta se tu sve vidi....ne znam kada dete postane svesno svega toga, ali mislim da ako te dete vidi golu do neke 2, 3 godine, nije tako strasno.  Ja se stvarno ne secam da sam videla svoje roditelje gole, ikada...ali eto, kada ostare i treba pomoc, okupati ih ili presvuci, onda to postane nebitno, odrasli smo pa je drugacije....bila sam oko dece koja valjda vide roditelje gole, ili u nekim "cudnim" situacijama, pa komentarisu tatinog pisu ili mamu golu, i nije mi bas nesto....da ne kazem 'normalno'user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
9.7.2009 22:27:16   
Lu
Ja se još uvijek tuširam s Rokom.
Opet ponavljam iz praktičnih razloga i ne vidim tu ništa loše.
Dok bi ja njega istuširala moram stajati nageta i nije mi nimalo zgodno pa onda da on čeka dok se ja istuširam napravio bi stotinu glupostiuser posted image ,ovako oboje uđemo zajedno i izađemo za pet minuta.
Kad je mm kod kuće onda jedino prvo istuširam Roka,pošto ja ostajem duže budnauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
10.7.2009 0:20:44   
2002m
Nevidim nista lose u tome.Kada je bio mali nekoliko puta sam se kupala sa njim......obucem kupaci i u kadu.Sada je velik decak i ne dozvoljavam mu da mi upada u kupatilo.Neznam zasto se to nekom gadi......kakva zaraza pa odakle je to dete ispalo  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
10.7.2009 0:29:28   
Anoniman
Ja se secam da sam se kao mala kupala sa mamom u kadi, i to mi je bas bilo zanimljivo a nisam pokupila nikakvu zarazu! Nikad je nije bilo sramota od mene, ako sam je pitala sta je to ona mi je verovatno rekla imaces i ti jednog dana!user posted image
Tako da ako nekad budem imala decu i dok budu bili mali zasto da ne!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 10.7.2009 0:30:15 >

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
10.8.2010 12:49:33   
Anchy_Ljuba
I meni je ok kupanje sa malim detetom, pa i kada poraste kupaci i eto...
Cula sam dosta prica o tome i meni licno je to ok....Ja jedva cekam da moja beba moze da sedi, da bismo se kupale zajedno... Kupanje ne mislim samo kupanje nego i igranje u kadi.....



_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
10.8.2010 13:43:38   
lanajelena
nisam se kupala i ne planiram a i ne volim da lezim u kadi samo tus varijanta user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 4:56:35   
anuksunamun
Mi se kupamo sa nasom Anom zajedno u djakuziju ,znamo da smo sterilni sto se bakterija tice ,isli smo na vto :):):):)...zasto bi mi se to gadilo,potpuno mi je to prirodan osecaj..

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 5:16:46   
vukosava
Zadnjih 6 godina sam podstanar i nema leba da bih ja legla u neku od tih kada ma koliko ih oribala. Dete kupam u koritu.

Pre par nedelja smo se selili, tri dana voznje. U kola smo nakrcali sta je moglo da stane. Par dana pre polaska kad su nam izneli sve stvari iz stana, pa i njenu kadicu, kupala sam je pod tusem drzeci je u rukama. I tako sam i usput u hotelima. Cula sam od drugarice da je to radila sa decom, pogotovo sa drugim detetom jer je bila sama sa njima i nije imala vremena za celu ceremoniju. I za cudo, dete je to ok podnelo, brzo smo to obavile. Zatim sam je predala muzu, ja se istusirala posto sam sva bila mokra.

Posto smo je do sada kupali u kadici pored lavaboa (sad moram u kadi u njenoj kadici plasticnoj) trebace neko vreme da se ona navikne. Nemamo onu bateriju nego samo tus, pa je polivamo vodom.

A sto se kupanja tice, ja mislim da smo mi svi sisari a svi osim nas ljudi se nesto pokrivamo. Ne vidim nista tu neprirodno, kako je kome zgodnije nek radi. Mene bi vise cudilo da se dete ne kupa i bude smrda nego to kako to neko radi.

Ja se sa mojim roditeljima nisam kupala i ne secam se da sam ikoga videla golog. A ja pred mojim detetom spartam samo tako, dok dodjem iz kupatila i dok se obucem. Ona me i ne gleda, navikla je.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 7:59:44   
Anoniman
Mm se često kupa sa Mićkom i nema ništa što naše dete više voli. Dobije društvo u kadi, pa se prskaju, igraju- milina! I to ne rade zato što nema ko da ga čuva, već zato što tako hoćemo... Ja sam se sa njim kupala možda dva puta, uglavnom sa zadužena da pripremam sobu za spavanje dok se muški kupaju user posted image Sad u trudnoći i ne planiram, jer mi je svakako teško i sebe da okupam, ne još sa njim da se jurim po kadi. Ali nas je Mihajlo oboje video gole i primetio je i "razliku" user posted image i pričamo mu o tome redovno. I moja mama se pred mojim bratom i predamnom dok smo bili deca šetala bez veša i meni je to nešto potpuno prirodno... Ne znam. E sad, kad se rodi ova bebica, pa poraste, onda neće biti mesta za sve u kadi. Verovatno će se samo deca kupati zajedno.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 10:27:02   
Anoniman
Nikad se nismo kupali zajedno .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 17:08:23   
indy_25
Da imam kadu kupala bi se sa sarom u kadi. Imamo tus kabinu i mm. se nekad tusira sa sarom a nekad svo troje se zajedno tusiramo jer je velika tus kabina.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete i roditelj u istoj kadi
18.7.2012 17:22:03   
red3lilu
Kada je Nidžan bio mali, a opet dovoljno veliki da počne samostalno da sedi, prebacili smo se sa kupanjem u kadu, do tada sam tezmala korito i vodu u sobu i obrnuto.... (najgori deo koji i sada smišljam kako da u izbegnem ili olakšam)
E sad, pošto je on još bio klimav i nije mogao skroz još da se održi, od talasanja vode u kadi i klizanja i svašta nešto, ja sam ulazila u kadu i klečala iza njega, okupala ga, istuširala i kraj... kada je u potpunosti savladao sedenje više se nismo brčkali zajedno...
Ne vidim ništa loše, nehigijenski niti izopačeno u kupanju sa detetom ili deljenju kade, sigurna sam da većina nas koji imamo dvorište nemamo onoliko bazena koliko je članova domaćinstva već samo jedan i svi ga delimo, zar ne?, pa zar to nije slično... isto tako, decu vodimo i na javne bazene... pa tek tamo su idelani uslovi za svašta nešto "pikano"..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here