|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Termos torba
2.12.2011 18:54:49   
Anoniman
Mi smo već prestali da sterilišemo flašice, samo dobro peremo, jačamo imunitetuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Termos torba
3.4.2014 18:00:18   
Nimfa
Da li termos ili termos torbica mogu da sluze da se sacuva majcino mleko,recimo da se izmuzem pre nego podjemo negde sipem u flasicu ili termos i kada ogladni da dam bebi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Termos torba
3.4.2014 21:38:45   
serpica
Termos ti nicemu ne sluzi ako je u pitanju majcino mleko,meni su rekli da na sobnoj temp.mleko moze da stoji 2 sata u flasici a u frizideru 2 dana,A zasto bi nosila mleko ako je beba sa tobom,ako vec sisa zasto da joj dajes na flasicu? Ja nisam imala problem dok sam dojila da to uradim i na javnom mestu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Termos torba
3.4.2014 22:33:47   
anci kv
Gde i koliko dugo se mleko može čuvati?
Majčino mleko može da se čuva u sterilnoj, zatvorenoj posudi na temperaturi od 18 do 20 stepeni, i to 24 sata. Ako se stavi u frižider, može da stoji na temperaturi oko četiri-pet stepeni do 72 sata. Ukoliko se zamrzne, i to na minus 18 do minus 20 stepeni, može da se čuva i do četiri meseca.
 
Kako ga podgrejati?
U svakom slučaju, majčino mleko može da se koristi samo ako je ispravno čuvano, odnosno zamrznuto. Hladno mleko se podgreva u toploj vodi (kupki) ili grejaču, dok se ne postigne temperatura pogodna za konzumiranje. Zamrznuto mleko treba odmrznuti na sobnoj temperaturi, pa tek onda podgrejati u toploj kupki ili grejaču. Jednom odmrznuto, više se ne zamrzava.

Ja sam flašicu stavljala u termos torbicu,zbog lakšeg nošenja. Ako nosim iz frižidera,onda vučem za sobom i grejač.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Termos torba
4.4.2014 5:37:00   
Nimfa

IZVORNA PORUKA: serpica

Termos ti nicemu ne sluzi ako je u pitanju majcino mleko,meni su rekli da na sobnoj temp.mleko moze da stoji 2 sata u flasici a u frizideru 2 dana,A zasto bi nosila mleko ako je beba sa tobom,ako vec sisa zasto da joj dajes na flasicu? Ja nisam imala problem dok sam dojila da to uradim i na javnom mestu.user posted image



Problem je sto se ja izmuzavam pa dajem na flasicu,beba mi je nemoguce lenja i posle deset sekundi na dojci ona se uspava i nikako se ne budi nista ne pomaze,pa trazi opet na pola sata i onda je i gladna i nenaspavana,a i povecavamo grceve tako.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Termos torba
4.4.2014 6:27:44   
serpica
Ih Anci vidis to nisam ni znala verovatno jer mi nije ni trebalo...


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Termos torba
4.4.2014 7:48:23   
Nimfa

IZVORNA PORUKA: anci kv


Ja sam flašicu stavljala u termos torbicu,zbog lakšeg nošenja. Ako nosim iz frižidera,onda vučem za sobom i grejač.


Znaci smem da nosim moje mleko u termos torbici,meni ne treba za dug period vec recimo tri,cetri sata,a po onome sto sinapisala moze 24h,pa mi to malo nije jasno jer sam i ja kao i serpica cula da moze na sobnoj temperaturu da stoji do dva sata ?

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Termos torba
4.4.2014 10:03:41   
anci kv
Ja sam nosila. Ako mi treba za neka 2-3 sata,a idem gde grejač ne mogu da koristim onda se izmuzem i to mleko nosim. Ako postoji mogućnost da koristim grejač onda nosim iz frižidera. Ja sam tako radila jer je D već bila uobročena a na grudima bise samo igrala, sigurnije mi kad jojdam na flašicu, onda bih bila mirna ba duži period.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 58
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here