|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:46:42   
Anoniman
Jovice, nisam ja mislila da sprovodim dresuru. Možda ne bih radila ni svaki dan. Možda bih štampala duplo, pa kad mu dođe neki drugar da zajedno malo boje, povezuju. Šta znam. Doskočiću ja već načinom, jer, jeza me podilazi od pomisli da će dogodine MORATI. 

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:48:52   
isidora88
meni je nesto u glavi da smo imali vezbanku u predskolskom koja se zvala bas grafomotorika, unutra je bilo vezbanje raznih linija,oblika,bojenja(nalik onome sto si postavila, pise u postu practise worksheet)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:49:18   
Modessty
Tash ima u knjižarama neka knjigica -časopis šta li je već, mislim da se zove Mozgalica, za uzrast od 5 i 6 godina. I tu ima lepih stvari koje baš tebi trebaju. Moja koleginica kupuje svojoj deci.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:54:23   
Sanjica26 RR
Tash imam dosta drugarica koja rade sa predskolcima. Koliko sam primetila deca rade iz radnih svezaka izdavacke kuce "Pcelica". Malo sam prelistala I deluje mi interesantno. E, sad zavisi od grada do grada. Tako ovde rade, ali ne mora da znaci da kod vas tako rade.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:55:00   
Anoniman
user posted image

I ovo je slatko, i zanimljivo. user posted image

Mod, potražiću Mozgalicu.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:55:59   
Verolina
Tash, u onom prvom polju je nula, jer zbir prve i druge kockice gledano u koloni nadole ide od 1-5.
Cek da provalim drugu.user posted image

< Poruku je uredio Verolina -- 5.10.2012 12:56:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 12:56:41   
Modessty
Sanjice kod nas deca u vrtiću imaju te Pčelicine radne listove. I to je za uzrast od 4 do 6 godina. Mislim da je ta MOzgalica kao i ti Pčelicini radni listovi. Od svega ima po malo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:02:24   
Sanjica26 RR
Mod to je to. Vidjala sam i te mozgalice. mozda ce vaspitacica na roditeljskom da nesto preporuci.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 5.10.2012 13:03:12 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:03:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verolina

Tash, u onom prvom polju je nula, jer zbir prve i druge kockice gledano u koloni nadole ide od 1-5.
Cek da provalim drugu.user posted image


Verka, mislim da oni ne poimaju nulu. I ja sam mislila da je nula. Ali, mislim da svaki red, ili kolona, ili domina, moraju imati ISTU foru, a ne "malo ovako, malo onako", možda grešim. Ipak su to predškolci.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:04:41   
Anoniman
Ajde ova gruba i fina motorika kad su mali, ali kad bi se trebalo konkretnije posvetiti ovoj grafomotorici-to bojadisanje, seckanje, lepljenje?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:05:31   
Modessty
Danilova grupa ima samo bojanke. Mislim da su ih učili da boje u okviru linije i da to bojenje ima smisla a ne da bude žvrljanje po celoj strani. Kad sam ga pitala neki dan šta su radili, rko mi je da su crtali jabuke i bojili bojanke ali lepo i tačno. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:05:49   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Verolina

Tash, u onom prvom polju je nula, jer zbir prve i druge kockice gledano u koloni nadole ide od 1-5.
Cek da provalim drugu.user posted image


Verka, mislim da oni ne poimaju nulu. I ja sam mislila da je nula. Ali, mislim da svaki red, ili kolona, ili domina, moraju imati ISTU foru, a ne "malo ovako, malo onako", možda grešim. Ipak su to predškolci.


E , onda sam totalno zardjala. Uopste nije lako. Mada, mislim da deca to bolje resavaju od odraslih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:06:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Verolina

Tash, u onom prvom polju je nula, jer zbir prve i druge kockice gledano u koloni nadole ide od 1-5.
Cek da provalim drugu.user posted image


Verka, mislim da oni ne poimaju nulu. I ja sam mislila da je nula. Ali, mislim da svaki red, ili kolona, ili domina, moraju imati ISTU foru, a ne "malo ovako, malo onako", možda grešim. Ipak su to predškolci.


E , onda sam totalno zardjala. Uopste nije lako. Mada, mislim da deca to bolje resavaju od odraslih.


Verovatno je nešto veoma jednostavno.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:08:46   
Anoniman
Poznato je da ogroman broj dece jako lako može da sastavi Rubikovu kocku, što meni nikad nije pošlo za rukom. Uspem najviše 3 boje.

Ja mislim da u to misteriozno polje ide 5 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:09:15   
minna
Zar nije u prvom kvadratu 6, a u drugom 1, pa da desna kolona domina ide ...6, 1,2,3,4,5,6, 1,2,3...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:10:56   
Verolina

IZVORNA PORUKA: n i n a

Poznato je da ogroman broj dece jako lako može da sastavi Rubikovu kocku, što meni nikad nije pošlo za rukom. Uspem najviše 3 boje.

Ja mislim da u to misteriozno polje ide 5 user posted image

Ja sam samo jednom uspela.
Inace, ne znam kako se igraju domine.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:12:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minna

Zar nije u prvom kvadratu 6, a u drugom 1, pa da desna kolona domina ide ...6, 1,2,3,4,5,6, 1,2,3...


Može biti.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:17:39   
Jeca.V
Ja se devojke izvinjavam sto upadam,Tash molim te skokni do teme Ekcemi na decijoj kozi,pitala sam za stelatopiu pa ako moze odgovor.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 13:18:58   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Tash

Jovice, nisam ja mislila da sprovodim dresuru. Možda ne bih radila ni svaki dan. Možda bih štampala duplo, pa kad mu dođe neki drugar da zajedno malo boje, povezuju. Šta znam. Doskočiću ja već načinom, jer, jeza me podilazi od pomisli da će dogodine MORATI. 

user posted image tako bih i ja uradila...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 14:32:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Ovo sam našla pod "Bojanke za decu - predškolac", i ne znam da rešim. user posted image user posted image

user posted image



Logika bi mogla biti:
1 - ?
1 - 1
1 - 2
1 - 3
1 - 4

1 - 5
1 - 6
2 - 1
2 - 2
2 - 3

Ali onda nemam pojma šta ide u prvo prazno polje? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 14:36:02   
Leana
Izvinjavam se što upadam, ali nadam se da mogu da ti dam neku ideju.
Prvo, možeš da pogledaš Kreativni centar, Publik Praktikum, Enco book, Pčelicu, Mono i Manjana i slične sajtove, imaju knjige sa zadacima za razlicite uzraste, kao vežbanke, mozgalice...pa vidi šta bi mu bilo zanimljivo. Meni se recimo sviđa Zabavna mala škola (Publik Praktikum), imaju po uzrastima, lepi su zadaci, u boji, sa nalepnicama...doduše mi imamo za manji uzrast, ne znam kakav je za predškolce.
A sa neta OVDE imaš mnogo toga, pogledaj po sajtu baš ima svašta. Na primer OVO. Doduše na bugarskom je sajt, pa nećeš moći sve da koristiš, ali može da ti da ideju pa da sama osmisliš neku igru. Mislim da možeš da iskoristiš razne lavirinte, bojanke sa brojevima (polje 1 u zeleno, polje 2 u crveno), zadatke sa precrtavanjima crteža...
Mislim da je stvar samo da mu pomogneš/olakšaš da bude sigurniji sa olovkom, a naravno bez presije i dresure. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 14:40:46   
Anoniman
Nemam plug-in na poslu neophodan za pristup sajtu. Pogledaću od kuće, hvala. user posted image

(odgovor članu Leana)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 14:53:00   
Leana
user posted image

I da, pored pisanja i crtanja, možete i da se igrate sa testom, plastelinom, bockalicama, da odvijate i zavijate poklopce, da nižete perle, vezujete pertle, slažete slagalice, seckate papir, lepite kolaž...to sve stimuliše razvoj grafomotorike jer je dete "prinuđeno" da vežba mišiće šake.

EDIT: sad tek vidim da je sve ovo navedeno u prvom postuuser posted image , al ajde

< Poruku je uredio Leana -- 5.10.2012 14:54:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 20:09:23   
Modessty
Danas sam Danilu u Maxi ju kupila "Pepina svaštara". mislim da je baš ono što ti tražiš. Ima raunih stvari: delovi slike obeleženi brojevima a gore u uglu napisano koji broj je koja boja, zatim da se spoje tačkice koje daju neku sliku, pa lavirint (ono ndadješ pravi put od pepe do neznamčega)..... Košta 180 din

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Grafomotorika
5.10.2012 20:10:16   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Tash

Ovo sam našla pod "Bojanke za decu - predškolac", i ne znam da rešim. user posted image user posted image

user posted image



Logika bi mogla biti:
1 - ?
1 - 1
1 - 2
1 - 3
1 - 4

1 - 5
1 - 6
2 - 1
2 - 2
2 - 3

Ali onda nemam pojma šta ide u prvo prazno polje? user posted image



prva domina je 1-blanko (tj 0)
A rešenje je 2-1

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here