|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.2.2016 11:28:47   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Žene,kako ste kopirale kilometarske račune? Ja sam na dva A4 pa ću da zalepim. Mislim stvarno,samo neke komplikacije user posted image


Tako sam i ja.zalepila 2 papira A4 formata na njega račune pa dala mužu da tako kopira na A3 format.
Ja sam lepila po 3 računa na jedan list papira da se lakše iskopira, pa sam mislila da tako predam, ili treba da odlepim račune?
A u Topoli daju njihovu tabelu u koju ja treba da upišem br.računa,artikle i iznos. Kako vi to radite?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.2.2016 17:21:03   
mati
Ja sam na jednom papiru pa presavijala iz par puta veci racun. A na jednom A4 sam stavljala po 4-5 racuna ako su mali od pelena samo. Juce sam izasla ranije s posla da bi predala, kazu one zene sto da rade da je tog jutra bila neverovatna guzva.
Kod nas ti sam na papiru ispises samo brojeve racuna, pa oni dalje obracunavaju. Tako sam bar ja i prosli put a i sad.

< Poruku je uredio mati -- 10.2.2016 17:22:34 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2016 10:31:53   
Mariya
Hvala na odgovoru. Meni si dali tabelu da upišem brojeve računa,artikle i iznos. Valjda da ne rade oniuser posted image
Moram to večeras da završim pa da predam sutra ili u ponedeljak.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 10:24:39   
Maraj
Mariya na Novom Beogradu samo se preda. Ne daju tu tabelu da se popuni. Mozda je tebi teze al si sigurna da ti nece biti izostavljena neka stavka jer sve sama upisujesuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 10:39:47   
Anarunika
Ne daju nam nkakve tabele na Paliluli. samo na običnom papiru ispišeš brojeve isečaka i to je to. Pa posle oni šta priznaju priznali su. To me nervira,što ne mogu ili ne znam gde da dobijem informaciju kako su na primer obračunali moj PDV. Mogu da urade šta hoće i kako hoćw. Ja sam na primer prvi put imala dosta računa jer mi je i drugarica dala, i po mom proračunu sam trebala dobiti jedno 7,8 hiljada a dobila sam tri. Volela bih da vidim kako. Ako neko zna gde se mogu dobiti takve informacije neka javlja!
Ovaj put će to tek biti neka sića lova jer imam samo pelene i poneku kašicu u teglici a to ne znam ni da li priznaju.Ali neću da im poklonim ništa iz inata!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 11:07:01   
IvanaSK RR
Priznaju kasice.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 11:40:40   
Anarunika
I koliki je PDV za pelene a koliki za kašice na kraju?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 12:24:15   
Maraj
Anarunika , mozes da odes i da se zalis tj da vidis kako su ti obracunali. Mozda si lose racunala. I ja sam dok von nije napisala na prethodnoj strani kako se racuna pdv. Pogledaj.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 12:29:23   
serpica
pdv na pelene je 17,3% a ne 20% kako smo mi racunali a na hranu i mleko je 5,3% a ne 8 % zbog toga ispada manje nego sto ocekujemo da uplate.Meni je zena u poreskoj objasnila da je u cenu koju placamo vec obracunat pdv nisam ni ja dobro shvatila ali po tim njihovim stopama tako ispada

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2016 12:42:10   
Maraj
A jaoj serpi....sve neke novine...a sve losije po nas roditelje

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.2.2016 19:13:45   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: serpica

pdv na pelene je 17,3% a ne 20% kako smo mi racunali a na hranu i mleko je 5,3% a ne 8 % zbog toga ispada manje nego sto ocekujemo da uplate.Meni je zena u poreskoj objasnila da je u cenu koju placamo vec obracunat pdv nisam ni ja dobro shvatila ali po tim njihovim stopama tako ispada

Ovo nema veze sa mozgom...
Jedan jedini pdv postoji! Nego je matematika u pitanju,treba iznos da se podeli sa 1,2 i tek onda pomnozi sa 20%..i samo se tako dobije tacan iznos povracaja! A to 17,3% je mozda % koji se mnozi ako se mnozi sa punim iznosom..preko moba pisem..pa ne mogu istovremeno da izracunam

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.2.2016 12:16:03   
Bibilib
Cao zene ja bih da pitam jel 17-ti poslednji dan?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.2.2016 14:34:50   
suzi kju
Bibilib jeste.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2016 21:42:18   
Mariya
Ja predala zahtev i racune proslog petka.
Kako sam zalepila po 3 racuna na jedan papir, tako sam upisivala u tabelu i tako sam predala. I onda mi zena na salteru kaze da treba da odlepim racune sa papira, i slozim ih onim redosledom kojim sam ih upisivala u tabeluuser posted image
A sto se tice tabele, sve zene koje su predavale u topoli su je popunile, tako da je tamo obavezna. Tako bi trebalo, posto sam ja upisivala stavke, da mi sve obracunaju, da im ne promakne nesto. Pa sad cekam hoce li mi priznati ili ne. Rekli su da ce me zvati ukoliko nadju neku nepravilnost ili mi ne odobre.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
18.2.2016 8:56:19   
vocicana
Kako im je bedna lista za povracaj pDV-a, pa to je strasno. Mi cemo predati u junu, julu kada je sledeci termin, ali sramota jedna kako je strasno i malo i bedno, jos te zavrcu kao da si sa kruske pao.
Zelim vam da vam sto pre uplate iznose, ma koliki bili.Tragedija!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
18.2.2016 21:03:58   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja predala zahtev i racune proslog petka.
Kako sam zalepila po 3 racuna na jedan papir, tako sam upisivala u tabelu i tako sam predala. I onda mi zena na salteru kaze da treba da odlepim racune sa papira, i slozim ih onim redosledom kojim sam ih upisivala u tabeluuser posted image
A sto se tice tabele, sve zene koje su predavale u topoli su je popunile, tako da je tamo obavezna. Tako bi trebalo, posto sam ja upisivala stavke, da mi sve obracunaju, da im ne promakne nesto. Pa sad cekam hoce li mi priznati ili ne. Rekli su da ce me zvati ukoliko nadju neku nepravilnost ili mi ne odobre.




Meni ništa nisu zamerili ni prvi put a ni sada. Mrzi ih da rade ,pa onda da što više mi uradimo umesto njih.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
19.2.2016 16:39:30   
suzi kju
Meni su legle neke pare, msm da je pdv, jer na račun mi leze samo plata, a ovo očigledno nije plata.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
19.2.2016 23:29:16   
vonavoj
Nema sanse! Neverovatno bi bilo..ali ajde,videces...onda bi u ponedeljak trebalo resenje da ti stignee!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
19.2.2016 23:41:44   
janajana
Ja sam na jedan papir iskopirala 5 racuna (koliko je moglo da stane) i zahevtala originale na kopije, rukom ispisala brojeve i popunila onaj zahtev i lepo predala u sredu. Niko nije pravio proble o redosledu i sl. Znam da je P.U. Cukarica uvek imala neke "zahteve" drugacije od ostalih bar sto se tice predaje PDV obrazaca (znam radila na PDV-u od kako je pocela predaja obrazaca, i znam da smo da skratimo strankama muke da ne dolaze ponove prvo prvo proveravali da li im je tacan iznos pa tek onda primali obrazac user posted image ), ali dosta toga se promenilo od mog odlaska odande, da sada nisu fakticki ni pogledali sta sam predala

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 3:18:31   
suzi kju
Zašto misliš da nema šanse?
Na taj račun mi leže samo plata, a ova suma nikako ne odgovara visini plate, nema šta da je treće.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 11:30:54   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: janajana

Ja sam na jedan papir iskopirala 5 racuna (koliko je moglo da stane) i zahevtala originale na kopije, rukom ispisala brojeve i popunila onaj zahtev i lepo predala u sredu. Niko nije pravio proble o redosledu i sl. Znam da je P.U. Cukarica uvek imala neke "zahteve" drugacije od ostalih bar sto se tice predaje PDV obrazaca (znam radila na PDV-u od kako je pocela predaja obrazaca, i znam da smo da skratimo strankama muke da ne dolaze ponove prvo prvo proveravali da li im je tacan iznos pa tek onda primali obrazac user posted image ), ali dosta toga se promenilo od mog odlaska odande, da sada nisu fakticki ni pogledali sta sam predala



Janajana ,da znaš da sve zavisi od čoveka do čoveka gde na koga naletiš. Ja ,tj.mm je imao sreće i u ovoj poreskoj na Paliluli rade normani ljudi,stvarno nikad ni za šta nije bio problem, i što kažeš gledaju da nam olakšaju što više.Ali složićeš se da se svuda uvek zalomi neki baksuz,pa ako ti on baš zapadne ispadne komplikacija bez komplikacije. ‚(Svuda je tako,na svim poslovima). Samo neka oni uplate nešto pa makar kad i koliko.


I koliki je rok beše za žalbu ako nisi zadovoljan i mislliš da su te zakinuli? Jel beše to piše u rešenju?

< Poruku je uredio Anarunika -- 20.2.2016 11:32:10 >

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 15:08:21   
vonavoj
Suzi,kad si predala? Oni ni krecu da racunaju dok ne prodje rok za predaju..ne znam,proveri odakle ti je uplata

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 21:34:43   
Maraj
Suzi zar u poruci ne lise svrha uplate?
Ja gledala na drugom forumu zena se pre 2-3 dana hvalila da joj je legla refundacija pdv-a. Tako da je izgleda moguce

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 21:57:42   
suzi kju
Predala sam negde početkom meseca, pisala sam na prethodnim stranama.
A Maraj ne piše svrha uplate, ne znam da li to uopšte i piše nekom, ni meni mi mm (a u različitim smo bankama) ne piše svrha uplate.
Proveriću u ponedeljak ali nema šta drugo nego to d a bude.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.2.2016 22:08:31   
Maraj
Suzi ja sam u Komercijalnoj. Uvek mi u poruci pise ko uplacuje

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here