|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krofne
8.9.2011 17:46:46   
isidora88
Lu gde je recept za krofne,ja ga ne vidim,moze li link?user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: krofne
8.9.2011 18:21:10   
isidora88
nasla sam recept,treba plavusi vremena da skontauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: krofne
17.9.2011 9:09:44   
IVA 11
Stavljene da se dizu, prvi put ih spremam...javljam utiske. user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: krofne
17.9.2011 11:25:25   
IVA 11
Do koje debljine razvuci tijesto otprilike?

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: krofne
17.9.2011 11:55:24   
MarijaBg
Prst, pa kad ih oblikujes ostavi jos malo 20-ak minuta da narastu pa onda przi. Obrati psznju da ne bude jaka vatra! Srecno...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: krofne
17.9.2011 11:57:18   
IVA 11
Ja sam malo tanje i manje sam oblikovala, ne volim one velike. Hvala Mare user posted image Dako uspiju. user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: krofne
19.9.2011 11:39:42   
IVA 11
Uspjele su, samo sam ih malo tanje napravila, ali recept je fenomenalan, prelijepe su. Sledeci put cu deblje da razvijem tijesto, a volim male krofne, nikako velike.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: krofne
14.10.2011 0:15:00   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tea2
KROFNE IZ RERNE
Ne znam zašto se ovako zovu,ali su prelepe su.I vruće,i hladne,i nema greške u pripremi,i izdašne su....

Potrebno:
1/2 litre mleka
250 ml ulja
1 kg brašna
2 žumanca
1 kašika šećera
prstohvat soli
1/2 svežeg kvasca
125 gr margarina
pekmez od šljiva
šećer u prahu
Priprema:
Sjediniti 2 dl mlakog mleka,šećer,,kvasac i brašno.Ostavi da nadođe.
Pola kilograma brašna,ulje,preostalo mleko,žumanca,prstohvat soli i nadošlu masu -pomešaj.Dodaj ostatak brašna i zamesi.
Ostavi da nadođe -oko pola sata.Premesi.Ostavi još pola sata.Razvij što tanje i velikom čašom vadi krugove,stavi pekmez,preklopi na pola i krajeve spajaj tako što izbockaš viljuškom.Ređaš u pleh.Na svaku staviš po malo parče margarina.
Pečeš 20-25 minuta na 180 stepeni u rerni koja je prethodno zagrejana.Posuti šećerom u prahu.
Obavezno probajte!Prijatno!

IZVORNA PORUKA: vonavoj

mmmmm...zanimljivo,u rerni se pece i gotov posao,a ne onako da ode puno ulja!

IZVORNA PORUKA: nina26

preklopi na pola i krajeve spajaj tako što izbockaš viljuškom


ja ovo ne razumem uvek mi je najteze to spajanje...

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ovako;
user posted image
IZVORNA PORUKA: Tea2

Stavis krug na ruku,stavis fil,poklopis na pola,stavis na radni sto i krajeve pritisnes viljuskom od kraja do kraja-izgleda kao piroska.

IZVORNA PORUKA: Tea2

Bravo , lu!


< Poruku je uredio Lilly RR -- 14.10.2011 0:17:35 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: krofne
14.10.2011 8:47:31   
usamljena
Jao zene ubicete me!!!! Mene mama pita sta ti radis sa tim silnim brasnom, a ja svaki dan pronadjem neki vas recept! Krofne ovako, krofne onako, kolacici, .... user posted image Naravno, i ovo cu morati da napravim

< Poruku je uredio usamljena -- 14.10.2011 8:48:21 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: krofne
14.10.2011 10:52:15   
Tea2
Krofne iz rerne-kao što već rekoh,ne znam zašto se ovako zovu jer ih ne treba mešati sa klasičnim krofnama.Potrudila sam se da sa vama podelim recept i šteta je da se zagubi ovako na sredini teme jer ne pripada ovde.Bolje je i promeniti im naziv pa ih staviti kao zasebni recept.Ko ih bude pravio,znaće o čemu pričam.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: krofne
29.1.2012 16:04:54   
Tea2
Lu,hvala za recept,po ovom tvom receptu sam pravila prvi put krofne.Kada sam malo uvezbala cake sa testom-malo sam promenila.Stavim vise jaja,vise secera,celi kvasac i prasak za pecivo.Kad testo nadodje,razvaljam i odmah przim.Mekane su i ukusne,a brze se spreme od ovog osnovnog recepta....

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: krofne
25.2.2012 20:04:40   
mamamikka
lu, svaka čast za recept, nestale su kao metlom pometene! samo, sledeći put kad dolaze gosti moraću duplu dozu- što bi moja baba rekla pun vajling krofni... user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: krofne
28.2.2012 7:22:06   
Lu
Drago mi jeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: krofne
28.2.2012 8:14:16   
Jeca*
sa strane 7, ove teme:


IZVORNA PORUKA: Jeca*

Danas sam spremala krofne koje sam skinula sa zena.blic recepti i mnogo mi se dopadaju. LAko i brzo se prave, nisu masne, nema šećera...ako mene pitate, bolje je da ne stavite ovaj limun koji je u originalnom receptu jer onda kad se spreme odlično idu i sa sirom i sa eurokremom...kao hlebići su.

KROFNE IZ RERNE
 
600 gr brasna
350 ml mleka
2 supene kasike margarina
1 kom. jaje
1 kom,kvasac
za punjenje: eurokrem
za posipanje: secer u prahu
1 kom limun 

U veci sud stavimo brasno,posolimo dodamo jaje,margarin,sitno izrendanu koru limuna i izdrobljeni kvasac.Postepeno dodajemo mleko i rukom mesimo testo,testo premesetimo na pobrasnjenu radnu povrsinu i premesimo ga,ostavimo ga da raste 30 min.Naraslo testo jos jednom premesimo i na pobrasnjenoj povrsini razvijemo testo oklagijom.nabrasnjenom casom vadimo okrugle forme.Na tepsiju koja je oblozena pek papirom redjamo krofne i ostavimo da narastu.pecemo 20 min na 180c.pomocu sprica punimo pecene krofne eurkoremom moze i nadev po vasoj zelji.kroz cediljku sipamo secer u prahu i prelijemo cokoladom.




_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: krofne
13.3.2012 14:56:47   
bebać
jasanjala noćas da ih pravimuser posted image i evo ih nadolaze...ja pravim po receptu od LU, proverena kvalitetauser posted image

a i nisam dugo, brate poželili smo

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: krofne
30.5.2012 19:33:07   
vonavoj
LU,svaka cast za recept! odlicne su ispale,nema ih vise!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: krofne
30.5.2012 19:47:04   
Figaro88
Moram da isprobam sutra ove iz rerne,taman je i mm kuci ceo dan.Ja pravim krofne odprilike,sipam brasna u posudu,malo posolim,razbijem par jaja,sipam kvasac razmucen u toploj vodi,jogurt i zamesim testo.Kad naraste onda ga premesim(valjda se tako kaze) i opet pustim da naraste.Onda razvucem,isecem casom i przim.Uvek mi budu extra,baba me naucila da ih pravim tako jos dok sam bila klinka.Valjda joj se smucilo da joj non stop trazim da mi pravi,a obozavam ihuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: krofne
1.6.2012 11:40:38   
Figaro88
Juce sam ih pravila i extra su,samo sto sam ja stavila manje ulja i po mrvicu margarina,mi tako vise volimo.Pola sam punila eurokremom i tako su dobreuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: krofne
1.6.2012 11:51:59   
Modessty
e baš ste bezobrazne! pa kako ću ja da smršam kad sve stavljate neke super recepte! user posted image user posted image
Moram i ja ovo da isprobam!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: krofne
9.12.2012 17:53:58   
bojanica7
evo ponavljam svoj recept da mogu mamike lakse da ga nadju

RECEPT ZA KROFNE
Uzmes dva deci mlakog mleka (vazno da je mlako zbog kvasca), dodas kasiku secera i kvasac i ostavis da stoji desetak minuta.
otom dodas tri deci kisele vode (ili piva), a brasna dodas toliko da prvo mesas varjacom, pa ti se stvrdne toliko da mozes da mesis rukom a da se ne lepi. da, bas tako :) u medjuvremenu stavis kasicicu soli u to testo.
i tako lepo kad si izmesila to testo (a ja bas volim da mesim, nekako je skroz simpaticno, kao kad si mali pa imas plastelin), a to znas jer je jedna lepa smesa koja se ne lepi ni za tu plasticnu ciniju ni za ruku, onda namazes veliku plasticnu ciniju mascu (moze i uljem, al je bolja mast) i stavis u nju to testo. ali treba da bude velika cinija, tako da testo ima mesta da naraste. i onda ostavis da odstoji sat vremena u toploj sobi (kad je hladno, stavis na neki ormar).
posle sat vremena izrucis to testo na sto i premesis ga (e to uglavnom ljudi ne rade pa im ne budu onako lepo rupicaste unutra) dakle, uzmes i mesis jedno dva-tri minuta) i onda vratis u onu ciniiju i opet ostavis da odstoji jedno pola sata do sat.
potom izrucis na sto malo brasna i razvijes oklagijom ili rukom (ja sam rukom) na masu debljine prsta. uzmes casu, umocis u brasno i pravis oblike, koje vadis i stavljas na krpu.
u neku serpu stavis ulja bas dosta, jer treba da plivaju u njoj. i kad bude bilo vrelo, ubacis koliko moze krofni da stane, a pri tome gledas da ubacujes tako da deo koji je bio na krpi bude gore. eto i to je fora... uglavnom kad porumeni ta jedna strana, okrenes na drugu. i onda se prejeeeedes

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: krofne
9.12.2012 19:52:59   
Braanaa
bojanice, pa ja ne mogu da docekam sutra da ih pravim... mmm... vec mi krece kiselina hhahahah..user posted image Hvala za recept, javljam kako su ispale. user posted image

_____________________________

"Uživanje u gledanju dečje lepote i sreće, čini da moje srce bude preveliko za telo." (Emerson)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: krofne
30.1.2013 19:57:07   
sanjalica978
Pravila sam veceras, nisam mogla da odolim. Naravno, Lu hvala sto si me naterala da pravim krofne posle ko zna koliko godina.

(odgovor članu Braanaa)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: krofne
14.3.2013 23:01:05   
viking
Pravila i ja, provi put u životu. Pravila sam pola mere i od toga bacila pola jer ne jedem krofne (a obožavam ih), i odlične su. Odlične!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sanjalica978)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: krofne
14.4.2013 9:20:17   
Verolina
Ja pravim danaske za moju celjad u kuciuser posted image
Javljam utiske.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: krofne
14.4.2013 10:24:27   
Sanjica26 RR
Ja cu danas da pravim posne krofne. Da li neko ima recept?

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here