|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slatkiši
1.10.2010 10:12:07   
LillyT
Alexx i ja tako kontam, svakako će da jede šta joj se prohte, pa dok mogu, bolje da je kontrolišem. Moja drugarica daje detetu da jede grickalice kada su u gostima. Tu sme, a kod kuće ne i mala ne pravi problem.
Za sladoled ne znam user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Slatkiši
1.10.2010 13:20:18   
mihi
Mislim da taj eksplicitni stav u vezi slatkiša (u smislu, nikad pre jela, maksimalno kockica ili dve čokolade....) ne rešava problem. Takođe, mislim da ih deci ne treba uskraćivati jer kad krenu u školu i dobiju pare za užinu (ne mislim u prvom razredu, nego malo kasnije) počnu da kupuju ono što im se kod kuće brani. Ja mom starijem sinu ne dozvoljavam da pije kod kuće koka kolu, ali je on kupi kad mu dam novac za doručak. Tako da najbolje je  naći neki kompromis što je u principu s decom teško.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Slatkiši
1.10.2010 13:34:10   
Jeca*
slažem se. Ja Luki dajem slatkiše. Svaki dan pojede ponešto slatko popodne za užinu. Nekad kolač, nekad kinder jaje, gumene bombonice, lizalicu, keks...ma jede sve. Ali imamo meru. Znači pojede jednu krem bananicu, a ne 5. I ne traži nikad slatkiše, nikad, jer ih nije željan. I milsim da mi je to zasad prava mera. Čak, kad je bolestan i neće da jede ništa, jede čokoladu, što je normalno, to su mi i pedijatri potvrdili. Desilo se jednom to i nama i ja sam bila srećna da unese bilo šta, pa makar i to. Ne volim eksplicitne stavove, ali se slažem da svaka majka odlučuje o svom detetu. Takođe, mislim da deca koja idu u vrtić htele majke ili ne, jedu slatkiše tamo za užinu, a tu užinu daju nutricionisti, tako da nemam ništa protiv slatkiša u dobro doziranim količinama.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:31:26   
Anoniman
Ali to je jednako ekspilicitan stav kao i onaj da se deci do godine ne daje kravlje mleko.
Da se razumemo, Neša dobije slatkiš kad god zatraži. Ali retko traži, jer nije ljubitelj.
I nikada ne bih branila detetu od 2 godine da jede slatkiše, ali dete od godinu, godinu ipo dana nema potrebu za tim. I ok, kockica čokolade, i slično, ali da dete redovno jede slatkiše sa godinu dana - žestoko sam protiv.
Osim ličnog zadovoljstva, ništa im to dobro ne može doneti u tom uzrastu. A ako ne znaju za slatkiše, jednako im je zadovoljstvo voćka, eventualno plazmica, ili šta već.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:37:46   
LillyT
IZVORNA PORUKA: mihi
Ja mom starijem sinu ne dozvoljavam da pije kod kuće koka kolu, ali je on kupi kad mu dam novac za doručak. Tako da najbolje je  naći neki kompromis što je u principu s decom teško.


A da li misliš da je ovako ne bi kupovao? Ja mislim da bi, a ako bi je i kod kuće pio, to bi značilo da unosi mnogo više nego sada.
Jeco, ok je da dete jede slatko, ali ne vidim poentu da samo to jede i da to nikome ne smeta (qq, kako će da mi se obije o glavu)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:38:32   
Jeca*
a čije dete jede samo slatko?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:39:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Živeli Hitleri user posted image
Ja sam Andreju dala žitarice sa čokoladom (Milupa), a van toga ništa. Ni grickalice, jede samo Plazmu, a i to 1-2 dnevno.



Isto!
Ja sam joj davala Milupa zitarice sa stracatelom a jednom je probala i Hipp za laku noc sa cokoladom ali joj se nije svidelo,pojela je 2-3 kasicice i vise nije htela.
Od grickalica tipa stapici,smoki nista ne jede i nece jos dugouser posted image
Keks obozava i jedino kad jede keks hoce da sedi u kolicima.
Mada ona mrljavi jedan keks pola sata,pa tako uz 2-3 keksa uspevam malo da je prosetam kolicima.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:42:39   
LillyT
Od mm-ove sestre. Ja sam naravno ćutala, ali ona samo piči slatkiše. Majke mi, smlatila je 5 ili 6 kindera, a još nema 3 godine. Supu nije htela, nego traži Monte. Ona je počela sa jednim kinderom, pa kinder jaje i tako svaki dan. Ne kažem da je to slučaj kod svih što jedu slatko, ali deca počnu sa kockicom.
Jbt, koji sam ja licemer, pišem ovo i jedem slatkiše


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:44:36   
Jeca*
pa to jeste problem. Moje dete nikada hranu nije zamenilo slatkišem. Znači doručak, voćna užina, ručak i večera su obavezni. A slatkiš eventualno može biti bonus, za popodnevnu užinu. A nikako umesto obroka. To je greška roditelja i tome se protivim!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:46:51   
LillyT
E to eventualno, da li je to svaki dan ili ne? To me zanima.
A što se tiče tih slanih čuda, čula sam priču jednog ORL-a kako se smoki i te tako lepljive grickalice ne savetuju deci jer znaju da im se zalepe za dušnik (pogotovo ako je bolesno dete).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:49:30   
Jeca*
pa obrni okreni, moj luka skoro svaki dan glocne bar kockicu čokolade user posted image  ustvari, otkud znam. nekad je to lizalica, nekad pez bonbonica, nekad keksic koji gricka pa pojede 2-3 keksa, nekad ga odvedem u bondjorno na parce torte ako setamo gradom...ne znam, ne vodim racuna o tome jer on je vec decko i trci jurca, treba mu energija pa cak i u vidu ugljenih hidrata

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Slatkiši
1.10.2010 14:59:01   
viking
 
user posted image         user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: LillyT

Jbt, koji sam ja licemer, pišem ovo i jedem slatkiše



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Slatkiši
1.10.2010 15:41:07   
liliana
Od MM brat i snaha imaju klinca od 3 godine  koji , da bi bio miran kada oni idu u kupovinu, pojede čokoladu od 100gr ili onui XXL kesu čokoladnih kroasana!user posted image I onda se vređaju kad im neko kaže da im je dete debelo-ima 28kg!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Slatkiši
2.10.2010 7:27:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

slažem se. Ja Luki dajem slatkiše. Svaki dan pojede ponešto slatko popodne za užinu. Nekad kolač, nekad kinder jaje, gumene bombonice, lizalicu, keks...ma jede sve. Ali imamo meru. Znači pojede jednu krem bananicu, a ne 5. I ne traži nikad slatkiše, nikad, jer ih nije željan. I milsim da mi je to zasad prava mera. Čak, kad je bolestan i neće da jede ništa, jede čokoladu, što je normalno, to su mi i pedijatri potvrdili. Desilo se jednom to i nama i ja sam bila srećna da unese bilo šta, pa makar i to. Ne volim eksplicitne stavove, ali se slažem da svaka majka odlučuje o svom detetu. Takođe, mislim da deca koja idu u vrtić htele majke ili ne, jedu slatkiše tamo za užinu, a tu užinu daju nutricionisti, tako da nemam ništa protiv slatkiša u dobro doziranim količinama.

Slažem se , moje eksplicitan stav je i dalje da slatkši ne smiju biti zamjena za obrok!
U vrtiću za užinu nekad dobiju voće, nekad kolač, kod nas rijetko slatkiše ali nebitno neka jede i slatiše ali poslije slanog obroka.
Ja mislim da ako on sad stekne naviku da ima tri glavna obroka i ja to držim pod kontrolom do 6-7 godna, da njega u školi neće zadovoljiti slatkiš umjesto obroka i nije da mu branim satkiše,naprotiv dobije on njih i ne treba stvarati neku strogu zabranu za slatkiše, samo naći mjeru.
Mislim da se te navike steknu u kući za stolomuser posted image   

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Slatkiši
2.10.2010 12:02:15   
usamljena
Meni je drago sto moja user posted image nece to slatko, mislim na cokoladu. Ja sam stvarno ovisnik, dnevno bar pola kg. Ne moram nista drugo jesti user posted image
Nedavno jedna "iskusna"mama sa kojom smo supr i ja sedili i pili kafu, kupi deci Monte (dva decaka) i 2 kinder cokolade (neke) i lepo ih stavise na stolicu (ona i njen supr) i pocese ih hraniti tim. Mi frapirani a ona kaze ovako "Bar znam da ce pojesti nesto hranjljivo" user posted image Da napomenem da je to bilo vreme za rucak, znaci nesto slano!

IZVORNA PORUKA: LillyT

Jbt, koji sam ja licemer, pišem ovo i jedem slatkiše

user posted image user posted image


< Poruku je uredio usamljena -- 2.10.2010 12:03:11 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:09:58   
zoća
Nisam za slatkiše

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:12:32   
*Alexx*
Ni ja. Andrej jede Milupa žitarice sa ukusom čokolade, retko kad. Jede Plazmu, a od skoro sam počela da mu dajem i Flips. Ne vidim razlog zašto bih mu na silu davala slatkiše, zna se da nisu dobri. Celog života će ih jesti, htela ja to ili ne, pa mogu makar donekle da utičem na njegovu ishranu. Naravno da ni u čemu ne treba biti ekstreman, što znači da ako mi dete traži čokoladu, daću mu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:17:10   
zoća
Moje devojke već ne mogu da kontrolišem po pitanju slatkiša idu u školu i ako jedu šta da radim ali Mihajlu nisam ni ponudila

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:22:13   
SUPER MAMA
Evo ja kao ekstremista da se javimuser posted image user posted image user posted image
Moja mala jos nije probala cokolada ne planiram ni da joj dam.Mislila sma da ce nekad kasnije uzeti sama ali ne.Kod mene cokolada sedi na sto, a ona ni da uzme.
Jede plazma,bonzita...
Smoki i to neplaniram da joj dam.Dok ne trazi mirna sam.
Ali zato tamani jabuke, jede kompote domace(tresnja, visnja, sljiva, kajsija,kupina,breskva)


< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 14.1.2011 14:23:32 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:31:01   
zoća
i ja predpostavljam da moja deca ne jedu slatkiše ako ih ne gledam, što jedu to je bonžita i onaj velnes keks.Treniraju tako da se dosta zdravo hrane.Malo mi je Teodora problematična ona je slatkoguzac ali u poslednje vreme se uzdržava ali teško ona voli čokoladne bananice

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Slatkiši
14.1.2011 14:42:52   
indy_25
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Evo ja kao ekstremista da se javimuser posted image user posted image user posted image
Moja mala jos nije probala cokolada ne planiram ni da joj dam.Mislila sma da ce nekad kasnije uzeti sama ali ne.Kod mene cokolada sedi na sto, a ona ni da uzme.
Jede plazma,bonzita...
Smoki i to neplaniram da joj dam.Dok ne trazi mirna sam.
Ali zato tamani jabuke, jede kompote domace(tresnja, visnja, sljiva, kajsija,kupina,breskva)



svaka cast i ja ovako planiram svojoj Sari da joj ne nudim cokoladu, smoki, cipseve, gazirana pica itd. znamo sve sta ne valja. Umjesto toga gledacu da jede neke zdrave keksice ima ih dosta ili neko slatko od voca vocnu salatu itd. Nije da se nesto pravim da odgajam dijete po tablici nego sam jednostavno napravila gresku sa sinom koji je sve to jeo a nije imao ni godinu dana kojeg su kasnije zvali debeli i svasta nesto ruzno koji je bio bolesljiv uvijek. Trebalo mi je dugo vremena da ga dovedem u red.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Slatkiši
24.2.2011 0:21:06   
dunja RR
Jaffa keks povučen iz prodaje u Sloveniji zbog štetnih materija u ambalaži koje mogu proći kroz celofan user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Slatkiši
24.2.2011 0:22:35   
Anoniman
bezze ja bih ga i onda jela.user posted image

Nisam pojela ni jedan kupovni slatkiš preko mesec dana, jel verujete??? Ni Č od čokolade.



(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Slatkiši
24.2.2011 0:26:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tash

bezze ja bih ga i onda jela.user posted image

Nisam pojela ni jedan kupovni slatkiš preko mesec dana, jel verujete??? Ni Č od čokolade.





user posted image

ja ga nisam baš dugo jela........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Slatkiši
24.2.2011 0:32:28   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jaffa keks povučen iz prodaje u Sloveniji zbog štetnih materija u ambalaži koje mogu proći kroz celofan user posted image


user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here