|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brze kiflice
22.11.2012 14:25:18   
zeljo
Prvi put sam u zivotu pravila kiflice i to po ovom receptu i zaista su sjajne!
Za testo je potrebno:
500 gr brasna (ali da napomenem da ja dodam jos malo, cisto da se testo ne bi suvise lepilo)
150 ml mleka,
100 ml vode,
kockica kvasca
soljica ulja (pola solje od jogurta - to je moja mera)
2 kasicice soli,
2 kasicice secera,
1 jaje.
Razmutiti kvasac u vodi i mleku, dodati secer, so, ulje, zamestiti sa malo brasna i ostaviti sat vremena da testo odstoji, dodati jaje i ostatak brasna.
Testo razmesiti i odvojiti u 4 loptice, svaku loptu razvuci i podeliti na osmine, urolati kiflice.
Potpuno su neutralne pa ih mozete puniti i sa sirom i sa dzemom. Premazati ih zumancetom i posuti susamom.
Peku se 15- 20 minuta (zavisi od rerne), na 220 stepeni.
Jedna tura, 32 kiflice.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Brze kiflice
22.11.2012 14:37:00   
isidora88
jel se kvasac ostavlja da nadodje ili sve zajedno pomesam?
koliko brasna se stavlja u tu smesu pre nego sto se doda ostatak brasna?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Brze kiflice
22.11.2012 17:56:52   
zeljo
Zamesis sve sastojke, osim jajeta, a testo treba da bude redje, kao za palacinke. I tako stoji jedan sat, onda dodas jaje i ostatak brasna. Ali ja dodam jos malo brasna, jer testo bude bas- bas meko. Treba da bude glatko, da se ne lepi za prste, ali je prilicno meko.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Brze kiflice
22.11.2012 21:00:51   
gagilly
Ja imam mali drugaciji recept, u pitanju su super brze kiflice, sveukupno 30 min, sa sve mesenjem i pecenjemuser posted image a fenomenalne su, pune se cime god: u 2 deci toplog mleka razmutim malo vise od pola kvasca, dodam deci ulja, 1 pavlaku, prasak za pecivo, malo soli i oko 800 gr brasna. Umesis, razvaljas krug ili kako god, umotas kiflice i premazes jajetom. Ukljucis rernu na 180 i kad se zagreje tutnes kiflice i peces 15 minuta. Meke su ko dusauser posted image

< Poruku je uredio gagilly -- 22.11.2012 21:02:21 >


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Brze kiflice
7.12.2012 17:51:10   
nina26
Jel moze da se koristi kvasac u kesici, pitam za oba recepta?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Brze kiflice
7.12.2012 17:58:20   
Snelle
Ja sam sinoć spremala po ovom receptu, ali duplu meru. Nema kvasca, ne čeka se da nadođe testo.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Brze kiflice
8.12.2012 18:37:10   
nina26
A ja juce isprobala recept od Gagilly, i mogu reci da je fantasticanuser posted image

Pre svega, stvarno brzo se spremi, sto meni trenutno odgovara, i kiflice su jako meke evo i drugi danuser posted image

Samo bih ja tu smesu podelila na 2 loptice, jer su meni ispale velike kiflice.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Brze kiflice
9.12.2012 9:15:31   
isidora88
i meni su kiflice od gagily super, ja juce pravila 2 ture za brata, to cu i za matejin rodjendanuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Brze kiflice
9.12.2012 9:43:20   
gagilly
Nina26, ja mislim da moze kvasac i kesici, mada ka uvek stavljam svezi. Drago mi je da su i vama super ispaleuser posted image i ja podelim smesu na 2 jufkice, pa razvucem tanko tanko, i jednu punim sirom drugu pekmezom. Budu ko kroasanciciuser posted image inace recept sam nasla na 30minuta.rs, ima jos svasta nesto brzo i ukusno.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Brze kiflice
9.12.2012 17:26:26   
nina26
Gagily, moze definitvno kvasac u kesiciuser posted image

moracu da pogledam taj sajt, to je kao stvoreno za meneuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 14:19:49   
M2004

IZVORNA PORUKA: gagilly

Ja imam mali drugaciji recept, u pitanju su super brze kiflice, sveukupno 30 min, sa sve mesenjem i pecenjemuser posted image a fenomenalne su, pune se cime god: u 2 deci toplog mleka razmutim malo vise od pola kvasca, dodam deci ulja, 1 pavlaku, prasak za pecivo, malo soli i oko 800 gr brasna. Umesis, razvaljas krug ili kako god, umotas kiflice i premazes jajetom. Ukljucis rernu na 180 i kad se zagreje tutnes kiflice i peces 15 minuta. Meke su ko dusauser posted image



Upravo sam ih napravila EXTRA SU !!! Hvala puno na ovako lepom receptu... user posted image

_____________________________

Ljubav koja ne zna za uslove Vera skojom zaspiš i budiš se Nada koja poslednja umire,što ne želiš sebi ne poželi nikome...

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 14:27:23   
Shishica
E ne moze 30. minuta sa mesenjem i pecenjem pa da sam carobnjak! NE moze.. aj neko da mi snimi kako to sve uradi za 30. minuta i ja cu onda sarmu da napravim za 1. sat sa sve savijanjem!

(izvinite na mojim reakcijama, hormoni su cudo, nije nista licno user posted image )

Svidja mi se recept i probacu ga..s tim da se nikad kod mesenja ne drzim tacnih mera brasna jer se to oseti pod rukom kad je dosta brasna..

Izvadila sam kvasac iz zamrzivaca..jedu mi se ustipci, ali ispecicu kiflice..

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 14:27:54   
minna
I ja sam ih pravila pre neki dan, super su ispale.
Moja baka ima recept za neke moram je pitati pa cu ga ispisati ovde cini mi se da su one jos mekse, e sad da li je do recepta ili do mene ne znamuser posted image

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 19:48:59   
Shishica
Dakle.. recept je suuuper, samo ne ide 800.gr brasna nego oko 650.gr, a sto se vremena tice i tih pola sata..ovako:

Od trenutka kad uzimate potrebne sastojke pa do stavljanja poslednje ispecene kiflice u ciniju protekne ravno DVA sata!
Vreme dok dodjete do dve jufkice je sat vremena jer one moraju da odstoje malcicko da bi se bolje razvaljale, bar neki minimum od deset_ ili petnaest minuta.. stajale su i dok se grejala rerna kiflice. Testo ukiselo mora da kisne pre pecenja bar malo.

Vreme pecenja im je 12 minuta na 200 stepeni, ali i to prilagodjavamo svojoj rerni. Mislim, aj vi onda izracunajte tih 30. minuta gledajuci samo ovo pecenje kiflica.. kako me nervira kad su recepti u bilo kom delu netacni. Sta sam ja veverica?!

Mekane su i diiiivne. Nisam imala jedno jaje pa sam mazala rastopljenim puterom pre pecenja.

Mogu da se pune i sa malo secera i cimetom user posted image



< Poruku je uredio Shishica -- 13.12.2012 19:50:39 >

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 21:23:41   
gagilly
Ja to ovako radim za 30-ak min, mozda koji minut jace ali to zavisi od zagrejanosti i jacine rerne: rastopim kvasac u toplom mleku, smuljam i zamesim sve ostalo (tek koliko da bude umeseno, oko 5 min mesenja), prebacim na pobrasnjenu musemu, razvucem dva dela, ukljucim rernu da se zagreva na 180c. Isecem oba kruga testa unakrsno na trouglice i nabacam na jedne sir na druge pekmez. Urolam, stavim u tepsiju, odozgo stavim jaje, puter i malo susama ( sve to dok se rerna zagreva, nekih 15 min). Ubacim u rernu i za 15 min su pecene. Ja razvlacim testo tanko pa mi ispadnu dve tepsije, puuuno kiflica :). Dakle, izvodljivo je, a i necemo valjda cepidlaciti ako bude koji minut vise, i dalje su to brze kiflice. Ne cekam ni kvasac da uskisne ni testo da naraste, i opet ispadnu lepe svaki put. Kontam da je to do pavlake :)

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 22:03:41   
Shishica
Ima pavlaka veliku ulogu. Ma cak i da tako zbrzuljim i ne cekam dizanje moglo bi da se nafrljaci na max jedan ipo sat. Ne moze se ulupati testo tako brzo i uviti kifle i ispeci dva plehica za manje od sata i gotovo!
Evo ja cu javno da ti se izvinim ako mi video postavis od pocetka tvog rada do poslednje kiflice ispecene u vangli user posted image

Nemoj da mislis da se ja tebi nesto zameram, ovo je cisto kulinarska rasprava, onako zdrava user posted image

Pazi, ako ti tuces testo samo tih pet minuta ono nece biti glatko i dok ga uoblicis na dve jufke i razvuces i urolas kifle.. to sve za 15 ili koji minut duze.. nemoj da me zivciras ja sam trudna! Vidim sin ti se zove Uros, ja bi taaako volela to ime ako je decak, ali mm nece. Ipak se nadam devojcici.. ali ime je najbolje, pravo.

< Poruku je uredio Shishica -- 13.12.2012 22:10:52 >

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 23:31:01   
isidora88
ja ove kiflice napravim za 45 min.plafon, a nisam nesto vesta sa testom, i testo ne mesim nego mesam kasikom, tek kad se prestane da se lepi samo ga rukom premesim(sveukupno plafon 5 min) ,razvijam i punim kiflice.
shishice moguce je, probaj sledeci put da ne cekas ni da se digne kvasac, ni testo...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Brze kiflice
13.12.2012 23:36:11   
gagilly
Zaista to tako radim, umuljam i nabacam brzinski, ne opterecujem se glatkocom i dizanjem testa. Posteno, nikad nisam merila vreme i naravno da proces traje duze ako pecem 2 ture, ali pazi ovako, sad za slavu sam pekla duplu kolicinu, imala sam vremena za to samo kad Uros spava popodne. Uspavala sam ga i ispekla 3 tepsije za manje od 2 sata, ajde neka bude i toliko ali on spava oko sat i 45 plafon. Ali od toga je 45 min samo pecenje, 3 tepsije po 15 min. Secam se da je bilo 57 kiflica :) uh, teska neka matematika :) evo, obecavam ti da cu sledeci put meriti vreme, bas da vidim za koliko vremena ih ja "umuljam". :) p.s. Navijam za urosa!

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 8:50:50   
M2004
oko sat vremena mi je trebalo za te kiflice...odlicne su... ma i da je 2 sata trebalo opet bih pravila... i pravicu ali vecu kolicinu ... super receptuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav koja ne zna za uslove Vera skojom zaspiš i budiš se Nada koja poslednja umire,što ne želiš sebi ne poželi nikome...

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 14:23:24   
madre
pise malo vise od pola kvasca... kolikog kvasca?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 19:35:05   
isidora88
madre ja sam koristila onaj kvasac kockicu i stavim vise od pola, to je standardna gramaza tog svezeg kvasca, ne znam sad tacno koliko je touser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 20:23:49   
gagilly
I ja koristim kocku svezeg kvasca, ona je od 50 gr, a ja stavim otprilike 30gr. Eto nekom treba 45 min a nekom dva sata, to zavisi od vise faktora, npr nije svacija rerna ista itd. nije u tome ni poenta. Ja mislim da u svakom slucaju to jesu brze kiflice, i sto je najvaznije ukusne su prema tome prijatno svima :)

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 20:58:20   
madre
hvala vam, ali kasno ste mi odgovorile, kiflice su vec gotoveuser posted image
e pa ovako, to su moje prve kiflice u zivotu, nikada nista nisam mesila, osim jednom testo za picu koje je ispalo ocajno...
kiflice si zaista fenomenalne! ja sam stavila i malo integralnog brasna... ne znam koliko sve ukupno, stala sam kad sam procenila da je dosta.
sto se tice duzine spremanja, mislim da to zavisi od toga koliko si vest i organizovan u kuhinji i sa mesenjem... ja nisam, pa vam necu reci koliko sam ih dugo spremalauser posted image zaboravila sam da vam slikam sav taj nered koji smo bogi i ja napravili dok smo i praviliuser posted image ja ne znam da svaijam kiflice, pa sam ih vadila casom i pravila one piroskice koje sam spajala viljuskom... sta cuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 21:03:59   
madre
evo i slicka user posted image user posted image
od silnog krsa nisam imala gde da ih stavim osim na patosuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 14.12.2012 21:07:51 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Brze kiflice
14.12.2012 21:04:26   
sneza24
Toliko pišete o ovim kiflicama da ću morati da ih pravim ovih dana.Javljam kakve su čim ih napravim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Riba na pireu od graška
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here