|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:13:04   
Maraj
Sanjice to je do direktora i na koju stranu on prosledjuje novac namenjen u te svrhe

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:13:38   
Sanjica26 RR
Vlazne maramice, case se ne obezbedjuju.  Jedno vreme smo davali pare i za vodu, jer ni to vrtici nisu obezbedjivali. To je potrebno deci.  Nije potrebno vaspitacicama. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:15:13   
Sanjica26 RR
I koliko dobije pare od opstine.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:37:06   
lesica
Auuuu koja polemika.

Ako dozvoljavate, nešto ću reći vezano za materijal i ove potrepštine koje se troše dok trepneš (vlažne maramice, čaše...)

Naime, znate da je razlika između moje dece 5 godina, a oboje su u istom vrtiću, L izašla pre godinu i po.
Vrlo je primetna razlika između toga kako je bilo pre 6 - 7 godina kada je ona krenula u vrtić i sada kada D ide. Kada je ona išla zaista su sve imali, jedino smo u jaslice nosili vlažne maramice, svako za svoje dete, jedno pakovanje za mesec dana. Tada su dobijali jako mnogo igračaka, materijala za rad i ni u jednom trenutku niko ništa nije tražio od nas roditelja.

Sada kad je D u vrtiću, nosili smo u jaslice vlažne maramice isto jedno pakovanje za mesec dana i čaše, i dalje sad nosimo čaše (ovo je dugogodišnjeg odluka centralnih opštinskih saveta roditelja da se ne bi dolazilo u situaciju da deca čekaju žedna dok se sve čaše dezinfikuju i sterilišu) I dalje ni u jednom trenutku za bilo šta drugo vaspitači ne traže išta od nas roditelja, već je to u dogovoru sa njima (šta im treba ako im treba) prepušteno međusobnom dogovoru nas roditelja iz grupe. Dakle, one žene se ne mešaju, eventualno uz insistiranje roditelja da nam kažu šta im treba sugerišu za neke sitnice, a za sve ostalo se same dovijaju.

Primetno je na žalost da su im svi radovi koje rade sa decom daleko po "bogatstvu" pali, ali i dalje se vidi posećenost da od ničega stvore i naprave sa decom nešto.

Bacite pogled po sobama kakva je situacija sa igračkama, materijalima, a ove izjave gosn sekretara beogradskog okačite mačku o rep. Notprna je glupost izjaviti da oni vrtiće snabdevaju vlažnim maramicama i jednokratnim čašama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 10:38:58   
IvanaSK RR
Ma devojke, kao sto zavisi od opstine do opstine, tako i do vrtica.
Mi smo, na primer, imali dogovor da za Novu godinu svako od roditelja kupi neku igrackicu(knjigicu) i ako želi neki slatkis-grickalicu. Oni to stave u ogroman dzak i Deda Mraz im to "donese" kad dodje u vrtic da se slikaju.
Grickalice su ostavljali i iskreno su rekli da se nekada desi da je rucak los, nece deca da jedu, a ako im ne ostane voca od uzine, daju deci grickalice. Nisu smatrale da je to ispravno, ali ima dece koja ostaju do 18h pa je dug period da ne stave nista u usta. Materijal potreban za rad cu uvek odneti ako nemaju. Pa evo i u skolama, neki nastavnici, učitelji traze neke stvari da se kupe.
Zivimo u takvom sistemu da nase ustanove cesto nemaju sredstva za rad, nažalost.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 12:43:16   
Tiziana
Da, i mi smo nosili vlazne maramice i case, papir za crtanje itd.. naizmenicno, imali smo dogovor medju roditeljima ko kad donosi.Sta ces kad predskolska ustanova i za nabavku toalet papira mora tender da raspise. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.10.2018 22:56:38   
smeško
Mi ne nosimo nista, nista i ne traze. Imamo zadatke koje zavrsavamo sa njima kod kuce: maske, pricice, rucni radovi, ramovi za slike, presovane biljke,...ali maramice, case i sl ne.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 7:07:54   
bebilule
Ja sam nosila vlazne dok je bio u mladjoj jaslickoj, tj. do skidanja pelena. Sada ne nosim nista. Vrtic placam 150 km, drzavni. Sto znaci da im subvencija opstine i nije neka. Nemaju vlastite prihode, novac se uplacuje na opstinski racun, pa se onda sredstva usmjeravaju za plate, materijalne troskove i sl. Ono sto placam jos su nekad neke predstave, majice jednom godisnje i to je to. Ali ni ovaj vrtic nije jeftin s obzirom na to da je drzavni. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 12:18:41   
smeško
Isi, Maraj, kako je? Jesu li se decaci malo navikli? Ja sam jutros vodila M kpd logopeda, pa posle u vrtic. Kada sam izlazila jedna mama napolju grli malenog decaka u carapama, koji place i drzi je tako grcevito da sam se gotovo rasplakala. Nikad ne oguglas na decije suze. 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 13:49:04   
Maraj
Smesko mi smo dobri. Hvala na pitanju.
Sad ne dobija kritike vec i pohvale. Rasklanja u kuhinji tanjire. Pomaze vaspitacicama. Dodje kuci i kako udje krene da slaze obucu u predsoblju.
Sa odlaskom i dalje nemamo problem. On voli da ide. Prihvatio je i spavanje tamo. Samo jos da krene da ruca u vrticuuser posted image mada on je i ovako izbirljiv. Ali i kuci se popravio sto se izbora namirnica tice.
Vrtic je definitivno najbolji za decu. Svako trazi svoje drustvo...

< Poruku je uredio Maraj -- 12.10.2018 13:50:14 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 14:16:57   
smeško
Sjajno!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 15:02:47   
Milena18
Maraj, baš mi je drago! Eto, na kraju i nije trebalo mnogo vremena da sve dođe na svoje.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 15:19:59   
Duškić
Bas super Maraj.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 22:01:26   
Rosita
Odlično!!!


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 22:35:19   
isidora88
Kod nas i dalje isto, place, nekad se smiri pa se igra ali usustini i dalje place sve vreme. Kazu da je razmazen i da eto mora da otplace svoje. Ne znam vise sta da radim. Na sam pomen vrtica odmah vice ne, ne, ne. 

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.10.2018 22:36:18   
isidora88
Maraj blago vama, ja se nadam da cemo i mi doci do te faze inace cu poludeti. Dete mi i kod kuce place i njace stalno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.10.2018 20:54:59   
Maraj
Isi mene uzasava ta recenica "Dete vam je razmazeno". To im je najlakse da kazu.
Zao mi je sto ti toliko place
Meni je L od uvek voleo decu. I manji kada je bio kada odemo u igraonicu na rodjendan ili u park, on kako vidi decu, zaboravi na nas. Odmah se prikljuci igri. Ni ne okrene se da vidi gde smo mi. Tako da sam ja prerpostavljala da ce on prihvatiti vrtic. I tako je i bilo. Prvi dan, samo je usao i krenuo da se igra sa decom. Bio je sat vremena. Kada smk dosli po njega, nije hteo da izadje iz sobe.
Al eto imali smo drugih problema. On je meni otisao u regresilju kako je beba stigla u kucu. Poceo je da imitira plac bebe
Trazi da ga nosimo kao bebu, da pije na flasicu. Baci se na pod i vristi.
Al ja to smatram da je sasvim ok kada beba dodje u kucj. Najgore sto se to poklopilo sa njegovim polaskom u vrtic. Al jbg...kad nismo uspeli ranije da ga upisemo i vrtic.
Sada.je mnogo bolji. Zreliji. A eto proslo je samo mesec dana kako ide u vrtic
Da nije i kod tebe to nezadovoljstvo zbog ostanka mladjeg brata kuci?user posted image
Vidim po ticker-u da ce i on uskoro 3 god ko moj L.... a da mu pričate? Mi smo non stop pricali L o vrticu kuci i da mora da slusa vaspitace, da ne otima igracke (jer su se one na to zalile), da mora da spava i pokazivala mu pidzamu koju ce da nosi. Ma otpala mi usta od price...

< Poruku je uredio Maraj -- 13.10.2018 21:01:57 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.10.2018 21:30:56   
smeško
Maraj, slažem se. Maki je imao nedelju plakanja ispred vrata vrtića. Prvi put posle perioda adaptacije sa 2,5 godine. Nisu ljubomorni, divni su prema J. Niki ga i čuva kada je meni baš nešto hitno da završim u kući. J voli društvo, ne traži da se nosi, ali traži da neko sedi pored njega i sluša šta J ima da kaže.user posted image Niki sedne blizu i nežno mu priča i peva i ja dobijem na vremenu. Maki je isti s tim što nije nežan u istoj meri, nego malo siroviji, pa on ne sme da ostaje sam sa J. Ali, obojica ga obožavaju. Ipak, oseća se promena rutine i neznatan manjak vremena za sve što smo radili do sada. On je objasnio da mu nedostajemo i J i ja. I plakao je jedne cele nedelje. Nismo odustali od toga da ga vodimo u vrtić i sada je sve ponovo kao i ranije, trčeći ulazi u sobu gde ga čeka plavooka Ana. Sin mi ima sjajan ukus!user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 10:02:28   
smeško
Evo da se i ja pozalim u ovoj temi! Malo je reci da sam besna. U petak sam otisla po M u vrtic i posto smo zurili nisam proverila vrecicu za spavanje (pidzama +jastucnica). Kada smo dosli kuci otvorim da izvadim stvarcice za pranje i opet nam fali jastucnica! Ovo je vec drugi put! Prvi put sam pustila da ostane po njihovom da nisam ni spakovala. Sada sam stvarno ljuta! Jastucnice su predivne sa zirafama, Snupijem, sa karnericima. Nisam senilna i prvo to spakujem, jer bez pidzame ce se i snaci. Danas je ostao kod kuce, ali vodim N kod stomatologa, pa cu svratiti. Kada je N bio u vrticu (doduse u drugom) izgubili su nam dva gornja dela pidzame, potkosulju i jastucnicu. Sada sve ponovo! Ja ne mogu da sponzorisem tudju decu! J****e, pa kad mi dete donese nesto tudje ja vratim seldeceg dana! Mrzim takve roditelje! Covece, pa cemu ucis decu! Onda si lopov!Bas sam besna, jer su nam te jastucnice deo M posteljine.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 12:03:39   
jess021
Smesko, mislis da je neko greskom odneo vasu? Bas bzvz.
L je jutros utrcala u sobu i sela vaspitacici u krilo😊 Bad voli tu jednu, mladja je i verovatno se vise igra sa njima. Ova druga je krupna, starija....iako svi kazu da je odlican vaspitac. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 13:53:11   
Milena18
Smeško, neka napišu vaspitačice na oglasnoj tabli ako je ima ispred njihove grupe.
Meni se tako M jednom vratila u tuđim patofnama. Vaspitačica im zamenila a mm nije primetio. Jednom smo našli i donji deo tuđe trenerke u njenom rancu. Pogreše one u brzini, naravno, ali roditelji valjda znaju šta je njihovo, a šta ne.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 14:46:42   
smeško
Ja se ne ljutim na vaspitačice. Ni na decu. Oni se sami presvlace i neko dete je greskom ubacilo jastucnicu u svoju vrecicu. To se desava, naravno. Ali, besna sam na roditelja koji je video da mu je dete donelo mesto tudje i nema nameru da vrati! Svi smo u grupi na viberu i zato znam da mogu da se oprostim i od ove jastucnice. Pa, stvarno! Toliko stvari sam vratila od igracaka, preko patofni, do dukseva. Ne treba mi tudje. Ja sam jarac u horoskopu, tesko se mirim sa nepravdom i nepostenjem. Ja bih sve te odrasle po guzi i prstima! Čoveče, pa ti si lopov kad si takav! Bas sam besna! 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 14:56:11   
IvanaSK RR
Smesko, posto vec imate grupu napisi da ti vrate jastucnicuuser posted image
Nama se to letos desilo sa pidzamom (novom, bukvalno). Nikada je nismo videli posle toga user posted image vaspitacica se ponudila da mi kupi pidžamu, ali stvarno nisam htela nju da stavljam bespotrebno u trošak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 14:57:50   
pari
Smesko, i ja sam jarac 🙂 trazi u grupi,sta te briga,tvoje je!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.10.2018 15:02:00   
smeško
Onda me razumes.😂 Ja napisala i niko se ne javlja. Znaci nece. Nisu vratili ni prošlu. Nisam ja ljuta na vaspitacice i necu da mi kupuju, ali stvarno mi se gade takvi ljudi sto duze razmisljam. Kako li ce im deca biti dobra...Jastucnice i prodavnici kod nas nosi ni malo jeftine. A neko mi zadrzava vec drugu u roku od mesec dana. Ne moze to tek tako da nestane, a na polici gde su izgubljene/zaboravljene stvari su sve neke bzv stvari i njih niko nece.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here