|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2018 14:24:46   
IvanaSK RR
Ovde su pozvanu preko grupe na vibera, moglo je i pojedinacno viberom. Pretpostavljam da neki roditelji razmisljaju kad vec prave u igraonici isto im je da li pozvali 20 ili 30 dece.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2018 14:35:57   
lesica
Ja sam kod L u igraonicu zvala celu grupu uvek (ona recimo nije želela 3-4 dece, ali je meni uvek nešto tužno bilo da tu decu isključim)
E sad, dolazilo joj je po 2/3 grupe a bilo ih je 38 u istoj.
Mi smo kod drugara išli kad god je bila zdrava.

I moram da napomenem, L je rođ slavljen uvek isključivo za drugare bez familije, sa izuzetkom njenog 5. rođa jer mi je tada sa D koji je imao mesec dana, mnogo bilo lakše da sve završim za 3 sata.

Inače, sa vrtićkim rođišima smo kod nje krenuli negde od 4. rođendana, pa očekujem da će tako biti i sa D. Za sad su njegovi rođendani prolazili uz rodbinu i prijatelje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2018 14:39:54   
lesica
I da, ovo sve ispisano treba da ide u neku temu o rođendanima 😂

A samo ću da se na brzinu nadovežem - jedan broj naše dece a i nas matorih (nekih 15) se i dan danas druži, iako nam deca nisu zajedno u školi. Rođendani pre svega podrazumevaju to vrtićko društvo pa drugare iz škole, a i u međuvremenu i bez povoda nam nisu strana okupljanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2018 14:48:13   
isidora88
Iako je tek krenuo ove godine u vrtic, idemo redovno na rodjendane da bi se boljevupoznao sa.drugarima jer se jos nije navikao na vrtic. On obozava rodjendane. Slavicemo od 4.rodjusa u igraonici, za sad samo idemo, svi sve zovu i to mi je ok. Kasnije stariji sin kad bude hteo u bioskop ili nesto slicno zvace samo one sa kojima se druzi, do tada zovemo sve iz skole i vrtica i naravno prijatelje i rodbinu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2018 14:48:28   
IvanaSK RR
Ajmo u ovu temu
Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 3.12.2018 15:07:35 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 9:42:02   
IvanaSK RR
Mi sutra imamo slikanje sa Deda Mrazom. Cena je 650din. Dobice i kalendar. Razmišljam kako da je obucemuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 11:04:26   
smeško
Kod nas 500

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 11:07:29   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Kod nas 500

Smesko, sta dobijate za 500din?
Da,cene su svuda razlicite..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 13:03:06   
vonavoj
Kod nas je slika 100din i kalendar 400ali nije obavezan..bude grupna i 3 pojedinacne,koje opet ne moras da uzmes.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 13:09:02   
IvanaSK RR
E, ja nisam ni pitala pojedinacno. Mi mislim da dobijamo kalendar, grupnu i pojedinacnu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:27:27   
Maraj
Ja sam izgleda stalni posetilac ove teme. Al evo sta se sad desava...
Na viber grupi, napisano da bi trebalo da nabavimo jelku i ukrase za njihovu sobu. Ok verujem da cemo se dogovoriti oko toga. Zatim pokloni. Da se donesu pokloni za decu, koje ce oni tu koristiti za igru. E sad neko od roditelja se nasao pametan i predlozio pare. Da damo svi pare, pa valjda da vaspitacice kupe neki poklon... to mi bas nije najjasnije.
A sad slag na tortu.... jos jedan roditelj se nasa pametan i predlozio da i vaspitacicama kupimo poklon.
Ja stvarno ne znam , gde ja zivim. Valjda mi dete tek sad krenulo u vrtic, pa su za mene , sve ovo novine... dodje mi da izadjem iz ive viber grupe. Koliko su ljudi dokoni, to je strasno. Po ceo dan mi pisti viber sa glupostima u grupi.
Da li je moguce da se i vaspitacicama kupuje poklon za Novu...doslo mi da napisem, da ja lredlazem da se i njihovoj deci kupi, jer je nepravedno da one dobiju poklon a njihova deca ne. A gde su deca , tu su i muzevi....
Al ajd...ne pisem nista, da ne budem glqvni hejter, zato se samo cudim...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:33:44   
Ana RR
user posted image Maraj, ja bih to napisala user posted image preterivanje na svakom koraku.

Mi zaista nismo ništa kupovali vaspitačicama ni kada smo završavali sa vrtićem, što je možda bzvz. Ali niko to nije pokrenuo, nismo imali viber grupu (to je valjda popularno u državnim vrtićima), svako je doneo cveće uglavnom. A za NG je glupost, iskreno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:37:51   
jess021
Maraj, bravo. Kao sto Ana rece i ja bi to napisala. I babama i dedama ako moze.
A meni su sve te grupe na silent mode.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:40:48   
dunja RR
Maraj, ja sam godinu dana izbegavala viber grupu, sve dok me na nekom rođusu sada u septembru nisu dodali na licu mesta, njih 5, nisam uspel da eskviram user posted image Ali vidim da je posle mene još par par mama upalo u grupu, znači nisam jedina izbegavala.

Mi smo prošle nove godine davali po 500 dinara za neki grupni poklon, ali ne znam za koga je bio taj poklon niti šta je bilo u njemu, tada nisam bila u viber grupi, samo sam ostavila pare na dogovoreno mesto.
Pre 20-ak dana sam u grupi videla da se kupuje tepih za sobu, ostavila sm pare u dogovorenom ormariću, upisala se i to je to. Novi tepih je u sobi :)

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.12.2018 14:41:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:45:44   
IvanaSK RR
Gluposti bas.
Mi smo kupovali po neki slatkis, grickalicu i neku igracku ili drustvenu igru, nesto u tom fazonu. Svako kupi sta moze i vaspitacice to stave u veliki dzak i Deda Mraz im "donese" kad dodje kod njih.
Vaspitacicama nismo nista kupovale.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:47:30   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, bravo. Kao sto Ana rece i ja bi to napisala. I babama i dedama ako moze.
A meni su sve te grupe na silent mode.


Da, i meniuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:48:52   
bebilule
Ma ja bih iskulirala sve to. Ispiši se lijepo iz te grupe, sve oko kupovine i eventualnih obaveza, pomoći i sl svakako će ti reći vaspitačice. Mi sad imamo priredbu povodom Svetog Nikole, pisala sam več. To je slava vrtića i organizuje se u sportskom centru. Naše je da donesemo paketiće. To mi je ok, nije obavezno, pa kako ko može i želi. Rekla sam već, kažu nam samo kako da obučemo djecu. Imaju oni iste majice, to smo platili kod upisa u vrtić, po 5 KM. Ali mislim da sad neće biti u tim majicama.
Sve drugo što se tiče opreme za vrtić nije naše i nikada se od nas nije tražilo. Samo nam je vaspitačica rekla da uvijek možemo donijeti viška igračke za sobu i dvorište, ako imamo i ako želimo. Viber grupe me ne interesuju, nađe se način da se nekome nešto prenese i kaže, ne mogu to da čitam i komplikujem sebi život. Za rođendan sam odnijela vaspitačicama po čokoladu, odnesem neku sitnicu za 8. mart i to je to.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:50:20   
dunja RR
Ja mislim da je taj grupni poklon za koji smo skupljali pare i bio za decu, ali S mi nije spomenuo da je išta dobio, a išao je redovno u vrtić.
Imali smo i jedan dam radionicu, pre NG, doneo je svako po slikovnicu, čokoladu, i pakovali smo u sjajne omote, pa su deca sutradan imala tombolu, i Sava je izvukao poklon od druga i doneo kući. Ali taj grupni poklon nije spominjao.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 14:54:20   
dunja RR
E da, zaboravih da kažem, vaspitačica je nekako znala iako joj nisam rekla, da ja nisam u toj Viber grupi, i sva obaveštenja mi je posebno slala na viberu, uredno me obaveštaala o svemu.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Maraj, ja sam godinu dana izbegavala viber grupu, sve dok me na nekom rođusu sada u septembru nisu dodali na licu mesta, njih 5, nisam uspel da eskviram user posted image Ali vidim da je posle mene još par par mama upalo u grupu, znači nisam jedina izbegavala.

Mi smo prošle nove godine davali po 500 dinara za neki grupni poklon, ali ne znam za koga je bio taj poklon niti šta je bilo u njemu, tada nisam bila u viber grupi, samo sam ostavila pare na dogovoreno mesto.
Pre 20-ak dana sam u grupi videla da se kupuje tepih za sobu, ostavila sm pare u dogovorenom ormariću, upisala se i to je to. Novi tepih je u sobi :)



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 19:59:06   
lesica
Evo nisam pametna.

Mi imamo viber grupu koja je ekselente. Sve se lepo i lako dogovorimo. Nema fantaziranja već su isključivo konstruktivne stvari u pitanju koje se na kraju realizuju.

Elem, htedoh reći da smo mi prošle godine klincima uzimali grupni poklon koji im je Deda Mraz uručio kad je došao da se fotografiše sa njima. I to je ostalo tu u vrtiću uz izuzetak slatkiša za svako dete koje su poneli kući (po 2 krem bananice i kesica slanih štapića)
Skupljali smo jako malo novca, jer smo jurili neke akcije knjiga, noć knjiga... Tako da smo za 200 dinara po detetu mi zapravo uzeli izuzetno veliki broj knjižica, slikovnica i te slatkiše.

Poklon vaspitačicama za NG se ne praktikuje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 20:02:35   
jess021
Ja danas bila na roditeljskom kod M. Ne znam da li sam vec pisala da je u vrticu Ns, u celo ustanovi, u svojen neki finski sistem gde je sve podredjeno deci. Da mogu da dolaze kad hoce, da izlaze iz soba, hodnici su isto opremljeni za igru. ...
Ono sto je novi sa se do sledece godine moraju izbaciti sve igracke. Bukvalno, sve za igru ce praviti sami sa vaspitacima i roditeljima.  I mi sad dajemo 500 din za poklon za NG, a za te pare ce im kupiti sve sto im treca da bi bili kreativni. ..bojice, papir, sundjer....
Da, od prethodnih para su kupili muzicku mini liniju. .
Sve u svemu ja sam, za sad, vise nego zadovoljna. 
Sutra idem kod L.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 20:06:13   
pari
Sviđa mi se to Jess!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 20:06:19   
lesica
Jess to je sjajno.

A što se igračaka tiče, i bez uvođenja finskog sistema, u većini vrtića je odavno zastupljen. Šalu na stranu, sjajna je stvar što će većinu svega sami praviti.

Rekoh milion puta do sad, vrtić je majka!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 20:17:33   
milicicak


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Evo nisam pametna.

Mi imamo viber grupu koja je ekselente. Sve se lepo i lako dogovorimo. Nema fantaziranja već su isključivo konstruktivne stvari u pitanju koje se na kraju realizuju.

Elem, htedoh reći da smo mi prošle godine klincima uzimali grupni poklon koji im je Deda Mraz uručio kad je došao da se fotografiše sa njima. I to je ostalo tu u vrtiću



Ovako je i kod nas. Samo su nasa deca dobila novogodisnji komplet olovaka i gumica. Svi iste. Ima dosta angazovanih mama koje se trude i ja nemam zamerke. Grupa mi jeste na mute ali za to nema nekog posebno razloga

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.12.2018 20:40:34   
Ana RR
Mi smo za NG imali priredbu i predstavu za decu a paketiće smo organizovano kupovali u Pertiniju (preko neke mame pa smo imali popust) i svi su dobijali isti paketić.
Ali besmisleno je kupovati pokline i vaspitačicama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here