|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:18:43   
vocicana
Maraj, sta ti je covece, odnela sam punu torbu stvari za vrtic, od papira, nalepnica, trakica, bojica, rezalja, ma msm da sam dala skoro 5000 dinara samo za opremanje za taj prvi udarac. Znaci tepih je bio mizerija, ali naredne 4 genearcije nece kupovati. Ja bi im se izdigla za televizor i slicne projekte koji su nazovi krupniji finansijski. Nesto mogu da prihvatim, ali tv da se kupuje, ja nisam za to.
Danas sam odnela kuvano jaje u vrtic, za bojenje, juce od stiropora, ali hajde to su lepe stvari. Uzivaju, ali cim osetim preterivanje, odmah sasecem i nema dalje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:21:45   
jance
Ja bih se zauzela za mini liniju user posted image

Nema sile kad tako zapnu neki roditelji, ne vredi ti ni da se nerviras. Mada ja bih n tvom mestu napisala. Cisto da ne bude kud svi Turci....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:26:08   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Voci i nama je spominjan nov tepih. A ja malo malo vidim vaspitacicinu cerku koja dodje i naravno obuvena je unutra. Nije bosa... dakle i obuveni se setaju po tepihu gde se deca "valjaju" , igraju...
Ne znam..sve me ovo nervira. Ispadam crna ovca. Nisam nista komentarisala na viberu, a tako mi dodje...da nesto napisem...kulturno naravno user posted image
Ima i anketa. Od 20-25 dece koliko ih ima u grupi, 11 roditelja se za sad izjasnilo da zeli da ucestvuje u kupovini tv-a


Maraj, ti napisi da nisi za tv. Ti si vise za muzicku liniju u koju moze da se umetne usbuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:27:29   
smeško
Pa da opet bude crna ovca! 😂


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:36:00   
Misha i Ljisha
11 se izjasnilo za znaci onih 13 ce tebe podrzati 😂


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:36:55   
smeško
Sada ozbiljno. Vaspitacice nemaju pravo da traze takve stvari. Ni tv, ni linije, ni tepih. To je cist bezobrazluk. Razumem da te nervira. Iz ugla jarca koji stalno nesto isteruje, kazem ti da precutis komentar. Ne glasaj i ne ucestvuj. Da te nateraju da platis ne mogu. Da iskljuce dete ne mogu. Prema tome, neka te to ne tangira ni malo. A da platis ni slucajno. Jer tako krece. Eto, to je moje misljenje. Tako ja radim. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:38:36   
Ana RR
Slažem se, smeško. I ja x puta moram da kažem pa se posle kajem jer to pokrene lavinu. Ako za njih 11 nije mnogo da odvoje svako po 2 hiljade dinara minimum, neka im tv.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:39:37   
Sanjica26 RR
Ja sam uvek crna ovca. user posted image I bas mi je drago zbog toga. Ja precutim a ne ucestvujem.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:40:58   
Misha i Ljisha
Smesko je u pravu. U principu kod.nas nije bilo deci treba ovo.ono vec su rekle vaspitacice roditeljski dinar je 500 po polugodisyu. Znaci 1000 za celu gofinu. Od toga ce one deci spremiyi paketice za NG i kupiti im igracke. Kupiyi ako fali nesto od pribota. I td i td.  Kod nas inace deca budu ceo dan napolju ako je.lepo vreme. A i kad je hladno ne idu samo bas na kisu. Tad idu u salu na "fizicke aktivnosti" 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:41:32   
smeško
Sanjice, bas to i pisem. Tako ja sada radim. Sada, kada sam pametnija. Bar se nadam da jesam.😂


Ako im se toliko daje za gluposti kao sto je tv u decjoj sobi, mogu da skupe i meni za novu kuhinju, necu se buniti.😂

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:43:03   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 12:07:25   
bebilule
Otkucah svasta, bas se nagovorih, pa me izbaci. :)


Uglavnom, Maraj grozne su i odavno vecu glupost cula nisam. Nama nikada nista nije trazeno, a be da opremamo vrtic. Cak su im obezbijedili i garderobu za razne priredbe. Rekla nam je vaspitacica samo ako nesto zelimo baciti, a citavo je, da donesemo da im malo osvjezi igracke. Pogotovo lopatice, kantice i sl za pijesak i dvoriste. U svakoj sobi imaju tv, prvo mi je bilo zlo, ali onda sam vidjela da ih i ne pale skoro. Rade posle dorucka po programu, dva puta izlaze vani... Stvarno i nemaju kad. A za te izlaske vani i pravdanje da su mali tek nemam sta pametno reci. Ja bih vec rondala uveliko. Dobro Ana kaze, kako ce i biti zdravi. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 13:33:53   
Rosita
Ma kakav tv!!?? Šta će im? Ako se ponekad nešto edukativno pogleda- kod nas se desilo par puta, dokumentarni film- ode se u salu i molim lepo. Stvarno van pameti. Mi imamo isto roditeljski dinar. Po nekoj staroj tradiciji. To su predložili roditelji jer su imali to i sa starijom decom. Pa se od toga kupe igračke za Ng i neke potrepštine ako baš deca žele, mimo onog što vrtić ima. I to uvek bude pametno, manuelno i edukativno. Maraj, ne daj pare.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 13:43:26   
Maraj
Hvala mame na misljenju.
Znaci savetujete me da sam na ignore i na viber grupi user posted image
Da ne komentarisem nista...ja sve mislim mozda ce neko od roditelja nesto da napise...al vidim za sad ovi koji su protiv...cute...


< Poruku je uredio Maraj -- 24.4.2019 13:44:00 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 13:59:33   
milicicak
Mi smo kupili Tv za sobu u vrticu, tepih, roditelji su se organizovali i krecili sobe. Imamo i roditeljski dinar i od toga se kupuje sve sto zatreba od potrosnog materijala. Neki roditelji su donirali i namestaj, jedna mama je ovezbedila sponzore za renoviranje kupatila. Ne znam, ja na to gledam kao ulaganje u kvaliteniji prostor u kome moje dete boravi... A vaspitacice su stvarno divne i puno rade sa njima
Sto se tv-a tice, koriste ga za gledanje koreografija koje spremaju za predstave, puste im muziku za djuskanje ili neku emisiju, ne radi nesto puno.
I da, nismo se o kupovini tv-a izjasnjavali na viber grupi nego na roditeljskom. Vaspitacice su pitale da li se slazemo i vecina roditelja se slozila.
Maraj, ti radi kako mislis da je najpametnije. Ja ne bih cutala ako se ne slazem i onda ignorisala davanje novca.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 14:20:24   
Rosita
I naše su vaspitačice zaista predivne. Znam da bi tv koristile samo za kvalitetne svrhe. Zapravo, možda jr ključno baš to, otvorena saradnja i priča na roditeljskom, a ne na viber grupi.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 14:34:30   
pari
Da da,tako bi trebalo iako sam ja generalno protiv tv-a u vrticu...ali treba pricati i dogovoriti se

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 14:52:25   
smeško
Mili, to kada vaspitacice pitaju na roditeljskom je svrseni cin. Tada svi kazu da se slazu. Ja joj savetujem da cuti, jer znam da vecina koja se ne slaze nece nista reci. Uvek se javljaju samo oni koji zele, pa je, kad prebrojis, jasan procenat i nema potrebe da se nagadja. Oni koji javno istupe protiv budu potpuno drugacije shvaceni. Dugo radim sa ljudima, pa vec, jaaaako polako 😂, shvatam kako sve to funkcionise. I polako se umaram od borbe u tudje ime.

Da li bi vaspitacice tv koristile pametno ili ne, ne menja cinjenicu da im on, realno, ne treba. To su mala deca, koja dva sata spavaju, dva provedu u obedovanju, dva u igri napolju, dva u prici sa vaspitacicama...Ne znam. Nas vrtic je jako lep i nije bilo potrebe kupovati tepihe i kreciti. Ne znam ko je tu zakazao kada roditelji sami krece. To je duznost vrtica za koju oni dobijaju jako lep novac iz budzeta. Od zaradjivanja po detetu na izletima i zimovanjima me glava zaboli. Da ne govorim o razlikama u ceni od vrtica do vrtica. Ko se koliko ugradi. Tako da, ne smatram da ih treba navikavati da se sve radi iz dzepa roditelja. I to je iskljucivo politika vrtica. Zvanicno, nije dozvoljeno da vam traze. I nije fer tek tako pitati roditelje da odvajaju novac za nesto sto ce koristiti par puta. Da mene pitaju, ja ne bih dala. Odvajam novac za tri bicikle vec neko vreme i smatram da moje srednje dete moze i bez tv-a u vrticu. Sledeci korak su tableti. 😂

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 16:38:07   
milicicak
Smesko, vidis, ja smatram da je bitno reci svoje misljenje i argumentovano ga obrazloziti ali da treba postovati odluku vecine. I ne moslim da je pitanje na roditeljskom sastanku stavljanje pred svrsen cin. Bar ja nikad nisam glasala za nesto sa cime se ne slazem. A nije da nije bilo razlicitih situacija...
Ako vecina zeli tv, ok, kupite tv ali ja se sa time ne slazem i necu u tome ucestvovati ako nije obavezno. Ako je obavezno, onda cu ucestvovati ali naglasavam da je preko moje volje. Izes ga, to ti je demokratija, obavezujuca odluka vecine je obavezujuca za sve.
I jos nesto, meni je muka od toga da su najglasniji uvek u pravu i da zbog glasnoce isteruju svoje jer se ostqli precutno ne slazu. U krajnjem slucaju, zato i te viber grupe sluze, da se razmene misljenja.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 17:06:11   
smeško
Mili, zivela demokratija! 😂😘


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 19:32:11   
Misha i Ljisha
To kako ko koristi tv je do vaspitaca. Jedna vaspitacica je deci posle rucka uvek pustala crtace i kad god bih doala po D sva deca su sedela u krugu i gledala. Soba uredna pokupljene igracke nema nereda. Kod njene koleginice kad dodjem po D oni uvek u igri sa plastelinom onim cevcicama i kojecime. Igraju se. Nikad kod nje tv nije bio upaljen. Tako da to kako ce se koristiti tv iskljucivo zavisi od vaspitacica. Realno tv im ne treba. Bar ja ne vidim neku vecu svrhu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
25.4.2019 9:19:13   
milicicak
Slazem se da koriscenje tv-a zavisi dosta od vaspitacice.


Smesko, da zivela demokratija 😂 zato nam je tajo kako nam je 😂

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.4.2019 19:12:02   
kamičak
U vrticu je tv ukljucen uglavnom ujutru dok je okupljanje dece u toku.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 20:19:31   
Maraj
I opet ja u ovoj temi.
L je opet danas bio kritikovan od strane vaspitacice.
Da napomenem da gotovo 2 meseca nije isao u vrtic. Prosle nedelje je bio 3 dana. Al ta vaspitacica koja ga tako "hvali" nije bila tu. Juce i danas je bila ...i odmah me je danas uhvatila, da ga "hvali". Pa nema sta mi nije rekla. Najvise mk je zasmetalo sto je blatila moje dete pred ostalim roditeljima. Oni dodju, uzmu svoje dete i dok ga oblace slusaju bljuvotine od doticne. Ne znam vise sta da radim sa njom. Konstantno mi predstavlja dete kao negativca. Kada joj kazem da se on meni kuci zali da ga doticna devojcica udara. Ona kaze, ali pogledajte kako je ona dobra. Kao da sad toj devojcici na celu pise da je ona dobra a mom detetu da je zloca. Jel.verujete da mi je muka bilo kada sam dosla kuci. Na nervnoj bazi. Bas sam se nasekirala. Vise i od ponizenja ...od blacenja mog deteta pred drugima. Mislim seda joj sutra otvoreno kazem da prestane da mi blati dete. To sto je ona nesposobna da se izbori sa trogodisnjakom...mislim da nema veze sa mnom.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 20:34:40   
Ivanka 75
Maraj, lepo ja kazem da prica ima dve strane.

Skreni joj opet paznju na to da se tvoje dete zali na tu devojcicu, i kazi joj nek obrati malo vecu paznju na to. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here