|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
29.5.2019 12:49:37   
pari
Bas vas briga za komentare...Super sto ce ici i treba da ide. Moj decak bas voli da ide,upisala sam ga sa 2 god i 2 meseca. I puno toga je naucio u vrticu. Mislim da treba da imaju drugare,obaveze,igre,zadatke...to je sve korisno za njih i priprema ih za zivot

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
29.5.2019 16:08:03   
Maraj

IZVORNA PORUKA: vbojana

Upisani :) naravno, vec krecu komentari, a sto kad ne radite zimi, zasto kad ima ko da ga cuva.. Zato nisam do sada nista nikome ni govorila.. 

Ma bas vas briga za komentare i za babe i dede. Hvala im uvek kad pomognu i pricuvaju decu...al deca treba da se druze sa decom ne sa babama. Proletece...hice tako pricati kada i u skolu krene...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
29.5.2019 16:23:44   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vbojana

Upisani :) naravno, vec krecu komentari, a sto kad ne radite zimi, zasto kad ima ko da ga cuva.. Zato nisam do sada nista nikome ni govorila.. 



Svako treba svoje drustvo da ima, babe babsko, deca decije 😊
Samo napred! 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.5.2019 7:56:11   
vocicana
Bravo Vbojana, tako i treba.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:12:50   
lesica
Poslednjih par stranica iz teme Upis u vrtić/jaslice prenosim ovde, jer im je ovde mesto.
Iz prethodne teme će biti obrisane.

Dakle o adaptaciji, zgodama i nezgodama ovde pišite, o samom upisu u prethodnoj temi.




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:13:39   
lesica
IZVORNA PORUKA: pari

Šta mislite o adaptaciji? Da li mislite da je ok da prvi dan ide na pola sata,pa drugi na sat itd...ili je bolje nekako brže to uraditi? Jedni imaju teoriju spore adaptacije, a drugi ovu bržu jer kažu da je za dete veći stres da bude dugačka adaptacija...jer u suštini tako male dete ne zna šta je pola sata ili dva sata...





IZVORNA PORUKA: Duškić

Ja sam moje po 15 -20 min prvo . Nisam mogla da slusam toliko plakanje.
A mislim da kad je duze znaju i oni.
Meni je najzalije kad dete jos ne prohoda a mora u vrticmpa ga stave u ogradicu.
Nama licno je odgovarala sporija adaptacjja.




IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Kod nas vaspitacice odlucuju o tome. Prvi dan oio pola sata,drugi 45 min. Treci oko sat ipo,cetvrti dva sata...i onda je došao ponedeljak gde je opet bila oko dva sata pa je u utorak ostala na spavanju. Ne smatram ni da je dugo privikavanje ok. Po meni je nekih nedelju do deset_ dana skroz u redu.



IZVORNA PORUKA: Duškić

To je najbolje sa vaspitacicama da vidis i dogovoris se!
Ja sam setala oko vrtica kao slb.
Dok mm ostavi dete ode popine kafu pa dodje. A ostavi broj da ga zovu ako bas pretera sa plakanjem.user posted image



IZVORNA PORUKA: Maraj

Pari sve zavisiod deteta do deteta.moj L je odmah mogao ostati par sati, a ostao je prvibdan cini mi se 45min, drugibdan sat ipo, posle je bilo ono do spavanja. Ubrzo je krenuo sa spavanjem. On je dete koje voli drustvo i on je jedva cekao da udje u vrtic . Sad....procenice vaspitacice koliko tvoja T moze da ostane



IZVORNA PORUKA: pari

One su za ovu prvu varijantu. Po pola sata se svaki dan produžava,a nakon dve nedelje može ceo dan da ostane. Nego sam sa kumom danas pričala o tome pa me interesovalo šta vi kažete...kod njih su posle 5 dana već ostajali ceo dan. a na to se moja mama nadovezala koja je rekla da je mene prvi dan ostavila ceo dan i to je to 😁






IZVORNA PORUKA: Rosita

Nema pravila.

Kod nas prva dva dana dete je pola h sa roditeljima. Treći dan samo 15 min. I onda produženje prema detetovoj reakciji. Smatram da dve nedelje do full ostajanja predstavljaju prosek. Ja se nadam tome.




IZVORNA PORUKA: Duškić

Meni je ova tvoja varijanta Rosi , najbolja.




IZVORNA PORUKA: Rosita

Jedno je vrtić, drugo jasle. A i svako dete je drugačije. Meni odgovara malo po malo i mene radi. Jela bih se, ipak je to šok ogroman, nikad ga do sad nisam nekom trećem ostavljala...




IZVORNA PORUKA: pari

I ja se nadam...

Iako ponekad pomislim kako je još mala jako . Kao palčica


IZVORNA PORUKA: Duškić

Rosi, samo nemoj da budes tu u blizini kao ja.. Kazem i mislim tako. Oni prvi i drugi dan pristanu, oni sledeci su sve tezi. A kasnine se zamaju igrackama, razgledaju.



IZVORNA PORUKA: pari

Da, prvih par dana je ok dok ne shvate da će ići svaki dan. Onda bude teško ali posle se naviknu.




IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja sam za brzu adaptaciju,pod uslovom da jedu u vrticu.Mi nismo imali.problema,a ni drugo resenje,osim vrtica.Obe su kasnije krenule,ne 1.9.pa su ostala deca bila adaptirana,znaci nisu svi plakali.Joka je bila prvi dan do 10,posle 4 dana so 12.jer je sve jela..i posle spavala.Za tiku se ne secam,ali je i ona posle 5 dana ostala ceo dan.A kod M je sad ovako,prvi dan sa roditeljima 1h,posle po 2h do kraka nedelje...druge nedelke do 12..i tek trece nedelje ostaju na spavanju.I jedno znam,ja ostavim i ne okrecem se,ne pozdravljam se..ne placem kad oni placy..samo pozitivno,i dete ce se lakse adaptirati..



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:14:33   
lesica
IZVORNA PORUKA: Duškić

Posle naviknu i zavole i vaspitacice i grupicu . Nama bude mnogo tesko. Mislim cak i teze nego njima .



IZVORNA PORUKA: Rosita

Jednom prođoh bezbolno, nakon 2 n je krenuo da ostaje... A sad imam ista osećanja. Meda moj mali 🥰. Mislim da ću dušu isplati kad D krene u školu... A nekad sam se sa mužem raspravljala oko plakanja na venčanjima, meni je to bilo besmisleno- ok, kapiram ali ne saosećam 😆. A sad me svaka druga pesma može rasplakati. Još ako se deca pominju...





IZVORNA PORUKA: vonavoj

Rosi i ja sad placem..i na priredbama kad ih vidim,a smejala sam se.i na vencanjima..haha..hormoni su cudo,i godine koje su iza nas.


IZVORNA PORUKA: pari

Ja sam se rasplakala sad kad sam videla M posle 6 nedelja...A i ne samo sad, često umem da zaplačem zbog njih...

A sigurno će mi biti teško sad sa T






IZVORNA PORUKA: Duškić

Ma da, godine ili sta..? Tako i ja kad ih gledam, uvek se setim one reklame..I zasto mama place kad sam uradio sve kako treba??
Da su nam zivi i zdravi i da prodje sto pre adaptacija Pari i Rosi...
Javljajte kako je?


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Bas to..placem kad vidim kako rastu,mali ljudi nasi..a nekad mi dodje da skocim sa terase😂😂zbog njih.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja cu M samo.prvi dan da vodim.pa cu ga povuci,jer je primio.mmr..tako mi dr rekla..a i nema potrebe da se traumira dok ostali placy,koji moraju da idu..ja ne radim.Pari i tebi je bolje tako..sad ce sva deca plakati.


IZVORNA PORUKA: Duškić

Von, to je valjda tako normalno.
Umor, nervoza ...i samo mali zagrljaj i sve prodje.


IZVORNA PORUKA: pari

Kod nas nema nikog drugog na adaptaciji...privatni je vrtić...

A što zbog mmr?


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Pari, mala je beba, moja kuma je isto decu dala.maluni kaze da je bolje par dana na kratko, i posle ceo dan. Da se ne duzi mnogo sa adaptacijom. Ja mog dajem.od 20 (sva deca krecu sutra) i rekli su mi da ce mu biti bolje jer nece krenuti odjednom sa 20 novih klinaca. Ali ne.planiram da razvlacim to previse


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mozda zbog reakcije?Von,pa sto ga onda uopšte vodis?😀 mislim,jel moras i taj dan?


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Moramo taj dan,jer dolazi svi roditelji sa decom,da se upoznamo,ne znam ni ko su vaspitacice. Posle necu moxi da udjem sa njim. Kao tako rade.Da ga povycem na 2 nedelje zbog mmra,da ne pokupi neku bolest,a bude reakcija.


IZVORNA PORUKA: pari

Ja planiram da je vodim sad od prekosutra zajedno sa M...pošto M sutra ne ide jer je kod tate


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Von ja sam rekla da ga ne dovodim pre 20. tog, roditelji me uopste ne zanimaju 🤣 i ove starije cerkine grupe sam tek skoro pohvatala ko je ko. Meni dete srecno i zadovoljno, da ima nekih problema upoznali bi se sigurno...




IZVORNA PORUKA: Duškić

Nama se promenila vaspitacica, tj.decko napunio 3 g i vise nije za jaslenu grupu. Za sad je dobro prihvatio, videcemooo


IZVORNA PORUKA: jance

Mi smo danas prvi dan isto bili na adaptaciji. Jos dve bebe devojcice sa nama, jedna od 6 a druga od 9 meseci.

Pola famlije me osudilo sto sam kuci a dajem bebu u vrtic. Pisah negde vec razloge, da se ne ponavljam, da ne zivim u NS gde je cak i trecem detetu upasti u vrtic nemoguca misija i da bilo ko od te familije hoce sto i na sat vremena da je pricuva, nebih ni razmisljala da je upisujem. Ovako, vrtic radi po fleksi sistemu, odradis adaptaciju, pa dovodis bebu kad ti treba. Mozes da pokupis kad ti treba....

Uglavnom, Kalini je sve bilo zanimljivo. Nije plakala, doruckovala je, oni su je hranili, pa je malo bljuckala i tako. Videcemo sutra. Ovo ce biti skoro celomesecna adaptacija pa ima da se navozam.


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Nema sta ko da te osudjuje, ne znam koliko je dete ali ja stojim iza toga da je vrtic za decu zakon! Jeste da je bolje kad su malo stariji (bar 12 meseci da imaju) ali kakve veze ima ako je detetu lepo. Ako rucka to je znak da prihvata vrtic.




IZVORNA PORUKA: vonavoj

Jance,da li je to privatan vrtic?Kod nas pre 12 meseci ne upisuju,novi pravilnik od pre 4 godine..a moja T je krenula sa 10 meseci,jer sam morala da pocnem sa radim,a porodiljsko mi je bilo rano otvoreno...jadna,nije znala ni da puzi,hoda,ma ni da sedi na stolici..kad se set_im..M je sad prevelik sa 15 meseci..Super da ima ta opcija,pa i mame imaju dusu..ali znam da nije lako..ja sam danas 3 puta izlazila iz kuce,komplet spremaj bebana..samo da pokupim decy..


IZVORNA PORUKA: jance

DRzavni je von. Imamo jedan vrtic u NS koji prima bebe od 6 plus meseci. Obicno su to tu negde od 8 ili 9 meseci, retko da bas od 6 krenu. Ali prosek je tu, 8 plus. Iskreno se nisam nadala da ce uspeti da upadne bilo kako. Sad mi se sa jedne strane dusa cepa kad je gledam a sa druge strane se vec radujem tom jednom satu slobode na adaptacii ko malo dete!


IZVORNA PORUKA: pari

Super nam je prošao naš prvi dan u vrtiću! Doduše samo pola sata...Ušla je sa M, on je bio sa njom 15 min a onda su njega poslali u njegovu grupu,a ona je ostala tu i bila dobra 😊




IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Pari,divno 😊 Jance,samo napred,njoj ce tamo biti super.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:15:07   
lesica
IZVORNA PORUKA: Rosita

Nama će ići teško. Svestan jako svega. Samo mama,mama. Maženje samo sa mamom, za sad vrlo rezervisan prema vaspitačicama. On je njima imena prvi dan zapamtio i ponavlja. Jutros ga pitam je l idemo, on kaže neće, neće. Čini mi se biće baš zeznuto.


IZVORNA PORUKA: pari

Rosi, a brat nije u istom vrtiću?

Nije lako ali će se privići polako. Njemu je to sve novo sad i navikao je da bude samo sa tobom...


IZVORNA PORUKA: Rosita

Pari, jeste. On kad ga pitaš hoćemo li po D, sa radošću prihvata. Kad uđe, hoće na stepenište ka D. To hoće i to mu je ok.




IZVORNA PORUKA: pari

Je l može D da bude sa njim neko vreme tj.sa njegovom grupom? Mi smo se tako dogovorili sa vaspitačicama




IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Rosita,ne mora da znaci da ce biti tesko. Moguće da ce brzo prihvatiti...




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:15:42   
lesica
IZVORNA PORUKA: jance

Mi smo danas bili jako nenaspavani na adaptaciji pa je bas bila kenjkava... a i ja sam nesto u minus fazi....



IZVORNA PORUKA: milicicak

Rosi, dobro je sto je svestan gde je i sta je. Ne mora da voli da ide ali je dobro sto zna gde ide i sta to znaci. Znam da je uzasno tesko gledati i sve to preziveti ali sto se mora, mora se... Mini bubu je cela ulica cula kad je isla na adaptaciju, drala se bukvalno od sekunde kad shvati gde idemo. Al ja sam imala luksuz baba servisa pa sam odustala od jaslica, ti ne bi trebalo da dozvolis da on vidi koliko te sve to pogadja, meni je to bila jedna od vecih gresaka, sto mi se na licu i po stavu videlo koliko patim sto se ona tako ponasa


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Rosi,veliki je..a maza..i kod nas ce biti frka..ali nemam drugo resenje..I mili je u pravu,to i znas.nema da oset_i da patis i ti..ja sam tu okrutna,kao i ovaj zivot prema nama..Jance,mozda je danas shvatila gde ide i ona...


IZVORNA PORUKA: Rosita

Знам све, мили. Он је крупан човек, не да се ни у наручје лако, ако је у негативи само виче не, не и гура. Наравно, не мене, али бринем како да га ико утеши. Свесна сам свега, мора и шта ћу, али ми баш жао. Старији син је све то лакше прегурао.

Ивана, дај Боже.


IZVORNA PORUKA: pari

U Americi bebe idu već sa 6 meseci u jaslice jer žene moraju da počnu da rade...stalno razmišljam kako je njima...




IZVORNA PORUKA: Rosita

Све је индивидуално, али Н је до неких 8 месеци хтео свакоме без проблема, ма и да остане, све. Тако исто видим неке другаре мазе се са васпитачицама већ.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pari,mladjim je lakse..nisu jos svesni.a namireni su.


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: pari

U Americi bebe idu već sa 6 meseci u jaslice jer žene moraju da počnu da rade...stalno razmišljam kako je njima...




Pari, kamo sreće da je 6 meseci... uglavnom porodiljsko traje 8 nedelja (pod uslovom da nisi nešto iskoristila pre porođaja). Nehumano skroz. Možda nije u svim državama isto.


IZVORNA PORUKA: Duškić

Meni je to bas zao. Sa 6 mes.bez osecaja .
Moji u vrticu. Sad cu po njih.



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Bas tako,sa 8 nedelja..i u Svajcarskoj je tako..meni je dojenje na pameti,kakooo???


IZVORNA PORUKA: jance

Bicu iskrena, evo trece dete po redu, bukvalno sam umorna od svega sto gledam po tim drzavim vrticima. Nemam vise snage da se prilagodjavam vaspitacicama i kapiram kojoj se svidjam a kojoj ne. Jednostavno nemam. Ne mogu da kapiram koja je tu preko veze ili mrzi sebe i svoj posao i tu decu sa kojom radi a kojoj samo nije dan. Umorna sam od svega toga. Trece je dete, ne placa vrtic ali bih je dala u privatni i platila ga samo da ne moram o tome vise da razmisljam. Prosto mi je svih njih dosta.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Jance,dobro kazes. Ja sam imala srece sa vaspitacicama,do sad..sad su M nove,istumbane,besne..mozes misliti. Cujem od kume koja radi u vrticu..i ona je besna..ma more mars,2.5 meseca ne radite,imate radno vreme 6h..i vecu platu od mene,heellooo.. Nije lako sa decom,a ni sa ljudima..ma nigde nije lako,ali ako radis vec to,radi..nego samo gledaju popreko i decu i roditelje,ko je ciji je..tuzno..


IZVORNA PORUKA: jance

Da budem iskrena, stvarno se uvek trudim da razumem. Nikad nebih mogla da radim njihov posao i razumem da je zahtevan. Ali i dalje mi je to sve tako grozno i umara me taj odnos. Ne zelim da zivim u strahu i brizi kako mi se odnose prema detetu dok mene nema. Umorna sam od toga.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Jance,ne smem ni da mislim o tome..nekako uvek naivno mislim da su dobre.


IZVORNA PORUKA: jance

Posle svega sto mi se sa Kikom izdesavalo, muka mi na zeludac kad pomislim na njih. Stvarno ih ima diiivnih to moram da priznam ali ih ima i grozih. Valjda lakse podnesem i ako su nezainteresovane za rad sa decom i samo ih cuvaju, nego kad su nakrivo nasadjene kad god ih vidis....


IZVORNA PORUKA: Duškić

A kad pomenuste to oko dece, kod nas se temeljno raspituju gde ko radi od roditelja i po potrebi ko moze sta da im zavrsi user posted image


IZVORNA PORUKA: jance

To je i kod nas. Kad cuju da recimo radis u Urgentnom ili tako nesto odmah trce da prime dete. Nije ni moj muz kao tapetar za bacanje mada su im stolari interesantniji....



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:16:42   
lesica
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ma grozno,kako razlikuju decu..a sad je pocelo i ko je u stranci,njegovo dete obavezno ima "dijagnozu".A jance,nas ne vole sad jer im dovodimo decu,a ne radimo 2 godine..


IZVORNA PORUKA: Rosita



IZVORNA PORUKA: jance

To je i kod nas. Kad cuju da recimo radis u Urgentnom ili tako nesto odmah trce da prime dete. Nije ni moj muz kao tapetar za bacanje mada su im stolari interesantniji....



Jadno...


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Von,kakvih dva ipo meseca godišnjeg?


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Iv, po Vojvodini vrtići ne rade tokom školskih raspust. Mislim imaju neke dežurne ali većina objekata ne radi, mada mislim da i dalje to nije nikako 2,5 meseca odmora, al aj sad.

U Bg-u rade neprestano sa izuzetkom zvaničnih državnih praznika, samim tim i vaspitačice imaju godišnje odmore kao i svi mi drugi.




IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

To je isto kao kad za nastavnike kazemo da ne rade dva ipo meseca. I Less,nije tako za sve vrtice u Vojvodini. Neki vrtici u Pancevu rade i tokom raspusta.


IZVORNA PORUKA: bebilule

Ja nemam takvo iskustvo sa vrtićem. Nije da su mi sve vaspitacice rodjene za taj posao, ali obave korektno sve. Sto se tice raspusta zakonski imaju pravo na svoje dane godisnjeg. Pretpostavljam da ga vecinu koriste ljeti jer im se lakse organizovati. Realno, dosta djece pauzira pa se mogu spojiti grupe. Ja radim u obrazovanju, asministracija. Nama stoji u zakonu da dane godisnjeg u pravilu koristimo u vrijeme raspusta. To bas i nije sjajno, jer se prethodnih godina desavalo da nam ne ostane ni dan. Sada se nekako varakamo. Nema sanse da vaspitaci dobiju dan mimo onoga sto ih zakonski sleduje. Da, rade 6 sati. Ali isto tako imaju tonu radnih vikenda kada su priredbe, neki praznici, izleti i sl.


IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Von,kakvih dva ipo meseca godišnjeg?


Evo ovako,od 15.6 sy spojene grupe...vec u junu imaju po 5 dana slobodno,onda ne rade ili jul ili avgust,to je ceo mesec,sledeceg meseca rade 2 nedelje,jer su opet spojene grype..znaci ako su ceo jul na raspustu jos 2 nedelje u avgustu ne rade..onda za Ng ne rade 2 nedelje,jer sy spojene grype..i za uskrs dobiju 2 nedelje slobodno..i koliko je onda to?? Vikendom nasi ne rade,a izleti su im dodatno placeni,sorry. Priredbe su do 4h,znaci u toku radnog vremena,cak i nekih roditelja. Jer nasi vrtici rade do pola 5. A leti dok nas vrtic ne radi,ide se u dezurni u gradu i oni dolaze kod nas.Ne pricam napamet,kuma mi radi tamo..a sestra u prosveti,pa i tu znam kako ide😁


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da se razumemo,ovo su njima "slobodni dani",godisnji je samo kad ne radi ceo vrtic..i posle im jos ostane tokom.godine koji dan..zavisi ko koliko ima,to su dodatni dani..Npr.nasa vaspitacica ne radi ove nedelje,a twk su poceli...



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.9.2019 21:17:15   
lesica
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Von,spojene grupe ne znace da je svaka vaspitacica na odmoru.
Kod nas vaspitacice imaju mesec dana godišnjeg i rade sest sati,u drzavnom. U privatnom rade osam sati i imaju dve nedelje godišnjeg. Imaju pidzama parti jednom mesečno kad neke vaspitacice rade i to im nije placeno. Sada ce biti dezurstvo i za doček Nove godine.
Uostalom,vecina njih eto ne može da uzme godisnji u septembru,oktobru...
Daleko od toga da ih branim,ali smatram da njihov posao uopšte nije lak. Ja trenutno cuvam jedno dete pa znam kolika je odgovornost. A kamoli da cuvam vise dece. Moje mišljenje je da vaspitacicama treba veca plata i vece postovanje od svih 😀 naravno,ima i baksuza,ali ako cemo iskreno tako je u bilo kom poslu.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ivana,kod nas kad su spojene grype,vaspitacice jesu na slobodnim danima,jer nema potrebr za 30oro dece byde 4 vaspitacice,onda po 2 rade,a 2 su na danima. Ja pricam za nase drzavne vrtice..kako je.Nije im lako,ali i odmore. Kod nas vikendom ne rade,nema ostajanja posle pola 5.A ja imam saml 10 dana odmora koji mogu da korisitim samo posle zavrsnog,koji je sad 31.7.konsolidovani,znaci moram da ga predam.i izmedju Pvdva i plate.znaci do 10og ili posle 15og..a od decembra do marta mogu da sanjam o odmory..kad krenu popisi,zavrsni.Tako da...ja nemam ni odmor jni slobodu da ga uzimam,a leti bi mi bas prijao,ceo jul,hahhaa..ili ceo avgust.


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kako moze da im pidzama party i Ng ne budu dodatno placeni..ovde dobiju i bonus na kraju godine..primetila sam da su nase vaspitacice u boljim uslovima nego druge,po drzavnim.. i za Ng i za 8.mart dobijaju..i paketice ok dobiju.


IZVORNA PORUKA: bebilule


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da se razumemo,ovo su njima "slobodni dani",godisnji je samo kad ne radi ceo vrtic..i posle im jos ostane tokom.godine koji dan..zavisi ko koliko ima,to su dodatni dani..Npr.nasa vaspitacica ne radi ove nedelje,a twk su poceli...


Ja stvarno ne ulazim u to da li je u tom vrtiću tako, to ne mogu da znam. Ali mi je prosto nevjerovatno da u bilo kojoj ustanovi, pa i javnoj neko ima više slobodnih dana nego što ga po zakonu sleduje. To da se u javnom sektoru mora poštovati svaki slobodan dan radnika - mora, odnosno stoji konstatacija da u privatnom sektoru najčešće radnici i ne iskoriste sve dane. Ja npr imam 23 dana godišnjeg, 20 kao start i tri na staž. Sve preko toga moram pokriti bolovanjem. Ne vjerujem da neko, eto tako, ne mora dolaziti na posao. Tj, nevjerovatno mi je, ne kažem da nije tako. Ima starijih radnika koji imaju maksimalnih 30 dana, to je nešto drugo, sa vikendima se to nabere na mjesec i po godišnje.

I da, kod nas su priredbe skoro uvijek subotom. Nisu im plaćene, eventualno im se prekovremeni računa u slobodne sate, što je isto po zakonu.


IZVORNA PORUKA: pari

T je danas ostala 1h i kažu vaspitačice da je plakala dva puta po 5 min, to je dosta :( plakala je i kad me je videla...

Sutra ćemo isto sat vremena pa ćemo videti...


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Bebi,kad ti kazem. Ne lazem..od 2012 smo u vrticu,hahhaa..pa znam. A pri tom i kuma radi tamo.Pari,nije puno plakala,deca placu bez prestanka po pola sata.


IZVORNA PORUKA: pari

Da,i vaspitačice kažu da nije puno...da su uspele da je zanimaju sa nečim drugim...puste joj muziku i daju joj neku igračku...Videćemo sutra i prekosutra kako će biti




IZVORNA PORUKA: vonavoj

Super pari,koliko ima dece?Inace,bebi,znam zakon,ja sam sef racunovodstva,ali i kadrovska sluzba,prijave/odjave,resenja od godisnjem,ugovore..i ja ima 20 dana..koje nikad nisam iskoristila kad sam radila,osim kad sam isla na porodiljsko..tako da..zakon,sta je to.Vaspitacicama direktorka daje pravo da imaju slobodne dane,ponavljam,to je kod nas slucaj.




IZVORNA PORUKA: pari

Ona je najmlađa, ima još jedan dečak sa 18 meseci, ostalo su sve sa 2 godine i više...ima ih jedno deset_ak u toj grupi do 2.5 god


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Dobro je kad ih ima manje,a ostali su adaptirani. Bice to dobro.


IZVORNA PORUKA: pari

Ustvari ona je jedina na adaptaciji, ostali su tu već neko vreme...

Biće nadam se ok...


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kod nas vaspitacice (drzavni) nemaju dva meseca slobodno.
I ako je jedan vrtic na godisnjem, one prelaze u drugi. Preuzimaju i svoju decu i tuđu. 20 dana imaju slobodno.


IZVORNA PORUKA: Rosita



IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kod nas vaspitacice (drzavni) nemaju dva meseca slobodno.
I ako je jedan vrtic na godisnjem, one prelaze u drugi. Preuzimaju i svoju decu i tuđu. 20 dana imaju slobodno.



Isto. Regularan godišnji.
Pari, dobro je to! Javljaj.


IZVORNA PORUKA: jance

Da napisem napredak. Mozda nekome pomogne kasnije. U sredu je prvi put bila sat vremena sama, to je bilo ok, bez plakanja. U cetvrtak je vec plakala mada je vaspitacica bila ubedjena da ima gasove i da je stomak muci. Juce je URLALA. Ja sam bila na parkingu pored i cula sam je svo vreme. Inace ja sam dobila da radim casove, imam ucenika.. jaako mi je tesko sad i duboko preispitujem svoju odluku ali i dalje kad pokusavam da se vremenski organizujem sa njom u jednacini shvatam da je to nemoguce. Rastrzana sam najstrasnije i kad god pomislim na njenu adaptaciju gutam knedle. Prakticno bi morala da jede i da spava u kolima i sve. Jer tako cu ja morati sad jedno vreme, tu do NG muzu traje sezona.


IZVORNA PORUKA: jance

Samo ja pisem u ovoj temi ali sve mislim da ce nekome pomoci jednom kad bude citao. Prvi dan posle vikenda. Sat vremena. Mamam spremna da sve bude super, bez mamine nervoze i plakanja. Bilo je bolje nego u petak. Nije jela nista ali tu nastaje problem jer i dalje dobija flasicu u 5 ujutru pa je drzi. To cemo resavati kasnije. Kazu da jeste plakala ali ne bas svo vreme i da je bilo bolje nego u petak. Sutra ih vode u setnju.... ostaje dva sata.


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Moja devojčica je dobila mesto u vrtiću. Juče sam bila da vidim kako je i šta. Nov je vrtić,sve je lepo,čisto. Kreće od 15 oktobra. Ona će tada imati 13 meseci. Još uvek ne hoda,možda u medjuvremenu i prohoda. Mi smo u Švedskoj,ja razumem ali ne umem baš puno da pričam,tako da mi je i to otežavajuća okolnost. Pošto ću biti prva dva dana sa njom celo vreme u vrtiću. A onda se u naredne dve nedelje to vreme skraćuje,dok se ne adaptira i prihvati da bude sama tu. Uzbuđena sam, i uplašena.. svaki savet mi je dobrodošao.




IZVORNA PORUKA: jance

Maruska prvo cestitam user posted image
Verujem da su tamo vrtici bolji nego ovde.

Ali savet je mislim univerzalan. Zauzmi stav da je vrtic nesto diiivno, fantasticno, spektakularno, prosto privilegija! Nemoj da oseti da ti je tesko u nijednom trenutku ( ovo sad i sama sebi pisem). Places i osecas se lose ako ti dodje, samo kad nisi sa njom.

Plakanje prilikom odvajanja je apsolutno normalno, cak negde kazu i pozeljno u tom uzrastu jer je znak da se bebin mozak pravilno razvija i da kapira tebe kao majku i sigurnost.


IZVORNA PORUKA: vbojana

Znam kako ti je....Danas je bio prvi dan vrtica, i on srecan, ulazimo, deca placu, on ih gleda, nista mu nije jasno..ali ne place. Uzima igracke i ne gleda gde sam ja, vaspitacica mi kaze da odem bez pozdrava, tako je najbolje. Naravno da smo ga prethodno "pripremili" pricali mu o vrticu itd. Odemo mi, dogovor je da nas zovne ako bude puno plakao.. iiiii zove..posle sat vremena, kad sam videla- on se nije mogao smiriti. Posle kaze, teta ljuta, teta lupa, kaze idi kuci.. Prvi dan, a ja na korak da odustanemo. Pritom baba, svekrva, tuguje i truje mm da ce ga ona cuvati, da joj je zao da place itd..


IZVORNA PORUKA: vonavoj

I M krece od ponedeljka,ima 15 meseci..moja starija je sa 10 m krenula,nije znala ni da puzi,hoda,nista..Normalno je da placu,ali ne smeju da oset_e da i mi tugujemo..kao sto jance kaze,to je divno mesto,gde ce im biti lepo..i posle im stvarno bude lepo...i bolje im je sa drugarima nego kod kuce da ih neko cuva..potpisujem. 2 meseca na raspustu totalni haos sa decom,moja srednja sad nije isla..i evo od kad ide mnogo je samostalnija,bolje jede..poslusnija..drugo dete.Mame,babe,tetke sluze za manipulaciju,nekad i medvedja usluga,aj mama ce,a vec mogu..


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Devojke,sasvim normalno je plakanje. Moje mišljenje je da prvo majka treba da bude vesela i nasmejana. Deca osecaju sve. Neka deca placu na početku,neka kad je privikavanje vec zavrseno...
Deci je mesto u vrticu,sa njihovim drugarima,ne sa bakama i dekama. Svakome treba njegovo društvo. Posle par meseci ćete se prijatno iznenadjivati stvarima koje dete vrlo brze prihvati u kolektivu.
Pustite ostale sta pricaju,radite onako kako vi smatrate da je najbolje za vase dete.


IZVORNA PORUKA: bebilule

Moje misljenje je da nikada, ali nikada ne treba otici bez pozdrava. M je plakao jedno 15 dana otprilike, ne znam tacno. A ja kao blesava ponavljala Sada idem, moram, doci cu po tebe u 15. A on mis mali, otkud zna kada je to. To "nestajanje" moze samo napraviti dijete jos nesigurnijim. Polako, vecina je plakala na pocetku.


Srecno!


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne nestajanje,nikako. Kratak pozdrav kad se obuju patofne i nema vracanja,ljubljenja do besvesti.


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Iskreno ne bih je dala u vrtić pre nego što napuni 2 godine. Ali moram zašto što krećem u školu za učenje jezika,barem 3 meseca da naucim koliko toliko dok ne stigne druga beba. A duša me boli,ona inače plače čim izadjem iz sobe,ili kad je ostavim sa bakom odjednom se valjda set_i mene i krene neutesno plakanje dok se ne vratim. Ah te slatke mukice... Na pameti mi je da li će jesti,da li će spavati... Oni ovde svakog dana izvode decu u šetnju,bez obzira kakvo je vreme napolju. A vrlo je hladno. Vrtić mi je u komšiluku pa sam više puta viđala kako vodaju slinavu dečicu za sobom. Još mi rekoše da dva puta nedeljno imaju vegetarijansku hranu. A moja cerka navikla da jede samo kasice... U glavi mi je haos. Nadam se najboljem. Što se mora,mora se.




IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Ivana potpuno se slazem a tobom. Moje dete je bilo ja msm jedinstveni slucaj koji se nije hteo vratiti kuci, sada voli i prica o vrticu non stop, ide mu se. Samo polako. Jeste traumaticno, mada msm vise za rdoitelje kretanje u vrtic, nego za dete, jer dete uvek cita reakciju na licu roditelja.


IZVORNA PORUKA: jance

Dobar dan. Danasnji dan prosao fantasticno! Malo je plakala kad sam je ostavljala ali vec kad sam izasla kroz vrata je prestala. Kad sam dosla po nju nije uopste plakala, igrala se sa lopticom u ogradici. Kazu da je jela i dorucak i uzinu, spavala....

Danas su ih vodili u setnju. Imaju tamo kolica pa ih vode da setaju, u park, na kej... ma ja je nisam toliko setala kolicima od kako se rodila....


IZVORNA PORUKA: pari

Super jance! Sigurno ti je mnogo lakse...


Mi cemo opet na adaptaciju od ponedeljka ili utorka....Cekam da joj bude skroz dobro i da se oporavi



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 19:47:13   
jane1
Ne verujem da je bilo kome zelja da daje maltene bebu u vrtic, vise mi lici na moranje. Sa 2 godine mi je nekako idealno da se krene.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 21:43:11   
vonavoj
Bravo lesice.pitala sam se kako se zove ova tema,a nisam imala vremena da trazim!M krece od ponedeljka,utorka,videcu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 21:45:02   
pari
Super von.

I mi krecemo ponovo od ponedeljka...pravili smo sad pauzu nedelju dana...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 21:45:28   
lesica
😉

I ajte, glave gore i sa osmehom samo, pa će i ta adaptacija proći čas.
A u vrtiću je lepo!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 21:49:47   
milicicak
V krece sledeci cetvrtak, tata ga vodi na adaptaciju, ja nemam zivaca 😂


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
13.9.2019 21:52:35   
lesica
D će od 30.9. da se vrati u vrtić, prvo je bio zajedno sa sestrom na raspustu 😂 pa nam je trenutno rekonstrukcija vrtića u toku, pa kao da sačekamo.
Uglavnom, neizdrž je već opasno u pitanju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
17.9.2019 16:24:13   
vocicana
Mi startovali u petak prosli, dobar je, samo sto ga necu voditi sutra prerano je da ustaje. Suoer je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.9.2019 13:09:24   
pari
Mi smo za sad ok, idemo polako. Krenula je prbo nedelju dana pa se razbolela celu sledecu nedelju pa smo sad ovu celu nedelju isli od ponedeljka 1h do juce i danas kad je bila po 3h. Jos uvek dosta place dok je tamo, voli kad su napolju, tu je najbolja, ne jede bas lepo za sad...Videcemo sledece nedelje...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.9.2019 14:37:20   
Sanjica26 RR
Samo napred pari. 🤗



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.9.2019 9:42:50   
IvanaSK RR
Pari,polako,sve ce to doci na svoje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
26.9.2019 13:10:57   
Dora89
Samo taj početak da se izdrži. Moje dete je skoro svaki dan bilo bolesno 6 meseci, a onda je sve odjednom prestalo, i od tada skoro nikad ne odsustvuje iz vrtića.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
3.12.2019 15:10:48   
dunja RR
Mi smo juče imali slikanje i nismo otišli jer je na AB.
Nije ni prošle nedelje išao, a ja sam otišla iapak prošlog četvrtka da ga uoišem za slikanje, misleći da će biti kasnije u deembru kao prošle godine, i nisam ni gledala datum. I pišem juče vaspitačici, kaže ona pa danas je bilo slikanje, i smorila sam se totalno u trenutku, danas me već malo prošlo. Ništa ne stižem da ispratim. Na bih ga ja ni odvela pod AB, ali da sam ispratila da je juče, insistirala bi +h prošle nedelje kod naše dr da mu da AB isto kada i M, ali ona je htela da čeka, i na kraju ipak krenusmo sa ab, ali kasno. Da smo na vreme krenuli možda bi bio zdrav za vrtić ove nedelje i otišao bi na slikanje. I tako, moj mozak je jedna luda mašina...juče sam se osećala kao najgora nemajka. Pre 1o dana nisam ispratila ni kada je pozorišna predstava, pa je došao na ma kraj, jer inače dolazimo kasnije.

A njegova reakcija juče, o ne, sada moram da čekam godinu dana, u počeo da tuguje. Još ej kupio i majicu piši briši, baš za slikanje ..
Ovo ejeviše za temu nemajka..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.12.2019 8:53:50   
smeško
Дуња, групно се фотографишу или за календар?

Маки није отишао у вртић када је било фотографисање за календар, али ћемо отићи сви заједно у фотографску радњу и направићемо календар са фотографијом свих нас. Можда и ви можете тако нешто.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.12.2019 9:39:46   
vonavoj
Ja sam juce odvela M ds se slika sa svojom grupicom,i devojke imaju prve slike iz jaslica sa dekom..pa sam posle i T odvela i slikala ih svo troje,da imam za kalendar.Dunja,njima to bas znaci..ali sto kaze smesko,nadjitw neku foto radnju i resen problem.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here