|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 13:09:27   
Filadendronka
Von, nisi me razumela, MMR mora da primi pre polaska u jaslice. A MMR se regularno daje od 12. do 15. meseca, a odlaganje moze naravno usled bolesti i sl. Ali nama je uslov za vrtic primljena vakcina, tako da je mora dobiti cim napuni godinu. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 13:22:10   
vonavoj
Po kom zakonu je uslov za upis? Moj je upisan bez Mmra..mora potvrda da je redovno vakcinisan za svoj uzrast.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 15:02:09   
Filadendronka
Zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti. Ped.sestra nam rece da oni zakazuju MMr uglavnom malo kasnije, ali moze i sa tacno godinu dana. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 17:09:02   
milicicak
Fili, u zakonu pise samo da je obavezno da se vakcina primi u skladu sa uzrastom. Ako sa 11 meseci krece u vrtic ne moze da primi MMR jer je on po kalendaru izmedju 12-15. Raspitaj se ponovo.

V je primio MMR sa godinu i 9 dana :) krenuo u vrtic 3 nedelje kasnije. Ne pitaj me kako smo se kombinovali tih mesec dana izmedju rodjendana i septembra...



< Poruku je uredio milicicak -- 15.1.2020 17:11:17 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 20:53:53   
Filadendronka
Mili, planiramo da J krene u jaslice nakon sto prodje rodjendan, nikako pre toga. Tako da se clan 32 gorepomenutog zakona odnosi na nas, kao i svu decu stariju od godinu dana koja nemaju osnov za odlaganje vakcinacije. Kako je proslo razdvajanje na tom pocetku? Moje starije dete je krenulo sa 15 meseci i secam se da sam tad razmisljala da je trebalo ranije dok jos nista ne shvata. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 21:10:00   
milicicak
Fili, ako i krene sa 12meseci niko nema pravo da vam za upis trazi da primi MMR. Posle 15-og meseca imaju pravo da postupe po zakonu i onemoguce mu boravak u predskolskoj ustanovi... Da se odmah razumemo, ja nikako ne zagovaram odlaganje MMR-a i moj stav je sto pre to bolje i svakako pre polaska u kolektiv ali me nervira to proizvoljnontumacenje zakona kako kome odgovara, zato kazem.


A sto se adaptacije tice, ne znam relativno je bezbolno prosla. Mm ga je vodio, ja nisam mogla da uzmem godisnji jer sam ga vec iskoristila za letovanje, i mislim da je delimicno i zato bilo tako uspesno. On se brzo privikao i na ritam i na vaspitacice. Olaksavajuca okolnost je sto je njih jako malo u grupi pa je imao i punu paznju vaspitacica na pocetku a bogami tako je i sad 😀

< Poruku je uredio milicicak -- 15.1.2020 21:11:46 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 21:44:21   
Filadendronka
Mili, bas juce mi nasa dr rece da su na sastanku potvrdili da nema upisa bez primljenog MMR-a. Naravno, mogu sa njima da se ganjam, ali se svodi na isto. Valjda je fora da nece moci/hteti/nije im dozvoljeno da izdaju potvrdu da je dete zdravo, a bez nje nema upisa. A ako jeste zdravo i ima odgovarajuci uzrast, MMR zakonski mora da primi.
Kada je rec o adaptaciji, mene vrtic nece videti. Iako D sad obozava da ide, meni je svaki put knedla u grlu kad ulazim tamo. A sad da ne pricam kad tek treba da se odvojim. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
18.1.2020 23:01:33   
Misha i Ljisha
Da li neko moze da ostavi link pravilnika Radosnog detinjstva ili zakona o predskolskim ustanovama gde postoji odeljak za jaslice?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2020 22:48:56   
vonavoj
Da napisem moje iskustvo.M je krenuo pre 5 dana,sa pune 2g,30.5 napunio,1.6.krenuo u jaslice...Morao je da ostane bez adaptacije,jer sam pocela da radim...prvi dan je plakao,ali je rucao..drugi dan je urlao cim smo usli u vrtic i jedva sam ga skinula,smirio se posle 5min...jeo je i spavao 45min..kazu vaspitacice ide za njima,trazi da se mazi,ali je dobar i poslusan.Treci dan,4ta vaspitacica (spojene grupe,pa se menjaju)..ijaoj nagrdi me...majka on place ceo dan,bez suza...nije nista jeo,spavao...4ti dan,sve super,danas vaspitacica kaze divan je,dete koje je na adaptaciji da hoce da jede,da spava (malo,ali odspava,1h),hoce da se pomazi svako malo,ali i da poslusa.Kad dodje kyci veseo,nocu lepo spava,znaci nije isfrustriran.Preziveli smo.Sve je do vaspitacica,ako ga pomaze,obrate paznju,on je dobar..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2020 22:57:26   
Filadendronka
Von, pa to deluje odlicno, pu, pu. Svaka ti cas_t kako podnosis. J krece u ponedeljak, ostaje 15min. Uzece ga u dvoristu, ne dozvoljavaju ulazak roditelja u zgradu vrtica nakon 8:15h. Ziva nisam vec par dana, zeludac me unisti koliko sam pod stresom. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2020 23:04:03   
vonavoj
Fil,nemas nista od toga da se nerviras i unapred brines.

Moj je bacen y vatru,i ja sam bila svesna da nemam resenje..mora da se navikne.On voli decu,ali nismo se odvajali..a pri tom i ne prica nista.U glavi sam rascistila da se mora snaci,plakace ali ce se i smiriti. Lakse ce ti biti. I sto kaze moja drugarica nisu oni toliko vezani za nas,nego mi za njih.Kod nas nema tog uzimanja,bas zbog korone..zato je i ostajao odmah ceo dan.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.6.2020 23:08:49   
vonavoj
I da dodam,za ovih 5 dana je poceo dosta vise ds prica..😂😂😂



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.6.2020 8:00:44   
pari
Von, super je prošlo! Mislim da je dosta i do tebe i tvog stava. Što smo više mi smirene i u glavi jasne, i njima je bolje.

Fil, znam kako se osećaš ali probaj da sebe ubeduš u suprotno, da će sve biti u redu, da će sve proći kako treba, da će se brzo navići i da će mu biti lepo...i biće, videćeš

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.6.2020 8:31:17   
vonavoj
Bas to pari,tacno je.sve ide od nas..kako se mi postavimo,tako i deca reaguju i oset_e sve.

Na poslu sam zatrpana poslom,sto je dobro da ne mislim kako je on.Meni je bitno da kod kuce nije kmezav,nocu lepo spava,znaci lepo mu je..To je okruzenje za njih. Sad za sve kaze "izoli", "hala"..i evo upravo lista knjige,sto pre nije bilo sanse.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.6.2020 8:39:35   
flamingos
Fil,draga,nemoj da brineš,naviknuće.Deca su to.Prilagode se očas.Ljubim vas.❤


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.6.2020 11:13:11   
Filadendronka
Von, kako protice druga nedelja?J je krenuo pre tri dana ( 15min, 30 min, 30 min, sutra 1h). Danas je plakao posto je bila druga vaspitacica koja je za pola sata trebalo samo da ga upoznaje sa prostorom, a ne da izvodi gomilu gluposti koje su ga terale na plac. A bas je lepo krenuo i onda neko glumi ludilo uz konstataciju da ce od sept morati opet na adaptaciju zato sto prelazi u drugu sobu. Aman!!! Meni su jaslice potreba i upisujem dete kad mi je to POTREBNO, a ne kad odgovara nekome. Sad je pitanje kako ce sutra reagovati, a bukvalno nije ni plakao kad sam ga ostavljala nijednom. Ovo je ipak bilo za negativu. 😡

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.6.2020 11:46:53   
pari
Nemoj se nervirati Fil, sta da radis...Svakako bi plakao u nekom momentu sigurno, da li danas ili neki drugi dan...Jako je kratko jos uvek. Oni placu sto je normalno, jer se odvajaju od nas, ali to prodje, naviknu se da idu svaki dan, zavole i vaspitacice i decu



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.6.2020 11:47:41   
vonavoj
Fil,neces verovati,danas je sam usao,prvi put da nije plakao! Presrecna sam bila! Juce sam ga zatekla kako se igra sa kamionom na podu,i jutros mu kazem idemo da se igras kamionom,i sam je usao u sobu.Ujutru je do sad kukao,a posle bude dobar,kazu da se igra,ne place (puno),zove mamu ceo dan,ali slusa,jede i spava. Kaze samo legne i zaspi😂😂😂Juce npr nije hteo grasak,kad dodje kuci ne mogu da ga nahranim..pojeo je 2 tanjira super i 3 puta sam mu sipala krompir i meso.

Pazi ovako,prosle nedelje je bio u jednoj velikoj sobi,5 vaspitacica se smenjivalo,ove nedelje je kao u svojoj sobi,manjoj,sa 2 njegove vaspitacice. Tako da ta prica o privikabanju opet na sobe,nema veze..nasi ih menjaju non stop.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
12.6.2020 22:56:31   
smeško
J krece opet u vrtic. Prvo smo ga pustili da se navikne na logopeda.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
18.6.2020 6:33:37   
bikicaV
Kod nas je bas malo dece u vrticu , spajaju ih.
Lepo im je.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 12:42:48   
Filadendronka
Prva nedelja - bila ok osim jednog dana kad je bila vaspitacica koja mu se ne svidja.

Druga nedelja - ostajao po 2, 2.5h sa tom vaspitacicom i bilo ocajno. 

Treca nedelja - isao samo jedan dan posto je uzasno proslinavio i morali da to izlecimo ab kapima i inhalacijama. 

Cetvrta nedelja - spojili grupe, druga soba, treca vaspitacica, ostao juce i danas po 3h. Plakao, ne jede nista od pocetka. Sutra mora da spava tamo posto pocinjem da radim, a mm je van grada. Klime zabranjene, a unutra pakleno. Uzasno sam tuzna. 



(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 12:50:16   
smeško
I kod nas su krenuli odmori. Jutros druga vaspitacica. Kazu mi da nije plakao, ali je bio tuzan. Njihov izraz-istinski tuzan. 🥺


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 13:21:33   
Filadendronka
Smesko, isti izraz koriste. 😭 Kako se ti osecas? Meni je prva adaptacija bila teska, ali vise meni nego D. A ovaj put J Bas tesko podnosi, a meni je iz dana u dan sve teze. Pritom se sutra vracam na posao, treba da se skoncentrisem od prvog dana posto se na pocetku lome koplja i pozicije. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 13:26:42   
pari
Ako ti je ikako za utehu, ja sam sa 5 god krenul u vrtić u Moskvi bez znanja ruskog, odmah ceo dan...Ispala sam normalna...valjda ;)
Teško je..Fil, probaj da pričaš sa vaspitačicom, sa je zamoliš da obrati pažnju...




_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
30.6.2020 13:29:22   
smeško
Ja shvatam da mora. N je bio tuzan i stidljiv, a onda je nasao dva druga sa kojima se i danas druzi i ne odustaje. M je plakao nedelju dana. J je tuzan. Za njega je bolje ovako, on je mladji od tvog. Ima dve godine. Izaberem da ne razmisljam o tome, jer i ja pocinjem da radim u kancelariji, na novom poslu. Ako razmisljam vraticu ga kuci, a nema gde.



(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here