|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
2.6.2010 11:44:47   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tashke

Snelle nisam znala to za te Yaz... a kada onda dobiješ?



Tasho, evo sta sam nasla da ne pametujem KLIK




_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kontracepcija
2.6.2010 11:49:34   
buhla
cu probam od sledece, pa bas da vidimo dal cu dobiti na 28 dana!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kontracepcija
2.6.2010 11:57:28   
LillyT
Priki, meni rekose da dok beba sisa, nikakve pilule

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kontracepcija
2.6.2010 11:57:55   
Anoniman
Tako, na svoju ruku? Ne smeš da dojiš ako piješ antibebi.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kontracepcija
2.6.2010 12:08:40   
buhla
ma mislila sam prvo da se raspitam... imam drugaricu koja radi u frontu, pa da ona pita nekog dr...
nista ondak... do daljnjeg trulex... misim durex user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kontracepcija
3.6.2010 12:32:19   
cici78
Buhla, evo ja sam pre par dana pocela da pijem Yaz, znaci pocinje se od prvog dana ciklusa i nema pause. Pre nego sto pocnes da ih pijes moras da se posavetujes sa ginekologom, tj. potrebno je uraditi papa test i onaj klasican pregled vaginalnom sondom. A naravno ako dojis ne bi smela da ih pijes. Pozz

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:20:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nana*

IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Nana*

I svaka devojcica vec od svoje 14. godine koristi kontraceptivne tablete


Bez da ulazim u neku dubinu o sexulanom vaspitanju (i dalje smatram da su roditelji presudni vaspitači u tom smislu, a ne ginškoli), ekolozi u mislim da kontraceptivne pilule nisu zezanje, i da nije dobro da se piju 10 godina pre nego što se žena odluči na dete. (to je 10 godina ako odluči da rodi "rano", sve češće smo svedoci da žene ne rađaju pre 30te)



Sa ovim se i ja slazem, ali jako malo roditelja uopste ulazi u tu pricu sa svojim detetom...

Iskreno Tasho i ja sam protiv. Ali tako je. Moja zaova ih pije evo vec 17 godina ( sada ima 32 ). Nikad joj nista nije bilo a sa oba deteta je ostala trudna odmah isti mesec kad je prestala da ih koristi. Ima predivne devojcice ( jedna ima 2 nedelje tek ) i ona se super oseca.
Meni je ginekolog u Srbiji jednom preporucio da pijem Logest jer sam imala 25 godina i neredovne cikluse. I tad mi je rekao da je kod nas jos uvek problem, stvoriti misljenje kod zena a na Zapadu se koristi vec godinama... Ja sam ih uzela ali kad sam procitala uputstvo, jednostavno sam odustala i ni jednu nisam popila.
Dok ovde stvarno imam bas dosta drugarica koje od svoje 15. godine to koriste i nemaju posledice. Niti su debele niti im se nesto desava.
Ali eto to je nase misljenje. Ja ih i dalje nikad ne bi pila, mada me ovde zbog toga smatraju za vanzemaljca...


IZVORNA PORUKA: Nana*

Pa i meni je rano user posted image . Ali tako ih vaspitavaju... Mm je imao devojku kad su jos isli u skolu bili klinci 14, 15 godina. Njena majka ih je urnisala da idu na predavanja, vodila ih zajedno kod doktora da im objasne sta sve moze da se desi i sta da koriste da na slucajno ne bi zatrudnela user posted image . Razumem ja njenu brigu, sve ok. Ali koliko sam skontala ljudi ovde ce sve uraditi i koristiti samo da im to ne bi pokvarilo neki plan u zivotu. Bez obzira sta kosta i da li je zdravo...
Masim temu sad vec drugi put. Ali mislim da ipak treba ukljuciti glavu, koliko zbog ne zeljene trudnoce toliko i zbog prenosenja bolesti ( u slucaju da su kratke vezice i avanture u pitanju ).


IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

Ma hajde o cemu pricate sa cetrnaest godina detetu davati pulule,pa to je strasno,pa ti jajnici se jos nisu ni razvili a treba da pilulama utices na njih da se smire.To da je zdravo i preporucljivo,stajalo bi pored svake kase u marketima kao i kondomi.Pilule iskjlucivo preporucuje ginekolog posle detaljne pretrage


IZVORNA PORUKA: Nana*

user posted image user posted image  Pipi dusoo user posted image
Da samo sto ovde svakoj devojcici preporuci ginekolog da je to najefikasnija zastita. Mislim ako mi ne verujete ima ovde jos devojaka iz Nemacke pa pitajte user posted image . Inace jedan slucaj iz moje blizine sad nedavno se desio. Decko 16 godina ( u sexualnm odnosima od svoje 12 ) I devojcica 17 isto tako. Zabavljali se, svo vreme koristio on kondome i odluce se da ona ode ginekologu i dobije tabletice. Pila ona to mesec dva i jedan mesec zaboravi samo 2, 3 dana da ih uzme. Posvadjase se kao i svaka deca za cas. Ona javlja posle par nedelja trudna. Cela familija skocila da se ocisti, mlada, on nece dete. Devojka cvrsto odlucila njeno telo, njeno dete ne mora niko da joj pomogne ( srecom vec radi i ide u skolu ). Sad su se pre nekoliko pomirili, familija ostala grbava. 
Znaci desi se. Ali odluke treba prepustiti onima koji su u toj situaciji... A tabletica sto se tice, nude ih devojcicama vec i kod nas tako rano.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:21:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: janajana

ja se secam, meni je mama bila i uz to drugarica, i pre prvog letovanja sa mojim tada dugogodisnjim deckom drzala "predavanje" o kondomima a meni je bilo punih 18 god. Ja sam se samo nasmejala i rekla znam... isto tako mi je rekla bez obzira kako to izgledallo drugima imaj i ti uz sebe kondom  user posted image

nego, ja cu se potruditi da posle posla, kad dodjem kuci, pokusati da napisem neka svoja misljenja i neka svoja iskustva
ljubim vasuser posted image



IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Nana*

user posted image user posted image  Pipi dusoo user posted image
Da samo sto ovde svakoj devojcici preporuci ginekolog da je to najefikasnija zastita. Mislim ako mi ne verujete ima ovde jos devojaka iz Nemacke pa pitajte user posted image . Inace jedan slucaj iz moje blizine sad nedavno se desio. Decko 16 godina ( u sexualnm odnosima od svoje 12 ) I devojcica 17 isto tako. Zabavljali se, svo vreme koristio on kondome i odluce se da ona ode ginekologu i dobije tabletice. Pila ona to mesec dva i jedan mesec zaboravi samo 2, 3 dana da ih uzme. Posvadjase se kao i svaka deca za cas. Ona javlja posle par nedelja trudna. Cela familija skocila da se ocisti, mlada, on nece dete. Devojka cvrsto odlucila njeno telo, njeno dete ne mora niko da joj pomogne ( srecom vec radi i ide u skolu ). Sad su se pre nekoliko pomirili, familija ostala grbava. 
Znaci desi se. Ali odluke treba prepustiti onima koji su u toj situaciji... A tabletica sto se tice, nude ih devojcicama vec i kod nas tako rano.


To kad se pije - pije se redovno 2 -3 dana je mngo!!!! Kako ja čitam po uputsvu na mojim tabletama, kad zakasniš više od 12 sati (lupam ako piješ u 7 ujutru i zaboraviš da popiješ pa popiješ u 9 uveče) gleda se koja je nedelja i po tome da li postoji šansa da si zatrudnela ili ne. Naravno znam devojaka koje zaborave jedan dan da popiju pa ništa, ali ja se sa tim uopšte ne bih zezala (niti se zezam)




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:24:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

IZVORNA PORUKA: Nana*

user posted image user posted image  Pipi dusoo user posted image
Da samo sto ovde svakoj devojcici preporuci ginekolog da je to najefikasnija zastita. Mislim ako mi ne verujete ima ovde jos devojaka iz Nemacke pa pitajte user posted image . Inace jedan slucaj iz moje blizine sad nedavno se desio. Decko 16 godina ( u sexualnm odnosima od svoje 12 ) I devojcica 17 isto tako. Zabavljali se, svo vreme koristio on kondome i odluce se da ona ode ginekologu i dobije tabletice. Pila ona to mesec dva i jedan mesec zaboravi samo 2, 3 dana da ih uzme. Posvadjase se kao i svaka deca za cas. Ona javlja posle par nedelja trudna. Cela familija skocila da se ocisti, mlada, on nece dete. Devojka cvrsto odlucila njeno telo, njeno dete ne mora niko da joj pomogne ( srecom vec radi i ide u skolu ). Sad su se pre nekoliko pomirili, familija ostala grbava. 
Znaci desi se. Ali odluke treba prepustiti onima koji su u toj situaciji... A tabletica sto se tice, nude ih devojcicama vec i kod nas tako rano.
Nano sad sam upravo zavrsila razgovor sa profesorom Djoricem izuzetnim strucnjakom,koji mi kaze da tablete ,ni za zene ,a kamoli za devojcice uopste nisu bezazlene,jer dovode do zgrusavanja krvi,trombova,embolije pluca kao ii nfrakta miokarda,i naravno promenama na dojkama i da je moj izbor da svom deteu dam i u vrticu,ako se pojavi neki napredni dasauser posted image user posted image user posted image ,a da zene posle cetrdesetetj eventualno,cetrdeset pete zavisi od opsteg stanja ni slucajno ne smeju koristiti  .To kaze strucnjak,e pa sad opet izbor je na nama sta cemo mi ponuditi svom detetu i naravno obavezne sve analize pre koriscenja istih



IZVORNA PORUKA: Trcosava

Pipi draga, to je Srbija - nešto baš nisam videla da su sve koje znam i koje su pile tablete ''zgrusavanja krvi,trombova,embolije pluca kao ii nfrakta miokarda,i naravno promenama na dojkama'' ali da ne smeju da ih piju oni koji boluju od tromboze , koji imaju problema sa plućima, srcem itd.... Ispade da su naši doktori najpametniji na celom svetu

p.s. ja ih pijem i iskreno nadala sam se da će ove moje ''bubuljice'' da malo narastu - ali cvrc ništa....

Svi smo mi posebni i ne može na 100000 od 100000 da utiče isto




IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

Nano da me samo pogresno ne razumes,Ne sumnjam ja da devocice sa 14 i 15 godina koriste tablete,ali me boli jer je to rano,pa one su jos uvek samo deca.Nemogu da zamislim da sutra ja svom detetu dajem teblete za kontracepciju sa 14,15 i 16 godina ,zato sto neki decak nece da koristi kondom koji ih pri tome cuva i od polno prenosivih bolesti.Ili da imam decaka,sta trebam da dozvolim da se tvoje truje tabletama,zto sto mamin sin nece da koristi kondom,e tad bi samnom imao problem.Znam da sam promasila temu,ali dusa me bre boli zbog svih ovih devojcica,a i zena.Kako zena da pije pilula ako doji,kako?Pa ne doji ona moje dete nego tog istog muskarca,koji ne haje ni za nju ni za njeno zdravlje.Ne mogu vise da pisem o ovome samo se potresam u ime svih zena koje su prosle ili ce proci kroz abortus.AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,MUSKARCI SU NAJVECE ZLO BEZ KOJEG SE NE MOZE


IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Pipi draga, to je Srbija - nešto baš nisam videla da su sve koje znam i koje su pile tablete ''zgrusavanja krvi,trombova,embolije pluca kao ii nfrakta miokarda,i naravno promenama na dojkama'' ali da ne smeju da ih piju oni koji boluju od tromboze , koji imaju problema sa plućima, srcem itd.... Ispade da su naši doktori najpametniji na celom svetu

p.s. ja ih pijem i iskreno nadala sam se da će ove moje ''bubuljice'' da malo narastu - ali cvrc ništa....

Svi smo mi posebni i ne može na 100000 od 100000 da utiče isto


ja nisam ni mislila da su nasi doktori najbolji,pa zadnjih pet godina me lici Veljko Vlaisavljevic iz Maribora,ali trco razumem za tebe ok pila sam ih i ja,ali da li bi ti tvojoj devojcici dala da ih pije sa 14,15, pa i 16 godina,zato sto neki klinac nece da zastiti i sebe i nju?Dokle ce samo mi zene da razmisljamo o zastiti,kao da smo hermafroditi,pa i muskarci ucestvuju u tom cinu,e to me boli


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:25:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nana*

A ne Pipi user posted image  I decaci i pored toga sto one koriste tabletice, koriste i kondome jer ih uce da pored nezeljene trudnoce postoje i polne bolesti user posted image .
Nisu uvek ni decaci krivi.


IZVORNA PORUKA: Nana*

Pipi sve ja tebe razumem i ja sam sama rekla da je to stvarno rano i da ne bi koristila ( da ne kazem nikad, jer ko zna )... Ali tako se ovde jednostavno radi i devojke koje ih vec sad piju 15god. su zdrave i ne fali im nista... Znam da mi je gin pre 5 godina rekao da se na zapadu koriste nekih 92% a kod nas 18%... Sta ja da im radim neka piju kad hoce user posted image


IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

IZVORNA PORUKA: Nana*

A ne Pipi user posted image  I decaci i pored toga sto one koriste tabletice, koriste i kondome jer ih uce da pored nezeljene trudnoce postoje i polne bolesti user posted image .
Nisu uvek ni decaci krivi.
Trudnice moja lepa mi cemo radjati pametnu decu i edukovati ih na vreme,pa im zastita pre 18 i nece trebati.Sta kazes kakav vic,kako se samo tesim


IZVORNA PORUKA: Nana*

Bas sam o tome mislila, ne bi joj mogla zabraniti ili je opasuljiti da nesto ne valja, ako ceo njen razred to pije i ako tako uce. Isto kao sto mene moja mama nije mogla da opasulji oko nekih stvari user posted image  Ali ko zna videcemo.
Ali zaista i ne verujem, da bi neko od ginekologa bukvalno trovao kompletno sve devojcice u zemlji.

I rekla sam da mi se tabletice ne dopadaju user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:38:34   
Anoniman
Recite mi sada da sam seljanka, nemam zaista nista protiv tableta, ali ja ih do sada nisam koristila. Po meni tablete su samo za one koji su u braku ili zreli, odgovorni ljudi u stabilnim vezama.
Zasto? Pa, zato sto smatram da je nezeljena trudnoca mnogo bezazlenija od recimo hlamidije neotkrivene na vreme, HPV-a i raznih promena na grlicu koje izaziva vremenom, o HIV-u i da ne govorim. Tako da lepo kondom i mirna glava, posebno za klince koji idu na zurke, alkohol i to...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:41:58   
Pipi duga carapa
IZVORNA PORUKA: Nejtiri

Recite mi sada da sam seljanka, nemam zaista nista protiv tableta, ali ja ih do sada nisam koristila. Po meni tablete su samo za one koji su u braku ili zreli, odgovorni ljudi u stabilnim vezama.
Zasto? Pa, zato sto smatram da je nezeljena trudnoca mnogo bezazlenija od recimo hlamidije neotkrivene na vreme, HPV-a i raznih promena na grlicu koje izaziva vremenom, o HIV-u i da ne govorim. Tako da lepo kondom i mirna glava, posebno za klince koji idu na zurke, alkohol i to...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ja sam ih nazalos dugo koristila zbog Vto da bih cuvala jajne celije tj da jajnici ne bi radili i zadnja dva meseca prvi put mutim i nadam se posle set godina.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:43:13   
Nana*
Nisi draga seljanka user posted image . Vidi i ja tako mislim. Ali samo sam prenela odavde iskustvo i kako me svi gledaju kao vanzemaljca kad kazem da mi se to ne dopada. Gledaju me kao da sam sa brda dosla a zene to koriste unazad vec desetinama godina i nemaju problema. Ne ostaju trudne kad to ne zele ( osim onih 1% ) a pored toga koriste jos i kondome. Znaci dupla zastita od svega i bolesti i trudnoce... Ne znam mozda ce mi se promeniti misljenje. Ali mogu danas da pitam doktora u vezi toga i zasto devojcice od 14 godina to vec piju....

Nejti da ti javim rezultate na Fb ili ovde??

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 15:45:21   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Nejtiri

zato sto smatram da je nezeljena trudnoca mnogo bezazlenija od recimo hlamidije neotkrivene na vreme, HPV-a i raznih promena na grlicu koje izaziva vremenom, o HIV-u i da ne govorim. Tako da lepo kondom i mirna glava, posebno za klince koji idu na zurke, alkohol i to...


Nisi seljanka, ali se kontarcepcija uvek nekako vezivala za nezeljenu trudnocu i uglavnom se na to ciljalo. Znas, lakse je izleciti neku bolest, nego imati dete i sl. ne kazem da ja tako mislim, ali vecina ljudi se stitila samo zbog bebe, a ne zbog sebe. To je tuzno


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 16:01:11   
Anoniman
Nano, javi mi na sve moguce nacine... jedva cekam user posted image

Uzgred, tri puta me je prekidao telefon, pa sam se i ja vratila da vidim sta sam u stvari napisala user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kontracepcija
7.6.2010 16:40:05   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Pipi duga carapa

ja nisam ni mislila da su nasi doktori najbolji,pa zadnjih pet godina me lici Veljko Vlaisavljevic iz Maribora,ali trco razumem za tebe ok pila sam ih i ja,ali da li bi ti tvojoj devojcici dala da ih pije sa 14,15, pa i 16 godina,zato sto neki klinac nece da zastiti i sebe i nju?Dokle ce samo mi zene da razmisljamo o zastiti,kao da smo hermafroditi,pa i muskarci ucestvuju u tom cinu,e to me boli



mila moja taj je srbin

Ja sam pričala o ženama, devojkama. Po meni DETE od 14 godina nema potrebe da pije tablete za kontracepciju. To je bilo pod 1

2. Tako mladi ako stupaju u seksualne odnose onda nije problem samo trudnoća – već i polne bolesti – tako da je kondom neizbežan.

Do prvog muža – sa kim god da sam imala odnose – sinak ili ćeš da obučeš gospodina ili zaboravi na sex.  Pa je i bilo odbijanja, no to je već samo njihov problem.
Moji roditelji meni nisu pričali o sexu, u školi nismo imali sexualno vaspitanje – već ono što naučiš iz biologije – to mi je bilo. Ne znam da li ću ja da sa mojim detetom pričam o tome, ne znam n da li ovde postoji u školi sexualno vaspitanje, tek ja se mnogo više bojim polnih bolesti nego trdnoće. Nadam se da ću imati toliko otvoren odnos sa ćerkom da je neće biti sramota da me pita bilo šta. A za muškarce se slažem, čini mi se da je negde bilo priče i o kontraceptivnoj piluli za muškarce – samo hehe koliko su oni revnosni po tom pitanju?

Da li bi ti verovala muškarcu da je popio pilulu?   user posted image

Na žalost – ispadamo hermafroditi user posted image

p.s. mene drugarica pozva na skype i trt milojko razj**a mi koncepciju (pola sam zaboravila kojo sam ''''tela da kaaažem)

< Poruku je uredio Trcosava -- 7.6.2010 16:41:13 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kontracepcija
8.6.2010 0:23:15   
Pipi duga carapa
Trco naravno da ne ja nego sve zene iz Jevremove znamo da je Veljko iz Beograda tj da mu u BG i sad zive roditelji,ali racunam naucio je nesto valjda u Sloveniji,mada iskreno sumnjam,kod njega sam cetri puta isla na icsi samo zbog Boruta njegovog biologa.A za tablete devojke nikad ne mogu zakasniti,ja sam do sada imala pet VTO i da bih usla u postupak moram da budem zdrava pila stediril  d dok je mogao da se nadje ,zatim mikroginon,pa u postupku masu inekcija....zbog cega posle svakog postupka obidjem i onkologa da negde nesto ne probije,a mm za to vreme uzima samo vitamine i kao mi pravimo bebu ucestvujemo zajedno u tome.Svidja mi se ta pilula za muskarce,samo da dobijem dete odmah ces mi molim te poslati naziv tih tableta da mm pije,pa ja sam popila dovoljno,tad ce biti red na njega.Bog te blagoslovio za ovu informacijuuser posted image user posted image user posted image .Ja mm zaista volim,ali kad pomislim kakve su muskarci user posted image ,njega bih udavila iako  nista nije kriv


< Poruku je uredio Pipi duga carapa -- 8.6.2010 0:33:21 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kontracepcija
9.6.2010 10:51:22   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ja, ali mi je menstruacija probijala kroz njega, pa sam prešla na Yasmin. 

Tasho kako mislis probijala? Meni se sa Yasminom desava da prokrvarim kad mu vreme nije, zato sam sa gin pricala rekla mi da probamo logest user posted image

< Poruku je uredio Rivana -- 9.6.2010 10:54:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kontracepcija
9.6.2010 11:01:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

IZVORNA PORUKA: Tashke

Ja, ali mi je menstruacija probijala kroz njega, pa sam prešla na Yasmin. 

Tasho kako mislis probijala? Meni se sa Yasminom desava da prokrvarim kad mu vreme nije, zato sam sa gin pricala rekla mi da probamo logest user posted image


Počela sam da pijem prvi dan user posted image , i uopšte nije presajala dok dok nisam prestala da ih uzimam na onih 7 dana da kao dobijem. Onda je dr rekla da napravim pauzu do sledeće user posted image , i da uzmem Yasmin. Sa njima je sve bilo ok od prvog dana.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 8:07:32   
cici78
Evo pijem Yaz vec desetek dana i nazalost to oskudno krvarenje ne prestaje. Dr kaze da je moguce da su slabe za moj organizam i da je moguce da krvarim citav mesec. Ooooo neee! Pa ja za 2 dana idem na more i bas sam se smorila, necu imati mira...dnevni ulozak ceo dan, bas bedakuser posted image  Danas idem kod dr da se konsultujem. Jel moguce da odmah predjem na neke jace, da mi prestane ovo krvarenje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 9:55:57   
Rivana
Ja sam odlucila necu ih vise piti prosto ne mogu non stop krvariti. Jednostavno moj organiam se ne moze navici na pilule

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 12:02:01   
cici78
Rivana, jesi li ti promenila pilule ali si svejedno krvarila? Ja cu probati jos malo, ali odustajem i ja ako mi se isto desi. Plus mi dr kaze "sigurna si 97%"- misli na zastitu od nezeljene trudnoce. Javljam se veceras kad stignem sa konsultacija.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 13:10:01   
Rivana
IZVORNA PORUKA: cici78

Rivana, jesi li ti promenila pilule ali si svejedno krvarila? Ja cu probati jos malo, ali odustajem i ja ako mi se isto desi. Plus mi dr kaze "sigurna si 97%"- misli na zastitu od nezeljene trudnoce. Javljam se veceras kad stignem sa konsultacija.

Nisam menjala nije htela da mi promeni dr, sve kaze to je normalo navicice se organizam na pilulu nekim zenama je potrebno 6 meseci da se naviknu, pa ne mogu da krvarim 6 meseci . Ja sam pocela da ih koristim u februaru znaci februar mart april i evo sad u maju zavrsila juce sa ovom kutijom meca mi prestane pa krene pomalo u toku koriscenje pilula, ma jedva sam "uhvatila" malo da ne krvarim da bih odradila papu i kolposkopiju.
Ne mogu vise pre neki dan prestalo krvarenja nista par dana ja obukla neke bele pantalnone taman mislila nece vise kad ono krene sve na pantalonice e tad sam poludela skroz, nije to puno ali onako prlja ves i stvari mora non stop ulozak. A imama i glavobolju pred mecu, ma ne mogu vose da ih koristim oticic kod nje i reci cu joj da necu i da probamo sa nekim drugim mada ona kaze "Tako ti je sa svim pilulama..." Pominnjala mi nesto Logest ne znam, evo Tasha kaze njoj tako sa logestom bilo.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 13:38:14   
Anoniman
Da, ali meni nije bilo tako sa Yasminom. Možda tebi ne bude sa Logestom. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kontracepcija
10.6.2010 13:41:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tashke

Da, ali meni nije bilo tako sa Yasminom. Možda tebi ne bude sa Logestom. user posted image

Mozda Tasho, pa probacu sa logestom da vidim pa sta bude postavicu glupo pitanje koja je razlika izmedju yasmina i logestauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here