|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 18:46:30   
Verus
user posted image

Al gledaj na to da kad se navikne na promenu, bice mu zanimljivo.  Volece da je sa drugom decom, da se igra, da jedu zajedno (Helena PUUUNO bolje jede u vrticu, cim vidi i drugu decu da klopaju).  Bice on okuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 20:32:26   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: minavb

Pre neki dan sam cmizdrila kao kreten- gledam ga kako pajki i zamišljam kako ga maklja neko drugo dete a on ne zna da se brani. UH!user posted image


vec vidim tvoju snaju u onoj temi o svekrvama user posted image
pusti dete da jača ličnost....pa šta ako se pobije s vršnjakom? bolje sad nego za 20 godina

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 20:38:52   
jovicaa
od dve godine mi je ok da idu u jasle, pre mi je bas rano, da sveki ne cuva, uzeli  bi dadilju. mada ako postoji odgovorna i dobra osoba za cuvanje pre trece godine nema potrebe za vrticem/jaslicama. tako ja mislim... mi cemo mozda morati aleksa od sledece jeseni u jasle, posto sveki ima i unuku od 2 i po meseca... videcemo

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 20:50:02   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: minavb

Uh, cufice malene. Kad se zaplace, odmah se grlimo pa on cim se kelpi ili se rasplace iz nekog drugog razloga, pruza nekome ruke da ga grli. Zamisli u vrticu ovako malenog, klepi se i kome da pruzi ruke kad vaspitacica pazi njih 30?


veruj mi, grle ih, maze, paze...kod Luke u grupi ih je 30 na jednu vaspitacicu, a moj Luka zaspi tako sto ga vaspitačica češka i mazi po ruci.
Ja sam apsolutno za kolektiv!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 20:59:23   
Verus
user posted image user posted image  joj bez obzira meni je ovo strasno...mislim da MORA da postoji zakon koji uredjuje (ako ga vec nema ali se ne postuje) koliko dece sme na 1 zenu...hajde kad izadju iz pelena nekako, ali dok su onako mali, od godinu dana da ih ima po 20tak na 1 ili 2 zene je kriminal....
IZVORNA PORUKA: Jeca*

IZVORNA PORUKA: minavb

Uh, cufice malene. Kad se zaplace, odmah se grlimo pa on cim se kelpi ili se rasplace iz nekog drugog razloga, pruza nekome ruke da ga grli. Zamisli u vrticu ovako malenog, klepi se i kome da pruzi ruke kad vaspitacica pazi njih 30?


veruj mi, grle ih, maze, paze...kod Luke u grupi ih je 30 na jednu vaspitacicu, a moj Luka zaspi tako sto ga vaspitačica češka i mazi po ruci.
Ja sam apsolutno za kolektiv!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 21:15:12   
Jeca*
Verus, ovo sad pricam o vrticu, moj Luka vec ima 3 godine i 4 meseca user posted image  kad je bio u jaslicama bilo ih je 10 u grupi. I uvek imaju dve vaspitacice, ali jedna je od 7h do 13h, a druga od 11h do 17h. Preklapaju se u vreme spavanja, da ih zajedno spreme za spavanje i uspavaju.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 21:41:38   
minavb
Drzava Srbija je siromasna. Ne moze da placa veci broj vaspitacica, plus da gradi nove vrtice, da ih greje, da hrani decu i subvencionira smestaj dece u predskolskim ustanovama (ni u jednom gradu roditelji ne placaju realnu cenu smestaja vec im grad, tj drzava placa deo cene).Dakle, zakon i normativ koji uredjuje funkcionisanje predskolsih ustanova postoji, i ispostovan je.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 21:57:36   
jovicaa
kod nas je onako... 15 njih na jednu vaspitacicu, a bili bi i vise da ima vise deceuser posted image
jos mi se ta vaspitacica hvali kako nikad ne ostavljaju decu tetkicama?!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 21:58:50   
minavb
IZVORNA PORUKA: jovicaa
jos mi se ta vaspitacica hvali kako nikad ne ostavljaju decu tetkicama?!

user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 21:59:57   
jovicaa
pa zamisli? samo sto nisam plakala dok sam izlazila iz tih jaslica... uf mrzela sam vrticuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.11.2011 22:00:13 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 22:04:31   
minavb
I ja. Bas sam mrzela. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 22:05:36   
Sanjica26 RR
Ja sam samo dva dana isla u vrtic. Mrzela sam da idem. I ako moje dete ne bude volelo necu je siliti.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 22:12:10   
madre
nikako nisam volela vrtic, tamo sam bila jako tuzna i nesrecnauser posted image
nisam volela to popodnevno spavanje, uvek sam ostajala budna i jedva cekala da se drugi probude.
znala da moram da idem, da mi nema druge, tako da nikada mojima nisam pravila probleme!

< Poruku je uredio madre -- 17.11.2011 22:13:00 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 23:21:40   
LillyT
Lara od kada ide u jaslice jede sve živo. I kažu da baš lepo jede, samo pljuje ljuspice od graška. Na njih 12 imaju dve vaspitačice, ali koliko sam skontala, one se menjaju tokom dana, jer jaslice rade od 6 do 18. Uglavnom, ja imam utisak da ih baš paze tamo. Svaki dan nam kažu da li je jela (mislim da samo prva 3 puta nije htela da ruča), da li se igrala sa ostalom decom, da li je pričala ili ne, stavljaju ih na nošu (iako je ona još u pelenama).
Od 3 godine počinju aktivnosti, tipa ples i jezici, a s obzirom da ni srpski ne zna, kontam da ću da je dam da tancuje tamo, pošto joj to baš ide od ruke (a bogami i guze, stalno vrcka). Inače, u pitanju su državne jaslice.
Ja sam za kolektiv, a trenuto mi tako i više odgovara jer ja često moram i ranije na posao, a mm koji uzima Laru, zna da ostane duže, a u jaslice je vodim kada hoću.
Loša strana su naravno bolesti i muke oko čuvanja kada se razbole.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vrtic vs dadilja
18.11.2011 10:13:00   
Tea2

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Tea2

Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?


Ja nemam, ako ti treba odgovor na tvoje direktno pitanje. Mozda da otvoris temu tipa: Pitanje za mame iz BG-a?

Otvorila sam temu,izgleda da je licilo na reklamu -zaklucana je i pre nego se neko setio
da odgovoriuser posted image A meni zaista treba samo pomoc u vidu informacije........


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vrtic vs dadilja
18.11.2011 10:22:17   
Lu
Tea, da neko zna nešto sigurno bi ti odgovorio i ovdje, valjda će se neko javiti uskoro.
Postavila sam tvoje pitanje i u temu "upis u jaslice-vrtić"?
Jel to privatni ili državni vrtić, imamo i tu temu?
Ne vrijedi otvarati nove teme samo će se sve zakomplicirati i neće niko znati gdje da piše.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vrtic vs dadilja
18.11.2011 11:05:35   
Tea2
Hvala,Lu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vrtic vs dadilja
18.11.2011 14:20:51   
vukosava
Ja sam isla od pete do sedme i obozavala, ali to se vljda zove obdaniste. Do kad je vrtic? Il' je to dvoje isto?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vrtic vs dadilja
26.11.2011 13:37:41   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Jeca*

veruj mi, grle ih, maze, paze



Ovo sam i ja primetila, baš se maze sa njima, doduše, u Larinoj grupi ih ima 12, na njih 2, što mislim da je ok (a često su i bolesna deca, pa ne znam ni da li ih ima 10). Ako se dete rasplače, posvete mu se, nisu u fazonu baš nas briga... Ima jedna vaspitačica koja Laru izljubi kada je vidi, jako se vole.

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Ja sam apsolutno za kolektiv!



I ja sam za kolektiv, ali brate ubiše ove sline. Mada, kada čujem kako zna biti zeznuto kod drugih, onda je L još i solidna jer ne odsustvuje toliko često.
Inače, od kada je u vrtiću, lepo jede, kaki tamo u nošu (kod kuće neće), igra se sa drugom decom, ali je počela da štipa. Sedelo je njih nekoliko na noši i L je imala lutku. Curica pored nje joj uzme lutku i ova moja je uštine za obraz user posted image Vaspitačica dođe i ova mala joj se žali i pokazuje na obraz, a ova moja sedi pored, ispušta neke njene zvuke, i pokazuje šta uradila i to još onako ponosno user posted image Mi joj kod kuće stalno ponavljamo da se to ne sme, da ovo da ono, upljuvasmo se, ali za sada nema pomaka.... Mada, nije ovo tema za to....

Elem, meni bi najbolje bilo da imam ogromnu kuću pa da živim sa dadiljom, da mogu da je cimam kako mi odgovara.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vrtic vs dadilja
28.11.2011 13:26:01   
nada78
Da ali samo predškolsko.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vrtic vs dadilja
25.12.2011 12:51:38   
Tea2

IZVORNA PORUKA: Tea2


IZVORNA PORUKA: Tea2

Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?



Odlucili smo se za dadilju.U vrtic ce malena verovatno krenuti od septembra.
Obisli smo ove privatne jaslice.

Jaslice ,,Loptica":nasmejana lica,cisto....Malo,ali slatko.Ne uklapamo se u njihovo radno vreme.

Jaslice ,,Tin-Tin":docekala su nas smorena lica,nisu imali odgovor ni na jedno nase pitanje o radu i uslovima,konstantno su nas upucivale na vlasnicu,deca su stajala u sobi bez ikakve animacije,vaspitacica sedela na podu u cosku,zagusljivo,pretoplo,moj komentar je bio da dete ovde nikada ne bih upisala.Kroz pricu sa nekim ljudima,kasnije se pokazalo da me utisak nije prevario.

Jako sam srecna sto ce moje dete krenuti u drzavni vrtic.Ovde nemam vise ama bas nikakvu dilemu.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vrtic vs dadilja
25.12.2011 13:43:08   
minavb
Sve mi se vise cini da je vrtic ipak bolji izbor.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vrtic vs dadilja
25.12.2011 15:40:52   
Tea2
mina,nasa dadilja ce biti bliska rođaka.Inace... bebana bi isla u vrtic.
Drzavni vrtici su pod strogom kontrolom,bar ovaj u koji ide moj sin.I -da, to je kod nas jos uvek institucija. ,nesto slicno skoli.Moj sin je krenuo u vrtic sa 16 meseci,sada je predskolac koji je naucio da funkcionise u kolektivu,deca koja su ove godine po sili zakona upisana u predskolsko-mnogo se slabije snalaze. ...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vrtic vs dadilja
25.12.2011 16:50:29   
mihi
Ovo se jednom desilo starijem sinu, ja sam došla u 16 i 30 a Luka sam sa tetkicom gleda TV!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vrtic vs dadilja
26.12.2011 10:05:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Sve mi se vise cini da je vrtic ipak bolji izbor.


Bezveze pitam: jel ovo zaključak iz prethodnih postova, ili se nešto dogodilo?

Ja i dalje glasam za dadilju / babu, do treće godine.
I dalje tvrdim da je državni vrtić u NS s*anje, i kunem se u privatne vrtiće, konkretno sam prezadovoljna Maštolendom u koji Luka sada ide.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here